Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 18:41   #61
Zašto nitko nije spomenuo Australiju ili Grčku?


Hrvatska je lijepa, gledano čisto prirodu, ali dosta toga joj i fali.
Infrastruktura, razvijenost... ne može grad biti prekrasan ako ima kulturnu baštinu u centru, plaže tako-tako, a okolni kvartovi biti u rasulu. Moramo gledati kompletnu sliku. Ja bih rekla da je Istra najljepši dio RH, a iza nje mi je simpatično Zagorje.



I još, Španjolska, Portugal, Egipat.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 20:15   #62
Što znači 'lijepo'?
real thing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 21:35   #63
lijepo je nešto,
što godi oku, uhu, nepcu, egzistenciji, ...
hrvatska više nije lijepa
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 22:09   #64
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
lijepo je nešto,
što godi oku, uhu, nepcu, egzistenciji, ...
hrvatska više nije lijepa
U Hrvatskoj se više ne kuha dobro? Šteta.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:43   #65
Kao i većini meni je najljepša lijepa naša domovina Hrvatska iz evidentnih razloga. Ne, ne mislim na to što živim tu već jednostavno imaš sve što poželiš. Topla ljeta na moru, hladne zime za skijanje. Svatko ima nešto za sebe u bilo koje doba godine. Prirodne ljepote su nam jedinstvene u ovom dijelu Evrope. Samo pogledajte Plitvička jezera, Velebit i otoke. Nije hvaljenje, ali živjeti ovdje je doista privilegija. Toliko rijeka, planina i starih gradova sa onom starinskom gradnjom. Najljepši grad mi je Dubrovnik, ali glavni grad Zagreb je jedan jedini i upravo taj spoj Mediterana i Središnje Evrope čini Hrvatsku onim što je - državom koja se tisuću godina borila da to postane, državom čija regija Slavonija izlazi na tri ključne rijeke (Dunav, Sava i Drava) i državom koja se dosta razlikuje od klasičnog, seljačkog Balkana. Inače, najljepša regija je zelena Lika.

Od ostalih država okolice su mi solidne i BiH i Crna Gora, ali ne cijele. Pod BiH mislim na Hercegovinu i Sarajevo, a pod Crnu Goru mislim na potez od Boke do Budve. Ostalo je kao i čitava Srbija. Trashy. Slovenija može proć.

E sad da kompletiram po kontinentima bez Afrike i Azije:

Sjeverna Amerika: SAD, Kanada, Meksiko, Jamajka
Južna Amerika: Brazil
Ostatak Evrope: Italija, Francuska, Njemačka, UK, Španija, skandinavske, a potom i alpske zemlje
Australija je ok.

Hvala na pažnji...
StipeOdak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 19:20   #66
Tajland je najljepsi.
Od Europe: Portugal i Norveska.

Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Autonomna regija Madeira
Godišnja prosječna temperatura je između 16° i 22° najtoplije ljeto je 28° najhladnija zima 15°
Nema grijanja nema klime
Nadam se kupiti kucu tamo.

Hrvatska ima prevruca ljeta, a prehladne zime,
ovo da je stalno oko 20 oC je super.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 21:45   #67
Quote:
StipeOdak;55767549

Od ostalih država okolice su mi solidne i BiH i Crna Gora, ali ne cijele. Pod BiH mislim na Hercegovinu i Sarajevo, a pod Crnu Goru mislim na potez od Boke do Budve. Ostalo je kao i čitava Srbija. Trashy. Slovenija može proć.


Hvala na pažnji...
Meni je baš Crna Gora najljepša u svom sjevernom dijelu - Tara, Durmitor.
I Skadarsko jezero.

