Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 13:59   #1021
Hvala na odgovorima!

Dakle sve je izvedivo ako se uspije izvuci multi viza...

Znaci sad je samo pitanje koliko je to moguce dobiti na temelju garantnog pisma, a to pretpostavljam varira izmedju slucaja/veleposlanstva/raspolozenja sluzbenika...
dado85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:17   #1022
Nazalost ne mozes znati kakvu ce vizu dobiti.
To je isto kao kad mi trazimo vizu za USA, tek kad ti vrate putovnicu s vizom znas da li si dobio multi-entrance, jednokratnu, na pola godine, na deset godina...

Iskreno bih na tvom mjestu trazila turisticku vizu za RH za nju- koliko god kompliciranije ti se sad cini zbog tog odlaska u Egipat, puno je jednostavnije u konacnici (jedino ce vam trebati sudski tumac na vjencanju kod nas).
Vjencati se onda mozete u Zg i odmah pokrenuti postupak za privremeni boravak.

U svakom slucaju, nakon ulaska u RH obavezno odmah isti dan (ako je moguce, ako ne onda obavezno iduci) prijavi adresu njenog turistickog boravka u MUP jer su dosta strogi s tim kaznama.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:28   #1023
Znam, samo nazalost ni ta viza nije tako jednostavna, a cak ne postoji ni tranzitna...

Ima nekakav pocasni konzul RH u Addis Ababi bez adrese i i maila, pa cekam odgovor iz MVPEI-a, da li u slucaju ako Kairo odobri vizu je ovaj moze samo nalijepiti...

I znam da nije bas pravno pitanje, ali me zanima jel na pozivno pismo pametno napisati da je rijec o zarucnici ili bolje taj dio presutiti?

Zadnje uređivanje dado85 : 14.10.2014. at 19:05.
dado85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:21   #1024
Jedno pitanje. Nisam nikad o tome razmisljal, al evo dosel sam u situaciju da me neko treba za neku kupovinu a nisam siguran u nekaj.
Znaci imam radnu dozvolu za DE.
Dali mogu kupiti nekaj u švicarskoj i dobiti povrat poreza, unatoč tome kaj mi auto ima Njemačke tablice? Da nebi bilo nekih pizdarija na ulazu u njemacku?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:37   #1025
Također jedno pitanje s moje strane:

Na koju adresu se može uputiti žalba na Riješenje o državljanstvu - dakle, ukoliko se osobi uruči negativno riješenje?
Austrijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:03   #1026
Kako upisati djete u školu

Poštovanje,
molim vas za hitan odgovor.
Naime moja žena će sa svojom kćerkom doći živjeti u Hrvatsku u trećem mjesecu 2015. godine.
One su ruske državljanke, znači bez Hrvatskog državljanstva.

Kćer ima 13 godina i trebala bi iduće godine upisati 8. razred u hrvatskoj školi.
Danas sam bio u školi na razgovoru i rečeno mi je da je ne mogu upisati ako nema Domovnicu. Sve ostalo je uredu.

Sada kako da se mala upiše u osnovnu školu bez domovnice ili kako doći do Domovnice.

Koja je procedura?

Molim vas bilo kakav odgovor.

Hvala
Ćuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:30   #1027
Do domovnive ce proci jos dosta vremena.kad dodju prijavit cete privremeni borabak pa ce moci u skolu.sve informacije su na mupovim stranicama ili u lokalnoj pp
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:44   #1028
Kako je sivkić napisao, obrati se u MUP: ona na privremenom boravku (tj s boravisnom iskaznicom clana obitelji drzavljana EU koja vrijedi 5 god) ima pravo na redovno skolovanje.
Domovnici koja se pokusava steci naturalizacijom prethode godine (cini mi se 5) privremenog boravka, pa odobren stalni boravak, pa ispit za drzavljanstvo.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 19:10   #1029
Danas me pedagogica uvjeravala da je ona pitala na više mjesta i svi su joj odgovorili da je bez Domovnice nemoguć upis.
Da su sva strana djeca koja su su se do sada upisivala imala Domovnicu.

I meni je to malo nelogično.

Znači kada dođu iz Rusije odmah na MUP da dobiju privremeni boravak i onda mala sa tom potvrdom u školu i oni je moraju upisati?

Samo ona nije građanin EU već Rusije.
Ćuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:50   #1030
Ne, ali ti si drzavljan EU pa preko tebe tvoja supruga i njena kcer u svrhu spajanja obitelji dobivaju boravisnu iskaznicu clana obitelji drzavljana EU.
Nekada je to bio privremeni boravak koji se produljivao svakih godinu dana, sada se ova boravisna iskaznica izdaje na pet godina.

