Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 19:23   #1
Poslovni partner - pitanja i prijedlozi

otvorio sam računalni servis koji se bavi i prodajom komponenti, te administriranjem... budući da sam u svemu novi (misli se na biznis)mislim da bi mi dobro dosla neka poslovna suradnja...

da li ima igdje neka stranica u kojoj mogu nać neke partnere... barem neka tvrtka kojoj treba administrator ili tako nešto...

nemogu virovat da je tesko nac neki partnerski posao u kojem si spreman raditi za druge administrativne poslove za upola cijene kolko se plaća normalni radnik...

ludost...
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 16:21   #2
pa ludost je to što si najprije otvorio rač. servis, a da se nisi prije o tome barem raspitao ...

i nikako mi nije jasno koja je tvoja računica da radiš za duplo manju lovu nego što radi radnik - ti sada plaćaš sve doprinose i na sebe kao radnika i na firmu ili obrt i sve ostalo što ide kad imaš firmu

mislim da ni sam ne znaš što tražiš - partnerstvo je jedno, a to što ti tražiš to je izgleda radni na određeneo ili neodređeno vrijeme kod nekoga ...

žalim ako si uletio u sve ovo na ovaj način

Zadnje uređivanje lili p. : 30.10.2010. at 14:07. Reason: brisanje nepotrebnog quote-a
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:34   #3
raspitano je to sve al jbg. neke stvari neidu po planovima....
ne tražim radni odnos jer ga vec imam, nego jednostavno poslovnu priliku za tvrtku...
istina radio bi pod otkriljem svoje tvrtke poslove za duplo manju plaću nego što se nudi normalnom radniku.... i računica bi ispala veoma dobra na kraju kad se sve izračuna...

svako triba nesto da ga pokrene.... pocetak je najteži...
__________________
If you can't handle the internet, don't go on the internet!
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 13:57   #4
ideje / prijedlozi za varijante partnerstva

molim savjet/ideje kao regulirati partnerstvo...

dakle, imam uhodani posao u uslužnoj djelatnosti X i u prostoru gdje sam trenutno sam u najmu. Imam drugi veći prostor u vlasništvu ali nemam novaca za dovršenje tako da tražim investitora. Do sad je u prostor uloženo 110 novaca i za dovršiti je potrebno još 25-30 novaca.
Pričam malo općenito da izbjegnem diskusiju da se moglo uložiti i u neki drugi biznis i ostalo offtopičarenje.

Zanima me vaše sugestije kako regulirati partnerstvo tj. podijeliti dobit, u varijantama gdje:

a) investitor ulaže samo novac za dovršenje prostora, a ja vodim sav posao (s time da nisam ja zaposlena i ne obavljam usluge već imamo zaposlene ljude, a ja sam samo u funkciji poslovođe), dakle on dobiva samo udio zarade - sa kojim postotkom bi bili zadovoljni da ste vi taj partner?

b) investitor ulaže novac, proširuje se ponuda na dodatnu djelatnost Y i investitor vodi brigu o Y, a ja X, djelatnosti se inaće nadopunjuju i zajedno podižu uslugu i ponudu na jedan viši nivo - kako podijeliti dobit, kad je moguće da će jedna djelatnost zarađivati manje?

Inaće, radi se o djelatnostima gdje nema neke jako velike zarade, ali je zarada stabilna i s kontinuiranim priljevom novca.


Hvala na svakoj sugestiji, svaka ideja dobrodošla!

edit : moderator je ovu moju temu prikrpao postojećoj s neadekvatnim naslovom, pa da ne bude zabune - ja već imam 3 potencijana investitora, dakle ovdje nije pitanje gdje pronaći investitora već potencijalne varijante suradnje tako da odaberem najrealniju, sa najmanje kasnijih pronblema i naravno, najbolju za sebe

Zadnje uređivanje lush : 30.10.2010. at 14:13. Reason: upetljavanje moderatora
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:39   #5
Slučaj a) 15-20% zarade ovako ugrubo

Slučaj b) (ako sam ja Y) svu zaradu od Y i 15-20% od X ako se radi o istoj količini novaca... Ako se ne radi onda ovisi kolko ulaže u taj pothvat...

