Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2011., 15:29   #81
jos nekaj a kaj je sa tobom?
imbrakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 15:31   #82
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
Prošle godine se dogodilo da se jadna 3 dana borila sa zlim duhom da ''nezauzme njen indetitet''. Ponekad joj cijelo vrijeme govori ružne stvari u glavi najčešće pokraj crkve i svečenika.Kaže da osobu vidi usebi i da zna da je tu!
Mislim da tvoja prijateljica treba otići ljekaru i tražiti stručnu pomoć. "Normalan" um ne može shvatiti kako funkcionira bolestan, a psihičke bolesti ne mogu se zaliječiti i izliječiti bez medikamenata. S obzirom na to da vidim da ti poprilično agresivno reagiraš na one koji preporuče neuropsihijatra, mogu samo reći da joj time ne pomažeš. Najmanji problem je što će ko reći. Toj curi potrebna je stručna pomoć...što je prije moguće.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 15:34   #83
Natthali posalji i meni upute da vidim
imbrakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 15:40   #84
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
Pa da ali kao svečenici ako imaju vijeru u Boga netrebaju se ničega bojati!to je znak prave vjere i pravog kršćanina,nikome ja nezamjeran ali ona da nema mene mogla bi svršiti ko zna kako radi toga!ko zna koliko ljudi je tako loše zbog toga!
Isto se tako ne treba bojati ni ona, nego svoje probleme osvijetliti medicinom, ne zanositi se pričicama. Budući da nije to u stanju, to moraju njezini bližnji za nju dokle joj ne bude bolje.

Egzorcizam i slično se povlači tek kad se eliminiraju medicinske i psihijatrijske dijagnoze (a neke od njih jako liče na ono što se u narodu smatra opsjednućem).
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:55   #85
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mislim da tvoja prijateljica treba otići ljekaru i tražiti stručnu pomoć. "Normalan" um ne može shvatiti kako funkcionira bolestan, a psihičke bolesti ne mogu se zaliječiti i izliječiti bez medikamenata. S obzirom na to da vidim da ti poprilično agresivno reagiraš na one koji preporuče neuropsihijatra, mogu samo reći da joj time ne pomažeš. Najmanji problem je što će ko reći. Toj curi potrebna je stručna pomoć...što je prije moguće.
Sad na ovo ti meni napiši kako psihički bolesna osoba može znati stvari o mrtivim ljudima koje ona nikad nije vidjela i upoznala,zna stvari o njima koje znaju samo njihovi bližnji!ponavljam ovo i jos dosta toga moze sta sam vec spomenuo a ti ,sada napisi po cemu ti to svoje mozes zakljucit sta si sad napisala ako uzmeno u obzir sve sta san napisao
50 cent nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 22:33   #86
na ovu temu bi jadonedavno sama bez ustručavanja dala dijagnozu nekakve teže psihičke bolesti ali eto kada mi se jedna prijateljica nedavno povjerila ja sam u nju blejila ko ovca, od čuda.....uglavnom ona je kao mlada cura u kratko vrijeme izgubila oca i majku, oboje umrli od raka, ona je tada bila totalno slomljena i izgubljena, ostala je živjeti sama ona i brat i svaki put kada bi se ona u zatvorila u sobu isplakati iz nje bi govorio glas koji je imao boju njenog pokojnog oca, uglavnom taj isti glas bi joj govorio ružne riječi, tipa glupa si, smijao se grohotom Bože sačuvaj...ona je naravno znala da to nije njezin otac....evo ja sada ovo pišem i meni je to još uvijek neshvatljivo pa se onda sjetim koja mi je to osoba pričala pa se zamislim budući da je ta osoba jako suvisla osoba, danas mnogo godina od te njene tragedije i toga šta joj se izdešavalo samo meni je rekla, danas je Bogu fala ona uspješna žena i majka dvoje djece......uglavnom ona je kaže tada smogla snage i svaki dan molila Oče naš i šta ja znam šta još i kaže prošlo nakon nekog vremena........
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 22:38   #87
pa jel to o tim mrtvima zna ona, ili taj zloduh u njoj

dragi nigga, ti meni zvucis kao neki njen trezveni trip sitter zaduzen za ocuvanje privida stvarnosti koji joj pokusava ublaziti te njene bad trips

ja ti vjerujem da je ona od rodjenja sklona praiskonskim misticnim iskustvima, ali ne znam zasto se nemrem oteti osjecaju da je ta tvoja draga osoba isla iz krajnosti u krajnost i da su je sada ovladali vjetrovi njenoga turbulentnoga duha koji je ona mozda pokusavala razviti/umiriti raznim tranquilizersima, euphoric recreational hallucinogeticima - i sada joj treba slijedece ...

