Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2008., 10:56   #141
pa mislila sam jel ti išta ginekolog objasnio i šta prognozira?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:15   #142
Da nastavim priču sa svojim PCOS... C/p s MPO teme dijelom, no hard feelings što se ponavljam.
Danas sam saznala da bismo trebali ući u neke mpo postupke. Konkretno, PCOS, mm ok, pila Diane 10 godina, prestala u 5. mj., otada nisam imala prirodno megu.
Bila je jedna folikularna ciasta koju smo razbili Dabrostonima, pa prokrvarila u 8.mj. Otada opet ništa.
Vadila hormone, sve pomalo zmrdano (inverzija FSH-LH, povišeni svi testosteroni). Bila kod soc ginića, mislila da će mi dati Klomifene/Femaru, ali rekao da misli da ćemo odmah trebati na injekcije (jel to Decapeptyl?), i da se javim na Sv. Duh ili Petrovu. Jel to znači IVF?:nezna:
Ima što novo kod vas?
__________________
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:35   #143
Pozdrav, meni su isto diagnosticirani policistični, hormoni su mi u razini normale ali mi je M neredovita, gin je totalno opušten, kao kad budeš želila zatrudnit samo ćemo inducirat ovulaciju i za regulaciju mi je dao dabroston od kog mi je 3 mj svaki dan curila krv iz nosa
Kad čitam o PCOS-u na rodama i ostalim forumima totalno me panika uhvati da ću se morat ful mučit da zatrudnim a da ne pričam o povećanom postotku pobačaja...
Još ne planiramo bebu iako ne bi bili nesretni da se desi ali još se ništa nije desilo i to me malo brine a jedina "kontracepcija" nam je prekinuti snošaj (možda stvarno prekidamo na vrijeme ) Sad bi naj rađe išla radit bebača odmah samo da se uvjerim da je sve ok
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:22   #144
Yokka55, nemoj se uopće nervirati, ja sam imala slične nalaze kao i ti, isto mi je ginekologica rekla, pa sam ipak bez ikakvih problema i poticanja zatrudnila 2 puta.

Dabroston nisam uzimala, nego Diane i dr. 4 godine, ali više ne bih, jer imam dojam da mi je to s druge strane štetilo za druge stvari (npr. celulit mi nastao tamo gdje ga prije nije bilo , bojim se povećanog rizika od kardiovaskularnih bolesti, jer osjećam aritmije, pojavila mi se seboreja itd.) -uglavnom, da sam sad opet u istoj situaciji, pokušala bih s najprije s prirodnim metodama - smanjenjem težine, makrobiotičkom prehranom, tinkturom konopljike, itd.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 17:29   #145
Ma meni je index tjelesne mase u granicama normale, hoću reći nemam višak kilograma ni povišen šećer ni dlakavost ni nikakve druge simptome
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 20:42   #146
Quote:
par-istra kaže: Pogledaj post
bok svima,evo i ja imam policističene jajnike i nemogu zatrudnjet.več smo god i pol u obradi i imali već dvije bezuspješne inseminacije.isto sam pila klomifen ua ovulaciju i nakon svakog mj mi se cista počela povečavat i onda čekat da pukne ili operirat.luda sam več.ako ima koja od vas da želi podijelit iskustvo neka se javi.baš bi mi trebalo da s nekim razgovaram ko ima iste probleme a vidim da vas ima dosta.pliz.javite se
ja imam par pitanja... kažeš da su te stimulirali klomifenima a kako si na njih reagirala i koliko ti je u tom trenutku bio debel endometrij...jer klomifen poznato stanjuje endometrij...
bila si na inseminacijama... a jesi prije toga bila na HSG? inseminacija nema smisla ako ti jajovodi nisu ok... koliko su ti dugi ciklusi... jel mjeriš bazalnu.. jesi ikad vadila P4.. toliko toga ima šta traba napravit da bi se PCOS-u moglo pristupiti znalački...
meni je PCOS dijagnosticiran prije 6 godina... nikada nisam pila kontracepciju jer nikada nisam imala nekih većih problema osim neredovitog ciklusa.. u prošlom ciklusu sam imala 24 ciste, a tijekom 2008. sam imala 7 ciklusa... ovaj ciklus sam trebala pauzirati od svega jer su mi našli ureaplazmu ali ako to inače biva u svemiru nešto se okrenulo...
nakon M sam počela piti PMS free i evo ovulirala sam 21 dc...(jeli to bilo zbog PMS free ili jer su se hormoni na moment normalizirali niko ne zna) bila sam na UZV 6 dpo i doktor kaže da imam nešto sitnih, jako sitnih antralnigh cista na lijevom jajniku ali da sam uredno O na desnom... vadila sam P4 i čekam nalaze.... sada stavljam utrogestane za svaki slučaj...
nisu PCOS najgora stvar samo treba znat natjerat doktore da te saslušaju..
ja sam sada kod novoga i nakon šta mi je pogledao sve nalaze lijepo me je pitao šta ja mislim da bi trebalo dalje... i rekao mi je da ima još puno toga šta se može napraviti prije najdrastičnije opcije- drillinga!