Al ja osobno bi išao na opciju a) jer za opciju b) mora postojati uvjet da se poduzetniku da raditi taj posao... :/
__________________
Lord of War
ekonomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 22:12   #6
ok, ovo pod a) je korektan omjer ali pod b) me malo muči... dakle, osoba koja se bavi sa djelatnosti X i vlasnik je prostora u koji je uloženo 110, a osoba koja radi djelatnost Y ulaže 30 i još dobiva postotak od djelatnosti X ? hm....
I ja bi opciju pod a) radije, ali kako stvari sada stoje, izglednija je pod b)
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:04   #7
pišeš dosta općenito.. napiši mi na pm konkretne detalje.
BTW. ako se bojiš da ću ti "ukrasti ideju" molim te nemoj ni pisati, jer između ostaloga zašto bih i investirao u biznis kojem svaka budala može biti dobra konkurencija
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:20   #8
ne bojim se krađe ideja, radi se o djelatnostima kojih ima na svakom čošku i koncept svima odavno poznat, ali stvarno mislim da je ovo dovoljno podataka ....omjer ulaganje je točan ... ne znam zašto bi djelatnosti bile bitne
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:14   #9
Quote:
lush kaže: Pogledaj post
ok, ovo pod a) je korektan omjer ali pod b) me malo muči... dakle, osoba koja se bavi sa djelatnosti X i vlasnik je prostora u koji je uloženo 110, a osoba koja radi djelatnost Y ulaže 30 i još dobiva postotak od djelatnosti X ? hm....
I ja bi opciju pod a) radije, ali kako stvari sada stoje, izglednija je pod b)
Da, imas pravo malo sam nesto pobrkao...

u slucaju b) ti imas svoju zaradu od svog posla (y) i imas do 80% zarade ili dobivas samo najam

Obrazlozenje: Ti si vec te pare utukao u taj prostor tako da ti je to ''mrtvi kapital'' ukoliko ga ne iznajmis i ne pokrenes ubrzo... Ako je ti je partner imalo pametan, ovo ce iskoristiti za cjenkanje...

shebano ti je to sto si ti vec ulozio te pare... :/
__________________
Lord of War
ekonomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 22:17   #10
Kako naći partnera?

Nisam našla ništa specijalizirano za takvo što. U Americi i uokolo u svijetu ima dosta tih "Angels Companies" gdje čovjek nađe investitora za neki svoj projekt ili posao ili partnera. Kod nas toga nema. Ako ja npr. želim kupiti brod i napraviti od njega turistički brod i za to mi treba velik izvor financija koji nemam, pa bi se htjela udružiti s partnerom/ima i da pokrenemo neki takav projekt nemam pojma gdje takvo što naći.

Znamo da za većinu vrijednih poslova, koji mogu biti uspješniji treba znatna financijska suma koju većina ljudi nema, osim ako nije dobrostojeća ili dobro potkovana. Zato bi bilo super naći ljude koji svi imaju neku prosječnu ušteđevinu pa otvoriti s njima neki posao koji sami ne bi mogli. Ali gdje?

Da barem ima bilo kakav klub investitora, poduzetnika gdje se mogu naći i ulagati u nešto. Ovako je hrpa d.o.oa koja se otvara i propada umjesto da ljudi nađu sebi partnera i svojim financijama "pomognu" nekoj firmi koja im se čini kvalitetna i da ju podignu na bolji rang, pa uspiju skupa s tom firmom i imaju kvalitetan posao.

