Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 20:28   #121
Moje dionice ne vrijede nula kuna nego možda -300 kn ako sam LEDOV dioničar. I što sad?
Ali ako sam većinski vlasnik mogu ponuditi dužnicima dokapitalizaciju u nekom omjeru. Ili reprogram dugova.
Govorimo o vlasništvu. Temelju kapitalizma i anglosaksonskog prava.

Boli me kurac za Agrokor, ali zašto bi itko imao pravo bez većine koja sudjeluje u vlasništvu donositi odluke? Može LEDO otići u stečaj, ali ne vidim kako manjinsko vlasništvo ima ingerenciju nad većinskim??
Neka LEDO stečajni (vlasnici) pregovaraju a ne neki tamo Ramljak.

(ok, HR je popušila kod INE) zbog ugovora.


---

BTW znam da ti nije neka lova jedna dionica, ali ja ti plaćam večeru + dobar izlazak za srednjovječne muškarce ako je izgubiš (znači 0 kuna). Može?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 23:00   #122
Ljudi stanimo ovoj sramoti od države na kraj da prestane samo gledati interese privilegiranih skupina i podržimo svi male dioničare u ovom slučaju!

Na to prvenstveno mislim na branitelje kojima su oduzete Agrokorove dionice!

http://www.dionicari-agrokora.hr/
salenik11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 13:43   #123
Quote:
salenik11 kaže: Pogledaj post
Ljudi stanimo ovoj sramoti od države na kraj da prestane samo gledati interese privilegiranih skupina i podržimo svi male dioničare u ovom slučaju!

Na to prvenstveno mislim na branitelje kojima su oduzete Agrokorove dionice!

http://www.dionicari-agrokora.hr/
Najveći gubitnici su svi budući penzići. Njima je otet ogroman novac.

Tri mirovinka fonda najveći su vlasnici Adrisa, a on je izubio 1,1 mlrd kuna tržišne kapitalizacije. Podravka 800 mlijuna kuna, Kraš 100 mlijuna kuna, a kao šlag na tortu Ledo, Jamnica, Belje, Vupik, Tisak, Zvijezda i PIK Vinkovci su izgubili oko 1 mlijardu eura tržišne kapitalizacije.

Agrokor čak nema ni 50% Leda, a svjedno ga silom hoće u likvidaciju iako su i tu mirovinci ekstra zastupljenji.

Zanimljivo kako će mali dioničari izgubit samo u Hrvatskoj, a u Srbiji, Bosni, Sloveniji neće izgubit ni centa...
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 12:15   #124
Pregrist i idemo dalje... to je izgubljen novac. Drugi put vise informiranja prije ulaganja u tvrtke prezaduzenog koncerna.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2020., 23:24   #125
Lex Agrokor je donesen od Plenkovića zbog očuvanja radnih mjesta zar ne?

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/l...anije/9806494/
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2020., 14:09   #126
vrlo mali broj ljudi zna "zašto" je donesen lex agrokor, ali generalno radi se o uspjelom lexu za kojeg je iznenađujući onaj hod tankim ledom, jer agrokor je jednostavno prevelik da propadne. možda je i to jedan od razloga todorićeve megalomanije - stvori dug 40+ milijardi ali i pokupuj 40+ trgovačkih društava.

što se tiće leda, od '15. pada im prihod za preko 20%, i zadnje dvije godine hodaju tankom linijom od oko milijardu kn i sasvim prirodno da žele racionalizirati trošak na plaće i neka radna mjesta ukinuti, ili outsourcati čemu teže zadnjih godina. pitanje i kakvi su im još krediti ostali iz faze prije lex agrokor. trenutno je agrokor vlasnik 48%, dok su mirovinci <10%.

u '18. još jedno trgovačko društvo povezano na agrokor rješavalo se radnika. dalekovod d.d. smanjio ih je za sigurno 20%.
samo ex dalekovod proizvodnja (sada dva d.o.o.-a, cinačonica usluge i proizvodnja mk) smanjila ih je skoro 30%, i sigurno će kroz idućih 24 mj. u prodaju jer dalekovod nema više što prodati.
opet pitanje je li nešto kapitala iz dalekovoda preko zagreb montaže bilo "preusmjeravano" za održavanje agrokora prije lexa.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2020., 14:25   #127
drek na šibici uspjelom, pa zadnji rezultati govore da je sve po starom i dalje trebaju više za kamate nego što ostvare dobiti
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 18:26   #128
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Lex Agrokor je donesen od Plenkovića zbog očuvanja radnih mjesta zar ne?
Lex Agrokor je donesen od mafije koja me opljačkala za 140.000 kuna
smil48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2020., 00:46   #129
ako mogu upast kao padobranac, kaj se u međuvrmeno izdogađalo sa dionicama malih dioničara?
jel bio sudski proces?
znam da im je plan bio opljačkat male dioničare.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2020., 07:07   #130
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
ako mogu upast kao padobranac, kaj se u međuvrmeno izdogađalo sa dionicama malih dioničara?
jel bio sudski proces?
znam da im je plan bio opljačkat male dioničare.
Opet se potvrdila izreka "mali dioničar - velika budala"
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2020., 17:34   #131
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da otvore tržište za ovu dionicu.
Kolege koji dnevno prate ZSE molim da me obavijeste kada se to dogodi.
Objavio sam ovo i na temi Agrokora, ali evo i ovdje:
Danas je u Jutarnjem objavljeno da Fortenova prodaje Ledo, cijena se cilja na oko 600 milijuna kuna.

