Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 23:39   #21
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Potpuno smo bezazleni, a to što ne vidimo izmišljene probleme koji nam se nameću kao ultravažni za čovječanstvo nas čini neobično bistrima u ovom sve luđem svijetu.


Slažem se. Mi smo (bar po tom pitanju) ostali iznenađujuće trezveni. To naravno neće spriječiti Soroševce da pokušavaju, ali to su im pare bačene u vjetar. Ostaje nam jedino čekati ili da Soroš crkne ili da se EU raspadne, i onda nam se više neće nametati ovakva sranja od slikovnica.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:55   #22
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Što se točno ovdje izokreće? Zašto se ne bi, koristeći ovu slikovnicu, jedna obitelj sa homoseksualnim roditeljima prikazala kao nešto najnormalnije? Na koje to vrijednosti točno udara?
Zato što je nešto najnormalnije zapravo ono što je pretežno uobičajeno i što se samo od sebe nametnulo dok smo se još razvijalina ljestvici hominida-raznospolni par sa vlastitom zajedničkom djecom.
Za tako nešto nisu bile potrebne propagandne slikovnice.
Zašto nisu bile potrebne?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:07   #23
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ostaje nam jedino čekati ili da Soroš crkne ili da se EU raspadne, i onda nam se više neće nametati ovakva sranja od slikovnica.
Jesi ti podvojena ličnost ili si ovlaštena da govoriš u nečije ime?

Meni se ova slikovnica ne nameće, ne smatram da je sranje, ne čekam da netko 'crkne' i ne čekam da se nešto 'raspadne'.

Moja djeca mogu misliti da je homoseksualna obitelj nešto normalno, nemam apsolutno ništa protiv toga.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:12   #24
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Što se točno ovdje izokreće? Zašto se ne bi, koristeći ovu slikovnicu, jedna obitelj sa homoseksualnim roditeljima prikazala kao nešto najnormalnije? Na koje to vrijednosti točno udara?
Gledaj, tko želi čitati ili da mu djeca čitaju tu slikovnicu neka čita - ja s tim problem nemam.... problem nastaje gdje se istim sistemom kao i druge agende kroz mala vrata to gura u školski sistem i to za vrlo mlade uzraste (čak i u vrtiće), kao i priče o seksu s tendencijom da postanu obavezna literatura - tu nastaje problem i pokušaj indoktrinacije....

Nadalje zašto kažeš da je homoseksualna obitelj s djecom najnormalnija stvar? Svi znamo da to nije istina - učestalost toga je minorna, a u prirodi je nemoguća... najnormalnija stvar? prirodno je da djeca imaju dva roditelja - jednog ženskog, a drugo muškog, a i odgoj djece je najadekvatniji u takvom obliku obitelji... U civilizaciji imamo i poligamiju i samohrane roditelje, pod zadnje i homoseksualne parove sa najčešće usvojenom djecom - to su civilizacijski aspekti....

Ja ne želim reći i nikada nisam tako razmišljao da neki poligamist ili samohrani roditelj ili homoseksualac vrijedi manje od bilo kojeg drugog čovjeka i smatram da im sva ljudska prava trebaju biti omogućena kao i drugim ljudima, samim tim što su ljudi, a ne pingvini.... i nikad neću prihvatiti da to što je netko homoseksualac je nešto što ga izdvaja iz korpusa homo sapiensa - ni pozitivno ni negativno...

Ali poštedi me mantre da je takav oblik obitelji nešto sasvim uobičajeno....

Osim toga nasilne agende koje ciljaju na najmlađe uzraste i opterećuju djecu pitanjima koja su neadekvatna njihovoj dobi me u najmanju ruku iritiraju - a realno takve eksperimente samo na drugom polju je provodila naci struja sa svojom naci omladinom koju su regrutirali u što mlađim uzrastima.... Dio ih je čak bio oplođen proizvod između njemačkih arijevskih volonterki i ss oficira, a ta djeca su bila direktno vlasništvo države...

Tu je cijeli niz problema koji se kriju iza ovih agendi - da njih nema i moj stav bi vjerojatno bio kompromisniji - ali u ovom paketu to ne dolazi u obzir....

I to mi se ne može sakriti kroz profana pitanja - je li bolje ovako ili onako ili zašto mrziš i ostale alate koji se upotrebljavaju....


