Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 22:01   #101
Ulan Ude su....
Jedino mi nije milo gledat kako obicnim cekicem nabijaju bolcne na krakovima glavnog rotora... drugo sve pet
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 01:00   #102
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ovo je milina gledati kako ekipa na "ledini" na otvorenom sastave helić za letenje iz Kazana ili Ulana ,odmah iz AN124.
http://www.youtube.com/watch?v=l9wFqHZcgpQ

Super filmić. Žao mi je što naši nisu uzeli heliće s ovakvim nosom. Baš su lijepi.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 07:58   #103
Mislioci su bili protiv "pacjeg nosa" jer kao slabije se vidi iznutra.
Medjutim pacji nos znaci i komotno mjesto za zapadni radar,
kao sto se vidi iz filmica, antena je cini mi se RDR-2000 (Bendix-King, Honeywell)
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:31   #104
Jedan snimak iz arhive an_02

Mi-8 HRZ Divulje
http://www.youtube.com/watch?v=_GwlRARxqXw
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 21:54   #105
Ovako treba izgledati kokpit novog i modernog helikoptera... Šteta (očekivana, ali ipak šteta) što i naši Mi-171 ne izgledaju ovako.

Kokpit novi indijskih Mi-17V5
http://www.myaviation.net/search/pho...hp?id=02300384
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 09:18   #106
Prototip ovog kokpita pokazan je prvi put na MAKS 2009.
u SAR izvedbi Mi-17 V5 Kazan
(imam moje slike ali nisu on line da linkam)

Nasi su proizvedeni prije i to u Ulan Ude....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 12:27   #107
Započeo je remont Mi 8 MTV u znamenitom (YU) Remontnom zavodu
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 12:29   #108
Pačji nosić je 100 bodova, stroj izgleda lijepše i modernije, a sa tehničke strane pruža više mogučnosti... to je bila opcija koliko ja znam kad su naši slagali konfiguraciju no nismu je uzeli ... vjerojatno zbog banalnog razloga kako kolega kaže.
Naši Mi 171 su po konfiguraciji kad su nabavljni najviše sličili češkoma, što i ima nekakave logike jer sa njima obavljamo dio školovanja i stvarno lijepo surađujemo... no naši stoje dok česi provode već drugu fazu modernizacije pa im dio strojeva sad izgleda ovako...

http://i212.photobucket.com/albums/c...ps7f69baad.jpg


Uz Čehe, sve "normalne" zemlje koje su u Nato društvu i sličnoj situaciji kao i mi, odnosno koriste familiju Mi-8/17/171 su na dijelu strojeva napravile slične stvari, Litva, Latvija, Slovačka svi su išli ne samo na remont nego na različite stupnjeve modernizacije te imaju avioniku i opremu daleko bolju nego naši... Mislim nije da se kod nas ništa nije radilo je, napravljen je famozni DPR do 2015 prema kojem se trebalo još 2008 modernizirati dva stroja...

Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Započeo je remont Mi 8 MTV u znamenitom (YU) Remontnom zavodu
Ja ne vjerujem, ZTC ima termo lakirnicu 20X16 + još jednu manju (normalnu) za lakiranje dijelova?! Uz sve to migovi primjerice izgledaju kao da ih je bajer ispljunuo... Česi su svoje farbali vani pod nebom, Mađari primjerice Mi 24 u štaglju od hangara, a mi imamo profesionalnu lakirnicu koja zjapi prazna

Ovo je presmiješno, taman sam mislio da ne može gore....

Zadnje uređivanje Hollow Point : 01.04.2013. at 15:41.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 11:48   #109
http://defender.hr/republika-hrvatsk...ptera-mi-8.php

Podsjetimo, ukrajinski zavod Aviakon-Konotop je zadnji put dobio posao remonta hrvatskih helikoptera. Svi su remontirani helikopteri uredno odradili svoj međuremontni resurs u punoj mjeri bez reklamacija. To potvrđuju konačni zapisnici o svim izvršenim radovima prema ugovorima, ali prije svega i njihova eksploatacija u posljednjih deset godina bez primjedbi.

ako je ostatak informacija točan ukrainci su dobili remont prvih 6 komada...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:50   #110
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
http://defender.hr/republika-hrvatsk...ptera-mi-8.php