Prema zadnjim podacima, vlasništvo Agrokora u Ledu je bilo 48%
https://www.mojedionice.com/trg/IzvD...ifSim=LEDO-R-A

a samo na Ledu ispada da će hrvatski građani izgubiti preko 300 milijuna eura - dionice koje su poklonjenje ruskim bankama. Cijena dionice bi po ovoj cijeni trebala biti nešto preko 2 500 eura (Ledo je imalo 239 tisuca dionica, od toga 48,11% u vlasništvu Agrokora)
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:08   #132
Bas malo gledam ovo oko LEDO-a. Znaci Ledo d.d dionicari su osim velikih bili i mali ljudi, obicni gradjani. Ledo d.d kada je krenulo sa Agrokorom i pocetkom 2020 godine je izvrsten iz ZG burze. Takodjer od Leda d.d je nastao Ledo Plus d.o.o. I sada gledaju da Ledo Plus d.o.o prodaju nekom. Ukratko dionicari koji su imali dionice su popusili. I to svjetski. Drugim rijecima oteta i ukradena imovina gradjana. Da je od Leda d.d nastao Ledo Plus d.d gdje se prenose udjeli onda druga prica - no nije!

Na koju uopce legalnu foru je od Ledo d.d nastao Ledo Plus d.o.o a ne d.d?
I zasto se ne da neka prijava na medjunarodni sud?

Da ne velim da koja budala bi isla prodavati Ledo. Da dobiti ces dobru paru da saniras druge rupe u roku keks, ali na duge staze sanirao bi ih ovako i onako a Ledo je zlatna koka.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:13   #133
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Bas malo gledam ovo oko LEDO-a. Znaci Ledo d.d dionicari su osim velikih bili i mali ljudi, obicni gradjani. Ledo d.d kada je krenulo sa Agrokorom i pocetkom 2020 godine je izvrsten iz ZG burze. Takodjer od Leda d.d je nastao Ledo Plus d.o.o. I sada gledaju da Ledo Plus d.o.o prodaju nekom. Ukratko dionicari koji su imali dionice su popusili. I to svjetski. Drugim rijecima oteta i ukradena imovina gradjana. Da je od Leda d.d nastao Ledo Plus d.d gdje se prenose udjeli onda druga prica - no nije!

Na koju uopce legalnu foru je od Ledo d.d nastao Ledo Plus d.o.o a ne d.d?
I zasto se ne da neka prijava na medjunarodni sud?

Da ne velim da koja budala bi isla prodavati Ledo. Da dobiti ces dobru paru da saniras druge rupe u roku keks, ali na duge staze sanirao bi ih ovako i onako a Ledo je zlatna koka.
A da naučiš što znači d.o.o ha??? meni nije jasno zašto ulažete u firme čija cijelokupa aktiva prozlazi iz duga,i opet ko mutavi ulažete u Đuru ,Varteks i propale firme pa će opet biti plakanja, špekulante kužim 100%,ali vas obične ne kužim.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:28   #134
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
A da naučiš što znači d.o.o ha??? meni nije jasno zašto ulažete u firme čija cijelokupa aktiva prozlazi iz duga,i opet ko mutavi ulažete u Đuru ,Varteks i propale firme pa će opet biti plakanja, špekulante kužim 100%,ali vas obične ne kužim.
Ekipa je godinama drzala dionice LEDA d.d (dionicko drustvo). Kuzis? Neki zaposlenici su dobivali i dionice kao financijsku kompenzaciju. Zisku?

I sada ti doslovce preko noci zatvoris d.d napravis d.o.o prebacis sve na d.o.o i dionicara vise nema. A dok si to radio si zabranio prodaju dionica na ZG burzi. Ne direktno nego indirektno zbog pravila burze koja su reagirala a to si znao da ce reagirati.

