Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2006., 09:11   #41
Quote:
Vojky kaže:
Nema ljepše stvari nego kada ti dođe inspektor/policajac, a tebi sve savršeno, od putnih naloga do naljepnica za pušenje i onda se smješkaš.
e u tome i ja uživam
a još je ljepše kad su ti te osnovne stvari fino složene i ovi samo zabezeknuto gledaju a znaš da u pozadini postoje muljaže koje neće otkriti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 13:06   #42
re

Ljudi ja Vam se divim, da li ćete držati koji tečaj iz pisanja pn, ja se prva upišem.
katty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:22   #43
Nešto nisam skužila. Dosadilo mi je ručno pisanje putnih naloga, pa sam kupila program. A program me traži da upišem stanje brojila od svakog do svakog grada unutar jednog putovanja
Tj.ako je netko u jednom danu službeno putovao od Zagreba do Rijeke, od Rijeke do Pule, od Pule do Poreča, Poreč-Zagreb, on me za svaku destinaciju traži početno i završno stanje brojila?? Ja sam do sada pisala samo stanje brojila kada je krenuo iz Zg i kada se vratio u Zg. Što je ispravno?
Nemoram ni spominjati da program ne koristim
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:58   #44
Početno i završno stanje brojila za putni nalog.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:36   #45
ja da i imam vremena nebi to iz principa radio, jer je to zakon donesen od budala za budale.

Ja sam ih sve poslao u rodno mjesto a i naseg knjigovodju, kad me je poceo klat, da mu trebaju obracuni za zadnji 11 mjeseci

Sad sam zaposlen kod iste firme u Frankfurtu, kao prokurista i referent za HR i vozim se po Zagrebu sa Njemackim tablicama.

jest da je to sad malo skuplje u pocetku, jer sad placam porez na 1% od cjene auta (75KE = 1%=750,-€ porezna osnova =ca.300,-€/mjesec) ali se zato mogu vozit koliko me volja, bez da nekom moram polagat racune.

Tako sad obracunavam oko 450,€ goriva/mjesecno, tj. "vozim" oko 4500-5000km uz to dolaze racuni za nocenja i razne vecere izmedju 1500-2000€
i imam pravo otkupit za tri godine auto, koji tada nece vise skoro nista vrijediti, jer cu ja u medjuvremenu "napraviti" blizu 200 000km.

Da su me pustili namiru radit moj posao, ispalo bi sve 2/3 jeftinije nego sto je sad. Ali neznaju budale drugacije nego zajebavat.
Ja sam vec svagde radil, al putne naloge jos nisam nigde ni vidio ni ispunjavao
__________________
nista bez muda
Futzablon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 08:49   #46
Pozdrav,

kratka VAŽNA novost uz putne naloge:

"Račun za gorivo više nije obvezan prilog putnom nalogu
Izmjenama čl. 14. Pravilnika o porezu na dohodak nastavno od 2. srpnja 2007.g. ukinuta je obveza prilaganja računa za gorivo uz obračun troškova službenog putovanja, ako se putuje osobnim automobilom. Račun za gorivo više nije obvezan prilog uz putni nalog ni u slučaju kad je radnik upućen na službeni put službenim automobilom, niti u slučaju kad koristi privatni automobil u službene svrhe."

Detaljni članak u Lideru o temi.
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 11:10   #47
Eto, još samo da shvate da je totalno nepotrebno voditi evidenciju stanja kilometraže na kilometar satu...
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:17   #48
istina, možda kilometraža bude slijedeća na redu, ali teško da će to biti u skorijoj budućnosti. no, i ovo je nešto - napokon neteba sakupljati račune
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 13:00   #49
Sve ovo je samo dokaz da oni koji pišu zakone, odredbe i pravila nikad nisu ništa konkretno radili, da su nesposobni, i da nisu u stanju videjti utjecaj i nemogućnost provede toga što propišu...

Ništa nisam pomogao, al mi je barem lakše u duši ))
kedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:22   #50
cijena po kilometru

radim u firmi koja se bavi proizvodnjom po radnim nalozima. Kako u
troškove radnog naloga ulaze i troškovi transporta naših teretnih
vozila moram izracunati trosak odnosno cijenu po kilometru.
Ubacio sam troskove osiguranja, tehnickih pregleda, amortizacije,
benzina, cestarina, place vozaca.
i dosao do opcih troskova, medjutim ne znam sto bih sve stavio u opce
ili rezijske troskove, kako ih vec zovete.
Zna li netko sto bi se moralo ubaciti u opce troskove?
ili gdje bih mogao procitati nesto o tome?
Moram to napravit ovih dana, hitno mi je.
Da sad ne objasnjavam povijest bolesti.

Puno hvala!
Feronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:10   #51
pretvori

0.445$ na 1.6 km (za osobna vozila)...kamioni ??
vinlovci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:44   #52
mislim da ti se stvarni trošak kamiona kreće oko 5kn/km, a stranci se zaračunava od 7-9 kn/km
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 08:19   #53
Hvala na odgovorima, ali znam koliko se krece cijena samo sto ja moram prikazat strukturu troskova koja ulazi u tu cijenu.

