Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 10:39   #81
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
a od mlijeka će mu davati sojino. tko zna da li će to piti, doma nije htio ni probati.
kupila sam rižino, dosta je vodeno i htio je da mu napravim griz od njega i pojeo ga je.
Draga, inzistiraj na uputnici za gastroenterologa.
Ovo što ti radi je bezobzirno i nestručno.
Pudinzi i kolači nisu prehrana za djete koje treba pojest obrok pun kalcija.
Mlijeko se ne smije tek tako ukinut, jaja da, ali mlijeko je osnovni izvor kalcija i nijedan puding to ne može nadomjestit, a ponajmanje rižino ili sojino mlijeko.
Jedan pedijatar to bi trebao znati.

Mora ti omogućit pregled kod specijaliste, a to je u ovom slučaju gastroenterolog, slobodno ju prijavi lječničkoj komori ako ti uskraćuje pregled specijaliste. Dužna je dati uputnicu kod sumnje na nešto, ako i to odbija i dalje imaš pravo na drugo mišljenje i mora ti omogućit uputnicu.

Pa onda neka gastroenterolog kaže što i kako ukidati od prehrane i da onda da adekvatnu zamjenu. Mora dati substituciju za mlijeko/kalcij, a to nisu pudinzi etc...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:10   #82
Mi imamo alergiju na kravlje mlijeko (bjelančevine) i gastroenterolog nam je dao recept za alfare i preporučio da mu ne dajemo sojino mlijeko jer može razviti i alergiju na soju, koju je na kraju i dobio iako mu nismo davali soju. Osim mlijeka alergičan je na bjelanjak i pšenicu. Ima li još netko takav slučaj?
Iincubus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:15   #83
Moje dijete je alergično na kravlje mlijeko. Problem je krenuo otkad je probala u kašici vrhnje(hipp,brokula,vrhnje,krumpir) što je rezultiralo osipom,nisam odmah shvatila o čem se radi,no sumnjala sam,kad se osip malo povukao dala sam joj griz kuhan na mlijeku(pravom domaćem)osip je bio još jači,inače je atopičar,no bez problema se vidi da je to drugačiji osip,bili smo kod pedice koja kaže da to nije alergija na kravlje mlijeko pošto malena pije bebimil u kojem ima proteina kravljeg mlijeka.Nakon nekog vremena probala je malo palente u kojoj je bilo mlijeka,reakcija opet ista,nakon nekog vremena pojela malo jogurta opet grozan osip,pedica kaže da taj osip mora proći sam od sebe,ne tretirati ga ničim...priča se nastavlja,svugdje gdje ima imalo nečeg mliječnog gadan osip po cijelom tijelu...no tu priča ide dalje jer dijete osipom reagira i na pileću paštetu,no tu sumnjam na alergiju na konzervanse,prije toga bilo je alergijske reakcije na a derminu exomega kremu koja u sebi sadrži ekstrakt nekih žitarica...
Uglavnom,malena će skoro 9mj,jede samo voće i povrće i bebimil jer više ni sama neznam što da joj dam,u biti nije neki izjelica i svaka reakciju koju je imala se desila nakon pojedene jedne jušne žlice nečeg mliječnog ili kupovnog.Pedicu sve ovo ne brine i govori da to nije ništa,a mene zanima dali ja radim od muhe slona ili bi se stvarno moglo desiti da se ona najede nečega pa da dođe do neke gore reakcije..
Malo sam sve napisala zbrda zdola no mene zanima što mi je činiti,ima li smisla voditi ju na neka testiranja da utvrdimo što je?
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 18:24   #84
Oprostite ako sam malo off,no molila bih da mi se javi na pm netko tko ima iskustva i saznanja o djeci i alergijama na hranu,naime imam malu alergičarku i podosta stvari mi nije jasno pa ako je netko voljan da mi pojasni neke stvari bila bih zahvalna!
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:49   #85