Dobar ti je nick, ali nisam siguran da je tocan.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:32   #135
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Na koju uopce legalnu foru je od Ledo d.d nastao Ledo Plus d.o.o a ne d.d?
I zasto se ne da neka prijava na medjunarodni sud?
Fora po svemu sudeći nije legalna ali na sudu se prije kladim na zastaru nego na presudu.
Quote:
Da ne velim da koja budala bi isla prodavati Ledo. Da dobiti ces dobru paru da saniras druge rupe u roku keks, ali na duge staze sanirao bi ih ovako i onako a Ledo je zlatna koka.
Koliko čujem Fortenova nije baš neko čudo od profitabilnosti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:40   #136
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ekipa je godinama drzala dionice LEDA d.d (dionicko drustvo). Kuzis? Neki zaposlenici su dobivali i dionice kao financijsku kompenzaciju. Zisku?

I sada ti doslovce preko noci zatvoris d.d napravis d.o.o prebacis sve na d.o.o i dionicara vise nema. A dok si to radio si zabranio prodaju dionica na ZG burzi. Ne direktno nego indirektno zbog pravila burze koja su reagirala a to si znao da ce reagirati.

Dobar ti je nick, ali nisam siguran da je tocan.
Jašta ja sam glup Ali ti očito ne kužiš što znači d.o.o niti znaš čitat bilancu(ali si se našao prozvanim da komentiraš stvari koje dovoljno ne razmiješ)..ja ti nisam kriv što ne možeš pojmiti da svi dioničari svojim udjelima(i ničim drugim) odgovaraju za dugove firme.

U trenutku kada firma osim zakonski propisanog temeljnog kapitala, nema svoje imovine ,a dugovi višestruko premašuju cijelokupnu vrijednost firme bi ti tražio što???
Čisto mi pojasni te tvoje procese u glavi da vidim kako to ide, da se mogu smijati???

Ne postoji na planeti zemlji država u kojoj bi dioničari dobili i jedan cent u identičnoj situaciji.

ZSE je trebala dopustiti da se bezvrijednom dionicom trguje(uz to sa lažnim fin.izvještajima), pa da imamo još likova poput tebe, koji bi je kupovali i onda poslin kmečali.

Jedina razlika između Agrokora i obične firme u sličnim problemima, što ovdje država nije mogla dopustiti da se Todorić i vjerovnici natežu još mjesecima, a rezultat bi bio isti predstečajna nagodba, a usput naprave milijarde kuna štete državnoj ekonomiji.

Troškove prinudne uprave neću komentirati, jer su višestruko precijenjeni.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:47   #137
Vrlo jednostavno.

Imas d.d gdje si ti vlasnik. Trebalo ti je kapitala ili da nagradis djelatnike za rad ali nemas zivog novca, pa prodajes dionice ili ih poklanjas djelatnicima. I onda recimo ja sam vlasnik 10% dionica tvoje firme.

Zbog loseg vodjenja, pada, previranja ZG burza zatvori poslovanje sa dionicama. Sto se i dogodilo.
Ti onda preko noci, kao vecinski vlasnik, otvaras d.o.o firmu na koju prenosis svu opremu, zgrade, infrastrukturu, poslovanje sa do jucer d.d-a. Firma d.o.o pocne raditi a ti si joj vlasnik.

Mene i mojih 10% si kompletno izjebo. D.d vise ne postoji. Novi d.d nasljednik ne postoji. Ti si vlasnik svega a ja nicega, a bio sam. Dakle izjebo si me a prije si mi uzeo lovu jer si mi prodao udio u firmi. Kuzis?

I ako sutra prodas d.o.o nekom trecem, lovu uzimas ti. Mojih 10% od toga takodjer vise nema.

A upravo to se dogodilo sa Ledom.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 09:07   #138
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Jašta ja sam glup Ali ti očito ne kužiš što znači d.o.o niti znaš čitat bilancu(ali si se našao prozvanim da komentiraš stvari koje dovoljno ne razmiješ)..ja ti nisam kriv što ne možeš pojmiti da svi dioničari svojim udjelima(i ničim drugim) odgovaraju za dugove firme.

U trenutku kada firma osim zakonski propisanog temeljnog kapitala, nema svoje imovine ,a dugovi višestruko premašuju cijelokupnu vrijednost firme bi ti tražio što???
Čisto mi pojasni te tvoje procese u glavi da vidim kako to ide, da se mogu smijati???

Ne postoji na planeti zemlji država u kojoj bi dioničari dobili i jedan cent u identičnoj situaciji.

Jašta ZSE je trebala dopustiti da se bezvrijednom dionicom trguje(uz to je sa lažnim fin.izvještajima), pa da imamo još likova poput tebe, koji bi je kupovali i onda poslin kmečali.

