Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 23:36   #1
Nema komunikacije u vezi

Sve je ok u vezi koja traje 4 godine, koja je nedavno napravila korak naprijed i poceli smo zajedno zivjeti. Ali nemogu doprijeti do njega nikako, volimo se i to sve, ali on jednostavno nezna razgovarat, nisam ja svetica da se razumijemo, imam ja svojih mana, njemu jedino smeta prigovaranje,, medutim ja sam zbog njega to svela na minimum i sad mu je prigovaranje i to, sto ga nesto zamolim da napravi i on to redovito ne napravi..pa mu na normalan nacin kazem da zasto nije to napravio, a on meni da sta mu prigovaram.

E da, kad ja hocu razgovarat on samo bulji u tv (ne cuje i ne vidi nista drugo osim tv), pa mu se neda pa je umoran za pricat pa uvijek nesto. Cvrstog sam stava da veza bez komunikacije nemoze opstat dugo.. pricamo mi..al to je uglavnom o njegovom poslu i nekad o mom faksu i to je to.. kad treba neke dublje razgovore "obavit", tj.neke probleme rascistit e tu nestaje.. pokusala sam mu na milijon nacina objasnit koliko je to vazno i da malo pusti taj tv na miru..ili da odemo na kavu negdje pa popricamo..ali njemu se neda jer imamo kave i doma :/ ja odem sa svojim drustvom popijem kavu, on sa svojim i tako..ali ja i on vise nigdje ne idemo, ili radi cili dan pa dodje umoran ili kad ne radi onda mu je to dan odmora i provede ga na kaucu..svi moji pokusaji da odemo negdje zavrsavaju neuspjesno pa ja ljuta odem sama.

Mozda ja pretjerujem i trebam pricekati dok mu dodju sve moje rijeci u glavu..ali tesko mi je, pa me zanima postoji li nacin da mu otvorim oci i objasnim da ne mozemo ovako zivjeti, pogotovo sad dok nema djece?

Zadnje uređivanje anana8 : 23.09.2014. at 23:41.
anana8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 23:56   #2
A koliko imate godina?
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:02   #3
Ja 25, on 30
anana8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:09   #4
Kaže se da se ljudi najčešće ne svađaju oko razloga svađe, nego oko načina na koji se svađaju. Sigurno vrijedi slično i za komunikaciju. Možda trebaš naći pravi način komunikacije, možda ga nešto u tvom načinu odbija.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:13   #5
Možeš li opisati "obavljanje" dubljih razgovora? Na primjeru, jer nije mi jasno na što misliš.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:36   #6
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Možeš li opisati "obavljanje" dubljih razgovora? Na primjeru, jer nije mi jasno na što misliš.
Pa eto pod tim mislim kad se dvoje ljudi razilaze u misljenju (posvadaju se) da to i obrazloze i porazgovaraju o tome..ja recem svoje a on nista ili se izvice, pa ga pokusam potaknuti da rece ako ga nesto smeta, on bulji u tv..znaci napisala sam u prvom postu da pod tim mislim rjesavanje trenutnih problema..
anana8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:41   #7
Jeste vas dvoje ikad razgovarali u te 4 godine?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:48   #8
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Jeste vas dvoje ikad razgovarali u te 4 godine?
Da, jesmo u dobra stara vremena, ali kao da me je uzeo zdravo za gotovo..sad smo tu skupa i ne triba nigdje ici zajedno ni razgovarat o problemima
anana8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:52   #9
Evo draga ,
Mislim da si iz prve ruke saznala zašto ljudi u razvodu žale što nisu prije braka živjeli zajedno..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:57   #10
Da, uzea te zdravo za gotovo, nemate ni slučajno "problem" u komunikaciji.

Karikirano - ti prigovaraš a on se zabio u svoj svijet i viče, vjerovatno kada ga pritisneš da nema gdje pobjeć?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:58   #11
Ovaj, a zašto ste se odlučili na zajednički život s takvim problemom?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 07:20   #12
Ja bih rekao da tamo gdje nema komunikacije nema ni sreće.
Nema veze što si napravila korak naprjed.Sad možeš napravit korak nazad.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:02   #13
a zasto ne izbacite televizor iz stana? objasni mu da disanje u istom prostoru, a da jedan gleda tv, drugi uci nije provodenje vremena skupa. Jednostavno mu reci da zelis na kavu, u kinu i neka digne guzicu i ide s tobom, pa nije da ga trazis da kopa kanale
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:57   #14
Pokusala sam mu objasnit koliko je vazno da se druzimo i idemo negdje..bilo gdje.. ali kao da ne razumije zasto.."pa skupa smo, nema veze gdje" je njegova logika, ali izlezajanje i buljenje u tv meni nije druzenje. Mislim i ja volim pogledat tv, dobar film i to ali naravno da ne zelim da nam to postane rutina, svaki dan isto, brzo ce nam dosaditi.
anana8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:00   #15
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Kaže se da se ljudi najčešće ne svađaju oko razloga svađe, nego oko načina na koji se svađaju. Sigurno vrijedi slično i za komunikaciju. Možda trebaš naći pravi način komunikacije, možda ga nešto u tvom načinu odbija.
Slažem se. Pogotovo s boldanim i baš mi je drago kaj si napravio tu usporedbu.

