Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2011., 19:07   #21
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
Pa valjda se partneri udružuju ako nemaju dovoljno novca pojedinačno.

Btw. najbogatiji čovjek na svijetu Warren Buffet je zaradio sve zahvaljujući partnerima s kojima je dok je bio jako mlad udružio kapital i okretao novac! Ako on nije mislio u tom tonu "što će mi partneri" zašto onda naši ljudi to misle, nemam pojma. Zato i jesmo siromašna nacija kad svatko želi pojedinačno nešto, iako nema dovoljno novca da uspije pa radije sam stoji na mjestu nego da nađe partnere.

A dotle pametni ljudi udružuju svoj kapital i rade velike stvari! Ali ne, kod nas je to loše, to je odmah - SOCIJALIZAM i slično..
Ne vidim kakve veze bi to trebalo imati sa socijalizmom ali dobro kažeš treba se udružiti sa partnerom ali bojim se da ti bez iskustva to nisi.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 19:26   #22
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne vidim kakve veze bi to trebalo imati sa socijalizmom ali dobro kažeš treba se udružiti sa partnerom ali bojim se da ti bez iskustva to nisi.
Šta ja bez iskustva to nisam? Pa valjda je kod udruživanja bitan novac i to je cilj udruživanja, a ne pojma ti nemam što. Pa ako ja nemam iskustva, a moj partner će ga imati, to je valjda dovoljno.

Vi ljudi bi sve bez imalo truda i novca, a hoćete odmah zaraditi s svojim ulogom 3 x toliko! Pa gdje to ima. Da je tako lako utrostručiti novac, svi bi bili milijunaši , ponavljam!

Danas ima dosta ljudi koji mogu diči kredita od banke 80 tisuća eura ili tako nešto. Zašto svi oni nisu milijunaši, kad je lako utrostručiti novac?

Meni je to presmješno i govori da netko ovdje ne poznaje baš tržišne zakone, a ne ja. Što znači da ja i bez iskustva neke osnove s nekretninama znam.

I kakva su to uopće pitanja?
Ako te partnerstvo ne zanima, zašto se trudiš da obezvrijediš moju ideju?
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 19:35   #23
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
Šta ja bez iskustva to nisam? Pa valjda je kod udruživanja bitan novac i to je cilj udruživanja, a ne pojma ti nemam što. Pa ako ja nemam iskustva, a moj partner će ga imati, to je valjda dovoljno.

Vi ljudi bi sve bez imalo truda i novca, a hoćete odmah zaraditi s svojim ulogom 3 x toliko! Pa gdje to ima. Da je tako lako utrostručiti novac, svi bi bili milijunaši , ponavljam!

Danas ima dosta ljudi koji mogu diči kredita od banke 80 tisuća eura ili tako nešto. Zašto svi oni nisu milijunaši, kad je lako utrostručiti novac?

Meni je to presmješno i govori da netko ovdje ne poznaje baš tržišne zakone, a ne ja. Što znači da ja i bez iskustva neke osnove s nekretninama znam.

I kakva su to uopće pitanja?
Ako te partnerstvo ne zanima, zašto se trudiš da obezvrijediš moju ideju?
Nisam rekao da me ne zanima a niti nisam rekao da mi treba 3x, dovoljno mi je više nego kte na oročenu štednju. Ne mora iskljucivo novac biti predmet ugovora obje strane, da si ti recimo vrhunski kuhar ja bi vrlo rado ulozio novac da otvorimo restoran...sorry ti kao partner što uopće nudiš? Kapital, znanje, iskustvo ili sve to?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.

Zadnje uređivanje neno1966 : 08.09.2011. at 19:44.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 19:49   #24
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da me ne zanima a niti nisam rekao da mi treba 3x, dovoljno mi je više nego kte na oročenu štednju. Ne mora iskljucivo novac biti predmet ugovora obje strane, da si ti recimo vrhunski kuhar ja bi vrlo rado ulozio novac da otvorimo restoran...sorry ti kao partner što uopće nudiš? Kapital, znanje, iskustvo ili sve to?
Što ja kao partner nudim? Pa riječ je o nekretninama, pa pretpostavi što nudim.

Valjda nudim novac i zaradu. A ta zarada naravno da neće biti tolika da do kraja života više ne moraš ništa raditi!

I ja bih rado takvu zaradu da se jednom prodajom osiguram za čitav život, ali malo sutra.

Što se tiče znanja, neko znanje imam.

