Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 15:56   #1
Agronomski fakultet Zagreb

evo namjeravam ove godine upisati studij ekološke poljoprivrede i agroekologiju.

možete li mi reći nešto o samom studiju... zatim kakvo je stanje u hrvatskoj što se tiče toga... znam da je sa poljoprivrednicima totalno sjebano , ali može li se stanje popraviti ukoliko se bude zapošljavalo sve više sposobnih agronoma
onda kakve su mi mogućnosti zapošljavanja nakon 3 godine ili 5 godina završenog studija.

naime, nisam o tome razmišljao do nekih 2-3 mjeseca , jer nisam bio siguran dali ću upisati nešto drugo...

ne vidim se u ničemu drugom osim u ovoj vrsti zanimanja, volim prirodu, biljke, zemlju ...

zahvaljujem !
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:17   #2
Nedavno je na TV-u gostovao Dr. Damir Kovačić sa agr. fakulteta. Iznio je podatak da se samo 30 % dipl ing agronomije zapošljava u struci.

Ja spadam u onu većinu. Iako i ja volim prirodu, biljke itd

puno sreće
Dirk_Diggler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 23:10   #3
ja sam na AFZ. u hrvatskoj nalaženje poslova ide prije svega preko veze, onda na vrašku sreću, a tek onda na znanje. ali ima i druga stvar koju ja uvijek naglašavam - tko želi raditi naći će posao

najveći ti potencijal leži u studiju hortikulture koji je po mom mišljenju i nešto lakši za završiti. pod hortikulturnim vrstama je u hrv 5-10% površina, a najmanje je hortikulturaca na birou. možda zato što za rentabilnu proizvodnju treba puno manja površina nego za npr pšenicu. hrvatska ti ima i ogromne potencijale za uzgoj ljekovitog bilja, a možda se još situacija s agronomima popravi ulaskom u EU (iako čisto sumnjam)

samo nemoj reći da si mene slušao pa upisao agronomiju i onda me kasnije proklinjati hehe

sretno
zoran_12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:51   #4
jel neko zna dal se s ovog faksa (animalne znanosti) moze prebacit na veterinu?

hvala
tea4patd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 23:42   #5
Da malo obnovimo ovu temu o našem fakultetu. Ima li ovdje kolega i koje generacije???
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 15:30   #6
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Da malo obnovimo ovu temu o našem fakultetu. Ima li ovdje kolega i koje generacije???
ima
__________________
Someone like you
bunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 15:59   #7
Quote:
bunjela kaže: Pogledaj post
ima
Dobro nam došao u ovu dolinu suza.
Ja sam se bavio/bavim se povrćem, cvijećem, puževima, ljekovitim biljem, radio sam u poljoapotecii veleprodaji alata i sjemena.. Sada sam doma, zbog bolesti odn. u potrazi sam za izgubljenim vremenom.
A Ti kolega?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 16:42   #8
što se uči na Agronomskom fakultetu ?

Prešao sam Hrvatsku pješice , vidio kvalitetne ribnjake , plantažu Borinci , plantaže vinograda , proizvodnju sjemena - čupao sam metlice u sjemenskoj proizvodnji kukuruza , monokulture - ratarske na kombinatima - sada to isto rade novi plemići , nekoliko većih farmi , seljačku proizvodnju koja je uglavnom za etno muzej !

Jedan agronom bio je i Ivo Lončar , urednik poljoprivredne emisije i zastupnik 2 mandata !

Sada agronom ministar Jakovina punim gasom uništava hrvatsku poljoprivredu - da li se i to isto uči na fakultetu ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 16:59   #9
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
što se uči na Agronomskom fakultetu ?

Prešao sam Hrvatsku pješice , vidio kvalitetne ribnjake , plantažu Borinci , plantaže vinograda , proizvodnju sjemena - čupao sam metlice u sjemenskoj proizvodnji kukuruza , monokulture - ratarske na kombinatima - sada to isto rade novi plemići , nekoliko većih farmi , seljačku proizvodnju koja je uglavnom za etno muzej !