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Moje dijete je alergično na kravlje mlijeko. Problem je krenuo otkad je probala u kašici vrhnje(hipp,brokula,vrhnje,krumpir) što je rezultiralo osipom,nisam odmah shvatila o čem se radi,no sumnjala sam,kad se osip malo povukao dala sam joj griz kuhan na mlijeku(pravom domaćem)osip je bio još jači,inače je atopičar,no bez problema se vidi da je to drugačiji osip,bili smo kod pedice koja kaže da to nije alergija na kravlje mlijeko pošto malena pije bebimil u kojem ima proteina kravljeg mlijeka.Nakon nekog vremena probala je malo palente u kojoj je bilo mlijeka,reakcija opet ista,nakon nekog vremena pojela malo jogurta opet grozan osip,pedica kaže da taj osip mora proći sam od sebe,ne tretirati ga ničim...priča se nastavlja,svugdje gdje ima imalo nečeg mliječnog gadan osip po cijelom tijelu...no tu priča ide dalje jer dijete osipom reagira i na pileću paštetu,no tu sumnjam na alergiju na konzervanse,prije toga bilo je alergijske reakcije na a derminu exomega kremu koja u sebi sadrži ekstrakt nekih žitarica...
Uglavnom,malena će skoro 9mj,jede samo voće i povrće i bebimil jer više ni sama neznam što da joj dam,u biti nije neki izjelica i svaka reakciju koju je imala se desila nakon pojedene jedne jušne žlice nečeg mliječnog ili kupovnog.Pedicu sve ovo ne brine i govori da to nije ništa,a mene zanima dali ja radim od muhe slona ili bi se stvarno moglo desiti da se ona najede nečega pa da dođe do neke gore reakcije..
Malo sam sve napisala zbrda zdola no mene zanima što mi je činiti,ima li smisla voditi ju na neka testiranja da utvrdimo što je?
Trebalo bi učiniti alergološko testiranje bilo iz krvi putem spec. IgE ili prick.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:43   #86
Hvala,to sam i sama pretpostavljala no pedica me uvjerava da je to nepotrebno mučenje malog djeteta i da rezultati neće biti ionak pouzdani,malo ofrlje pristupa svemu i stvara mi osjećaj da radim iz muhe slona pa zato i tažim neko drugo mišljenje.Čak sam i od nekih stručnih ljudi čula da ju trebam forsirati i davati joj takve proizvode pa će se tijelo na njih priviknuti i neće biti reakcije...no to mi je nelogično,drugo mišljenje je da je najbolje napraviti testiranja i vidjeti što djetetu smeta pa to izbjegavati jer mali organizam se bori protiv nečega što mu smeta i ispoljava to u vidu osipa,no stalnom borbom protiv takvih tvari može doći do nekih unutarnjih oštećenja.Sve u svemu vidljivo je da sam zbunjena no svakako želim svom djetetu sve najbolje pa zato i ovdje tražim neko mišljenje ili slično iskustvo.
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:17   #87
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Hvala,to sam i sama pretpostavljala no pedica me uvjerava da je to nepotrebno mučenje malog djeteta i da rezultati neće biti ionak pouzdani,malo ofrlje pristupa svemu i stvara mi osjećaj da radim iz muhe slona pa zato i tažim neko drugo mišljenje.Čak sam i od nekih stručnih ljudi čula da ju trebam forsirati i davati joj takve proizvode pa će se tijelo na njih priviknuti i neće biti reakcije...no to mi je nelogično,drugo mišljenje je da je najbolje napraviti testiranja i vidjeti što djetetu smeta pa to izbjegavati jer mali organizam se bori protiv nečega što mu smeta i ispoljava to u vidu osipa,no stalnom borbom protiv takvih tvari može doći do nekih unutarnjih oštećenja.Sve u svemu vidljivo je da sam zbunjena no svakako želim svom djetetu sve najbolje pa zato i ovdje tražim neko mišljenje ili slično iskustvo.
Ono što treba je vrlo jednostavno. Neznam zašto se to ovdje tako komplicira kao da se radi o nekakvim kompliciranim bolestima. Prvi pristup ne daje samo nelogičan već i opasan. Nelogičan npr. a što da mu forsirate kada neznate na što je alergičan. Opasan zato što u slučaju da recimo alergična na kikiriki ili morske plodove može doći do anafilaktičkog šoka.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 00:29   #88
Exclamation Alergija na hranu

