Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 20:51   #101
wow draga, cestitam!!

mozda te WandaTheFamous moze to presisati glede amh..haha..ali i ona je spontano dobila sina

reci mi kakve su ti menstruacije s takvim amh? ovulacije, lutealna faza..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:16   #102
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
wow draga, cestitam!!

mozda te WandaTheFamous moze to presisati glede amh..haha..ali i ona je spontano dobila sina

reci mi kakve su ti menstruacije s takvim amh? ovulacije, lutealna faza..
Pa znas sto, da ne znam da mi je AMH los (a nemam razloga ne vjerovati rezultatu, jer prije 3-4 godine je bio 0.5 ili 0.6, dakle isto los...).

Ciklusi jesu bili malo kraci u vrijeme tog neuspjelog IUI (oko 24-25 dana).
Ali onda sam isla na akupunkturu plus herbal Chinese medicine (i to gotove pilule jer moj Chinese med doc ne vjeruje u kvalitetu cajeva koje mozes dobiti na Aussie/NZ trzistu) i dosli su na otprilike 29 dana.

Osim sto nakon pobacaja (krajem srpnja, MMC s 11 tjedana ali plod od 9 tj) nisam nikako mogla dobiti ciklus natrag, stavili su me na kuru progesterona koja je izazvala withdrawal bleeding i ta prva ovulacija u listopadu je (posve neocekivano) bila dobitna...

Ovulacije nisam bas posteno pratila (malo dijete, posao, putovanja.. itd) no u ciklusima kad se jesam organizirala ih pratiti su bile prisutne, u kracim ciklusima oko 12. dana, dakle lutealna ipak u okviru normale.

Cak i taj neuspjeli IUI ja jesam imala jedan folikul, samo nisam imala vise od toga... jednostavno mi taj dodatni FSH nije nista znacio.

Medjutim meni su svi hormoni ok. FSH isto u to vrijeme jedva preko 7.

I sad si ti misli. Pitam se, da je AMH mjeren par mjeseci kasnije, u vrijeme akupunkture i herbal meds, bih li dobila bolji rezultat... ocito se nesto ipak mobiliziralo.

Dodatak:

Ja sam tek sad posteno procitala tvoj post!! Beta HCG ti je pozitivna! Cestitam! Kolika? Kad je mjeris opet?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:24   #103
ajme ludilo, bas mi je drago!!!
a vec kad si spomenula TCM, ja sam prije godinu dana bila na tretmanu kod TCM kojih 2 mjeseca i nakon toga se desila T, naravo uz IVF, ali sam je izgubila.

malo je blesavo sto ova MPO klinika trazi da se beta cekira na PU+11 iliiti transfer+6, sto je dosta rano. ali ta beta je 26, sto je u okviru. zato nemoj mi cestitati nego samo pozeli da se lijepo dupla
i sama sam svjesna da je vrlooooo rano!

ps. ja sam isto kroz razne kerefeke tipa wheatgrass, coencym, smokve, melatonin uspjela cini mi se podici broj antralaca (prije dvije godine sam imala 3-5, u zadnje vrijeme najcesce oko 8..pa cak i 12), ali opet ostaje problem rada jajnika...da ih kroz stimulaciju mobiliziram.
utoliko je zanimljivije da je i ova, a i stimulacija prije skoro godinu prekinuta, tako da se ovo i prije godinu broji kao prirodnjak..
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 29.01.2013. at 22:32.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:57   #104
Vi s niskim amh, koliko vama traju menge? Da li je to povezano s čime?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:21   #105
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ajme ludilo, bas mi je drago!!!
a vec kad si spomenula TCM, ja sam prije godinu dana bila na tretmanu kod TCM kojih 2 mjeseca i nakon toga se desila T, naravo uz IVF, ali sam je izgubila.

malo je blesavo sto ova MPO klinika trazi da se beta cekira na PU+11 iliiti transfer+6, sto je dosta rano. ali ta beta je 26, sto je u okviru. zato nemoj mi cestitati nego samo pozeli da se lijepo dupla
i sama sam svjesna da je vrlooooo rano!

ps. ja sam isto kroz razne kerefeke tipa wheatgrass, coencym, smokve, melatonin uspjela cini mi se podici broj antralaca (prije dvije godine sam imala 3-5, u zadnje vrijeme najcesce oko 8..pa cak i 12), ali opet ostaje problem rada jajnika...da ih kroz stimulaciju mobiliziram.
utoliko je zanimljivije da je i ova, a i stimulacija prije skoro godinu prekinuta, tako da se ovo i prije godinu broji kao prirodnjak..
Pa nema veze, prirodnjak ili ne, nesto se implantiralo! 26 a transfer+6 je posve ok, nadam se da ce ici dobro dalje.

Inace, ja cak pocinjem misliti da se radi o prirodnoj varijaciji vise no patologiji, netko odgovara, netko ne... netko je kandidat za IVF, netko jednostavno nije i ima puno vece sanse prirodnim putem ili eventualno kakvim prirodnim ili klomifenskim IUI, ne direktnom stimulacijom jajnika. Ne zaboravimo zasto je IVF inicijalno razvijen.

Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Vi s niskim amh, koliko vama traju menge? Da li je to povezano s čime?
Obicno uz losu ovarijalnu rezervu idu kraci ciklusi, koji su kraci prije svega zbog kratke folikularne faze... pa mozes imati ovulaciju vec na 7-8 DC npr.
Meni nikada ciklusi nisu bili dugi, tako 26-28 dana, ali su se bas kratki (24-25 dana) poklopili s mjerenim niskim AMH.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 08:54   #106
Ma ne mislim ciklus, nego baš trajanje menge...jel ima kakve veze dal krvariš 4 dana ili 7 dana?

To sam naravno zaboravila pitati dr
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 17:21   #107
Bubica, sa spotingom mi se zna razvuc na punih 9 dana, a oko 5 dana sama menga.

zoro, pocela sam pit liquid sun, koliko sam shvatila to bi triba bit wheatgras i zadnja dva ciklusa su mi skroz poremecena. Prvo prosli tjedan 31 dan, to bi kao trebalo bit ok, a evo ovaj ciklulus, a ko danas krene posteno, 39 dana. Jel moglo to utjecat na duzinu ciklusa?
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 18:47   #108
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ma ne mislim ciklus, nego baš trajanje menge...jel ima kakve veze dal krvariš 4 dana ili 7 dana?

To sam naravno zaboravila pitati dr
To bi imalo vise veze s debljinom endometrija.
I ovo sto babaroga kaze, ako imas spotting, s razinom progesterona.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 20:38   #109
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Bubica, sa spotingom mi se zna razvuc na punih 9 dana, a oko 5 dana sama menga.

zoro, pocela sam pit liquid sun, koliko sam shvatila to bi triba bit wheatgras i zadnja dva ciklusa su mi skroz poremecena. Prvo prosli tjedan 31 dan, to bi kao trebalo bit ok, a evo ovaj ciklulus, a ko danas krene posteno, 39 dana. Jel moglo to utjecat na duzinu ciklusa?
ne znam sto je pit liquid, najbolje pogledaj na pakovanju sto sadrzi.

ja sam uzimala wheatgrass u prahu pa pomijesam s 2dl vode. meni se nije odrazila na duljinu ciklusa. meni se odrazilo na antralce, na izgled menstruacije. nije bila nesto zgrusana s tamnom krvi, nego svjetlo crvena. sto je dobro.

iskreno, ako se radi i o kakvoj mjesavini psenicne trave, ne vjerujem da ima veze s produzenjem ciklusa. da nemas kakvu cistu?
znas li kad ti je ovulacija?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 22:46   #110
Kad sam trazila whatergrass, kod nas nema nista s tim nazivom, a prijevod bi bio mlada zelena pesnica, i taj liquid san je mlada zelena psenica. Zeleni prah, u vodi se promisa, i ima onako malo ljigav okus, ka da mahovinu jeedem.

A ne znam, jedino da nije cista, prije dva ciklusa sam imala cistu zutog tijela, zapravo dvi.
Ovulacija je, koliko me sjecanje sluzi bila oko 14dc, jer sam mirila trakicama.

Od petka imam spoting i nikako da krene, a petak je vec 34dc
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 04:45   #111
Blesavo pitanje babarogo, jesil radila test trudnoce?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 05:47   #112
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Blesavo pitanje babarogo, jesil radila test trudnoce?
Jesam zoro, nisam valjda toliko luda , i nista, ni c od crtice.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 19:24   #113
Koliko se čeka na rezultat AMH u Breyeru? U drugim labovima je cijena amh oko 300 kn, i čeka se po 10 dana i dulje.
Breyer ima 600kn koliko vidim - jel barem odmah onda nalaz gotov?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:27   #114
Evo zadnje info za AMH
Poliklinika Stela - 350 kn, nalaz se čeka do mjesec dana (ovisno kako upadnete i kad idu uzorci)
Breyer - 450 kn, čeka se desetak dana
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 09:48   #115
Vadila amh 05.02., kažu čeka se 10ak dana... još nemam rezultat
Već sam nestrpljiva, trebao bi mi do srijede
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 10:24   #116
bubi, ti mozes imati samo visok amh obzirom na reakciju i pcos..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 11:13   #117
Zanima me koliko

A i dr je rekla da nju zanima. Pa sad
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 14:52   #118
Evo nalaz

AMH 13 ug/L (fertilna faza 1-8, smanjena rezerva 0,4-1)
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:58   #119
Cure, mora li se AIH vaditi 3.-5. dana ciklusa? Malo sam zbunjena, zvala sam laboratorij i rekli su mi da mora, a dr. kaže da se tako prije vadilo, ali da se sad može cijeli ciklus (valjda imaju različite referentne ovisno o dijelu ciklusa?). Pa se bojim da je nisam krivo shvatila. Help ako imate iskustva, pa da riješim još i to od nalaza :-)
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:35   #120
Navodno mozes kroz cjeli ciklus, al meni su ga uvijek stavljali od 2 do 5 dc
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.