Nisam naivna i tražim uvijek samo fair play!
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:19   #25
Za pretpostaviti je da imaš građevinsko zemljište i započetu gradnju ili nešto novca i tražiš partnera za dovršenje i prodaju stanova. Valjda

S obzirom na stanje na tržištu nekretnina ako nemaš nešto stvarno jako atraktivno teško da će nekoga zanimati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:37   #26
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Za pretpostaviti je da imaš građevinsko zemljište i započetu gradnju ili nešto novca i tražiš partnera za dovršenje i prodaju stanova. Valjda

S obzirom na stanje na tržištu nekretnina ako nemaš nešto stvarno jako atraktivno teško da će nekoga zanimati.
Nije riječ o tome već o izgradnji apartmana na moru! A i još nešto drugo, ali o tome ne bi..
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:05   #27
Našim ljudima sve i svašta nije dobra prilika dok bi ja bila itekako sretna imam partnerstvo s nekim tko bi me poticao u poslu.

Ali čini mi se da naši ljudi nisu za partnerstva, kao što su to npr. Amerikanci. Čitala sam o najbogatijim ljudima na svijetu i većinom su prvo bili partneri s nekim. To kod nas nije na praksi, jer je kod nas previše jalnih ljudi koji vole da su samo oni bolji ili bogatiji od drugih i da dokažu "kako mogu sve sami" i zato su "fantastični".

Što se mene tiče ja iskreno priznam da nešto ne znam, ali do sad nisam našla nikog tko bi mi išta pomogao. Uglavnom je tad na snazi ironija, u kojoj smo najbolji na svijetu.


Očito ću ovaj projekt ipak morati iznijeti sama i uspjeti u njemu sama. A onda kad to postignem će se javiti brdo njih, koji ŽELE POSAO, budući naši ljudi ne razmišljaju poduzetnički već traže samo nekog tko će im dati posao, dati novce, dati egzistenciju sigurnu. Dati sve sigurno, a teže je riskirati NARAVNO!
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:08   #28
Nije da ljudi ne žele partnerstvo nego se kao i ti boje dali će to biti fairplay i kako će na kraju završiti, mislim da i u svijetu ima bezbroj primjera raskida partnerstava.
Mislim da bolje funkcioniraju partnerstva kada jedna strana je financijer a druga pridonosi znanjem, iskustvom...
Ako sam dobro shvatio (sorry ako griješim) ti imaš nešto novaca (ili imovine) i nešto znanja i tražiš nekog sličnog sebi.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 20:11   #29
Evo, da se pohvalim, zainteresiran je investitor iz Austrije za moj projekt! Možda dobijem novac od njega ipak.

Naši baš nisu za partnerstva, kako sam ustanovila...
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 20:52   #30
E da. I nije bila samo riječ o apartmanima na moru,tj. uređenju kuće da izgleda kao vila i najam po super cijeni.

Već i o nečemu drugom! Jednom poslu..
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:55   #31
partnerstvo

krenio bih u izgradnju manjeg trgovačkog centra. sam nikako ne mogu pa bih Vas zamolio da mi kažete kako pronaći poslovnog partnera ?
ulog nebi trebao biti velik , za cca 5000 eura dobijete prostor od 15 kvadrata.
đero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 09:34   #32
BIZ PROJEKT - WEB MARKETING

