Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 19:10   #1061
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
E jesi prosuo...

Znači, ako meni netko kaže da može čitati misli, ili ako dvoje ljudi tvrde da mogu komunicirati mislima, ja to ne mogu testirati?

Ne mogu im dati 50 listova kartona s jednostavnim slikama ili alfanumericima (i da bi bilo duplo slijepo, ograditi i sebe tako da ni ja ne znam pisani sadržaj), i onda statistički mjeriti koliko dobro prenose informacije mislima?

A zašto ne? Zašto zašto zašto?
nitko nezna na koji način funkcionira telepatija...onda je logično da nitko ni nekomunicira na taj način...tak da je neznam koga su to oni testirali...
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:18   #1062
Quote:
noww kaže: Pogledaj post
nitko nezna na koji način funkcionira telepatija...onda je logično da nitko ni nekomunicira na taj način...tak da je neznam koga su to oni testirali...
Nitko ne zna na koji način funkcionira rejnfusdonfasbeh. Što ćemo sad?

Ne možeš doći i tvrditi da telepatija funkcionira, ako nikada nije dokazana. Sve ostalo je samo whishful thinking. Što se babi snilo, to joj se i htilo. Nema trećeg. Točka.


Možeš li mi objasniti na koji način funkcioniraju leteći tepisi?
I kako Djed mraz uspije u svom pothvatu na Badnjak?
I kako uskršnji zec točno zna baratati jajima?

Sve legitimna pitanja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:21   #1063
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Prenijeli su kvantna svojstva atoma. Ne i atom.
To je ekvivalentno. Kvantna svojstva atoma = atom.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:27   #1064
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna na koji način funkcionira rejnfusdonfasbeh. Što ćemo sad?

Ne možeš doći i tvrditi da telepatija funkcionira, ako nikada nije dokazana. Sve ostalo je samo whishful thinking. Što se babi snilo, to joj se i htilo. Nema trećeg. Točka.


Možeš li mi objasniti na koji način funkcioniraju leteći tepisi?
I kako Djed mraz uspije u svom pothvatu na Badnjak?
I kako uskršnji zec točno zna baratati s jajima?

Sve legitimna pitanja.
ja nisam rekao da funkcionira nego da je to ideja...kao što je sve prvo ideja...
teleportacija je ideja, koja još ne funkcionira onako kako je zamišljena... ali možda hoće, a mi nemamo dovoljno informacija da sa sigurnošću potvrdimo da hoće... bar ja nemam...postoji znanost koja se bavi predviđanjem pa možda oni znaju dali će bit moguća i prava teleportacija i telepatija...
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:37   #1065
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To je ekvivalentno. Kvantna svojstva atoma = atom.
Ekvivalentni su, ali nisu jedan te isti. Možemo se ponašati prema njima i shvaćati ih kao da jesu, ali znamo da nisu. Razlika postoji, iako čisto po tome što mi znamo što se s njima dogodilo.


Quote:
noww kaže: Pogledaj post
ja nisam rekao da funkcionira nego da je to ideja...kao što je sve prvo ideja...
teleportacija je ideja, koja još ne funkcionira onako kako je zamišljena... ali možda hoće, a mi nemamo dovoljno informacija da sa sigurnošću potvrdimo da hoće... bar ja nemam...postoji znanost koja se bavi predviđanjem pa možda oni znaju dali će bit moguća i prava teleportacija i telepatija...
Možeš se sad opravdavati, ali mislim da oboje znamo na što si mislio.

Ne pričamo o telepatiji dva kibernetička mozga koji su osposobljeni za odašiljanje i primanje informacija poput dvije radiostanice, nego o tome da imaš dvoje ljudi koji tvrde da mogu pričati mislima.

Isto tako, ne pričamo o letećim tepisima napravljenima od visokotehnološkog materijala koji je rjeđi od zraka pa lebdi, ili lebdi zato jer se nekom silom suprotstavlja gravitaciji, već pričamo o tome kako netko tvrdi da ima tepih koji leti.

Tako da ono... ne trebaš me zbunjivati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:46   #1066
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Možeš se sad opravdavati, ali mislim da oboje znamo na što si mislio.

Ne pričamo o telepatiji dva kibernetička mozga koji su osposobljeni za odašiljanje i primanje informacija poput dvije radiostanice, nego o tome da imaš dvoje ljudi koji tvrde da mogu pričati mislima.

Isto tako, ne pričamo o letećim tepisima napravljenima od visokotehnološkog materijala koji je rjeđi od zraka pa lebdi, ili lebdi zato jer se nekom silom suprotstavlja gravitaciji, već pričamo o tome kako netko tvrdi da ima tepih koji leti.

Tako da ono... ne trebaš me zbunjivati.
ja sam mislio i još mislim na ideju telepatije da se prenose misli...ali kažem da se znanost danas jednostavno time nemože bavit. npr. za otvrivenje republike je trebalo prvo imat ideju a onda otkrit pismo+filozofiju+pravo+književnost... da bi se stvorio oblik vlasti republika. to vrijedi za apsolutno svaku ideju u znanosti pa tako i telepatiju.
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:53   #1067
Quote:
noww kaže: Pogledaj post
ja sam mislio i još mislim na ideju telepatije da se prenose misli...ali kažem da se znanost danas jednostavno time nemože bavit. npr. za otvrivenje republike je trebalo prvo imat ideju a onda otkrit pismo+filozofiju+pravo+književnost... da bi se stvorio oblik vlasti republika. to vrijedi za apsolutno svaku ideju u znanosti pa tako i telepatiju.