Jedan agronom bio je i Ivo Lončar , urednik poljoprivredne emisije i zastupnik 2 mandata !

Sada agronom ministar Jakovina punim gasom uništava hrvatsku poljoprivredu - da li se i to isto uči na fakultetu ?
Drug Đuro! Imaš li Ti diplomu agronomije? Ako imaš, dobro došao, ako ne idi na forum o monterima.
Ako sam na ikaj alergičan, onda sam na one koji seru po inžinjerima bilo čega, a sami nisu to. Najprije imaj diplomu u ruci, onda lamentiraj o njoj. Jel jasno druže ???
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:24   #10
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Drug Đuro! Imaš li Ti diplomu agronomije? Ako imaš, dobro došao, ako ne idi na forum o monterima.
Ako sam na ikaj alergičan, onda sam na one koji seru po inžinjerima bilo čega, a sami nisu to. Najprije imaj diplomu u ruci, onda lamentiraj o njoj. Jel jasno druže ???
Iza montera , elekto inžinjera , građevinskih inžinjera stoji sagrađen 400 kv prsten po cijeloj Jugoslaviji , elektrifikacija ,hidro , termo , plinske , nuklearne alektrane , vjetro elektrane !

Pitam agronome što se uči na fakultetu ?

Bugarska , Mađarska , Česka , Poljska , bivši DDR , Austrija , Italija , Njemačka , Nizozemska , Belgija , sredozemlje od Tunisa do Egipta , od Makarske pa do Trsta , sve sam ja to prešao i vidio što ljudi rade !

- Pitanje je da li agronomi i poljoprivredni inžinjeri mogu pomoći sa ZNANJEM da bi došlo do promjena u hrvatskoj poljoprivredi !

Ili vi NEMATE znanje , već imate > diplome > sa kojim ne možete ni ulice čistiti izvan Hrvatske ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:47   #11
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Iza montera , elekto inžinjera , građevinskih inžinjera stoji sagrađen 400 kv prsten po cijeloj Jugoslaviji , elektrifikacija ,hidro , termo , plinske , nuklearne alektrane , vjetro elektrane !

Pitam agronome što se uči na fakultetu ?

Bugarska , Mađarska , Česka , Poljska , bivši DDR , Austrija , Italija , Njemačka , Nizozemska , Belgija , sredozemlje od Tunisa do Egipta , od Makarske pa do Trsta , sve sam ja to prešao i vidio što ljudi rade !

- Pitanje je da li agronomi i poljoprivredni inžinjeri mogu pomoći sa ZNANJEM da bi došlo do promjena u hrvatskoj poljoprivredi !

Ili vi NEMATE znanje , već imate > diplome > sa kojim ne možete ni ulice čistiti izvan Hrvatske ?
I, onda kaj si Ti Đuka? Imaš faks ili si mašinšloser, a seruckaš ovdje po akademski obrazovanim ljudima i liječiš svoje komplekse?
Osamdesetih godina (kad sam ja studirao), dvadeset posto ljudi je završavalo Fakultet poljoprivrednih znanosti u Zgb. Većini je bio pretežak (kemija i matematika), a neki odustali i osnovali obitelji... Sve te ljude respektiram i sa masom ljudi koji nisu diplomirali ostao sam u kontaktu.
Oni su bar pokušali. A kaj si Ti delal Đuka? Pečalbaril i španciral se po Ljepoj našoj i šire. Usput si se umislil da si svu pamet ovog svijeta pokupil?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 18:48   #12
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
I, onda kaj si Ti Đuka? Imaš faks ili si mašinšloser, a seruckaš ovdje po akademski obrazovanim ljudima i liječiš svoje komplekse?
Osamdesetih godina (kad sam ja studirao), dvadeset posto ljudi je završavalo Fakultet poljoprivrednih znanosti u Zgb. Većini je bio pretežak (kemija i matematika), a neki odustali i osnovali obitelji... Sve te ljude respektiram i sa masom ljudi koji nisu diplomirali ostao sam u kontaktu.
Oni su bar pokušali. A kaj si Ti delal Đuka? Pečalbaril i španciral se po Ljepoj našoj i šire. Usput si se umislil da si svu pamet ovog svijeta pokupil?
Imao sam sreću da kao dijete sa sela , da završim kvaliteno školovanje u Elekroslavoniji u Osijeku , dio u Zagrebu , i veliki broj godina životne škole u kojoj morate stalno učiti i pratiti . Vidio sam što imaju od poljoprivrede u zapadnoeuropskim državama , poznajem područje poljoprivrede i u tom sam području želio i želim pomoći !