Koliko uopće uspješnih firmi u Hrvatskoj ima, kad da bi imao uspješnu firmu najčešće moraš imati i super ideju i puno financija i kvalitetnu logistiku i sposobnost vođenja a koliko ljudi ima s takvim kapacitetima?
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 09:03   #11
Ne bih rekao da je problem naći investitora nego je prije upitan nečiji kredibilitet tj. sigurnost posla. Vjerujem da netko tko ima 5 brodova lako bi našao investitora i za 6. brod dok nekome tko nikad nije nogom kročio na brod (karikiram) malo će tko vjerovati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 15:46   #12
Može jedan savjet?

Planiram pokrenuti svoj biznis, a osoba koja je zatvorila svoj biznis (ista djelatnost) bi u moj biznis unijela svoje strojeve i neće sudjelovati u vlasničkoj strukturi.
Kako podijeliti postotak od dobiti, u kojim omjerima?

Budući da ta osoba ulaže svoje strojeve, a neće sudjelovati u obavljanju djelatnosti, imam li pravo (ako bi postotak dijeljenja dobiti bio 50:50) tražiti da se "pobrine" i za sav repromaterijal, pa čak i za plaćanje najma i režija poslovnog prostora?

Hvala.
centar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 05:43   #13
Smile Tražim ulagače

Poštovanje,
Vjerujem da će neke zanimati.

Naime nakon dugo vremena odlučili smo pokrenuti svoju ideju.
Prikupili smo određenu klijentelu i naravno još smo u potrazi za njima.
Organizirao sam sve,a sada ću vam objasniti o čemu se radi.

Specijalizirali smo se za Web Dizajn i Muzičku produkciju.
Otvorit ćemo forum gdje će klijentela iz cijelog svijeta (Trenutno imamo već 50 ljudi koji čekaju naše radove),moći uživo pratiti muzičke instrumentale i nove dizajne (nakon nekog vremena koncentrirat ćemo se i na tvrtke).
Premda će nekima ovo biti dosta nepoznato,ali u muzičkom svijetu matrica(instrumental),ovisno o kvaliteti i stečenom imenu,može se prodati za odlične novce.Sve ćemo raditi po autorskom ugovoru.

Naime trebam ulagače da oformim sam forum.
Imat ću trenutno 5 zaposlenika + ja 6,kojima moram platiti njihove radove da bi ih mogao postaviti online.Isto tako trošak izrade foruma.

Tko želi sudjelovati (Iznos ne mora biti veliki,može to biti i 200-300 kuna) i tko želi oploditi taj novac da nakon 3-4 mjeseca ima 900-1000 kuna.
Dakle oformio sam to kao dionice.Što više korisnika dođe,a bit će ih to sigurno jer već imamo načine kako doći do traženih ljudi,a također i kvalitetne radove,to će se vaš uloženi novac pomnožit.
Uzet ćemo u obzir da ste uložili 200 kuna u ovaj projekt.Svakim korisnikom iznos vam se povećava za 2,5 kune.Dakle 100 korisnika 250 dodatnih kuna.Naravno tko bude uložio više novca iznos će biti veći.

Ovo će odgovarati onima koji strpljeno mogu čekati da im se novac oplodi,bez ikakvog rada.Na forumu će se moći pratiti koliko je korisnika i u bilo kojem trenutku moći ćete upitati koliko je vaše stanje.I nakon što forum profunkcionira moći ćete u bilo koje doba zatražiti vaš novac.

Dakle ovo je kao štednja za vas samo sa daleko većom provizijom,a nama ćete pomoć u izgradnji ovog projekta,jer kao što znate u ovoj državi mladi ljudi nemaju posla,a kreativnost nema granice!

Tko je zainteresiran i koga zanima bilo kakvo pitanje neka se javi na PM.

Pozdrav svima.
restmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 06:18   #14
Da li bi tražili partnere preko oglasnika za posao s nekretninama?

Je li suludo tražiti partnera preko oglasnika za posao s nekretninama? Mogu li očekivati da mi se javljaju razni kriminalci? Stavila bih oglas, ali me strah da mi se ne jave tko zna kakvi ljudi, a s druge strane ne znam gdje bi našla partnere.

