Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 15:21   #1
Kakvi su ovo simboli?!

Radi se o simbolima nacrtanima prije više desetaka godina. Zato su izblijedili. Ismboli se nalaze obostrano na jednom kartonskom, narančastom krugu koji je bio postavljen u crnu zašivenu tkaninu. Pa prema tome molim sve koji imaju kakvo objašnjenje za sljedeče slike neka se raspišu:







??
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:36   #2
Merkurov talisman. Steta sto nije osmerokutan...

Nije nesto stilisticki lijep, no glavno da funkcionira jel...ako funkcionira
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 08:15   #3
Da, Merkurov....bar sa prve strane ali ne znam koji je ovo vrag na drugoj strani?

Jedino što mi pada na pamet jest da je konstruiran merkurov magični kvadrat i u njemu ispisana želja te je tako došao do tog sigila.

Ali me zbunjuje ta 2 i ispod nje slovo B, izgleda mi kao nešto iz enochiane.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 18.03.2014. at 08:29.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 10:43   #4
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da, Merkurov....bar sa prve strane ali ne znam koji je ovo vrag na drugoj strani?

Jedino što mi pada na pamet jest da je konstruiran merkurov magični kvadrat i u njemu ispisana želja te je tako došao do tog sigila.

Ali me zbunjuje ta 2 i ispod nje slovo B, izgleda mi kao nešto iz enochiane.
Mozda je htio dvojku, da prode ispit

Tako je. Merkurov pecat, inteligencija i duh, ime po kameji, te broj 2 kao numericki broj ideje talismana. Nek nitko ne pita od cega su flekice na prvoj strani

Meni se cini da je ovaj b naknadno upisan, ne uklapa se u ovaj skolski primjer talismana.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:30   #5
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Mozda je htio dvojku, da prode ispit

Tako je. Merkurov pecat, inteligencija i duh, ime po kameji, te broj 2 kao numericki broj ideje talismana. Nek nitko ne pita od cega su flekice na prvoj strani
Bar dvojku

Meni te flekice izgledaju kao da je ofarbao talisman u žuto pa je boja nestala.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:35   #6
Ok, ovo na drugoj strani je sto posto riječ ispisana na merkurovom magičnom kvadratu :

http://altreligion.about.com/od/west...of-Mercury.htm

gdje je želja ispisana na slijedeći način :

http://www.spiralnature.com/magick/squaresigilseal.html
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:46   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bar dvojku

Meni te flekice izgledaju kao da je ofarbao talisman u žuto pa je boja nestala.
To ti je dok je mag ''nabijao' talisman sa elementom vode, no moze bit od jos neceg zbog cega bi se sadasnji imatelj talismana malo zgrozio
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:48   #8
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
To ti je dok je mag ''nabijao' talisman sa elementom vode, no moze bit od jos neceg zbog cega bi se sadasnji imatelj talismana malo zgrozio
Moguće, iako po meni ovo je perviše tradiocnalna izrada da bi bila moderno punjena
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 22:05   #9
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
To ti je dok je mag ''nabijao' talisman sa elementom vode, no moze bit od jos neceg zbog cega bi se sadasnji imatelj talismana malo zgrozio
Kako misliš, zgrozio!? Naime, ovo je talisman namjenjen muškoj ribi po horoskopu i predan je na vrlo sumnjiv način. Više ga nema, spaljen je u nedjelju van kuće. Mislim na talisman, naravno. Toj ribi je talisman dala osoba koja je inače po prirodi manipulator. Moje sumnje su da tokom tog darivanja nije bilo ničeg dobronamjernog.

Bio bih vam iskreno zahvalan kad bi mi ponudili još detaljnije odgovore i inoformacije o ovome.
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 08:32   #10
Meni taj merkurov talisman ne izgleda sumnjivo ni zlonamjerno. Ne vidim nikakve neobične i sumnjive crteže. Takvi se talismani koriste ako želiš proći na ispitu, upisu na faks, razgovor za posao, sreća pri putovanjima, učenje...uglavnom sve što se odnosi na komunikaciju, učenje, putovanje itd.