Ima da te za ovakve budalaštine zgromi bijes bogova s Društvenih znanosti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:55   #1068
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ekvivalentni su, ali nisu jedan te isti. Možemo se ponašati prema njima i shvaćati ih kao da jesu, ali znamo da nisu. Razlika postoji, iako čisto po tome što mi znamo što se s njima dogodilo.
Ne postoji razlika. Ako ne postoji metoda kojom bi ih razlikovali, ni u principu, onda su isti.

A reći da mi znamo što se dogodilo isto nema smisla. Kako ćeš ti znati da atom 1 stvarno nije prešao na mjesto atoma 2, i obrnuto, kad nema metode za razlikovanje tog slučaja, od slučaja kad su se samo prenijela kvantna svojstva?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:57   #1069
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post


Ima da te za ovakve budalaštine zgromi bijes bogova s Društvenih znanosti.
bogova... ovdije nema niti jednog znanstvenika...
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:51   #1070
^^što, znanstvenici ne mogu biti vjernici, ili ne mogu biti politeisti

inače, zer nebi ovo trebalo prebaciti negdje, na neku zasebnu temu?
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:08   #1071
A o toj peticiji se počelo pričati ovdje, pa rekoh zašto ne i dalje...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:57   #1072
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Prenijeli su kvantna svojstva atoma. Ne i atom.
Isto kao i za foton. Ti si spomenuo da su kvantna svojstva prenjeli samo izmedju otona a nikada i atoma. Sad nisam siguran dal neces priznat da si zeznuo ili sam profulao neko finije objasnjenje u prvom postu na koj sam odgovorio jer bio si rekao ovo:
Quote:
Inače, teleportacija je izvedena na primjeru svojstava fotona. Prenijeli su svojstva, ne i foton, a kamoli recimo elektron, a kamoli tek atom ili molekulu.
Iz toga mogu zakljuciti da ti tvrdis da nisu prenjeli kvantna svojstva atoma. Pitam te da vidim da li su ova istrazivanja osporena ili si se zeznuo i krivo rekao.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:09   #1073
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ima da te za ovakve budalaštine zgromi bijes bogova s Društvenih znanosti.
Nisu to budalaštine, pa tako to funkcionira u Civilizationu

Pismo -> Pravo -> Filozofija -> Republika
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:01   #1074
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
Isto kao i za foton. Ti si spomenuo da su kvantna svojstva prenjeli samo izmedju otona a nikada i atoma. Sad nisam siguran dal neces priznat da si zeznuo ili sam profulao neko finije objasnjenje u prvom postu na koj sam odgovorio jer bio si rekao ovo:

Iz toga mogu zakljuciti da ti tvrdis da nisu prenjeli kvantna svojstva atoma. Pitam te da vidim da li su ova istrazivanja osporena ili si se zeznuo i krivo rekao.
Nisam ništa rekao o kvantnim svojstvima atoma. Ma problem je u tome kako se ta problematika shvaća. Već sam pojasnio JPKu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:23   #1075
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nisam ništa rekao o kvantnim svojstvima atoma. Ma problem je u tome kako se ta problematika shvaća. Već sam pojasnio JPKu.
Ok, sad sam skuzio sto si zelio reci. Da nisu uspjeli prenjeti foton (a kamo li atom), ali su uspjeli prenjeti njegova svojstva (i fotona i atoma). Sve pet, ja sam bio shvatio da zelis reci da su uspjeli prenjeti svojstva fotona, ali nikako ne elektrona ili atoma Misunderstanding je dosao od toga sto si pisao post namjenjen ljudima koji ne kuze sto mi podrazumjevamo pod pojmom teleportacija, pa sam ga ja iscitao u smislu da je ono sto mi nazivamo teleportacijom (svojstva) neostvareno za atome. To me onda zbunilo

Sve pet
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:28   #1076
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nisam ništa rekao o kvantnim svojstvima atoma. Ma problem je u tome kako se ta problematika shvaća. Već sam pojasnio JPKu.
Meni nije jasno koja ti je poanta uopće. Jer, prenošenje kvantnih svojstava jest teleportacija.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:57   #1077
Može nekoliko (possibly) glupih pitanja?

Treba li imati 2 atoma, jedan na polaznoj i jedan na odredišnoj točci, pa se prenose kvantna svojstva s jednog na drugi? Je li proces obostran, tj. radi li se o zamjeni svojstava ili samo o dupliciranju prvoga?
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:03   #1078
A kako se točno prate atomi i njihova svojstva.
Kako je izgledao taj pokus .
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:59   #1079
Ajde prebacite chat o teleportaciji na prikladan thread. Ovo je specijalan thread kojeg nije uputno napuhavati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 13:29   #1080
baterije od krumpira
možel kogod objasnit u čemu je zapravo stvar i kako to radi, te koji su potenicijali baterija od krumpira?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.