- Javno sam istupio 1995 , ali glas pojedinca ne znači ništa u Hrvatskoj neovisno o kvalifikaciji !

- Na korektan način sam iznio što imamo sa zakonske strane u poljoprivredi , posljedice toga .

- Hrvatski agronomi i poljoprivredni inžinjeri šute a vi pljujete i vrijeđate !

- Putem NN sam kupio Službeni list SFRJ iz 1965 g . u kojem je Zakonodavno - pravna komisija Savezne skupštine u Beogradu donijela Zakon o nasljeđivanju i dio > strategije > ; nasljeđivanjem se ne može prekoračiti zakonom određena veličina poljoprivrednog zemljišta koju pojedinci mogu imati u vlasništvu .

U tom Zakonu nisu napisani članci za nasljeđivanje poljoprivrednog zemljišta , pa to ministrica Ingrid nije 2003 mogla prepisati , a nije imala pameti da nađe autore da napišu članke za nasljeđivanje zemlje !

- Ovo hrvatski agronomi i studenti nisu nikada vidjeli !

- Umjesto da sada agronomi , poljoprivredni stručnjaci , studenti , dignete glas za stvaranje lobija za POVJESNE promjene u hrvatskoj poljoprivredi , vi i neki putem Foruma napadate mene sa ; druže Đuro itd .

- Kao volonter naučio sam biti vrijeđan , ali sam i sa pammetnim ljudima realizirao više projekata !

- Sada znate da sa grupom ljudi radim na konceptu ; Strategije razvoja poljoprivrede RH !

- Nisam i nismo pokupili svu pamet svijeta , pismeno smo neke zamolili za pomoć i u pismenom obliku dobili odgovor !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 19:04   #13
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Imao sam sreću da kao dijete sa sela , da završim kvaliteno školovanje u Elekroslavoniji u Osijeku , dio u Zagrebu , i veliki broj godina životne škole u kojoj morate stalno učiti i pratiti . Vidio sam što imaju od poljoprivrede u zapadnoeuropskim državama , poznajem područje poljoprivrede i u tom sam području želio i želim pomoći !

- Javno sam istupio 1995 , ali glas pojedinca ne znači ništa u Hrvatskoj neovisno o kvalifikaciji !

- Na korektan način sam iznio što imamo sa zakonske strane u poljoprivredi , posljedice toga .

- Hrvatski agronomi i poljoprivredni inžinjeri šute a vi pljujete i vrijeđate !

- Putem NN sam kupio Službeni list SFRJ iz 1965 g . u kojem je Zakonodavno - pravna komisija Savezne skupštine u Beogradu donijela Zakon o nasljeđivanju i dio > strategije > ; nasljeđivanjem se ne može prekoračiti zakonom određena veličina poljoprivrednog zemljišta koju pojedinci mogu imati u vlasništvu .

U tom Zakonu nisu napisani članci za nasljeđivanje poljoprivrednog zemljišta , pa to ministrica Ingrid nije 2003 mogla prepisati , a nije imala pameti da nađe autore da napišu članke za nasljeđivanje zemlje !

- Ovo hrvatski agronomi i studenti nisu nikada vidjeli !

- Umjesto da sada agronomi , poljoprivredni stručnjaci , studenti , dignete glas za stvaranje lobija za POVJESNE promjene u hrvatskoj poljoprivredi , vi i neki putem Foruma napadate mene sa ; druže Đuro itd .

- Kao volonter naučio sam biti vrijeđan , ali sam i sa pammetnim ljudima realizirao više projekata !

- Sada znate da sa grupom ljudi radim na konceptu ; Strategije razvoja poljoprivrede RH !