sretno!!
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 20:44   #147
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, meni su isto diagnosticirani policistični, hormoni su mi u razini normale ali mi je M neredovita, gin je totalno opušten, kao kad budeš želila zatrudnit samo ćemo inducirat ovulaciju i za regulaciju mi je dao dabroston od kog mi je 3 mj svaki dan curila krv iz nosa
Kad čitam o PCOS-u na rodama i ostalim forumima totalno me panika uhvati da ću se morat ful mučit da zatrudnim a da ne pričam o povećanom postotku pobačaja...
Još ne planiramo bebu iako ne bi bili nesretni da se desi ali još se ništa nije desilo i to me malo brine a jedina "kontracepcija" nam je prekinuti snošaj (možda stvarno prekidamo na vrijeme ) Sad bi naj rađe išla radit bebača odmah samo da se uvjerim da je sve ok
ja i ti imamo iste probleme i gin ti je dobro rekao... nemoj se puno nervirati jer jednom kad odlučiš ostati trudna AKO budeš imala problema dat će ti Klomifen ili Femaru i tako riješiti problem...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 21:49   #148
A ja sam baš planirala da mi se desi
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 22:40   #149
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
A ja sam baš planirala da mi se desi
i ja sam se nadala godinama... ali gledaj to s vedrije strane... i moja mama ima PCOS i ostala je trudna prvi put ber ikakvih problema....
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 00:24   #150
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
nisu PCOS najgora stvar samo treba znat natjerat doktore da te saslušaju.. ja sam sada kod novoga i nakon šta mi je pogledao sve nalaze lijepo me je pitao šta ja mislim da bi trebalo dalje... i rekao mi je da ima još puno toga šta se može napraviti prije najdrastičnije opcije- drillinga!
Upravo sam i ja o tome pisala gore na metodama i nacinima zaceca. Ja sam se nasla izmedju dvije totalno razlicite ginice - jedne koja sve pusta da ide prirodno i pustala bi tako valjda 10 god. bez da ista poduzme i druge koja hoce obaviti 1000 pretraga u tjedan dana a pritom isto trenutno nista konkretno ne rjesava jer s tim pretragama nikad nisi gotov.. Ni prva ni druga me nikad nisu saslusale dulje od 3 min. Zato sam se sada narucila kod trece, iskljucivo na konzultacije, da poprica sa mnom kak spada.
On topic: znam dosta cura s pcosom i nema pravila sto se tice trudnoce - neke su zatrudnile doslovno iz prve, a neke pokusavaju vec godinama. To ovisi o stvarno puno faktora. I zato cure, nemojte odmah biti u strahu dok jos niste ni krenule na bebace. Samo polako, valjda cemo svi jednom docekati taj plus...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 01:04   #151
I ja sam imala PCO pa sam prvi put ostala trudna nakon godinu dana ( nakon Dianea 35 ) ali sam zbog te dijagnoze i zbog štitnjače bila od početka na Dabrostonu i Utrogestanu. Sad sam opet trudna ( 27 tj. ) i ovaj put smo uspjeli nakon 6 mj.
Tak da cure, bez živciranja! SRETNO!
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 16:05   #152
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Upravo sam i ja o tome pisala gore na metodama i nacinima zaceca. Ja sam se nasla izmedju dvije totalno razlicite ginice - jedne koja sve pusta da ide prirodno i pustala bi tako valjda 10 god. bez da ista poduzme i druge koja hoce obaviti 1000 pretraga u tjedan dana a pritom isto trenutno nista konkretno ne rjesava jer s tim pretragama nikad nisi gotov.. Ni prva ni druga me nikad nisu saslusale dulje od 3 min. Zato sam se sada narucila kod trece, iskljucivo na konzultacije, da poprica sa mnom kak spada.
On topic: znam dosta cura s pcosom i nema pravila sto se tice trudnoce - neke su zatrudnile doslovno iz prve, a neke pokusavaju vec godinama. To ovisi o stvarno puno faktora. I zato cure, nemojte odmah biti u strahu dok jos niste ni krenule na bebace. Samo polako, valjda cemo svi jednom docekati taj plus...
moja bivša ginkologica se vodila politikom da sam mlada i da ima vremena... bože dragi imam 27... da čekam 35???
moj novi ginekolog kod kojeg sam bila prvi put prije 5 dana me je prvo saslušao. pitao šta ja želim od svega... i nakon toga prešao na pregled... ček me pitao šta ja mislim da bi trebao biti sljedeći korak..

