Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 15:25   #41
Inače, meni se sviđa tvoja ideja, tako i ja želim živjeti u tvojim godinama ili malo kasnije.

Ali najbitnije je što ti žena misli. Zamisli tek njezine frustracije ako prebaciš (u početku) sav teret financijskog oslonca na nju, a istovremeno joj i otežaš. Koliko bi joj trebalo do posla? Želi li uopće živjeti van grada? I koliko vam je dijete staro? Hoće imati prijatelja tamo gdje bi preselio? Hoće morati mijenjati školu?
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:29   #42
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
Inače, meni se sviđa tvoja ideja, tako i ja želim živjeti u tvojim godinama ili malo kasnije.

Ali najbitnije je što ti žena misli. Zamisli tek njezine frustracije ako prebaciš (u početku) sav teret financijskog oslonca na nju, a istovremeno joj i otežaš. Koliko bi joj trebalo do posla? Želi li uopće živjeti van grada? I koliko vam je dijete staro? Hoće imati prijatelja tamo gdje bi preselio? Hoće morati mijenjati školu?
nekako je sve otišlo u smjeru poljoprivrede....živjet ćemo u centru zg-a, ja ću se baviti s 5-6 oblika muziciranja, a grunt bude dobivao primjerenu pažnju vikendaški, a u sezonimalo češće. Dakle grad,muzika, naouko sve po starom
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:30   #43
Uh, pa to je prva liga. Ne znam što čekaš.

Jedino moraš naći kulture koje će opstati od vikend-pažnje. Koliko znam, poljoprivreda je uglavnom full-time job.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:34   #44
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
Uh, pa to je prva liga. Ne znam što čekaš.

Jedino moraš naći kulture koje će opstati od vikend-pažnje. Koliko znam, poljoprivreda je uglavnom full-time job.
stari živi tamo ful time, a povrtnjak i kupinjak nisu baš full time akcije
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:36   #45
Po meni- to čemu ti težiš je sasvim ok.
No,jako je važno da supruga i ti to odradite u dogovoru.

Na samom početku braka ja sam radila u državnoj firmi,a muž u tuđoj građevinskoj firmi jako blizu našoj kući.
I onda se on u toj branši dobrim dijelom odvojio i osamostalio.
No,nije bilo sigurnosti,nekada je mlatio silnu lovu,nekada ne bi uspjevao naplatiti zarađeno,nekada posla niti za lijeka.
Moja plaća nam je davala potrebnu sigurnost.
Uvijek smo imali za režije,hranu i ostalo nužno.
I onda sam ja počela redati porodiljne,naravno,opet u dogovoru a njega je to odvelo na terene,prvo malo bliže,a evo sada i u inozemstvo.

Plan za par godina je slijedeći...
Pošto ja doslovce mrzim svoj posao u struci,to bi napustila for ever - prekvalificirala bi se u kuharicu,zaposlila se, a muž bi bio doma sa klincima i bavio se klincima,životinjama koje imamo i poljoprivredom.
Naravno,za bavljenje poljoprivredom imamo podlogu jer imamo i zemlju i zasađene vinograde i mehanizaciju,samo eto treba nam netko da se bavi samo time da bi donosilo veći prihod.

I da te utješim-ja se planiram prekvalificirati sa 40
I kad čitam tvoj prvi post...razumijem te,živi se jednom i uistinu i meni je teško zamisliti da baš cijeli život radim nešto što baš ne volim.
Savjetujem ti ipak da jedno od vas skoči,a drugo neka bude nekakva sigurnosna mreža.
A za sve ostalo,kako se veli...
Tko ne riskira, ne profitira.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:37   #46
U tom slučaju stvarno ne vidim gdje je problem.

Kupinjak? Možeš prodavati džemove ili raditi kupinovo vino.
Na koji način možeš zaraditi muziciranjem (ne računajući uličnu svirku)?
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:39   #47
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
nekako je sve otišlo u smjeru poljoprivrede....živjet ćemo u centru zg-a, ja ću se baviti s 5-6 oblika muziciranja, a grunt bude dobivao primjerenu pažnju vikendaški, a u sezonimalo češće. Dakle grad,muzika, naouko sve po starom
Pa što ne počneš s 1 oblikom dok radiš da vidiš kako ide,a ne odmah s 5-6?

Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
stari živi tamo ful time, a povrtnjak i kupinjak nisu baš full time akcije
Ovo je poljoprivreda na razini ovog kod nas, to nema veze s poljoprivredom od koje se živi. To je onako malo da dirneš zemlju i oslobodiš se elektriciteta koje dobiješ od kompa, lapa i moba.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:40   #48
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A da promjenite kvart?
Ili zavjese u dnevnom?

Priča je tipičan opis hrvatskog poduzetnika na prijelazu stoljeća: nemam niti financijski plan, ali znam da ću uspjeti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:42   #49
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Plan za par godina je slijedeći...
Pošto ja doslovce mrzim svoj posao u struci,to bi napustila for ever - prekvalificirala bi se u kuharicu,zaposlila se, a muž bi bio doma sa klincima i bavio se klincima,životinjama koje imamo i poljoprivredom.
Naravno,za bavljenje poljoprivredom imamo podlogu jer imamo i zemlju i zasađene vinograde i mehanizaciju,samo eto treba nam netko da se bavi samo time da bi donosilo veći prihod.
I ja sam uvijek htjela biti kuharica. Nažalost, to ostaje u domeni fantaziranja jer mi se ni doma ne da kuhati, a i ne volim dugo stajanje na nogama.
Sretno vam bilo!

Zadnje uređivanje badinerie : 02.05.2013. at 15:47.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:44   #50
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
No,nije bilo sigurnosti,nekada je mlatio silnu lovu,nekada ne bi uspjevao naplatiti zarađeno,nekada posla niti za lijeka.
Poznajem par gdje se muž bavi sličnim poslom, nekad mu ide predobro, a nekad korak naprijed, natrag dva. Žena redovno, kad je vrijeme depresije, spominje Kanadu.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:47   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ili zavjese u forcimetu?

Priča je tipičan opis hrvatskog poduzetnika na prijelazu stoljeća: nemam niti financijski plan, ali znam da ću uspjeti.
Čovjek kaže da mu niti u jednom crnom scenariju (izuzev invalidnosti) egzistencija nije ugrožena, dakle ima zaleđe koje mu i omogućava da se upusti u avanturu.

Proba, opeče se, neko treći ga pokrpa i dalje se vrati na staro.
Ni prvi ni zadnji...

Financijski plan hrvatskih poduzetnika poljoprivrednika ionako u kalkulaciji ima državne poticaje bez kojih ti isti poljoprivrednici ne mogu ni preživjeti a kamoli profitirati....ja se iskreno u takvu avanturu ne bih upuštao.

"Nema poticaja i nemamo para za sjetvu" i sl. Ne podcjenjujem hrvatskog poljoprivrednika, ali nekako vjerujem da ih više od pola nema nikakvog smisla za biznis.

Odlutah s teme...
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:47   #52
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Po meni- to čemu ti težiš je sasvim ok.
No,jako je važno da supruga i ti to odradite u dogovoru.

Na samom početku braka ja sam radila u državnoj firmi,a muž u tuđoj građevinskoj firmi jako blizu našoj kući.
I onda se on u toj branši dobrim dijelom odvojio i osamostalio.
No,nije bilo sigurnosti,nekada je mlatio silnu lovu,nekada ne bi uspjevao naplatiti zarađeno,nekada posla niti za lijeka.
Moja plaća nam je davala potrebnu sigurnost.
Uvijek smo imali za režije,hranu i ostalo nužno.
I onda sam ja počela redati porodiljne,naravno,opet u dogovoru a njega je to odvelo na terene,prvo malo bliže,a evo sada i u inozemstvo.

Plan za par godina je slijedeći...
Pošto ja doslovce mrzim svoj posao u struci,to bi napustila for ever - prekvalificirala bi se u kuharicu,zaposlila se, a muž bi bio doma sa klincima i bavio se klincima,životinjama koje imamo i poljoprivredom.
Naravno,za bavljenje poljoprivredom imamo podlogu jer imamo i zemlju i zasađene vinograde i mehanizaciju,samo eto treba nam netko da se bavi samo time da bi donosilo veći prihod.