I na kraju - hoćeš da ti okrenem pilu naopako? pa da u duhu toleratnih postavki koja se brinu za prava ljudi, ja postavim pitanje - Zašto napuštena djeca nemaju pravo da se dodijele obitelji u kojoj bi imali majku i oca kao što to ima 99,9% djece? je li u redu da iz razloga što su napušteni budu dodjeljeni homoseksualnim parovima - koji bi u duhu ovog vremena da se ne lažemo sigurno imali prednost pri usvajanju.... ili pak samohranim roditeljima koji imaju sredstava... sredstva nisu garant dobrog okoliša za djecu - dakle tko će braniti pravo na izbor napuštene djece? jesu li oni roba s kojom će se baratati sukladno trenutnim ili budućim agendama???
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:13   #25
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Jesi ti podvojena ličnost ili si ovlaštena da govoriš u nečije ime?

Meni se ova slikovnica ne nameće, ne smatram da je sranje, ne čekam da netko 'crkne' i ne čekam da se nešto 'raspadne'.

Moja djeca mogu misliti da je homoseksualna obitelj nešto normalno, nemam apsolutno ništa protiv toga.
Apsolutno se slažem da je to tvoja sloboda - i ako je to tvoj stav možda je najbolje da svojoj djeci kupiš tu slikovnicu.... i ovo se ne sprdam - samo bih zamolio ako možeš da ti i ostali pustite mene na miru... je li to OK.?
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:19   #26
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem da je to tvoja sloboda - i ako je to tvoj stav možda je najbolje da svojoj djeci kupiš tu slikovnicu.... i ovo se ne sprdam - samo bih zamolio ako možeš da ti i ostali pustite mene na miru... je li to OK.?
Da te pustim na miru? Nitko ti se uopće nije obratio.

Naravno, ako poželim slikovnicu ću kupiti. Ti ju nemoj kupiti ako to nije tvoj stav.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:20   #27
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Da te pustim na miru? Nitko ti se uopće nije obratio.

Naravno, ako poželim slikovnicu ću kupiti. Ti ju nemoj kupiti ako to nije tvoj stav.
Eto dogovorili smo se - i mirna bosna....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:22   #28
Stvarno je fascinantno kako ste u stanju od svake gluposti napraviti problem. Ovo je pederska propaganda u tolikoj mjeri u kojoj su avanture maloga Juju kojeg mama Kukunka i tata Taranta izgube negdje u Nilu heteroseksualna propaganda. Nitko vas ne tjera da čitate, hvala lijepo, doviđenja.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:31   #29
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zato što je nešto najnormalnije zapravo ono što je pretežno uobičajeno i što se samo od sebe nametnulo dok smo se još razvijalina ljestvici hominida-raznospolni par sa vlastitom zajedničkom djecom.
Za tako nešto nisu bile potrebne propagandne slikovnice.
Zašto nisu bile potrebne?
Naravno da su bile potrebne propagandne slikovnice, nijedna inicijativa nije pala s neba. Za 200 000 beduina u Izraelu 'nametnula se sama od sebe' neka druga verzija 'raznospolnog para s vlastitom zajedničkom djecom', tj pa-ro-va.

I za najdugovječnije tradicije potrebna je - 'propaganda'. 'Propaganda' je svuda oko nas. I koliko znam, nije zakonski zabranjena, ukoliko se, naravno, ne kosi s tim istim zakonima.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:39   #30
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Naravno da su bile potrebne propagandne slikovnice, nijedna inicijativa nije pala s neba. Za 200 000 beduina u Izraelu 'nametnula se sama od sebe' neka druga verzija 'raznospolnog para s vlastitom zajedničkom djecom', tj pa-ro-va.

I za najdugovječnije tradicije potrebna je - 'propaganda'. 'Propaganda' je svuda oko nas. I koliko znam, nije zakonski zabranjena, ukoliko se, naravno, ne kosi s tim istim zakonima.
Opa, sad smo već na propagandi? Zar se nismo maloprije dogovorili da će svak čitat ono što želi - bez prisile, edukacije i propagande....