Podsjetimo, ukrajinski zavod Aviakon-Konotop je zadnji put dobio posao remonta hrvatskih helikoptera. Svi su remontirani helikopteri uredno odradili svoj međuremontni resurs u punoj mjeri bez reklamacija. To potvrđuju konačni zapisnici o svim izvršenim radovima prema ugovorima, ali prije svega i njihova eksploatacija u posljednjih deset godina bez primjedbi.

ako je ostatak informacija točan ukrainci su dobili remont prvih 6 komada...
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:07   #111
heheheh, dezinformator je na nivou zadatka nema šta!
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:46   #112
Pa da... prije toga je trebalo fino utopit Zmaj.... danas je jedan zasluzni konacno raskrinkan
i poslan (zasluzeno) na trziste rada... Cekamo i drugog
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 19:33   #113
Gios 2012.

1330 letova u trajanju od 638 sati u svrhe hitnog medicinskog prijevoza, kaže izvještaj 13 000 000,00 kuna, bez PDV-a, bez osiguranja i na račun ministarsrva obrane.

Traganje i spašavanje, 101 let, 75 sati leta, ne piše koliko to košta, no išlo je na račun ministarstva obrane...

Humanitarna pomoć Crnoj Gori 18. do 20. veljače, te gašenje požara 17. do 20. lipnja...

krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 23:13   #114
Hebate sto je jeftin sat u tom r'vatistanu..... 2670 eura odokativno....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 23:29   #115
Sami sebe najbolje lažemo, dio koji fali je u stavci od 58% od ukupnog novaca koji se troši za održavanje a otišao je na HRZ, i u 140 milijuna kuna u stavci nafta i nafrni derivati..
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:44   #116
Odluka o odabiru izvođača remonta helikoptera HRZ i PZO
Quote:
U Ministarstvu obrane RH donesena je Odluka o odabiru izvođača remonta šest helikoptera HRZ i PZO-a, a potpisivanje Ugovora sa tvrtkom Zrakoplovno-tehnički centar (ZTC) očekuje se narednih dana.
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...hrz-i-pzo.html
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 14:29   #117
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Odluka o odabiru izvođača remonta helikoptera HRZ i PZO

http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...hrz-i-pzo.html
Još jedan posrednik. Koliko će to tek državu koštati?
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 08:25   #118
Pišu jučer na morh.hr kako je na pokaznoj vježbi na Lošinju sudjelovao helikopter HRZ-a Mi-171 Sh. Uz to stavu i fotografije a među njima i helikoptera.

Gospodo ono vam nije Mi-171 Sh nego Mi-8 iz Divulja. Pa kad već radite u morh-u i pišete dopise morate razlikovat a lako vam ga je razlikovati po stražnjoj rampi od Mi-8.

Jučer na stajanci u Divuljama samo 1 JEDAN Mi-8 i to Litvanskih zračnih snaga.
Hvala Bogu što je godina kišna a vegetacija zelena u Dalmaciji kao na Novom Zelandu, na Sv. Juri jutros 01.06 snježi. Pa požara nema.

Ali šta nam se sprema iz Vele Gospe, helikopteri na remontu, kanaderi za sada pola a valjda do 20. kolovoza spremni budu svi?
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 12:37   #119
Morhov PR još dobro funkcionira tko ga radi... to da ne raspoznaju dva tipa helikoptera mi ne ide u glavu, ali što očekivati od ekipe koja u giosu za 2012 jednu stavku vodi kao " Presonalnu potporu " ... sačuvaj me bože takve ekipe...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 13:09   #120
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Pišu jučer na morh.hr kako je na pokaznoj vježbi na Lošinju sudjelovao helikopter HRZ-a Mi-171 Sh. Uz to stavu i fotografije a među njima i helikoptera.

Gospodo ono vam nije Mi-171 Sh nego Mi-8 iz Divulja. Pa kad već radite u morh-u i pišete dopise morate razlikovat a lako vam ga je razlikovati po stražnjoj rampi od Mi-8.
uh ... pa sta dijeca znaju sta je Mi-171 Sh a sta Mi-8???



Mislim, preterujes sa detaljima
fidelisergapatr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.