I da te utješim-ja se planiram prekvalificirati sa 40
I kad čitam tvoj prvi post...razumijem te,živi se jednom i uistinu i meni je teško zamisliti da baš cijeli život radim nešto što baš ne volim.
Savjetujem ti ipak da jedno od vas skoči,a drugo neka bude nekakva sigurnosna mreža.
A za sve ostalo,kako se veli...
Tko ne riskira, ne profitira.
super! hvala ti na podijeljenom iskustvu ja bih skočio a ona bi imala taj sigurni prihod. A i taj moj skok je zapravo grananje svih stvari kojima se hobistički bavim pa ima 20 godina.

i uvijek mi je kapala neka lovica iz muzika pa čak i u vrijeme kad sam se bavio isključivo autorskom alternativnom glazbom, onako u slobodno vrijeme...
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:50   #53
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Čovjek kaže da mu niti u jednom crnom scenariju (izuzev invalidnosti) egzistencija nije ugrožena, dakle ima zaleđe koje mu i omogućava da se upusti u avanturu....
zaleđe imam nekakvo...što zbog sretnih okolnosti što zbog vlastitog truda da si ga osiguram. Kapital za bavljenje muzikom isto imam....20 godina sviranja, podučavanja, nastupanja, imam opremu, poznajem hrpu ljudi....valjda bude nekaj

Quote:
Štikla kaže: Pogledaj post
Proba, opeče se, neko treći ga pokrpa i dalje se vrati na staro.
Ni prvi ni zadnji.......
Upravo to!! samo šta mislim da se neću vraćat na staro nego probat opet nešto novo
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:50   #54
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
Poznajem par gdje se muž bavi sličnim poslom, nekad mu ide predobro, a nekad korak naprijed, natrag dva. Žena redovno, kad je vrijeme depresije, spominje Kanadu.
Eto to...nekad se od mjesec, dva posla moglo kupiti kuhinju,spavaću sobu i jako dobro živjeti, a nekad po mj,dva ne bi radio nigdje..jednako tako ima punu bilježnicu dužnika.
I onda smo nekakvu sigurnost dobili njegovim odlaskom vani...samo naravno,to nam nije i ne može biti trajno rješenje,jer nije baš divno kad je obitelj razdvojena.
A solucija da klinci i ja preselimo- nije pametna iz masu razloga.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:55   #55
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Eto to...nekad se od mjesec, dva posla moglo kupiti kuhinju,spavaću sobu i jako dobro živjeti, a nekad po mj,dva ne bi radio nigdje..jednako tako ima punu bilježnicu dužnika.
I onda smo nekakvu sigurnost dobili njegovim odlaskom vani...samo naravno,to nam nije i ne može biti trajno rješenje,jer nije baš divno kad je obitelj razdvojena.
A solucija da klinci i ja preselimo- nije pametna iz masu razloga.
Znam da se teško preseliti kad obitelj broji 5-6 članova, zato i kod ovih Kanada samo dođe kao san da malo odmaknu od stvarnosti.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:57   #56
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post

Ovo je poljoprivreda na razini ovog kod nas, to nema veze s poljoprivredom od koje se živi. To je onako malo da dirneš zemlju i oslobodiš se elektriciteta koje dobiješ od kompa, lapa i moba.
pa tako nekako....razvijanje ljubavi prema zemlji, promjena kulture življenja i prehrane, usvajanje znanja pa ako mi se svidi mogu širiti priču.

ali ako si mogu srediti

20 teglica ajvara
20 teglica kiselih krastavaca
20 teglica kisele paprike
50 kila kiselog kupusa
20 teglica meda(stari ima pčele)
5 teglica ukiseljenih šumskih gljiva
2 kg sušenih gljiva
10 litara jabučnog octa

U frizeru
20 porcija samoniklih šparoga
50 porcija šalše i sataraša
20 porcija mahuna
10 porcija naribane buće
20 porcija dinstanih gljiva

+ svježe voće i povrće u sezoni i nešto van nje

ne vidim zašto bi se podcjenjivao taj tip obrađivanja zemlje
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:58   #57
Usput, Rick Lee, zašto misliš da ćeš manje cugati kad budeš bez stalnog posla?

