Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2015., 21:38   #1
Velika svađa zbog financijskih problema

Bok svima!

Potrudit ću se maksimalno skratiti priču...uglavnom, u braku smo 4 godine i 1.5., baš na prvi maj, imali smo najveću svađu dosad, za koju sam ja kriva. Naime, imamo zajednički račun i dosad sam ja upravljala financijama. Očito se nisam u svemu tome dobro snalazila što je izašlo na vidjelo baš tih dana, radi jedne situacije, uglavnom, ispalo je da imamo još 300 kn do 15., kad je plaća. Muž se jako naljutio, jer je već jednom bila slična situacija, i tad je reko, nemoj samo da se ikad više dogodi da nema novaca. I ja sam rekla da ne bude. Rekao je da mu dam tih 300kn, i kartice i da će on odsad preuzeti financije na sebe. Jako je ljut bio....i situacija se otegla još danima, što je meni iznimno teško palo, jer smo inače jako bliski, stalno se čujemo, grlimo, ljubimo, tepamo si, svašta radimo skupa i sad toga svega nema....nestalo u trenu....od 1. je tako.

I taman kad mislim da je krenulo na bolje, ja nekaj velim i opet sve zaserem, da oprostite...evo, večeras....

nabavio mi je novi mobitel. I pričamo mi, stigli su neki novci, nebitno, i ja mu velim da mi je dosta bitno kad bude plaća da se pofarbam i ošišam. S tim da se farbam sama doma. I tu je poludio. Rekao je da mu se povraća od mene, da ne želi više pričati sa mnom....ok, popio je, pa to i tome pripisujem, ali kak ja ne mogu jebeno šutit i bit manja od makovog zrna dok se sve ne sredi?

Da, i račun za plin je stigao, za 3 mjeseca, a ja ni kune nisam ostavila sa strane da bi to mogli platiti.

Svaki dan uspijem reći neku glupost koja ubije sve pokušaje da bude bolje...i sve više se potkopavam.

Kaj da radim, kako se izvući iz začaranog kruga? Kako preživjeti ovu groznu mučnu atmosferu koja traje ovako dugo? Jel ovako velika svađa znači da je kraj?

Kaže da mi ništa više ne vjeruje...A znate kako je teško vratiti povjerenje kad je izgubljeno...
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 21:45   #2
To je onaj isti muž koji je zapijao novac za uređenje stana?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:00   #3
Jednom je to bilo, i bio je puno manji iznos nego sve ovo kad se kroz mjesece zbroji. Gle, on je kriv koliko i ja za sve. Ne bi bilo fer da se njega proziva jer se jednom napio od tih novaca....zajedno smo ih puno više potrošili nego on sam.
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:05   #4
Nisi primijetila da trebate ziviti jos 15 dana sa 300 kn?? Jel imate vi djecu koju hranite? I nisi racunala plin da moras platit i to ne 1 mjesec nego 3? Da sam ti ja muz, nebi financije vidila vise do kraja zivota. Naravno da je ljut, jos najbolje da ce te grlit i ljubit nakon toga. Oprosti na iskrenosti ali ja sam jako protiv nemara o odnosu prema financijama. Pokusaj onda jednostavno ne radit gluposti, iskreno se ispricaj, budi dobra, radi sta trebas i mirna i proc ce ga.
Chateau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:07   #5
Nije uopce stvar u potrosenom novcu iki losem raspolaganju financijama.

Stvar je u tome da te nitko ne bi smio tretirati na taj nacin, a pogotovo ne tvoj partner. Da meni partner kaze da mu se gadim, to bi bio kraj. Neke rijeci mozes izgovoriti samo jednom.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:09   #6
Quote:
Chateau kaže: Pogledaj post
Nisi primijetila da trebate ziviti jos 15 dana sa 300 kn?? Jel imate vi djecu koju hranite? I nisi racunala plin da moras platit i to ne 1 mjesec nego 3? Da sam ti ja muz, nebi financije vidila vise do kraja zivota. Naravno da je ljut, jos najbolje da ce te grlit i ljubit nakon toga. Oprosti na iskrenosti ali ja sam jako protiv nemara o odnosu prema financijama. Pokusaj onda jednostavno ne radit gluposti, iskreno se ispricaj, budi dobra, radi sta trebas i mirna i proc ce ga.
Na stranu sad njeno raspolaganje financijama, ali ti zeni kojoj muz (kojonje btw. jednako neodgioran s lovom, a mozda i alkoholicar) kaze da mu se povraca od nje savjetujes da bude mirna dok ga ne prođe?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:18   #7
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Jednom je to bilo, i bio je puno manji iznos nego sve ovo kad se kroz mjesece zbroji.
Što je sve ovo?

Problem novca nije neka filozofija riješiti, dogovorite mjesečne budžete za mobiteliranje, hranu, birtijašenje, ovoono, i toga se držite.

Ne znam kako da riješite to što se njemu povraća od tebe, i to ti kaže dok je opet pijan, nakon što se redovno opijao prije braka, i nakon što je pokazao zanimljivu sklonost birtiji, a u tvojoj glavi si ti kriva za sve.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:22   #8
Pa i ja mislim da nije u redu da se njemu povraća na nešto što ti još nisi ni uradila.Da,prije svega imate problem sa načinom razgovaranja i reagiranja na situacije.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:26   #9
Citala sam stare postove. Vas dvoje ste zapravo jako nezreli i ne znate komunicirati. Ti imas velikih problema sa samopouzdanjem, a to sto zivis s tempiranom bombom ti ne ide u prilog.