- Nisam i nismo pokupili svu pamet svijeta , pismeno smo neke zamolili za pomoć i u pismenom obliku dobili odgovor !
Kaj imaš faks ili ne? Kam sad motaš Elektoroslanvoniju?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:03   #14
Agronomi , studenti Agronomskog fakulteta na internetu ukucajte ;

- Zakon o poljoprivrednom zemljištu ,
- Zakon o nasljeđivanju ,
- Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima

Ima li sa ovim zakonima hrvatska poljoprivreda budućnost ?

Isto pitanje vrijedi i za vlasnike privatnog i državnog zemljišta ?



-
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 00:19   #15
Imam ja.... aj jebes faks, praksa je zakon, al ovo o cemu vi muljate nemam pojma, kak agronomija i politika ide u isti kos?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 00:50   #16
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
Imam ja.... aj jebes faks, praksa je zakon, al ovo o cemu vi muljate nemam pojma, kak agronomija i politika ide u isti kos?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Civilni sektor mora inicirati ključne promjene u poljoprivredi , a to znači da se trebaju uključiti agronomi , poljoprivredni inžinjeri , jer političari nisu osigurali zakonske ni ekonomske uvjete za razvoj hrvatske poljoprivrede !

Iznio sam 3 promašena zakona da ih svatko pročita tko hoće , pa da shvate što imamo , da razumiju što dio nas iz civilnog sektora predlažemo , a ne da vrijeđaju i omalovažavaju !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 10:21   #17
Ima li ovdje, osim mene, još netko tko je slušao kemiju i biokemiju kod prof Horgasa?? Moja generacija je bila zadnja.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 18:34   #18
Imate Nacrt zakona o osnivanju Hrvatske agronomske komore , na kojeg možete dati primjedbe !

U Nacrtu se nigdje ne govori o doprinosu agronoma razvoju poljoprivrede , već o osnivanju interesne skupine bez ciljeva i djelatnosti , ako ja razumijem Nacrt zakona !

Na nacrt zakona vi koji imate staus agronoma , piše i još nekakvim inžinjerima , možete davati primjedbe !

Što se mene tiče Agronomski fakultet treba ukinuti a hrvatske studente slati na školovanje u ; Izrael , SAD i neku zapadnoeuropsku državu !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 09:05   #19
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Imate Nacrt zakona o osnivanju Hrvatske agronomske komore , na kojeg možete dati primjedbe !

U Nacrtu se nigdje ne govori o doprinosu agronoma razvoju poljoprivrede , već o osnivanju interesne skupine bez ciljeva i djelatnosti , ako ja razumijem Nacrt zakona !

Na nacrt zakona vi koji imate staus agronoma , piše i još nekakvim inžinjerima , možete davati primjedbe !

Što se mene tiče Agronomski fakultet treba ukinuti a hrvatske studente slati na školovanje u ; Izrael , SAD i neku zapadnoeuropsku državu !
Kad budemo trebali TT montera budemo Te pozvali Đuka. Do tada oladi.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 10:09   #20
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Kad budemo trebali TT montera budemo Te pozvali Đuka. Do tada oladi.
Iznio sam informaciju da je napisan Nacrt zakona o hrvatskoj agronomskoj komori na kojeg možete davati primjedbe !

Agronomka drugarica Vesna Ganter Kuterovac , bivša pomoćnica ministra poljoprivrede , to sda propagira i laže putem medija i Foruma o tome kako će agronomi dati doprinos hrvatskoj poljoprivredi !

Svi monteri školovani su da mogu raditi na hrvatskom i svjetskom tržištu !
Dio ih i sada radi putem hrvatskih ili inozemnih firmi u inozemstvu .

Za čega se školuju mladi u Hrvatskoj na Agronomskom fakultetu kojeg i ja plaćam , nije mi poznato niti vidim rezultate toga > znanja > u hrvatskoj poljoprivredi ?

Zato bih volio da platimo školovanje mladih u Izraelu , SAD i nekoj zapadnoeuropskoj državi , jer je očito da stara garda agronoma šuti i nema rezultate u hrvatskoj poljoprivredi !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.