I na temelju čega tvrdiš da je ovo civilizacijski iskorak - i da nam je potrebna promjena??? Što ćemo ako 90% ljudi smatra drukčije - proglasit ih primitivnima i educirati, a ako treba i kažnjavati, pa i drakonski - po kojim parametrima? I tko su ti što odlučuju o tome????
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:42   #31
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Stvarno je fascinantno kako ste u stanju od svake gluposti napraviti problem. Ovo je pederska propaganda u tolikoj mjeri u kojoj su avanture maloga Juju kojeg mama Kukunka i tata Taranta izgube negdje u Nilu heteroseksualna propaganda. Nitko vas ne tjera da čitate, hvala lijepo, doviđenja.
Dok je tako, ja nemam nikakvog problema sa slikovnicom ni s onima koji je žele čitat.... hvala lijepo i tebi i doviđenja....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:01   #32
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Opa, sad smo već na propagandi? Zar se nismo maloprije dogovorili da će svak čitat ono što želi - bez prisile, edukacije i propagande....

I na temelju čega tvrdiš da je ovo civilizacijski iskorak - i da nam je potrebna promjena??? Što ćemo ako 90% ljudi smatra drukčije - proglasit ih primitivnima i educirati, a ako treba i kažnjavati, pa i drakonski - po kojim parametrima? I tko su ti što odlučuju o tome????
Valjda si primijetio da je kod mene riječ propaganda pod navodnicima a citiram post koji govori o njoj. Obzirom da ne znam što za autora posta znači propaganda i dijelimo li istu viziju značenja riječi u svom tekstu navodim tu riječ pod navodnicima.

Inače, etimologija ide od lat. congregatio de propaganda fide, ostavljam zainteresiranima, a koji valjda misle da je slikovnica o istospolnoj obitelji neviđeni oblik propagande na ovim područjima, da se pozabave istraživanjem povijesti te pojave.

A sada da odgovorim na tvoje pitanje - ne znam gdje vidiš da tvrdim da je neka slikovnica civilizacijski iskorak?! Također, nigdje ne spomenuh prisilu, edukaciju i sl. Evo, zamolit ću te da "me pustiš na miru", tj. da mi ne imputiraš izjave kojih nema.

Što se civilizacijskog iskoraka tiče, za mene bi definitivno bio civilizacijski iskorak bolji tretman homoseksualnih osoba u društvu. Zašto? Zato što smatram da su vrijedni i normalni pojedinci a njihova spolna orijentacija za mene ne predstavlja nikakvu problematičnu točku niti ju vidim kao potencijalni problem ili ugrozu za postojeće društveno stanje ili za održanje neke 'tradicije'.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:18   #33
Ovakva degenerativna, neoliberalna sranja samo mogu i dalje voditi padu zapadne civilizacije koji je otpoceo dolaskom neoliberalizma tijekom 50ih i 60ih godina proslog stoljeca.

Trenutno se cijela zapadna civilizacija samo vodi inercijom od moci zasnovanoj na patrijarhatu u prvoj polovici 20og stoljeca i prije.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:29   #34
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Ovakva degenerativna, neoliberalna sranja samo mogu i dalje voditi padu zapadne civilizacije koji je otpoceo dolaskom neoliberalizma tijekom 50ih i 60ih godina proslog stoljeca.
Meni intuicija govori da je za spas civilizacije potrebno što više saveznika, a ne što veća lista neprijatelja; migracije, druge religije, miješanje rasa i religija, homoseksualnost, transrodnost, feminizam, umjetna oplodnja, doniranje organa itd itd. Lov na vještice se vodi na toliko frontova da m' se čini da se poanta plemenitog cilja spasitelja civilizacije zapravo strmoglavila, a ne i civilizacija sama.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:30   #35
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Istina, čak i da nam je društvo na nekom višem stupnju tolerancije, opet bi ta prva generacija djece posvojene od strane homoseksualaca doživjela najveći "udar", čisto jer se radi o nečemu novome.

S obzirom da je kod nas u 2018. još uvijek popularno reći nekome da je "dijete iz epruvete", kako su se prije nekoliko dana "častili" u Splitu, do 2318. možda i bude tolerancije za djecu odgojenu u istospolnim zajednicama.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:46   #36
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Jesi ti podvojena ličnost ili si ovlaštena da govoriš u nečije ime?

Meni se ova slikovnica ne nameće, ne smatram da je sranje, ne čekam da netko 'crkne' i ne čekam da se nešto 'raspadne'.

Moja djeca mogu misliti da je homoseksualna obitelj nešto normalno, nemam apsolutno ništa protiv toga.
Naravno da ti se nameće samo ti očito toga nisi svjestan. Nameće ti ju Soroš i njegov Open Society koji financira ove Rainbow Families NGOs i njihove slikovnice.