scuzaj moju poeticnu dijagnozu, ali milsim da tvoja draga osoba treba dobro zavrtjeti i odvrtiti te svoje halucinogene turbulentne duhove :: ona treba procistiti prilaz i osloboditi prolaz svojim opazanjima, njoj su se osjetila ispreplela i pomijesala, ali nazalost ne u duboki intertwingulator, vec u apokalipticnu neman;

njoj osjetila umjesto da se nadopunjavaju i da emitiraju medjusobno prozimanje, ona se ucahurila iza resetka svoje vlastite pecine, njena nekad pozitivna iskustva sada su negativni flashbacks, njene euforije i uznesenja su anksiozost i panicni napadi postali ... i tako, ono sto je trebalo biti heavenly trip postade hellish trip, ono sto je pretpostavljalo preklapanje i sinhronicitet svih njenih senzora - postade patologijom

stop tripping, sober up!

postoje happy pills za oscilatorne misli
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 22:52   #88
Ak' mu smrdi iz ustjui i oči su mu črlene...

Deni malo češnjaka i deset po riti...!

Sve zajde vun!

http://youtu.be/kqQPIE9WuHU
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:49   #89
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
...
Išla je uvijek redovno u crkvu i ja znam da nikad nije griješila jer je dobra cura to se vidi na njoj,čak niti pije alkohol niti izlazi van,uvijek je bila u sportu i za knjigom,kaze da je nezanimaju izlasci ni nista jer oduvijek kao zna da ce joj biti teško u životu.
...
Mozda joj nedostaje seks ? Ili ljubav ? Ili oboje ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 01:22   #90
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
Da zna,ona se bojala to priznati i jedino ja znam te još neki njeni prijatelji koji su duhovno razvijeni ali oni su se svi makli od nje zbog toga dok ona nije nista ni znala.Kada je postala sigurna što se snjom događa skužila što su joj svi ti njeni prijatelji govorili na inderektan način,npr ''dobra si ti ali ja znam što je utebi'' . Sada kad se njima obrati za pomoć spuštaju joj slušalicu pa joj se jave nakon mjesec dana da vide kako je.Išla je uvijek redovno u crkvu i ja znam da nikad nije griješila jer je dobra cura to se vidi na njoj,čak niti pije alkohol niti izlazi van,uvijek je bila u sportu i za knjigom,kaze da je nezanimaju izlasci ni nista jer oduvijek kao zna da ce joj biti teško u životu.U stanu gdje živimo u jednoj sobi se uvijek konstantno čuje škripanje parketa dok se tamo nitko nenalazi,a u njenoj spavačoj sobi redovno od 15 do 20 puta nešto jako lumpne u plafonjeru,večinu vremena je lagan udarac ali zna se dogoditi da je prilično jak.

vezano za plafonjeru, meni doma nekoliko puta dnevno plafonjera lupne.
i ne, nema veze s nadnararavnim već s čistom fizikom jer se plafonjera grije, metal se širi i nešto lupne u njoj. najbezbolnije je skinuti ili zamjeniti tu plafonjeru i zvuka više neće biti, a vi ćete biti mirniji.
icnah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 01:33   #91
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
Bok,molim sve ljude koje se razumiju u ovu temu da napišu sve informacije o tome,koje su nuspojave zlog duha u tijelu te kako se zao duh tjera van iz tijela,
( t.j koji svečenici katoličke crkve imaju takve sposobnosti)?
Jedna moja jako bliska osoba pati od ovoga problema i ja neznam gdje da je pošaljem jer otvaranje ove teme nije ugodno a dosada su mi svi pokušaji bili bezuspješni.
Nitko iz crkve neželi da se zauzme za nju,te se svi uglavnom orjentiraju da problem može biti psihičke prirode.
Međutim ja sam se uvjerio da nije tako..
Nuspojave moje drage osobe da od rođenja iako je fizički jako sposobna, te se bavi sportom,ima konstatni osječaj slabosti.Pred rije natjecanje ili važne ispite na fakultetu izgubi snagu u tolikoj mjeri da nemože ustati iz kreveta. Otkad je bila mala uvijek joj je fizički bilo loše.Zadnje dvije godine nemože spavati po noći i zbog toga ima mučnine svaki dan do 3 h popodne.
Prošle godine se dogodilo da se jadna 3 dana borila sa zlim duhom da ''nezauzme njen indetitet''. Ponekad joj cijelo vrijeme govori ružne stvari u glavi najčešće pokraj crkve i svečenika.Kaže da osobu vidi usebi i da zna da je tu!Svečenici kada mole nad njom ona se počne smijati te glas u njenoj glavi govori svečeniku,,nemožeš ti mene ništa''
Eto molim vas da pomognete tako da mi NAPIŠETE TOČNE INFORMACIJE GDJE I KOD KOGA OTIĆI????????!
Isto tako molim sve one sa predrasudama da takve stvari nepostoje da ODMAH ODSTUPE OD OVE TEME!
Ako želiš prijateljici pomoći onda ćeš ju odvesti psihologu. Egzorcizmom joj nećeš pomoći nego joj možeš samo naštetiti pogotovo ako ima neku bolest koju treba što prije liječiti.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 04:32   #92
Quote:
Išla je uvijek redovno u crkvu i ja znam da nikad nije griješila jer je dobra cura to se vidi na njoj,čak niti pije alkohol niti izlazi van,uvijek je bila u sportu i za knjigom,kaze da je nezanimaju izlasci ni nista jer oduvijek kao zna da ce joj biti teško u životu.
decko dragi nema osobe koja 'nikada nije grijesila' tako da ne prodaji maglu ljudima tu pliz i ne izmisljaj price.