Evo baš maloprije, kolega me pita kako složiti dobar web i imati puno posjeta. Malo si progruntam, pa nije to uopće bedasta ideja. Odgovorio sam mu: Kao prvo, treba okupiti dobru ekipu, malu redakciju, web administratora, web dizajnera i dopisnike s terena (svi rade od doma i svima se plaća iz ostvarnog zajedničkog prihoda). Moraš imati svaki dan nešto novo. Ne prolazi ništa ozbiljno i pametno, nego samo zeka, tračevi, veselo, zabavno šareno i sl. Moraš pogoditi svoju vlastitu jako usku temu – velike teme već pokrivaju veliki portali i tu se vrlo teško probiti…
I pao je dogovor, idemo u to. Skicirali smo već i tematski okvir, ali više o tome drugom zgodom.
Ako ima zainteresiranih, javite se na PP.
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:07   #33
Quote:
mg-press kaže: Pogledaj post
Evo baš maloprije, kolega me pita kako složiti dobar web i imati puno posjeta. Malo si progruntam, pa nije to uopće bedasta ideja. Odgovorio sam mu: Kao prvo, treba okupiti dobru ekipu, malu redakciju, web administratora, web dizajnera i dopisnike s terena (svi rade od doma i svima se plaća iz ostvarnog zajedničkog prihoda). Moraš imati svaki dan nešto novo. Ne prolazi ništa ozbiljno i pametno, nego samo zeka, tračevi, veselo, zabavno šareno i sl. Moraš pogoditi svoju vlastitu jako usku temu – velike teme već pokrivaju veliki portali i tu se vrlo teško probiti…
I pao je dogovor, idemo u to. Skicirali smo već i tematski okvir, ali više o tome drugom zgodom.
Ako ima zainteresiranih, javite se na PP.
Kolega te maloprije pita, a ti ne da si stigao sve skicirati, nego vec trazis i suradnike?
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:27   #34
Quote:
mg-press kaže: Pogledaj post
Evo baš maloprije, kolega me pita kako složiti dobar web i imati puno posjeta. Malo si progruntam, pa nije to uopće bedasta ideja. Odgovorio sam mu: Kao prvo, treba okupiti dobru ekipu, malu redakciju, web administratora, web dizajnera i dopisnike s terena (svi rade od doma i svima se plaća iz ostvarnog zajedničkog prihoda). Moraš imati svaki dan nešto novo. Ne prolazi ništa ozbiljno i pametno, nego samo zeka, tračevi, veselo, zabavno šareno i sl. Moraš pogoditi svoju vlastitu jako usku temu – velike teme već pokrivaju veliki portali i tu se vrlo teško probiti…
I pao je dogovor, idemo u to. Skicirali smo već i tematski okvir, ali više o tome drugom zgodom.
Hm, ne znam jeste li vodili racuna o onom najbitnijem - kako se na zasicenom trzistu razlikovat od ostalih, i to do te mjere da privucete posjetitelje? Jel se radi o nekim strucno-specificnim ili nisnim sadrzajima?
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:58   #35
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Hm, ne znam jeste li vodili racuna o onom najbitnijem - kako se na zasicenom trzistu razlikovat od ostalih, i to do te mjere da privucete posjetitelje? Jel se radi o nekim strucno-specificnim ili nisnim sadrzajima?
Naravno, ideja se već neko vrijeme 'kuha' po glavi i njemu i meni… a sad su neke stvari zgodno sjele na mjesto. Niša je vrlo jasna i strukturirana, a tematika je dosta popularna i otvara puno prostora za vesele i zanimljive priloge. Kolega ima puno iskustva u branši koja će biti glavno sadržajno usmjerenje, a ja imam dosta prakse u marketingu u editingu.

Trebamo web-admina/dizajnera i mrežu dopisnika - zanima me ima li interesa za suradnju na takvom projektu.
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 21:18   #36
Quote:
mg-press kaže: Pogledaj post
Naravno, ideja se već neko vrijeme 'kuha' po glavi i njemu i meni… a sad su neke stvari zgodno sjele na mjesto. Niša je vrlo jasna i strukturirana, a tematika je dosta popularna i otvara puno prostora za vesele i zanimljive priloge. Kolega ima puno iskustva u branši koja će biti glavno sadržajno usmjerenje, a ja imam dosta prakse u marketingu u editingu.

Trebamo web-admina/dizajnera i mrežu dopisnika - zanima me ima li interesa za suradnju na takvom projektu.
Ne zelim te obeshrabrit, stovise zelim ti svu srecu jer sam ja probao nesto slicno ( sad ne znam koja je vasa tematika) i mogu ti odmah reci da ces se ti i ko pokrene s tobom trgat do zla boga, a dopisnike mozes maltene zaboravit, ako ne napravis novi fejs nikakve solidne novce neces dobit barem dvije-tri godine ( naravno iznikma moze biti), a nitko ti nece toliko pisati-crtati-stavljati informacije-sta vec besplatno uz obecanje da cete jednom djelit zaradu, minmalno 2-3 godine uz uvijet da radite dobro, kvalitetno, inovativno.
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:37   #37
Kako pronaći ozbiljnog poslovnog partnera?

Firma je osnovana. Ideja je izuzetno kvalitetno realizirana, a tržište ( najbolje i najmoćnije- njemačko) dijelom pripremljeno. Zapelo je kod realizacije plasmana robe jer su ,naravno, ponestale financije. Kako i gdje pronaći ozbiljnog i kvalitetnog poslovnog partnera koji bi dao financijsku "inekciju" , a za uzvrat dobio "pristojan" udio u firmi?
specula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:23   #38
crane.hr
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 20:16   #39
Pitao i crane.hr ali još nikakvog odgovora. Jest da je sezona GO, ali bojim se da su oni gotovo u pravilu orijentirani na web/ICT?! Ne bih želio zvučati neljubazno, ali gdje su "normalni" ulagači? Pa ne mogu se samo "okretati" milijuni?! Zar zarada ( ne promet) od cca. 100 000,00 kn mjesečno nije nešto interesantno i sasvim pristojno???
specula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:28   #40
Zaštita intelektualnog vlasništva

Pozz društvo. Zanima me kako se zaštititi od krađe ideje. Imam ideju aplikacija ze koju trebam programera, ali se bojim da ne izvisim! Kako se osigurati? Ipak ja nisam programer (da jesam nebi ga tražio)!!!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.