P.S. Slinim na gornju listu.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:02   #58
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
pa tako nekako....razvijanje ljubavi prema zemlji, promjena kulture življenja i prehrane, usvajanje znanja pa ako mi se svidi mogu širiti priču.

ali ako si mogu srediti

20 teglica ajvara
20 teglica kiselih krastavaca
20 teglica kisele paprike
50 kila kiselog kupusa
20 teglica meda(stari ima pčele)
5 teglica ukiseljenih šumskih gljiva
2 kg sušenih gljiva
10 litara jabučnog octa

U frizeru
20 porcija samoniklih šparoga
50 porcija šalše i sataraša
20 porcija mahuna
10 porcija naribane buće
20 porcija dinstanih gljiva

+ svježe voće i povrće u sezoni i nešto van nje

ne vidim zašto bi se podcjenjivao taj tip obrađivanja zemlje
Ne podcjenjujem ništa, samo mi ovo što ukiselimo/zamrznemo, pojedemo, nešto se i podijeli pa dobiješ nešto što je netko drugi spremio... Uglavnom nije mi opcija kad dijete treba tenisice, uzeti određeni broj teglica, pa prodati da kupimo tenisice. Volim imati sigurnost koju mi pruža plaća.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:02   #59
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
Usput, Rick Lee, zašto misliš da ćeš manje cugati kad budeš bez stalnog posla?
optimist sam

Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
P.S. Slinim na gornju listu.
....
nisam dodao berbu gomile samoniklih biljaka za čajeve(stolisnik,šipak....), salate(maslačak, stolisnik, medvjeđi luk), variva(koprive...), pa onda kestene i mjesec dana davljenja u njima....

o moj Bože što bi život mogao biti lijep
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:03   #60
Meni se cini da autor ovdje zeli cuti hepi price, kako bi zenu uvjerio 'argumentom'.

Jer njenu podrsku, sad nema.

Da ima, na 100 pitanja o zeni bi odgovorio sto ona misli. Da ima, ne bi otvarao temu o epovima, nego na nekom drugom forumu, o zalijevanju paprike, hidroponici ili necem osmom.

To sto netko ima hepi pricu, nema bas nikakve garancije, niti veze - s tvojom.

Ako nemas podrsku u zeni i ne vristi od srece na tvoju ideju, prvo pricaj s njom.

Prestati piti mozes vec danas. A i poceti raditi na sebi da nisi debeo.
Mozda joj to pokaze da zelis raditi, i rezultate. A ovo sad sve gleda kao baljezganje djecarca koji ce u kukanju kako je tezak zivot, izvalit se pred tv.

Kazes, umoran si i zivcan.
Ne bavis se sobom. Vjerojatno i nisi fokusiran. Prvo uci naci fokus. Onda idi u megaprojekte okretanja svega naglavce.

Ili pak ocekujes da ce zena potegnuti ako zaglavis?

Sigurnost u tebe, nema.
To je nesto na cemu moras raditi, bianco ne sljaka jer je tebi danas nesto puhnulo.

Prvo, pregledaj si raspored.
Drugo, pronadji aktivni odmor od posla - puno brze i kvalitetnije nego sjediti i cekati da se odmoris. Jasno, ima smisla ako posao nije manualan, u tom slucaju odmor misica je potreban. Al mozak odmara mrvu drugacije.... Vozi bicikl. Pozabavi se prehranom.


Ovo sto si ti opisao zvuci kao ja bi se zabavljao po cijele dane, malo nesto prckao, i eto para.
Entuzijazam koji je samo preljevanje iz supljeg u prazno, se prestane shvacati ozbiljno.

Da imas vjere u sebe, ne bi otvarao temu na forumu.

Dakle, nisu sve macuhice.
Sjedni i vidi sto te tocno jebe u zivotu.
Nezadovoljstvo sobom je prva stvar koju se rjesava, al se prvo vidi sto su uzroci, i koji su tvoji nacini.

Ne kazem da mozda hrpu toga vec nisi promislio, no, dosao si ovdje jer nemas povjerenja, jer nemas podrske.
Treba ju zasluziti, pogotovo ako u proslosti imas 'kreativnih ideja'...

Smeta ti sto si debeo i pijes. Great. Prestani. Samozalijevanje je onak, lejm.

I pokusaj skuziti gdje ste zastekali i zasto tvoja ideja, je tvojoj zeni morska.

A onda nadji strategiju malih pomaka, kojima ces i sebi i njoj pokazati, da li neki plan ima smisla, ili ne.

Stavi si ciljeve. Do kraja godine imati brend tegli pekmeza od kupina.
Or smth.
Da, uz posao.
Jer, ako to potegnes, i nadjes way around, pokazat ces da mozes svasta.
Sad pokazujes da pijes i debljas se. I da ti zena nije odusevljena, a ti mislils da je promjena posla spas od svega.
Od tebe samog - nije.

Kad nadjes zadovoljstvo unutra, i motivaciju, to ce biti druga prica.

Nitko ne kaze da ne moze paralelno. Al poceti treba od sebe.

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.