Zanima me dali je itko doživio da je alergičan na omega kapsule ili cink kapsule kao dodatak prehrani. Meni je nešt čudno u zadnje vrijeme,a uskoro cu i pokušat otić na alergološki test. Ne znam dali sam prehlađen ili alergičan,curi mi nos i tak,po meni je alergija,pa me zanima dal je moguće na te stvari? A to sam koristio i prije,sad sam opet počeo uzimat po jednu na dan,ako neko ima nekakvo iskustvo da pomogne. hvala
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 01:21   #89
Quote:
player_201 kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je itko doživio da je alergičan na omega kapsule ili cink kapsule kao dodatak prehrani. Meni je nešt čudno u zadnje vrijeme,a uskoro cu i pokušat otić na alergološki test. Ne znam dali sam prehlađen ili alergičan,curi mi nos i tak,po meni je alergija,pa me zanima dal je moguće na te stvari? A to sam koristio i prije,sad sam opet počeo uzimat po jednu na dan,ako neko ima nekakvo iskustvo da pomogne. hvala
Koliko godina imaš?

Ako nisi dijete, tu mislim ako nisi maloljetan, selim te na Zdravlje (ovo je Dječje zdravlje )

Inače moguće je da ti ne paše neki sastojak od čega se prave te tablete.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 15:11   #90
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ako je na pšenično brašno jeli onda i na gluten ili to nema možda veze?i
naš gastroenterolog kaže da su to dvije zasebne stvari: jedno je alergija na pšenicu, a drugo na gluten, tj. ako se gluten izvadi iz pšenice ona se može koristiti ukoliko ne postoji alergija na pšenicu.
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:42   #91
Oni koji su radili testiranja kod alergologa dali je potrebna hospitalizacija?pedica mi rekla da je,al nitko to nije nigdje spominjao pa pitam.
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 16:30   #92
Nije potrebna hospitalizacija, naručite se na pregled i testiranje, čim se očita rezultat (bilo da se radi o prick testu ili putem krvi), možete doma! Nismo se mi testirali, ali od frendice mali je obavio privatno i za pola sata sve bilo gotovo. Ali tako je i u bolnici.
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:17   #93
Nakon dugo natezanja konačno smo dobili uputnicu za raditi pretrage dunger,specifični i ukupni ige.
Prošli tjedan beba dobila neku virozu,tri dana temperature,jučer i danas gadan osip koji se očito neće povući do sutra,temp više nema,e sad mene zanima mogu li je voditi na to testiranje sutra ili da pričekam još par dana da se to povuče do kraja,iako smo zbog svega tog već potratili cijeli prošli tjedan,mislim može li to smetati da rezultati budu točni?Hvala!
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 03:14   #94
Alergija na hranu

Ako sam alergična na neku hranu , na koju sumnjam, ili je neki njen sastojak, koliko vremena je potrebno da se to odrazi na koži lica crvenilom i osipom, koji prati svrbež.
Sistemom eliminacije pokušavam saznati na koju sam to hranu alergična. Bila sam na hipersenzibilizaciji i testiranju ali ništa nije pokazalo na što bi bila alergična.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 05:30   #95
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Ako sam alergična na neku hranu , na koju sumnjam, ili je neki njen sastojak, koliko vremena je potrebno da se to odrazi na koži lica crvenilom i osipom, koji prati svrbež.
Sistemom eliminacije pokušavam saznati na koju sam to hranu alergična. Bila sam na hipersenzibilizaciji i testiranju ali ništa nije pokazalo na što bi bila alergična.
hipersenzibilizaciji? možeš pojasniti?

kako si zaključila da si alergična na neku hranu? u principu, kod prave alergije - kao npr. na jagode, ili lješnjake, ili oštrige - reagiraš smjesta, ili u roku od par minuta. oteknu usne, kapci na očima, crvenilo se širi licem, steže se dušnik.

s druge strane, ako si osjetljiva na neki sastojak nekog lijeka, ili začin, ili na neki konzervans ili umjetnu boju ili aromu u hrani kojeg ima relativno malo i polako se otpušta u probavnom traktu, onda reakcija može doći kasnije i biti manje fokusirana na tijelu. no, disperzirani osipi mogu biti i posljedica inhalacijskih i kontaktnih alergena

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:26   #96
Ja sam alergicna na konzervanse i kod mene ti to izgleda tako da mi prsa, ruke i trbuh dobiju crveni tockasti osip (kao kad te kopriva opece), i sve me svrbi i pece i zateze.
Ako uzmem nesto na sto sam alergicna na prazan zeludac, do reakcije dodje unutar pola sata.
A ako je na pun zeludac, prodje nekoliko sati.

Obzirom da imam alergiju na vinobran, ako popijem vino da takve reakcije dodje vrlo brzo, unutar 20 minuta.

Naravno, ako mi se dogodi reakcija na sve to, moram na hitnu na injekcije, a ako je blaza reakcija, onda oko Dva dana posta i ciscenja tijela odrade posao.

"moji" konzervansi su od e210-219. Nasla sam ih u zvijezdinim majonezama i kecapu.
I e224, aka vinobran.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:35   #97
meni smetaju nitratne soli (e 250- 252) koje se nalaze na suhomesnatim proizvodima, ako pojedem nešto tretirano na taj način ne gine mi napadaj glavobolje, tako da više ništa niti ne jedem osim 2 vrste pršuta koje ovdje mogu nabaviti i u kojima nema ništa osim mesa i soli.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:22   #98
Hvala na odgovorima! Meni izbiju veliki "plikovi"i to samo po licu.Oni svrbe i kasnije kroz par dana se ljušte.Kozmetiku sam isključila.Sumnja je pala na konzervanse i kukururuzne sastojke ,ali to je samo sumnja.Bilo bi lakše da lociram sastojak kad bi znala vrijeme koje je potrebno za reakciju kože.Ovako razmišljam šta sam jučer jela ,a možda to i nije važno pa se izgubim u silnim sastojcima.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 17:02   #99
babunovich i hrvoje dr., vaši upisi premješteni su na temu Alergije na pdf-u Zdravlje (kliknite na link), s obzirom da se ne radi o djetetu, već o odrasloj osobi.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 02:12   #100
U kojoj dobi ste vodili svoju djecu na testiranja? Moj maleni ima tri mjeseca i zanima me da li se već sad može obaviti kakvo testiranje..? On ima atopijski dermatitis i to poprilično jak, potrošili smo sve ideje kako mu pomoći, nadam se da bi nam testiranje moglo dati neke odgovore..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.