Zadnje uređivanje mantisa : 11.10.2015. at 22:08.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 10:08   #68
Ne može se to samo doživjeti okom.
Svaka zemlja ima nešto predivno. Ipak...
Hrvatska kombinacija ljepote čiste prirode, taj spoj kontinentalne ljepote i mora je neopisiva.Toga stvarno nema nigdje. Za shvatiti pojnt preporučujem krenuti od kraja Slavonije, do Međimurja i Zagorja zatim se spustiti do Plitvičkih jezera pa otići na vrh Krasnog u ljetni ili rano jesenski dan pun sunca. Malo gledati okolo i onda se spustiti do Senja.Brodom obići otoke Primorja pa onda uz more prema Splitu.Po staroj cesti. Svakako posjetiti Zadar i popiti kavu na splitskoj rivi. Od Splita do Dubrovnika brodom uz posjet Korčuli.
Realno to je najljepša evropska zemlja. Svega ima za oko i za dušu. Ne samo iz sentimentalnih razloga.
Zatim moja ah bella Italia taj miks ljepote prirode, kulture, arhitekture, gastronomije ali ne bumo detaljno jer su riječi slabe. Toskana, Sicilija i Capri
Finska sa jezerima
Španjolska
Izrael
Madeira

U Južnoj Americi nisam bila ali kažu da su predivni Peru i Meksiko.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:27   #69
Aljaska
Južna Afrika
Rusija
Heuel Dannaeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 14:52   #70
Italija, kao sto i rece neko i prvom postu na ovoj stranici ima cak 49 mesta zasticenih od UNESCO-a, a očarava na svakom koraku.
POred nje ima jos dosta lepih zemalja, ali da ne nabrajam
8mart8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:05   #71
Meni svakako moja domovina Norveska, a da ne budem presubjektivna Tahiti kao i ostala Francuska Polinezija mi je kao nekakav raj na zemlji.
Od blizih zemalja izdvojila bih juznu Francusku i Hrvatsku.
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 01:19   #72
Postoji li ijedna država na svijetu u kojoj nikad nije bio niti jedan Hrvat? Zasigurno ne. Međutim, najmanje Hrvata je vjerojatno bilo na Islandu, u Nauruu, na Maršalovim Otocima, u Mongoliji i u Srednjoafričkoj Republici. Došao sam do tog zaključka jer o ovim zemljama ne postoji hrvatski dokumentarac ni tema na podraspravniku Turizam Forum.hr-a (osim tema o Mongoliji sa svega par objava).
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 02:19   #73
NAJLJEPŠA MJESTA NA SVIJETU

Europa

* Stonehenge, Edinburgh, Oxford, London, Giant's Causeway, Dublin, islandski gejziri, Oslo, Spitzbergen, Stockholm, laponski nacionalni parkovi, Helsinki, finski otoci, Kopenhagen, Grenland, Bruges, Antwerpen, Amsterdam, Waddenzee, samostan Batalha, Lisabon, NP Laurisilva, Cordoba, Alhambra, Madrid, La Sagrada Familia, NP Gomera, Lascaux, Mont St. Michel, Versailles, Pariz (Eiffelov toranj), Dina Pyla, Camargue, Lubeck, Sanssouci, Dresden, Luneberg, otok Rugen, Bern, Zurich, ruta željezničke pruge Glacier-expresa u Švicarskoj, benediktinski samostan Melk, Salzburg, Beč, NP Hohe Tauern, Prag (Katedrala sv. Vitusa, Karlov most), Elbsandsteingebirge, Bratislava, Krakov, Gdansk, Belaveskaja pušča, Budimpešta, NP Hortobagy, Rilski samostan, NP delte Dunava, Dubrovnik, Plitvička jezera, Kornatski otoci, dorski stupovi u Segesti, Pompeji, Rim, Venecija, Firenca, litice Cinque Terre, Atena, Tesalija, Solun, Istanbul (Aja Sofija), Kurlandska kosa, Tallinn, Sankt-Peterburg, Moskva, Novgorod

Azija

* Efez, NP Goreme, Pamukkale, Bajkalsko jezero, Baalbek, Damask, Aleppo, Jeruzalem, Mrtvo more, Petra, Bagdad, Isfahan, Teheran, Samarkand, Shibam, San'a, Meka, Dubai, Kathmandu, NP Sagarmatha, Mahabalipuram, Taj Mahal, Delhi, Rangun, Sirigiya, Lahore, NP Sundarbans, Lhasa, Xian, Veliki kineski zid, Peking, Šangaj, Hong Kong, Shilin, Tokio, Kyoto, Fuji, otok Kyushu, Seoul, Hue, Sajgon, litice Ha Long, Angkor Vat, Bangkok, Borobodur, Komodski otoci, NP Brommo-Tengger-Semeru, Kuala Lumpur, Singapur