Ako voliš to što Soroš radi, nema problema. Slobodno čitaj njegove slikovnice.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:49   #37
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Valjda si primijetio da je kod mene riječ propaganda pod navodnicima a citiram post koji govori o njoj. Obzirom da ne znam što za autora posta znači propaganda i dijelimo li istu viziju značenja riječi u svom tekstu navodim tu riječ pod navodnicima.

Inače, etimologija ide od lat. congregatio de propaganda fide, ostavljam zainteresiranima, a koji valjda misle da je slikovnica o istospolnoj obitelji neviđeni oblik propagande na ovim područjima, da se pozabave istraživanjem povijesti te pojave.

A sada da odgovorim na tvoje pitanje - ne znam gdje vidiš da tvrdim da je neka slikovnica civilizacijski iskorak?! Također, nigdje ne spomenuh prisilu, edukaciju i sl. Evo, zamolit ću te da "me pustiš na miru", tj. da mi ne imputiraš izjave kojih nema.

Što se civilizacijskog iskoraka tiče, za mene bi definitivno bio civilizacijski iskorak bolji tretman homoseksualnih osoba u društvu. Zašto? Zato što smatram da su vrijedni i normalni pojedinci a njihova spolna orijentacija za mene ne predstavlja nikakvu problematičnu točku niti ju vidim kao potencijalni problem ili ugrozu za postojeće društveno stanje ili za održanje neke 'tradicije'.
Navodnici u tvom upisu ne mijenjaju poantu - gdje si ukazao da se stvari mogu mijenjati s "propagandom" - to propaganda jest....

Kad već navodiš etimologiju - trebao si i reći da dolazi od glagola propagare i da je propaganda gerundiv (iskreno, iako izgleda jednostavan, nikad mi taj gerundiv nije sjeo)

A po pitanju bolda - sada je jasno gdje se razilazimo - ja homoseksualce ne smatram vrijednim ni nevrijednim - smatram da seksualna orijentacija u tom kontekstu ne vrijedi ništa - i da je pojačavanje i isticanje nečijih kvaliteta samo zbog toga što je homoseksualac na nacističkom traku - isto kao što je umanjivanje bilo kojih ljudskih vrijednosti samo zbog toga što je čovjek homoseksualne orijentacije isto nacizam. To što je netko eskim, homoseksualac ili japanac ni ja ne vidim kao potencijalni problem ili ugrozu....

Do osjećaja ugroze dolazi kad mi se npr. guraju djeci stvari koje smatram iritatnim i opasnim kad se to gura djeci u neadekvatnoj dobi i kao nešto bitno, što će ih napraviti boljim ljudima... To ih neće napraviti boljim ljudima, niti će to napraviti bilo koji indoktrinirani školski sustav - eventualno ih može napraviti isključivim (zapravo je to čest kontraefekt).... kao što sam već naveo u nacističkom primjeru... A pitanje je vremena kad će se htjeti ovu slikovnicu plasirati kao obaveznu - inače ne bi bila udarna vijest u medijima prije par dana....

ono što moju djecu može napraviti boljim ljudima jest da ću ih ja naučiti da apriori ne mrze i ne osuđuju nikoga, pa makar se svjetonazor tih ljudi razlikovao od njihovog.... iz toga se može razviti toleratnije društvo, a ne iz indoktrinacije....

Cijelo vrijeme se problem postavlja kao da je to sve samo borba za prava - to nije borba za prava, cilj je indoktrinacija s puno težim i opakijim ciljevima koji se dugoročno kriju iza njih - jedan od njih je i razbijanje klasične obitelji, jer je klasična obitelj najjača brana suprotiv indoktrinacije i kontrole populacije od centara moći i korporativnog kapitala - da bi to ostvario moraš udariti na djecu od najranije dobi - i ovo nije glavni problem - cijeli niz agendi se nalazi u paketu....



Što kad bih ti rekao da u drugom poretku stvari i okolnosti homoseksualni parovi s djecom mi ne bi bili problem - nečije postojanje me ni najmanje ne smeta.... ne bi mogao shvatiti zašto ovo kažem, jer ti ne bi bilo jasno kako to da sam ovdje po nekom pitanju izrazito protiv, a kad bi makli guranje agende da ne bih imao ništa protiv - zar ne?