Jedina razlika između Agrokora i obične firme u sličnim problemima, što ovdje država nije mogla dopustiti da se Todorić i vjerovnici natežu još mjesecima, a rezultat bi bio isti predstečajna nagodba, a usput naprave milijarde kuna štete državnoj ekonomiji.

Troškove prinudne uprave neću komentirati, jer su višestruko precijenjeni.
Tvoje tumačanjenje je gledanje samo jedne strane medalje, a ne cjelokupne slike. U pravu si da su dioničari odgovorni za snošenje gubitaka firme, ali poanta priče je da d.d je otišao u bananu, te da se onda sve prebacilo na novu firmu.

Ako je firma u bankrotu onda je logično da će se sva dugovanja podmiriti iz imovine koju tvrtka poseduje, te da će se u konačnici naći novi vlasnik koji će otkupiti dionice i dugovanja.

U ovom slučaju sva se imovina i poslovanje jednostavno prebacila na novu firmu, a mali dioničari su popušili, dok veliki nisu. To je generalni problem na koji se on osvrće.

Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Jedina razlika između Agrokora i obične firme u sličnim problemima, što ovdje država nije mogla dopustiti da se Todorić i vjerovnici natežu još mjesecima, a rezultat bi bio isti predstečajna nagodba, a usput naprave milijarde kuna štete državnoj ekonomiji..
S druge strane ovo je točno, bilo bi sjebano, hrpa ljudi bi dobila nogu ali bi u konačnici bilo pravedno i transparentno i bez mogućnosti za muljaže. Naš glavni problem je što uvijek računamo da kad nastane dug da će država to riješavati jer se vadimo na socijalnu solidarnost. Dok se ne promijeni mentalitet da netko mora biti odgovoran i odgovarati za poslovanje firme, te da se nemže trošiti više nego što se uprihodi, ovakvim slučajevima nikada neće biti kraja.
SimTam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 09:07   #139
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ekipa je godinama drzala dionice LEDA d.d (dionicko drustvo). Kuzis? Neki zaposlenici su dobivali i dionice kao financijsku kompenzaciju. Zisku?

I sada ti doslovce preko noci zatvoris d.d napravis d.o.o prebacis sve na d.o.o i dionicara vise nema. A dok si to radio si zabranio prodaju dionica na ZG burzi. Ne direktno nego indirektno zbog pravila burze koja su reagirala a to si znao da ce reagirati.

Dobar ti je nick, ali nisam siguran da je tocan.
Ništa što se tiče Agrokora nije došlo "preko noći". Kreditni rejting kompanije je još 2000-ih bio junk i imao si u medijima puno objava poput ove:
https://www.jutarnji.hr/naslovnica/m...rokoru-3375236
https://www.poslovni.hr/hrvatska/sp-...30-posto-97535

Također 2010-2013 su na stranicama burze www.zse.hr višekratno davane obavijesti kako je Agrokor založio dionice Leda, Jamnice, Konzuma itd ne samo one u vlasništvu Agrokora nego i ostalih dioničara tako da je i to bilo poznato.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 09:31   #140
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Jašta ja sam glup Ali ti očito ne kužiš što znači d.o.o niti znaš čitat bilancu(ali si se našao prozvanim da komentiraš stvari koje dovoljno ne razmiješ)..ja ti nisam kriv što ne možeš pojmiti da svi dioničari svojim udjelima(i ničim drugim) odgovaraju za dugove firme.

U trenutku kada firma osim zakonski propisanog temeljnog kapitala, nema svoje imovine ,a dugovi višestruko premašuju cijelokupnu vrijednost firme bi ti tražio što???
Čisto mi pojasni te tvoje procese u glavi da vidim kako to ide, da se mogu smijati???

Ne postoji na planeti zemlji država u kojoj bi dioničari dobili i jedan cent u identičnoj situaciji.

ZSE je trebala dopustiti da se bezvrijednom dionicom trguje(uz to sa lažnim fin.izvještajima), pa da imamo još likova poput tebe, koji bi je kupovali i onda poslin kmečali.

Jedina razlika između Agrokora i obične firme u sličnim problemima, što ovdje država nije mogla dopustiti da se Todorić i vjerovnici natežu još mjesecima, a rezultat bi bio isti predstečajna nagodba, a usput naprave milijarde kuna štete državnoj ekonomiji.

Troškove prinudne uprave neću komentirati, jer su višestruko precijenjeni.
Iako vidim da nemaš pojma o dosta stvari u cijeloj priči daj mi molim te objasni na koji bi način kratkoročni prestanak proizvodnje sladolede (i/ili funkcioniranje cjelog koncerna) napravila milijarde kuna štete državnoj ekonomiji?
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.