( a ja u pocetku jos i pomislila da covjek pise istinu )

Zadnje uređivanje Grazia : 31.12.2011. at 05:10.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 04:39   #93
psihijatar, psiholog, kakav svećenik i istjerivanje zloduha što je vama. depresija, jača anksioznost, paranoje...naš um vizualizira simtome pa se hvatamo za riče iz odsvijesti koje smo slušali u mladosti. djevojka treba kod stručnjaka na tazgovor i jednostavno razbiti strahove. kakvi duhovi kakvo škripanje. ako to vidi ili čuje onda ili ima halucinacije ili zamjenjueje obične senzacije iz okoline s nečim nadnaravnim.
vl68i is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 04:50   #94
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
Od nikakvoj bolesti se neradi jer ona ima psihofičke sposobnosti i znala je dosta stvari o mrtivim i živim ljudima koje nitko nezna!Zato stim prestanite!svečenici svi kažu nisam ja za to idite u svoju župu ili se obratite netkome tko se stim bavi ,onda nabroje ta imena ali to se treba čekati kad se organiziraju duhovne obnove!niti jedan svečenik se neželi založiti da rješi i učini nešto,bar od onih kojima smo se obratili!Svi kažu ili će vrijeme pokazati,živjela je u grjehu,to je Božija patnja treba izdržati,nevjerujem da je duh u njoj!A sada što se tiće toga taj duh je valjda u njoj otkad ona zna za sebe i prikriva se svima,čak sam čitao da u egzorcizmu se zna dogoditi da osoba uopča nema nikakve reakcije u par navrata tek nakon 4 do 5 obreda,jer duhovi će sve učiniti da ih se neotkrije!Mora biti neki svečenik koji to radi a da je slobodan da bude uz nju cijelo vrijeme jer čekati duhovne obnove me strah jer joj je sve gore i gore.
Ako je imala psihofizičke sposobnosti, kako kažeš, onda je to očito zbog toga.
Kada se razbije "zid" između svjesnog i podsvjesnog može se bilo što očekivati.

Najbolje bi bilo da se malo odmori od svih duhovnih aktivnosti dok se stvar ne uravnoteži, svaka duhovna aktivnost ili lijekovi mogu samo pogoršati stvar.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 05:00   #95
Quote:
vl68i kaže: Pogledaj post
psihijatar, psiholog, kakav svećenik i istjerivanje zloduha što je vama. depresija, jača anksioznost, paranoje...naš um vizualizira simtome pa se hvatamo za riče iz odsvijesti koje smo slušali u mladosti. djevojka treba kod stručnjaka na tazgovor i jednostavno razbiti strahove. kakvi duhovi kakvo škripanje. ako to vidi ili čuje onda ili ima halucinacije ili zamjenjueje obične senzacije iz okoline s nečim nadnaravnim.
cudi me da jos nije jer svatko bi se prvo obratio psihijatru pa onda i sve ostalo.

ali moguce vec ima dijagnozu pa trazi drugi izlaz...kako to cesto biva kod takve vrste oboljenja.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako je imala psihofizičke sposobnosti, kako kažeš, onda je to očito zbog toga.
Kada se razbije "zid" između svjesnog i podsvjesnog može se bilo što očekivati.