Kad ubacim sve sto znam cijena ispada mala jer mi nedostaju jos opci troskovi u koje ne znam sto inace ulazi pa mi tu treba pomoc.

Zadnje uređivanje Edgar : 24.01.2008. at 18:34.
Feronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 11:56   #54
struja, uredski materijal i pribor, fiksni troškovi, grijanje, izrada i održavanje web stranica, ....???
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:29   #55
Exclamation A kako jednostavno i besplatno voditi putne naloge?

Vrlo jednostavno. Postoji web 2.0 aplikacija na internetu za vođenje istih na adresi www.Putni.biz! Evo nešto o tome:

Putni.biz je besplatna i sigurna internetska aplikacija tj. web servis za putne naloge. Omogućuje jednostavno evidentiranje i obrađivanje, čak i složenih putnih naloga bilo koje hrvatske tvrtke! Dostupna je od svukud i to 24 sata na dan, 365 dana u godini.

Jesam li spomenuo da je Putni.biz besplatan za sve?
hrgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:48   #56
Storniranje naloga

Situacija je slijedeća:
Imam 8-10 putnih naloga mjesečno, nekoliko mjeseci sam ih pisala po jedan za svaki put, a onda sam tri mjeseca pisala po jedan putni nalog za sva službena putovanja u jednom mjesecu, (savjet knjigovođe), no to mi je bilo ipak čudno pa sam slijedećih mjeseci opet pisala po jedan nalog za svaki put.
E sad mi druga knjigovođa kaže da to nije u redu, da moram stornirati ona tri naloga na koja sam stavila sva putovanja u jednom mjesecu. Kako da to napravim?
Da li kad storniram putni nalog broj 10, slijedeći koji pišem je broj 11? Iako je za isti put, samo drugi podaci?
Kako da napravim storno tih naloga u knjizi naloga?
Vjerujem da iskusnima ovo mačji kašalj, ali neznalicama je špansko selo, bar meni. A nema priručnika ili pravilnika koji objašnjavaju takve "sitne" stvari.

Molim da mi netko odgovori!!
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:00   #57
poslodavac ti je obvezan po svim kolektivnim ugovorima isplaćivati cijenu javnog prijevoza do i sa posla (zanamo da se dio toga ne drži)
toliki trošak mu je i porezno priznat
ako bi ti dolazak i odlazak s posla plaćao po 2 kune po kilometru, onda na razliku iznad javnog prijevoza mora obračunati (a i platit, naravno) poreze i doprinose iz i na plaću

e sad, naravno da ti to mo že nadoknaditi i kroz naštelavanje kilometraže u poslovne svrhe
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:04   #58
Prokurist i putni nalog...

Može li se prokurist tvrtke, koji ima sve ovlasti zastupanja, predstavljanja i ugovaranja poslova, smatrati osobom na koju može glastiti putni nalog i kojoj se za to može isplatiti dnevnica i 2kn/km na osnovu korisštenja osobnog automobila u poslovne svrhe?

naime, tumačenje je da je tako nešto moguće samo u slučaju kad putuje zaposlenik i u slučaju kad se radi o automobilu zaposlenika. Pošto prokurist isto radi sve stvari (propisano zakonom), može li se i on svrstati u tu kategoriju?
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:52   #59
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
Može li se prokurist tvrtke, koji ima sve ovlasti zastupanja, predstavljanja i ugovaranja poslova, smatrati osobom na koju može glastiti putni nalog i kojoj se za to može isplatiti dnevnica i 2kn/km na osnovu korisštenja osobnog automobila u poslovne svrhe?

naime, tumačenje je da je tako nešto moguće samo u slučaju kad putuje zaposlenik i u slučaju kad se radi o automobilu zaposlenika. Pošto prokurist isto radi sve stvari (propisano zakonom), može li se i on svrstati u tu kategoriju?
U poreznom smislu - ukoliko prokurist ne prima plaću od vaše firme, možete mu isplatiti putni nalog, ali ste dužni obračunati poreze i doprinose.
triax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:28   #60
Onda najbolje da sve putne naloge pišem na direktoricu, koja je ujedno i zaposlenica tvrtke. Samo, problem je što ona koristi auto koje je vlasništvo njenog supruga. Ima li to veze? Mislim, u pogledu onih 2 kn/ km puta.

Također, treba li neki nalog za korištenje privatnog automobila u službene svrhe radit, ili može samo putni nalog bez naloga za uporabu priv. automobila u služ. svrhe?

Također, zanima me kako se provodi situacija gdje, npr., zaposlenik spava kod rodbine te za takav boravak nema npr. račun hotela? Recimo ostanem u ZG dva dana, ali spavam kod strica (koji živi u ZG). Stvarno sam bio dva dana u ZG poslovno, a zbog uštede sam prespavao kod njega. Mogu isplatiti dvije dnevnice?
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.