ja isto tako znam puno cura kje su unatoč dijagnozi PCOS ostajale trudne bez problema... dok neke nikako... zato to i je skup simptoma a ne bolest... neki imaju jedne a neki druge ali moramo sve biti informirane da nas nebi zavlačili....
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 13:30   #153
bok cure!!!
nova sam ovdje ali moram podjeliti svoje iskustvo s Vama...
pocetkom drugog mjeseca dijagnosticirani su mi izrazito policistični jajnici,menstruaciju nisam imala od 13.12.2008. doktor mi je rekao da pocinjem uzimati diane 35....s obzirom da sam 6 mjeseci u braku i da zelimo bebu ja sam se odlucila za alternativu,barem za probu par mjeseci pa da vidim rezultate...
uglavnom nakon tog pregleda pila sam čaj od vrkute pola litre dnevno dva tjedna, a nakon njega sam pila mješavinu čaja "pomoć ženama" koju sam kupila od travara u kauflandu i to sam nastavila piti....da skratim trudna sam oko 6 tjedana, na mogu tocno utvrditi kolko buduci da je zadnja menstruacija bila tad kad je bila...uglavnom sam presretna i sigurna da je caj imao utjecaja jer smo 6 mjeseci prije toga pokusavali i nije islo...sad se samo nadam da ce na sljedecem pregledu biti sve ok i da cu 11 mjesecu postati mama...
sretno svima
nana1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:20   #154
ej sanja...bas si me razveselila s postom. ahh ev moja prica je da isto imam pcos...nemam problema s tezinom dapace mrsava sam al imam jakih problema s aknama (leđa) i malo pojacana dlakavost--pila sam yasmin,koza se sredila al jajnici isti i dalje,dapace jos i gori--dobila ogromnu cistetinu i kronicnu upalu lijevog jajnika i bila na laparoskopiji da provjere dal je doslo do ostecenja jajovoda,al bilo sve oke. Prestala pit pilule--opet se osipala. Ciklusi mi od 25 do 38 dana...menga katastrofalno bolna,kad mi je 35 dan a ne dobim onda mi daju dabrostone....6 mj nisam ostala trudna,folikuli nisu pucali...al i bolje jer se ta veza kasnije raspala....al sad sam s covjekom kojeg obozavam,u planu je svadba i strah me da necu ostat trudna. Uz to danas mi 42.dan ciklusa,radim i ne stignem ginicu..radila dva testa-negativna su...ono nadam se da se nes primilo al da je prerano jer me strah opet doc na uzv a tamo brdo cista...i opet pit dabrostone...luda sam od njih i od svega vise..... Od cajeva pijem Evin caj---mjesavina je to al ima i vrkute unutra...cini mi se super...zadnja menga bila skoro pa bezbolna. Usput imam koma ginicku,ne zanima ju nis i prilicno je glupa,za privatne nemam novaca pa ako mi neko moze preporucit dobru socialnu ginićku ili ginića u zg-u....hvala vam curke i sretno!!!
tia19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:25   #155
joj sorry....kad sam off pise mi sanja 1984 a sad dok sam online piše mi nana 1978--u svakom slučaju iako sam sad zbunjena čestitam ti i hvala na optimističnom postu
tia19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 11:55   #156
Cure ja sam se borila sa PCOSom nekoliko godina, pila sam silne hormonalne tablete, medju njima i Promolut-nor i hrpu svega i svacega(hormonalana slika mi je bila u komi), sopala me ginicka kemijama do neba, pa nikako dobit ovucaciju a kada sam dobila ovulaciju nikako ni priblizno ispostavit nekako normalan ciklus i kad sam promjenila ginekologicu i imala sa novom ginekologicom jedan fini podugacki razgovor o svemu ispostavilo se da puno doktora grijesi pri lijecenju i da je za jajnike odgovoran hipotalamus koji kada je pod stresom ( a danas vecina nas zivi u nekom stresu ovakvom ili onakvom) pocinje radit sranja koja se naravo izraze na jajnicima, uglavnom nakon jos jednog stresa i hrpe svega i svacega ginicke me poslala da napravim eeg i nakon toga tj. nakon terapije koja je usljedila nalazom eeg-a ( nalaz je bio uzasno los i bila sma na terapiji natidepresivima sto je meni djelovalo glupo i nelogicno, ono tipa: pobogu pa sta cemi antidepresivi ali eto ispostavilo se punim pogotkom)moji jajnici su se vratili u normalu i eto ponosno cekam drugo dijete