Sjeverna Amerika

* autocesta Panamericana, NP Denali, Mesa Verde, New York, Chicago, New Orleans, San Francisco, slapovi Nijagare, NP Yellowstone, NP Sequoia, Grand Canyon, Salt Lake City, havajski vulkani, Vancouver, NP Jasper, NP Wood Buffalo

Srednja i Južna Amerika

* Chichen Itza, Teotihuacan, Ciudad de Mexico, Havana, NP Tikal, NP Manuel Antonio, NP Braulio Carillo, NP Canaima, Quito, otoci Galapagos, Nazca, Macchu Picchu, Lima, jezero Titicaca, NP Huascaran, NP Paracas, La Paz, Brasilia, Rio de Janeiro, Iguacu, NP Capivara, Montevideo, Bogota, Buenos Aires, Valparaiso, NP Torres del Paine, Patagonija

Afrika

* Sahara, faraonske piramide, Abu Simbel, Aswan, Kairo, Fes, Marrakech, Tunis, NP Tenere, NP Murchison, NP Kraljice Elizabete, NP Masai Mara, NP Tsavo, Abidjan, krateri Kilimanjara, krater Ngorongoro, NP Serengeti, rezervat Okapi, Mosi-oa-Tunya, NP Chobe, Okavango, NP Etosha, Durban, Cape Town, Drakensberg i Royal Natal, NP Kruger, otok Reunion

Australija

* NP Kakadu, Melbourne, Sydney (Katedrala St. Mary), Great Barrier Reef, NP otok Fraser, Ayers Rock

Aotearoa

* NP Mount Cook, NP Fjordland
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 18:10   #74
Uspio si ih većinu posjetiti?
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 19:11   #75
Da bar. Ovo su mjesta uvrštena u 416 stranica obimnu bogato ilustriranu knjigu Najljepša mjesta na svijetu koju sam danas dovršio čitati. LEO COMMERCE, Rijeka-Zagreb 2009., izvornik je nizozemski. http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=31494 Popis je po meni kvalitetan, najveće zamjerke što je izostavljen Madagaskar i manje otočne skupine Oceanije.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 18:33   #76
Ja, kao osoba kojoj su samoća i izolacija najveće vrijednosti, maštam koji su najzabačeniji krajevi planeta u kojima bih se najviše osjećao daleko. Na svemreži postoji kalkulator koji računa koliko sati leta treba od točke A do točke B, na osnovi njega zaključuje se da su najdalje Chathamski otoci koji pripadaju Aotearoi.

http://www.prokerala.com/travel/flight-time/

* Dubrovnik-Port Moresby 20h45min
* Dubrovnik-Honiara 22h9min
* Dubrovnik-Nauru 21h33min
* Dubrovnik-Honolulu 19h19min
* Dubrovnik-Te Pito O Te Henua 22h31min
* Dubrovnik-Tokio 14h13min
* Dubrovnik-Manila 14h52min
* Dubrovnik-Pjongjang 12h13min
* Dubrovnik-Juneau 12h45min
* Dubrovnik-Ulan Bator 9h50min
* Dubrovnik-Ushuaia 20h17min
* Dubrovnik-Valparaiso 18h34min
* Dubrovnik-Antarktika 20h14min
* Dubrovnik-Sydney 23h43min
* Dubrovnik-Melbourne 23h14min
* Dubrovnik-Auckland 26h50min
* Dubrovnik-Christchurch 26h51min
* Dubrovnik-Wellington 27h4min
* Dubrovnik-Chathamski otoci 28h11min
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 10:51   #77
od zemalja koje sam posjetio,tajland, vietnam i japan su medju najljepsima.
Takodjer,Oman i Gruzija imaju nevjerojatne prirodne ljepote.
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 13:21   #78
ima lijepih drzava, ali nema do lijepe nase.

http://i.imgur.com/V97Bszf.jpg

izbrisat .jpg iz adrese
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 19:38   #79
Meni je Španjolska sasvim OK.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:18   #80
koliko je sati leta do Tahitija?

prvo do S.F. ili L.A pa od tamo nekim manjim aviončićem na propelere do Tahitija...

jel kalkulator uzima u obzir let Cesnom npr?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.