A partneri bi mi trebali budući nemam ni dovoljno novca, ni dovoljno iskustva... A i gdje staviti oglas? Na oglasnik.hr ili ima nešto bolje?
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 09:28   #15
Odi razgovarati po građevinskim firmama srednje veličine, ovisno o gradu u kojem je projekt. Bitno je da se realno može ostvariti dobit, ako je tako sigurno te neće otkantati. Naravno kad dođeš u fazu potpisa ugovora prije ga pokaži odvjetniku.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:20   #16
fino, a koja je garancija da ćeš ti isplatiti novac?

Da li se ovjerava kod javnog bilježnika, pa ako nedaš pare smijem ti sjest na imovinu?

Jer ako je povrat 300% u par mjeseci ja odmah ulažem 100 000 eura. Naravno ako imam dovoljnu garanciju, npr. tvoju kuću na pantovčaku.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:04   #17
Pošto je određena veličina troška u iznosu od 10 000 kuna za početak,dakle maksimalni ulog je 10 000 kuna.Svjestan sam stanja u Hrvatskoj,dakle nema svatko za ulog 10 000 kuna.Pa je lakše podjeliti te uloge na 20 - 30 - 50 dijelova.

Recimo na ulog od 5000 kuna. Cijena po korisniku je 10 kuna.dakle 100 korisnika 1000 kuna gore.
100 korisnika ćemo imati kroz mjesec i pol 2.

Tko je spreman na nekakvu suradnju neka se javi putem PM.
restmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 18:52   #18
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
fino, a koja je garancija da ćeš ti isplatiti novac?

Da li se ovjerava kod javnog bilježnika, pa ako nedaš pare smijem ti sjest na imovinu?

Jer ako je povrat 300% u par mjeseci ja odmah ulažem 100 000 eura. Naravno ako imam dovoljnu garanciju, npr. tvoju kuću na pantovčaku.
Kako to misliš koja je garancija da ću isplatiti novac? Pa sklapa se ugovor gdje obje strane zarađuju valjda 50-50% ako su uložili isto.

Što se tiče onih zaraditi 300 posto, to ovisi o tvojim prodajnim sposobnostima nakon toga, budući nigdje nema garancije da će netko sto posto zaraditi u kratkom roku velik novac. Da je tako, onda bi svi bili milijuneri.

Htjela bih se udružiti, ako ne s jednom s više osoba i onda na tom području okrenuti neki veći novac.
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 19:22   #19
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš koja je garancija da ću isplatiti novac? Pa sklapa se ugovor gdje obje strane zarađuju valjda 50-50% ako su uložili isto.

Što se tiče onih zaraditi 300 posto, to ovisi o tvojim prodajnim sposobnostima nakon toga, budući nigdje nema garancije da će netko sto posto zaraditi u kratkom roku velik novac. Da je tako, onda bi svi bili milijuneri.

Htjela bih se udružiti, ako ne s jednom s više osoba i onda na tom području okrenuti neki veći novac.
Znači treba uložiti novac bez garancije i još prodavati, pa što ćeš mi onda ti?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 19:46   #20
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Znači treba uložiti novac bez garancije i još prodavati, pa što ćeš mi onda ti?
Pa valjda se partneri udružuju ako nemaju dovoljno novca pojedinačno.

Btw. najbogatiji čovjek na svijetu Warren Buffet je zaradio sve zahvaljujući partnerima s kojima je dok je bio jako mlad udružio kapital i okretao novac! Ako on nije mislio u tom tonu "što će mi partneri" zašto onda naši ljudi to misle, nemam pojma. Zato i jesmo siromašna nacija kad svatko želi pojedinačno nešto, iako nema dovoljno novca da uspije pa radije sam stoji na mjestu nego da nađe partnere.

A dotle pametni ljudi udružuju svoj kapital i rade velike stvari! Ali ne, kod nas je to loše, to je odmah - SOCIJALIZAM i slično..
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.