Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 15:43   #1021
da, sljedeći dan ju dobiješ ak se ne varam
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:27   #1022
Evo promijenila sam podatke na facebooku, a Petrinjska nek čeka.. prevruće je
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:12   #1023
to je najbitnije
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:41   #1024
Za cure iz Zagreba...ne oslanjajte se na MUP-ov web...
Ako idete brzo nakon vjenčanja vaditi novu osobnu prvo morate prijaviti novo prezime...Obrazac 1 (na kojem ta promjena nije navedena nego je to obrazac za prebivalište/boravište...ali to je taj)
Prijava novog prezimena radi se u prizemlju i užasna je gužva pa preporučam doći što ranije. E nakon toga se može ić vaditi nova osobna
Vjrojatno je isto i s prijavom novog prebivališta.

I da, ljetno radno vrijeme MUP-a je od 8-17h

Prkosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:49   #1025
ondje gdje se mijenjaju radne knjizice u vodnikovoj nemaju ljetno radno vrijeme ?
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:46   #1026
Quote:
Prkosica kaže: Pogledaj post
Za cure iz Zagreba...ne oslanjajte se na MUP-ov web...
Ako idete brzo nakon vjenčanja vaditi novu osobnu prvo morate prijaviti novo prezime...Obrazac 1 (na kojem ta promjena nije navedena nego je to obrazac za prebivalište/boravište...ali to je taj)
ne moraš više, pitajte na informacijama jel vam uvedeno novo prezime i idete samo vadit osobnu, bez čekanja na šalteru za promjenu prezimena
ako ste mjenjale adresu, onda morate i to obavit
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:31   #1027
Općina treba obavjestiti o promjeni prezimena u roku mjesec dana od datuma na Izvatku iz matice vjenčanih...ak nisu-nije uvedeno novo prezime. Ali ja to nisam znala pa nisam ni pitala na informacijama nego su mi rekli kad sam došla na red za izdavanje osobne
Pa sam onda drugi dan odmah ujutro sve obavila.
Prkosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 14:16   #1028
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
super, da cure znaju kad idu i ne čekaju u krivom redu

meni je taj prijave/odjave bio najduži i mislila kako nikad neću doći na red.
sva sreća pa sam išla pitati na info jer nisam mjenjala adresu i rekla mi ljubazno teta na šalteru da mogu odmah ići radit osobnu

sto znaci ako mjenjam i adresu prvo moram na taj salter prijava-odjava ?
neka sretna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:59   #1029
da
samo pročitaj prvi post u topicu, mora ići vlasnik nekretnine s tobom na koga glasi stan/kuća, pa prouči oko toga
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:12   #1030
Cure koje ste išle na medeni avionom:

jeste mijenjale putovnicu ili ste išle pod djevojačkim prezimenom? Karte se isto kupile s djevojačkim?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:08   #1031
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Cure koje ste išle na medeni avionom:

jeste mijenjale putovnicu ili ste išle pod djevojačkim prezimenom? Karte se isto kupile s djevojačkim?
Da..išli smo par dana nakon vjenčanja i sve s djevojačkim
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:14   #1032
PROMJENA ZDRAVSTVENE ISKAZNICE (Zagreb)
- provjerite kamo idete s obzirom na adresu poslodavca (ili svoju ako ne radite)
- RK s upisanom promjenom, potvrda o promjeni s mirovinskog, tiskanica 2 (popunjava poslodavac), kopija osobne

Što je RK sa upisanom promjenom?
Kamo podižem potvrdu o promjeni sa mirovinskog, isto u mjestu poslodavca? Ili u mom mjestu? Što treba za tu potvrdu podignuti i da li to znači da prvo moram ići na mirovinsko mijenjati podatke?
Ima tiskanice 2 za isprintati, kupuje li se u Narodnim i je li to ona plava tiskanica?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 09:51   #1033
RK ti je radna knjizica. u radnu knjizicu ti lupe neki pecat sa nivim prezimenom, to ti je brzo gotovo i inda tek ides sa rk na mirovinsko, ja sam isla tamo blizu sheratona
z25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 19:04   #1034
ljudi imam pitanje, ovako ističe mi strana osobna 4.10., a vjenčanje nam je 22.10. i uzela bi njegovo prezime, a trebala bi ić iz mjesta u drugo mjesto u tom razdoblju.. Zanima me da li mi se naplaćuje dva put pravljenje osobne i jel baš moram isti mjesec ili mjesec iza pravit osobnu s novim prezimenom? haha..
__________________
Marina & Ivan
Marina & Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 10:05   #1035
napravi nakon svadbe
ako te pitaju zakaj nisi odmah, reci da si mjenjala prezime. al vidjet će, pa te neće ništ pitat. imaš putovnicu koja će ti vrijediti dok ne vrijedi osobna?

p.s. ja se godinu dana švercala sa isteklom osobnom. ne zato kaj sam htjela, nego zato kaj sam mislila da mi traje godinu dana duže. i nitko nije primjetio, u banci kod dizanja novca niti kad sam uzimala pretplatu za mobitel i sl. na kraju me u PU nisu ništ pitali zakaj ju nisam vadila ranije.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 11:26   #1036
Nisam pravila putovnicu od svoje 10-te godine, jer ne idem nigdje ovako van, osim u Bosnu, čak i tamo odem samo kad treba nešto kupiti.. hahaha
__________________
Marina & Ivan
Marina & Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:02   #1037
Evo gledala sam par stranica od naprijed,pa par od nazad i nisam skužila,al dobro ja inače sporo kopčam!
Ne kužim ovo za radnu knjižicu(poreznu i mirovinsku)! Radim u Zg-u,a iz Slavonije sam,tamo ću rješavat sve ostale dokumente,ali s obzirom da sam u radnom odnosu ovi dokumenti su mi kod šefa! Da li ja moram tražit te dokumente od njega pa tamo to riješavat ili mu predat kopiju vjenčanog lista pa nek se on pati s time
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:54   #1038
ne kužim, moja osobna još nije gotova. jedan te isti dan im stoji na stranici, za gotove osobne. fale mi još dva dana kada sam predala, a htjela bi i po putovnicu koja je puno prije bila gotova
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:58   #1039
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Evo gledala sam par stranica od naprijed,pa par od nazad i nisam skužila,al dobro ja inače sporo kopčam!
Ne kužim ovo za radnu knjižicu(poreznu i mirovinsku)! Radim u Zg-u,a iz Slavonije sam,tamo ću rješavat sve ostale dokumente,ali s obzirom da sam u radnom odnosu ovi dokumenti su mi kod šefa! Da li ja moram tražit te dokumente od njega pa tamo to riješavat ili mu predat kopiju vjenčanog lista pa nek se on pati s time
Zabut, pitaj šefa jer u nekim firmama to rješavaju sami djelatnici, a u nekim tajnice ili HR odjel.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 16:45   #1040
pozz svima!
imam par pitanjca za vas pa ak znate pomagajte:
1.) po svim tim koracima moje je očito samo da promjenim osobnu zbog prezimena (ne mjenjam prebivalište), a sve ostalo mjenja poslodavac (barem je u firmi bila takva praksa do sad ) al mi nije jasno šta sam sa dopunskim?koja je procedura s tim?

2.) muž mi mjenja prebivalište (dolazi kod mene) e sad, vlasnici kuće su mi i mama i tata...pa jel potrebno oboje vuć sa njim il je dovoljno da ide jedan?
black-butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.