Ništa strašno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:35   #11
Mene zanima vrijeme izrade i predaje- dakle, jel talisman izrađen i predan prije deset godina ili..? Ukoliko je napunjen, aktiviran prije desetljeća, pitanje je koliko je efikasan nakon tolikog vremena..
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:41   #12
Mene zanima vrijeme izrade i predaje- dakle, jel talisman izrađen i predan prije deset godina ili..? Ukoliko je napunjen, aktiviran prije desetljeća, pitanje je koliko je efikasan nakon tolikog vremena..
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:47   #13
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
Mene zanima vrijeme izrade i predaje- dakle, jel talisman izrađen i predan prije deset godina ili..? Ukoliko je napunjen, aktiviran prije desetljeća, pitanje je koliko je efikasan nakon tolikog vremena..
Da, izrađen je i predan prije više od deset godina. A što onda ti talismani imaju nekakav rok trajanja?
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:51   #14
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni taj merkurov talisman ne izgleda sumnjivo ni zlonamjerno. Ne vidim nikakve neobične i sumnjive crteže. Takvi se talismani koriste ako želiš proći na ispitu, upisu na faks, razgovor za posao, sreća pri putovanjima, učenje...uglavnom sve što se odnosi na komunikaciju, učenje, putovanje itd.

Ništa strašno.
A zašto onda emnasut spominje nekakvo zgražanje?
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 18:36   #15
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
...Ali me zbunjuje ta 2 i ispod nje slovo B, izgleda mi kao nešto iz enochiane.
simbolicki gledano, slovo B se također odnosi na ucenje tj. na osobe koje zivot posvecuju ucenju, literaturi, znanosti ...itd....

broj 2, upucuje na suradnju s drugima....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:39   #16
Quote:
Orionovo drvo kaže: Pogledaj post
Da, izrađen je i predan prije više od deset godina. A što onda ti talismani imaju nekakav rok trajanja?
Ima raznih vrsta talismana i na različite se načine pune, aktiviraju odnosno "daje im se pogon". Obično se napravi talisman sa jednom svrhom, jednim zadatkom i kada je on realiziran, talisman treba "dekonstruirati" jer je sada samo običan papir sa simbolima.
Papir kao takav je jedan od onih materijala koji s vremenom gube na efikasnosti i ako je moguće, treba ga dodatno ojačati ritualom i dati mu dodatnu snagu, da tako pojednostavim.. ukoliko nije obavio svoj zadatak..(talisman). Tako da ne vjerujem da je deset godina ovaj talisman bio nešto drugo osim ovoga što se vidi i na slici.
Što se tiče broja 2 i slova B viđao sam talismane na kojima je na ovaj način numerološki izveden tzv. karmički broj osobe za koju je rađen- a prema datumu rođenja, a jednako tako se uz to radio i nešto poput sigila izvedenog iz inicijala imena osobe..ili se samo stavljao inicijal osobe. Tako da to može biti čak i na tom tragu..
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:46   #17
Quote:
Orionovo drvo kaže: Pogledaj post
A zašto onda emnasut spominje nekakvo zgražanje?
Vjerojatno želi sugerirati da postoje doista različiti i više ili manje maštoviti i osobni načini aktivacije i punjenja talismana, a u tim se obredima može koristiti i "metoda" elemenata, dakle gdje se oživljava talisman vodom, vatrom, zrakom i zemljom..no, postoje razne ljudske izlučevine koje mogu također učiniti stvar "osobnijom" i nije rijetko da se koristi kap krvi, malo pljuvačke..i..nastavi niz.
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:48   #18
ovo bi čak mogao biti i otisak prsta..zar ne?
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:49   #19
hmhm..na drugi pogled, možda ipak ne..
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:14   #20
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno želi sugerirati da postoje doista različiti i više ili manje maštoviti i osobni načini aktivacije i punjenja talismana, a u tim se obredima može koristiti i "metoda" elemenata, dakle gdje se oživljava talisman vodom, vatrom, zrakom i zemljom..no, postoje razne ljudske izlučevine koje mogu također učiniti stvar "osobnijom" i nije rijetko da se koristi kap krvi, malo pljuvačke..i..nastavi niz.
Tocno tako.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.