zato surke, dobro se raspitajte oko svega a ja samo mogu bit zahvalna svojoj ginekologici koja je svemu pristupala logicki
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 13:49   #157
evo wannabijke ako kome zatreba...treba malo prokopati i podići i otsale teme...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:01   #158
Evo samo da objavim da iako su mi diagnosticirani PCOS (doduše nisam baš klasičan primjerak) mi smo zatrudnili iz prve i das se nadamo da će sve bit uredu
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 10:49   #159
cure malo da podignem temu...

da ne duljim, imala sam PCOS, prošla kroz terapije klomifenom, ništa, spremali se na vuk vrhovec i u pauzi čišćenja ostala trudna...
danas imam bebaća od 9 mj.

međutim, od 6 tjedna trudnoće, čim je bio + ginić me bacio na bolovanje-čuvanje trudnoće i ja sam doslovce 8 mjeseci samo ležala doma, zabranio mi je auto, šetnje samo malo i jako polako, nikakvi fiz. napori i sl.

a moje pitanje je: s obzirom da me malo počela kopkati ideja o drugoj bebi (prije par mjeseci sam vrištala nikad više ) da li mogu očekivati s obzirom na prethodnu trudnoću da me i ovaj put baci na bolovanje od početka?
kolike su šanse tj. vaša iskustva, da zatrudnim prirodno, ili ću vjerojatno opet morati na stimulaciju?

napomena: menge iza poroda su mi postale redovite 28-29 dana, osim ove zadnje koja je došla 23 dan i trajalo neko krvarenje 1 dan - ali imala sam virozu, pa se nakljukala raznim tabletama pa se valjda sve smućkalo...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 12:22   #160
meni je dr rekao da su sanse za prirodno zacece jako velike u drugoj trudnoci...i da najvjerojatnije nece biti potrebna stimulacija...

a i mi smo prvu bebicu dobili pomocu Klomifena nakon vise od 10 godina Diana
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.