Najbolje bi bilo da se malo odmori od svih duhovnih aktivnosti dok se stvar ne uravnoteži, svaka duhovna aktivnost ili lijekovi mogu samo pogoršati stvar.
ne mora znaciti jer puno psihicki oboljelih zamislja da ima neke 'psihofizicke i specijalne sposobnosti' . to je najcesce upravo i simptom kojeg lijecnici traze...a da lik je pobrkao nesto cini mi se upravo zbog onoga - isla stalno u crkvu i nikada nije grijesila, a demonski opsjednuta. yeah right.

cak i s pretpostavkom da je opsjednut/a ili pod opresijom-napadom za tako nesto ne da su najcesce razlozi grijesi nego Grijesi with capital G (po krscanskoj vjeri jel) i ako je vjernik/ica kako navodi da je to pretpostavljam jako dobro zna. isto tako ako je vjernik/ica zna kako se obraniti od takvih stvari i kome se obratiti. sve u svemu ta prica (mi) nema puno logike s te strane i mislim da je u pitanju osoba koja ima psihickih problema prije svega i ne razaznaje puno toga...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 03.01.2012. at 14:03.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 07:16   #96
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
indijanac pali,nije mi do pametnih koji sve znaju

da malo pogledaš u te rječi vidio bi da ti Arna daje putokaz.
Tamo gdje usmjerimo pogled teče naša energija.
To održavamo, hranimo, ono čemu predajemo svoj pogled.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 18:08   #97
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ne mora znaciti jer puno psihicki oboljelih zamislja da ima neke 'psihofizicke i specijalne sposobnosti' . to je najcesce upravo i simptom kojeg lijecnici traze...a da lik je pobrkao nesto cini mi se upravo zbog onoga - isla stalno u crkvu i nikada nije grijesila, a demonski opsjednuta. yeah right.

cak i s pretpostavkom da je opsjednut/a ili pod opresijom-napadom za tako nesto ne da su najcesce razlozi grijesi nego Grijesi with capital G (po krscanskoj vjeri jel) i ako je vjernik/ica kako navodi da je to pretpostavljam jako dobro zna. isto tako ako je vjernik/ica zna kako se obraniti od takvih stvari i kome se obratiti. sve u svemu ta prica (mi) nema puno logike s te strane i mislim da je u pitanju osoba koja ima psihickih problema prije svega i ne razaznaje puno toga...
ti pojma nemas,najcesce se opsjedaju ciste,dobre i jake osobe.jer to je zlu duhu zanimljivo.Svaka mala djevojčica od 14 do 12 godine je najčešće opsjednuta jer je najčišća.A girjeh daje ulaz ali nemora i to ovdje nije razlog.Sada kada kazem da cura ima sposobnosti različite to znaci se radi o paranormalnoj pojavi!nepametujte ako neznate o cemu pricate!
50 cent nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 18:20   #98
Quote:
ti pojma nemas,najcesce se opsjedaju ciste,dobre i jake osobe.jer to je zlu duhu zanimljivo.Svaka mala djevojčica od 14 do 12 godine je najčešće opsjednuta jer je najčišća
te navedene fantazije nemaju bas veze sa realnim stanjem stvari jer je istina upravo suprotna tome.

ljudi jaki u vjeri u pravilu i gotovo nikada nisu opsjednuti demonima. za demonizaciju osobe mora postojati 'ulaz', a ulaz i go ahead je nekoliko tocno odredjenih grijeha koje je doticna osoba pocinila ili je pocinjeno nad njom.

to sto opisujes ili je ozbiljan mentalni premecaj ili osoba ima extreman duhovni problem opresije/opsjednuca, a to zadnje se svakako ne desava samo od sebe i tek tako.

a ti se decko smiri malo i ne lupetaj tu vise jer ljudi su ti napisali sve dobre savjete...

Zadnje uređivanje Grazia : 31.12.2011. at 18:30.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 18:25   #99
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
Pa da ali kao svečenici ako imaju vijeru u Boga netrebaju se ničega bojati!to je znak prave vjere i pravog kršćanina,nikome ja nezamjeran ali ona da nema mene mogla bi svršiti ko zna kako radi toga!ko zna koliko ljudi je tako loše zbog toga!
Uz vjeru treba i znanje.
Zar misliš da su crkvena zvona samo tako postavljena, kao i vodorige, da se tamjani bez veze, da se rituali odvijaju bez smisla - sve ima svoje zašto.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 18:37   #100
Quote:
50 cent nigga kaže: Pogledaj post
To ovde nije slučaj i ja to znam od petog razreda osnovne škole!ovi forum je za k jer večina ljudi ovdje glumi pamet!
ako je bio/la pod opresijom jos kao dijete onda su joj grijesi protiv Sv. Duha od strane roditelja ili babe/dide/prambabe tu na snazi. nazalost svecenici su kako izgleda tu bili u pravu kada su joj rekli sto su joj rekli...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.