Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 00:28   #101
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetio; nije li zapravo čista hrvatska izvedenica "Fran"?
I ja mislim. Franjo je Zagorski, Frane Dalmatinski. Možda se varam.
Jbg u prijenosu su rekli Franjo i ostalo je tako. Možda budu mijenjali.
Ali mislio sam da dolje Franju Asiškog tako i zovu bez obzira na izvedenice.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:29   #102
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Pa vi pojedinci ga onda dole zovite Frane, mi ćemo gore Franjo i stvar riješena!
Meni je isto prva asocijacija bio prvi hrvatski predsjednik i malo mi je srce zaigralo pri pomisli na prvi Franjin posjet Hrvatskoj, pa kad se zaori: Franjo! Franjo!
Prizvat će lijepe uspomene
A ne! Vi ga zovite Francek, a mi Frane
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:29   #103
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Zar su Merona obukli u bijelo odijelo?

Samo još jedna blijeda kopija najvećeg sina svih naših naroda i narodnosti.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:29   #104
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Jbg, lijenost ali nisam fijuman čak sam tovar

Tovar, a iz Rijeke...čisto sumnjam da si tovar...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:31   #105
Koji smo mi sjeban narod, toga nema nigdje
Sutra očekujem službeno priopćenje onog redikula, kako se zove...Pauletić da nas sve izvjesti kako je otpočela druga purgerska odmazda. Onak,
Dajte relax i zovite ga Njofra ak vam odgovara. Bitno je kakvu ćemo suradnju s njim ostvariti i kako će vodit Crkvu, za ostalo lako.
marion1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:32   #106
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Koji smo mi sjeban narod, toga nema nigdje
Sutra očekujem službeno priopćenje onog redikula, kako se zove...Pauletić da nam sve izvjesti kako je otpočela druga purgerska odmazda. Onak,
Kak je tek braći na istoku, otišao sam na b92 i pisalo je novi papa Franjo, pa su ga prekrstili u Franja.
Oni očito nemaju izvedenicu toga imena.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:35   #107
Nemaju, ali im je ime Franjo teško izgovoriti (iz poznatih razloga), pa izmišljaju nešto svoje.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:36   #108
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Nemaju, ali im je ime Franjo teško izgovoriti (iz poznatih razloga), pa izmišljaju nešto svoje.

Ma neka se malo potrude da ga izgovore...

Papa je Rvatina, i neka se pomire s time.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:38   #109
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
A kakve veze ima? Ako se čovjek nazvao po Franji Asiškom, onda nije Frane, Fran, Franja, Franc, Njofra, Francis, Francois, Francisco.. nego je Franjo.
a zašto bi se on nazva po franji asiškom ako je on isusovac, a ne franjevac?
btw. zašto franjo asiški? on je frane asiški
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:38   #110
Oduševljenje i plač u Argentini: 'Bergoglio je svetac'
Quote:
Sve je stalo. Sve. Kao da je bomba eksplodirala pa je potom nastao tajac - govori nam iz Buenos Airesa Guillermo Terrazas, po ocu bolivijski Indijanac, po majci Hrvat.

- Svađao se s političarima, s predsjednicima. Ljutio se i pitao zašto ljudi tako loše žive, zašto su plaće tako male. Bio je "social", društveno osvjetljiv - kaže. Njega se, dodaje, moglo vidjeti u metrou. Stanovao je u maloj kući u gradu, a na službu bi odlazio javnim prijevozom ili pješice. Nije imao auto, nije imao vozača, kao neki drugi. Potpuno normalan, jednostavan čovjek. Nekoliko puta je dolazio gledati nastupe naših, hrvatkih folklornih skupina i da, činilo se da zaista uživa - kaže Terrazas.
imal itko u toj argentini a da nije hrvat?

Zadnje uređivanje antifan : 14.03.2013. at 00:44.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:39   #111
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Koji smo mi sjeban narod, toga nema nigdje
Sutra očekujem službeno priopćenje onog redikula, kako se zove...Pauletić da nas sve izvjesti kako je otpočela druga purgerska odmazda. Onak,
vjerojatno... a ja se samo pitam di je taj bia kad se tribalo borit da se još pretprošli papa nazove svojim pravim hrvatskim imenom... ive pave drugi!?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:39   #112
Cool Ma nisam!

Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
pa kaj si i ti prešao u vjernike... o tempora... o mores
A da slučajno i jesam, ne bih izabrao katolicizam, on mi je bio na posljednjem mjestu na Belief System Selector. Osobno bi mi bilo drago da se nakon skoro 50 godina pojavi papa koji nije tvrdi konzervativac. Ali nema šanse, gore spomenuti Pio IX je bio najavio razmjerno radikalne reforme na početku svog mandata (1846.) i doprinijeo revolucionarnim gibanjima koja će dovesti do "proljeća naroda" 1848.. Onda je Ivan XXIII napravio gomilu problema sazivom II. Vatikanskog koncila, izmiljeli sve nekakvi liberali i radikali sa svih strana, pa se svi slijedeći pape do danas trude da duha vrate u bocu. Ovaj će to nastaviti.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 14.03.2013. at 00:54.
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:40   #113
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Tovar, a iz Rijeke...čisto sumnjam da si tovar...
A čuj, talijanska zajednica je u Rijeci bitno smanjena nakon 2. sv. rata, a masovno su dolazili ljudi iz svih država i područja bivše Juge privučeni poslom budući je bila industrijsko središte.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:41   #114
Quote:
Uvijek istok kaže: Pogledaj post
I ja mislim. Franjo je Zagorski, Frane Dalmatinski. Možda se varam.
Jbg u prijenosu su rekli Franjo i ostalo je tako. Možda budu mijenjali.
Ali mislio sam da dolje Franju Asiškog tako i zovu bez obzira na izvedenice.
Zovu. Kompliciramo jer u Dalmaciji gotovo da i nema Franje nego je Frane a kako je ovaj Papa Franciscum onda je OK i jedno i drugo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:42   #115
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Tovar, a iz Rijeke...čisto sumnjam da si tovar...
Začudio bi se koliko ih ima, doduše nisam neki fan, navijam samo kad igra reprezentacija, ali ak me neko pita za naš nogomet onda tovar

Ali da ne bježim s teme!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:44   #116
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
A kakve veze ima? Ako se čovjek nazvao po Franji Asiškom, onda nije Frane, Fran, Franja, Franc, Njofra, Francis, Francois, Francisco.. nego je Franjo.
Ali mi upravo raspravljamo koji bi bio najbolji kompromis, tj. koja od svih tih verzija najbolje paše književnoj štokavici.

Ti i ja možda Franju zovemo Franjo, ali (nepismeni ) Splićanin, Brođanin, Puležanin ili Dubrovčanin Franju nazivaju drugačije. Ako je Franjo zagorska izvedenica, onda to stvarno nije pošteno. A Fran je pan-hrvatska.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.03.2013., 00:45   #117
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
A da slučajno i jesam, ne bih izabrao katolicizam, on mi je bio na posljednjem mjestu na Belief System Selector. Osobno bi mi bilo drago da se nakon skoro 50 godina pojavi papa koji nije tvrdi konzervativac. Ali nema šanse, gore spomenuti Pio IX je bio najavio razmjerno radikalne reforme na početku svog mandata (1846.) i doprinijeo revolucionarnim gibanjima koja će dovesti do "proljeća naroda" 1848.. Onda je Ivan XXIII napravio gomilu problema sazivom II. Vatikanskog koncila, izmiljeli sve nekakvi liberali i radikali sa svih strana, pa se svi slijedeći pape do danas trude da duha vrate u bocu. Ovaj će to nastaviti.
ajd... hvala bogu
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:46   #118
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Zovu. Kompliciramo jer u Dalmaciji gotovo da i nema Franje nego je Frane a kako je ovaj Papa Franciscum onda je OK i jedno i drugo.
Je, ali televizije, novine i ostali mediji koji djeluju na državnoj razini moraju naći neku, svima prihvatljivu izvedenicu.

Ja sam se sjetio da bi to mogao biti "Fran". Možda sam u krivu. Uostalom, zašto jednostavno nebi bio Francis, ili Francisko.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:47   #119
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Ali mi upravo raspravljamo koji bi bio najbolji kompromis, tj. koja od svih tih verzija najbolje paše književnoj štokavici.

Ti i ja možda Franju zovemo Franjo, ali (nepismeni ) Splićanin, Brođanin, Puležanin ili Dubrovčanin Franju nazivaju drugačije. Ako je Franjo zagorska izvedenica, onda to stvarno nije pošteno. A Fran je pan-hrvatska.

Ovo je bezobrazno od tebe...nije to nepismenost...pa to ljudi u narodu daju kao nadimke, i nema veze sa nepismenošću.

Kod nas u Hercegovini često Franje zovu Vrane...što uopće ne znači da je netko nepismen ako ga tako zove.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:48   #120
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Je, ali televizije, novine i ostali mediji koji djeluju na državnoj razini moraju naći neku, svima prihvatljivu izvedenicu.

Ja sam se sjetio da bi to mogao biti "Fran". Možda sam u krivu. Uostalom, zašto jednostavno nebi bio Francis, ili Francisko.
Kad su ga sa strepnjom poslali u vojnu školu znao sam da će biti nešto od njega.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.