Znam da si vec prije postavljao pitanja, daj se detaljnije raspitaj o njihovom boravku, pravima i obavezama jer nije da bas samo dodjes i one odmah dobiju boravak- moras aplicirati (s ispravnim obrascem i dokumentima), cekati da te nazovu iz lokalne pp pa dodjes na intervju, pa se placa pristojba i izdaje iskaznica, pa HZZO...
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:05   #1031
Pozdrav,

Nisam nazalost nigdje pronasla konkretan odgovor pa da pokusam ovdje.. gledam da odem radit u UK kao au pair. Registrirala sam se na stranici gdje se traze dadilje, pa me zanima kao Hrv drzavljanin kakva viza mi treba da radim u engleskoj kao au pair?
feniks1409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:21   #1032
Imamo jedan slučaj. Jedan naš radnik iz Bosne je na radu u Hrvatskoj pet godina privremeno i dobio je stalni boravak prije godinu dana. U međuvremenu je pozvao obitelj da dođe živjeti s njim(žena i dvoje djece), budući da su mu u policiji rekli da za spajanje obitelji je dovoljna minimalna plaća od 3750,00kn, iznos koji mu je određen za spajanje obitelji(žena +dvoje djece) i potvrda o nekažnjavanju. Obitelj je odjavio iz Bosne i ovo ljeto su došli živjeti s njim. u Hrvatsku gdje ih je uredno prijavio na policiju, a djeca su krenula u školu u RH. U HZZ prilikom pokušaja osiguranja obitelji rečeno mu je da ne može osigrati ženu i djecu preko sebe nego da mora plaćati doprinos za njih u visini 1300,00 kn mjesečno za tri člana. Djeca su maloljetna i za njih navodno ne važi osiguranje preko oca? Poznajemo isti slučaj u Sloveniji gdje je obitelj moguće osigurati preko oca-nositelja osiguranja. Mislili smo da je Hrvatsko u EU i da su zakoni usklađeni za EU. Apsurd je da za dobiti hrvatsko državljanstvo mora imati minimum osam godina stalnog boravka + dvije godine koliko treba da dođe odobrenja za državljanstvo. Ima li itko kakvu informaciju ili iskustva po ovom pitanju.Hvala.
UdrugaSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:46   #1033
Za maloljetnu djecu ne znam, ali osoba na privremenom boravku (supruga) ne moze sigurno biti osigurana preko njega- ne bi mogla ni da on ima drzavljanstvo. Moci ce biti tek kad njoj bude odobren stalni boravak.
Jedini nacin da se ovo malo olaksa jest da se supruga zaposli.

Pročišćeni tekst zakona: http://www.zakon.hr/z/634/Zakon-o-ob...ici-Hrvatskoj-
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 23:29   #1034
Poštovani!

Živim u Livnu u BiH i imam 18 godina.Prema navodnom zakonu,Hrvati u Bih imaju dvojno državljanstvo,tj.,hrvarsko i bosanskohercegovačko.Prema tome,mogu li ja napraviti hrvatsku domovnicu npr. u Zagrebu?
melanisss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 13:09   #1035
Možeš i u Mostaru ili Sarajevu ako ispunjavaš uvjete.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:01   #1036
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš i u Mostaru ili Sarajevu ako ispunjavaš uvjete.
Da,znam,ali je preskupo i predugo se čeka,a meni treba hitno.
melanisss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 15:12   #1037
Nema hitnoće izdavanja domovnice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 15:30   #1038
Vidim zanimljiva tema,s obzirom da je u lijepoj našoj izgubiti posao normalna stvar,volio bih saznati sljedeće:

Viza se izdaje na 2 godine,moje informacije kažu da je to uglavnom kooperantska firma iz RH koja radi vani i nakon 2 godine se osoba vraća kući.
Navodno postoji opcija s obzirom da smo sad u uniji,da si čovjek sam nađe vani posao i stan te ostane koliko želi i nakon isteka vize. koliko je to stvarno točno?
lastchance381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:10   #1039
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema hitnoće izdavanja domovnice.
Da ako ti treba za prijavu za državnu maturu.
melanisss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 01:46   #1040
Quote:
lastchance381 kaže: Pogledaj post
Navodno postoji opcija s obzirom da smo sad u uniji,da si čovjek sam nađe vani posao i stan te ostane koliko želi i nakon isteka vize. koliko je to stvarno točno?
100%.

Quote:
melanisss kaže: Pogledaj post
Da ako ti treba za prijavu za državnu maturu.
Jedno je tražit državljanstvo i dobit domovnicu a drugo je imat državljanstvo i tražit izdavanje domovnice.
Hrvati u BiH imaju dvojno državljanstvo ali samo ako su ga tražili ne i nekim automatizmom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.