Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2009., 08:34   #281
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
kaj sa dreftom treba omekšivač?
ja sam jednom prala s nekim detergentom (može bit i dreft) koji kao ima u sebi omekšivač i veš je ispao koma,totalno se vidjela razlika s omekšivačem i bez
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 08:41   #282
kaj se može prati sa čim?kak imate organizirano?

znači dječje se može već skupa, iako mi je donji veš fakat malo čudno prat s njegovim bodićima

krpe same za sebe...crveno samo za sebe...crno samo za sebe...šarenog onda ni nemam puno ...još brunino samo za sebe....hm.,.to bi ja nekako sve skupa i gotovo
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 08:46   #283
ja njegovu odjeću (body,kombinezoni/romperi,majce,hlače...) sve skupa perem s našom odjećom na 40.znači šareni veš (bude i crnog),na 40 ništa ne pusti boju. donji veš uvijek iskuhavam na 90.tetre i gaze (ako se ne skupi dovoljno bijelog za 1 mašinu,stavim na 90 s ostalim-krpe,ručnici,etc)
ne bi imali u čemu hodati da čekam za svaku boju,vrstu odjeće i sl. posebno mašinu da se skupi
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:07   #284
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Zašto za stariju djecu (stariju od recimo 3 mjeseca) perete odjeću odvojeno?
Ja samo zato sto je nase zrno a njeno sareno. Jednom sam onah debilni bijeli grudnjak iz mullera oprala s nasom robom i sad je ljubicasto siv.
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
kaj sa dreftom treba omekšivač?
Meni da, meksa je roba. Svi ti 2u1 su meni bez veze, dreft koristim samo jer je kao ful blag za kozu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 11:33   #285
Wink

na predavanju,tj.pripremama za porod i kasnije organizirano od udruge Kluba trudnica predavanje je držala jedna pedijatrica i rekla da svi ti omekšivači cocolino sensitive, svi ti baby priozvodi omekšivači koji govore da su blaži da je to čisti marketinški trik,jer kao svaki omekšivač ima iste sastojke i nema razlike. najbolje je rekla u početku bez ičega,samo praška i 2puta ispiranje(to sam ukinila nakon misec dana). tako je rečeno od strane stručnjaka, iako i ja kupujem dreft sensitive i persil prašak. robu bijelu (tetra pelene i bodiće i posteljinu) perem na 90 i bez omekšivača, možda neka navika,neznam, a ostale robice ili nešto s našim na 40, ili na ruke ako nije puno zbljuckano. u nas ne bude toliko prljava roba (3ipo miseca ima) već bude izbljucana s mlijekom ili trenutno s baljenjem a to lako izađe, a i tu su podbradnjaci pa i oni igraju svoju ulogu.
peglam sve, isto neka navika mama me valjda tako naučila, a i vizualno je ljepše u ormaru primjerice kad složiš a ono sve tip top. razbacano ne volim, djeluje mi prljavo. na kraju se sve to svodi na naviku, a bijelu robu njenu neću nikad prat s našom, jer njeni bodići i osjetljiva koža, a da se mješa s pr. kuhinjskim krpama ili našim vešom... malo bljakić, nisam neki teški čistunac, ali ipak,nenenene....
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:52   #286
Kako vi perete bodice na 90, a da vam se ne skupe? Meni je patronazna jednom bez pitanja stavila maleckin i nash vesh na 90 i sve se toliko skupilo da smo morali kupiti nove bodice. Meni bh za dojenje otishao od 50 €. Da ne pricam o bijelim majicama od dragog koje su mu sad sve iznad pupka. Napravila nam zena shtete od 200€. Inace samo rucnike za psa perem na tako visokoj temperaturi i to se raspadne za godinu dana.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 14:28   #287
Quote:
iggix kaže: Pogledaj post
Meni je patronazna jednom bez pitanja stavila maleckin i nash vesh na 90

zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 14:54   #288
Njeno perem odovojeno. Otkad se rodila je tako. Cist prakticni razlog je sto u tjedan dana skupim masinu njene robe, potrpan i operem (fala mami i tati na konstantnom kupovanju robice npr.bodija imam sveukupno oko 15tak komada ) recimo ovu sedmicu san imala 4 njena lancuna (plahte) jer dama uzme bocu, okrene i treska tako da sve bude na fleke
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:00   #289
perem njezino samo u vešmašini na 60
bez omekšivača.
sušim na balkonu
pegla teta čistilica dva puta tjedno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:41   #290
mi još uvijek peremo odvojeno(beba ima 1,5 mj)a prestali smo peglati prije 20ak dana.Inače nismo od peglanja,niti našu ne peglamo tako da nam je to peglanje dosadilo brzo,a beba ima super kožu,nema nikakav niti osip niti crvenilo tako da od peglanja ništa.
Planiramo ubrzo početi prati s našom,ali ne još jer imamo goste sada,pa da ne miješamo sve zajedno
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:50   #291
Quote:
iggix kaže: Pogledaj post
Kako vi perete bodice na 90, a da vam se ne skupe? Meni je patronazna jednom bez pitanja stavila maleckin i nash vesh na 90 i sve se toliko skupilo da smo morali kupiti nove bodice. Meni bh za dojenje otishao od 50 €. Da ne pricam o bijelim majicama od dragog koje su mu sad sve iznad pupka. Napravila nam zena shtete od 200€. Inace samo rucnike za psa perem na tako visokoj temperaturi i to se raspadne za godinu dana.
??
mi uvijek bijelu robu peremo na 90,nikad se ništ anije skupilo,niti zgrčilo.ljep se preostre,kad se osuši odma se slaže i nema potrebe za peglom
i dječuj peremo na 90
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:02   #292
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Zašto za stariju djecu (stariju od recimo 3 mjeseca) perete odjeću odvojeno?
Da nadopunim.
Zašto robu za djecu bilo kojeg uzrasta (od rođenja nadalje) prati odvojeno?
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:21   #293
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post

Smij se ti, ovdje imash "pomoc" tjedan dana nakon poroda u kuci. Ja joj rekla da ne treba nishta raditi, vec mi samo oko bebe pomagati, a dama se lijepo zavukla u potkrovlje dok sam ja spavala i sve pukla na 90....Imala je srece shto se nisam mogla ustajati, mislim da bi ju odalamila...
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:42   #294
Od početka perem njegovo s našim na 60 ili 40,pelene posebno na 90 ali samo ako ih se nakupi za jednu mašinu. Koristim ariel i cocolino sensitive normalno i sve 5. Njegovu robicu i pelene peglam,a našu jedino pp. Ne volim baš peglati...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 17:28   #295
Njezino uvijek perem zasebno, ima dosta robice, a i brzo se skupi za mašinu. Dok je bila beba (prva 3 mj) sve sam na 90, bilo je ljeto i ugl samo bodići. Dalje perem sve na 60, sa Persilom sensitiv. Peglala sam prvih 4-5mj, onda smo kupili sušilicu i od onda niti ne znam gdje mi je pegla, zatrpana negdje. Omekšivač ne koristim jer sušilica omekša robu bolje od omekšivača.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 17:31   #296
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Da nadopunim.
Zašto robu za djecu bilo kojeg uzrasta (od rođenja nadalje) prati odvojeno?
Ja zato jer imam za njezinu robicu posebno košaru za prljavo rublje i zato što bi se njezine mini hlačice i majčice vjerojatno pogubile među našom robom. To naravno ne znači da naše robe ima hrpa neoprane nego ja nisma temeljita u tome, pričekam da se malo skupi pa onda u 2 dana operem sve. Pa da ne moram njezino prebirati i tražiti, ovako mi je sva na mjestu i organizirano. Možda sam lijena čestio prati, ali organizirana.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 21:48   #297
premjestila sam temu, a nisam ostavila redirect pa evo stavljam post da dignem temu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 22:16   #298
Možda se budete čudili ali ja sam veš od malenog prala pune prve dvije godine odvojeno.Prvi razlog dermatitis,njegov veš sam večinom otkuhavala,te nisam koristila omekšivač i samo persil sensitiv.Kasnije se već naviknula pa se jedva odviknula.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:37   #299
ja perem njegovo s našim, tetra pelene i ručnike i svijetle bodije na 90, šareno s našim na 60! samo stavim tri ispiranja i bez omekšivača, zapravo ni nama nisam ni prije koristila omekšivač! i da, perem sa sensitiv detergentom! iako mislim da mu ne bi bilo ni s obicnim nista, al svejedno mi je kad kupujem detergent koji cu, nije neka razlika u cijeni!
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:07   #300
ja perem sve zajedno, bijelo s bijelim na 95, šareno sa šarenim na 60, stavljam obični prašak everest i omekšivač silan sensitive, i ništa mu nije, popeglam na paru i sve 5
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.