Quote:
anana8 kaže: Pogledaj post
Pokusala sam mu objasnit koliko je vazno ..... ali kao da ne razumije zasto..
Mislim da, osim kaj te nakon 4 godine smatra kao nekaj ziher kako si i sama napisala, problem postoji i u njegovoj biološkoj obitelji. Pretpostavljam da mu znaš starce ak ste toliko skupa, a ako ne, pitaj ga kakva je njihova komunikacija.
Ak ti veli- dobra, onda ćeš imat posla
Naime, mm je bio u nekim stvarima sličan kaj se tiče važnosti i neuviđanja potrebe za istim, tj nije se ni svađao nit raspravljao zato kaj to nisu radili njegovi doma- barem ne pred njim. Mi smo imali jako puno toga zajedničkog osim tog vida "komunikacije" na koju on nije bio naučen, a tiče se svađa. Govorim naravno o konstruktivnim svađama tj raspravama koje bi se mogle ako se želi nazvat svađama, ili popovanjem, itd. uglavnom sve može dobit negativnu konotaciju ako neko želi da tako ispadne.
Ono kaj želim reći je da -tvoj dragi ne zna komunicirati jer to nije naučio.
I koliko god ti njemu pokušavala objasniti važnost komunikacije, ako se on ugleda na svoje starce koji ga svojim primjerom nisu tome naučili a brak im i dalje traje, on osim kaj ne zna kako, za tim neće vidjeti ni potrebe.
Ljudi jako često zanemaruju utjecaj odgoja na kasnije odnose koje osobe imaju u životu, pa ak je tako kako sam napisala, onda mu nemoj objašnjavat ovo sve gore kaj si pisala i kaj ti drugi vele da mu objasniš, nego mu objasni da ti nisi kao njegova mama a da on nije kao svoj tata, nego da ste vas dvoje neki drugi ljudi koji imaju neki drugi odnos, a kako ćete ga izgraditi ovisi samo o vama.

Zadnje uređivanje -honey- : 25.09.2014. at 14:06.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:09   #16
ne bih ja rekla da je to primarno problem u komunikaciji.
on želi gledati tv i sjediti doma.
da sam ja takav tip, a imam partnera koji bi komunicirao o tome kako on želi da idemo na planinarenje, meni ta komunikacija nema smisla. ja ću i dalje htjeti gledati tv.
možda ću popustiti nekad, i udovoljiti mu ali ću na kraju biti nezadovoljna, jer jbg, ja volim sjediti doma.
mislim da se vaši pojmovi provođenja slobodnog vremena dosta razlikuju.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:12   #17
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
ne bih ja rekla da je to primarno problem u komunikaciji.
on želi gledati tv i sjediti doma.
Tu je problem u komunikaciji jer ga ona nikak nemre uvjerit da je ona u pravu a on nije
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:17   #18
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
ne bih ja rekla da je to primarno problem u komunikaciji.
on želi gledati tv i sjediti doma.
da sam ja takav tip, a imam partnera koji bi komunicirao o tome kako on želi da idemo na planinarenje, meni ta komunikacija nema smisla. ja ću i dalje htjeti gledati tv.
...
Ja sam bio takav, vrlo nerado sam išao na takve aktivnosti. Kasnije sam se promijenio, sam od sebe, nema dana da nakon posla ne radim nešto, ples, tenis, itd. Dok se promjena ne rodi u čovjeku sama po sebi nema kruha. Ili će prihvatiti da su nekompatibilni u tom pogledu i nastaviti živjeti dijelom odvojenim životima (jer autoricu neće pratiti na aktivnosti) ili će prelomiti, odmah i sad, ako autorica misli da ne može tako živjeti.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:41   #19
izbaci tv iz kuće
novi nik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:04   #20
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Govorim naravno o konstruktivnim svađama tj raspravama koje bi se mogle ako se želi nazvat svađama, ili popovanjem, itd. uglavnom sve može dobit negativnu konotaciju ako neko želi da tako ispadne.
Ono kaj želim reći je da -tvoj dragi ne zna komunicirati jer to nije naučio.
I koliko god ti njemu pokušavala objasniti važnost komunikacije, ako se on ugleda na svoje starce koji ga svojim primjerom nisu tome naučili a brak im i dalje traje, on osim kaj ne zna kako, za tim neće vidjeti ni potrebe.
Jako dobro napisano, mogu ti reći da sam se zamislila, da, poznajem mu roditelje, i ovo je istina. Pokušat ću započet ovu temu da vidim sto on kaže o ovome, tj. sjeća li se njihovih svađa (rasprava) kad je bio dijete.


Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
ne bih ja rekla da je to primarno problem u komunikaciji.
on želi gledati tv i sjediti doma.
da sam ja takav tip, a imam partnera koji bi komunicirao o tome kako on želi da idemo na planinarenje, meni ta komunikacija nema smisla. ja ću i dalje htjeti gledati tv.
možda ću popustiti nekad, i udovoljiti mu ali ću na kraju biti nezadovoljna, jer jbg, ja volim sjediti doma.
mislim da se vaši pojmovi provođenja slobodnog vremena dosta razlikuju.
slažem se s tvojim stavom, ali u mojoj situaciji ipak nije ispravan, on nije takav tip, već se samo uljuljao u sigurnost koju mu sad pruža zajednički život, i smatra da je dovoljno da smo skupa pa makar to bilo samo u kući, kao što sam rekla, otić će on sa svojim društvom na kavu, piće, i ja sa svojim, ali kad predložim da izađemo zajedno (ne na planinarenje, nego na kavu) onda kaže da čemo doma popit kavu, da je sve isto gdje smo. e tu nastupa tv, jer kad doma pijemo kavu, jedemo, itd., tv je obavezno upaljen, i njegova pažnja se samo usmjeri na programe. Nije stvar da ja želim komunicirati o tome gdje da idemo, nego želim ići negdje da možemo komunicirati, tražim li previše

Quote:
novi nik kaže: Pogledaj post
izbaci tv iz kuće
palo mi je na pamet, ali bi samo ispala luđakinja i napravila još goru situaciju.
anana8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.