Ne bi me shvatio ni kad bih rekao da gay zajednica služi kao topovsko meso - zar ne?

Ne bi shvatio ni da postoje homoseksualci koji se protive ovoj slikovnici - odnosno tendeciji da se ona plasira jednog dana kao obavezna literatura....

Samo ti ljudi moraju držati jezik za zubima da im se ne bi dogodilo gay i liberalno gaženje....

Pogledaj samo kako su osuli paljbu po poznatom homo dvojcu Dolce&Gabbana koji se izrazito protive recimo ovakvim slikovnicama i koji kažu da je klasična obitelj obitelj i da čovjek treba imati mamu i tatu?? Kad im ukucaš imena prvo što ti ispadne je boycote dolce&gabbana....

Ne misliš li da si sve u najboljoj namjeri postavio preplitko i definirao sve homoseksualce kao ljude koji isto razmišljaju?????

Nije li to malo dehumanizirajuće - jer jednu populaciju direktno ukalupljuješ u nekakvu zajednicu s istim mišljenjem samo zbog toga što su homoseksualne orijentacije i jer se tebi čini da je normalno da tako gledaju na stvari??? I to smatraš naprednim i moralnim - oprosti meni to liči na kliše i jako je dehumanizirajuće i diskriminirajuće - znaš seksualnost ne čini čovjeka...

Mislim da bi trebao malo produbiti poglede na humanost, a manje sljediti službenu propagandu koja se plasira u javnost, a u sebi nosi goleme strukturne probleme i nehumanost....

Zamolio si me da te pustim na miru? Nema problema, neću više komentirati tvoje upise jer ne vidim prostor za daljnju diskusiju....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:52   #38
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Naravno da ti se nameće samo ti očito toga nisi svjestan. Nameće ti ju Soroš i njegov Open Society koji financira ove Rainbow Families NGOs i njihove slikovnice.

Ako voliš to što Soroš radi, nema problema. Slobodno čitaj njegove slikovnice.
Homoseksualne obitelji mene ne smetaju. Žao mi je što tebe smetaju, ali slobodno ne čitaj slikovnice.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:58   #39
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Meni intuicija govori da je za spas civilizacije potrebno što više saveznika, a ne što veća lista neprijatelja; migracije, druge religije, miješanje rasa i religija, homoseksualnost, transrodnost, feminizam, umjetna oplodnja, doniranje organa itd itd. Lov na vještice se vodi na toliko frontova da m' se čini da se poanta plemenitog cilja spasitelja civilizacije zapravo strmoglavila, a ne i civilizacija sama.
Opa, a rekao sam da te više neću komentirati - ispričavam se - evo samo par riječi...

pa ti si klasični pedoliberal - auf, vidiš protiv homoseksualaca nemam ništa protiv - ali ono zaista stvarno ništa, ali s ovim novim liberalizmom imam velikih problema zato što miriše na nacizam - zabili ste si agendu u glavu vrlog novog svijeta i sad marširate sa svojim postrojbama i spremni ste zgaziti ostatak zaostalog svijeta koji ne razumije kakvu luč spoznaje i napretka nosite sa sobom.... strašno!!!!!

A sve lijepo upakirano kroz različitost - a poanta je upravo suprotna - treba zgazit različitost, svako mišljenje koje odudara od zadanog narativa, preodgojit, pomiješat, učiniti jednu religiju, jednu kulturu, jedan svijet i to pod svaku cijenu - što neupitno mora iza sebe ostaviti krvavi trag smrti..... Tolerancija i razumijevanje - ha,ha ma Himmler bi vas u čelo poljubio...

Ajde ćao...
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 02:14   #40
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Homoseksualne obitelji mene ne smetaju. Žao mi je što tebe smetaju, ali slobodno ne čitaj slikovnice.
Zašto bi me smetalo 140 ljudi koji, po zadnjem popisu stanovništva u Hrvatskoj živi u istospolnim zajednicama?

Ali smeta me Soroš koji zbog 140 ljudi želi nametnuti agendu SVIMA. (Naravno, Soroš me smeta i zbog drugih stvari. Nekakav "rule of thumb" je da ako se Soroš za nešto zalaže, to je u suprotnosti interesima društva jer Soroš sprovodi doktrinu spaljene zemlje.)
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.