Vas dvoje biste se prvo trebali maknuti jedno od drugogani rjesavati svoje probleme, a onda eventualno pokusati naci zajednicki jezik.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:43   #10
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Na stranu sad njeno raspolaganje financijama, ali ti zeni kojoj muz (kojonje btw. jednako neodgioran s lovom, a mozda i alkoholicar) kaze da mu se povraca od nje savjetujes da bude mirna dok ga ne prođe?
Moj prvi savjet bi bio naravno maknit se od takvog lika..prvo zato sta je alkoholicar pa ja osobno niti to nebi trpila, a kamoli da mi nesto tako kaze. Ali ovdje nije rijec o tome sta bi ja napravila jer ja nisam u toj situaciji niti ova zena zeli da joj ja dodjem i kazem: rastava!!!
Ona je odlucila njega takvoga trpiti i to je njena stvar. U to necu ulaziti.
Financije su problem koji pogadja veliki broj parova i sama neodgovornost prema tome. Tako nesto se ne smi dovest do ove situacije. Zamisli brak dvoje ljudi koji imaju malu djecu i onda neodgovorni partner ostane sa 300 kn za 15 dana. To mozda nije osnovni problem ovdi ali je itekako problem.
Chateau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:54   #11
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nije uopce stvar u potrosenom novcu ili losem raspolaganju financijama.

Stvar je u tome da te nitko ne bi smio tretirati na taj nacin, a pogotovo ne tvoj partner. Da meni partner kaze da mu se gadim, to bi bio kraj. Neke rijeci mozes izgovoriti samo jednom.
Ma daj? Jer ljudi inače žive od zraka pa raspolaganje parama nije bitno?
Meni se isto gade ljudi koji sa svojim parama ne znaju raspolagat i trude se u javnosti gradit sliku dobrostojećih pa im je bitnije da se ofarbaju i ošišaju nego da plate račune i vrate posuđene pare.
Da mi to partner napravi jednom bio bi na tankom ledu, kamoli dvaput.

Ti bi da te partner po drugi put ostavi s 300 kuna 15 dana, što nije dosta za kruh i mlijeko, a kamoli benzin i hranu u tih 15 dana smatrala to kao nešto što se eto, dogodi? Nešto preko čega ćemo lako preći do sljedeće iste takve situacije?

Pa ćemo na kraju organizirati Živi zid jer je hm... sjela ovrha. Ali bitno da je novi mobač tu a frizura postojana
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:55   #12
Autorice,
Kad ne bi bilo žalosno bilo bi smiješno,na čemu ljudi zaglave.
Umjesto mirnog razgovora i dogovora....
Kao što reče već ovdje Eowyn meni bi bilo tko,uključujući i moje rođeno dijete mogao samo jednom reči da mu se gadim...da mu se povraća na mene..
Daljne rasprave i zajednice više ne bi bilo.

I kako ti sebe u takvoj vezi s takvim čovjekom vidiš recimo za samo 5 g?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:00   #13
Ok je da on zapije novce u birtiji, ali nije ok ako ostanete bez novca prije plaće. Ok, ako nešto ne volim to je financijska neozbiljnost, ali u ovom slučaju mislim da je on mnogo više zasrao nego ti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:02   #14
Zasto se na forum.hr-u osobu, docim se spomene da je u nekom momentu bila pod gasom, proglasava alkoholicarem?


Autorice, jesi li i dosad imala naviku trosit mimo dogovora? Jel' muz i inace impulzivan, ili mu je jednostavno prekipjelo? Ovakve izjave i reakcije su (ali ne bi isla tako daleko da se isti tren razvodim zbog rijeci izgovorenih u afektu, kako neki vec navode ) treba vidit i pozadinu...
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:02   #15
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma daj? Jer ljudi inače žive od zraka pa raspolaganje parama nije bitno?
Meni se isto gade ljudi koji sa svojim parama ne znaju raspolagat i trude se u javnosti gradit sliku dobrostojećih pa im je bitnije da se ofarbaju i ošišaju nego da plate račune i vrate posuđene pare.
Da mi to partner napravi jednom bio bi na tankom ledu, kamoli dvaput.

Ti bi da te partner po drugi put ostavi s 300 kuna 15 dana, što nije dosta za kruh i mlijeko, a kamoli benzin i hranu u tih 15 dana smatrala to kao nešto što se eto, dogodi? Nešto preko čega ćemo lako preći do sljedeće iste takve situacije?

Pa ćemo na kraju organizirati Živi zid jer je hm... sjela ovrha. Ali bitno da je novi mobač tu a frizura postojana
Ma gle...ako jednom skužiš da partner/partnerica loše raspolaže financijama onda nek raspolaganje preuzme ovaj drugi...problem je jednostavno rješiti.Ili nek svak raspolaže jednim djelom,bilo da je to polovica ili da je to onaj dio koji sam doprinese u zajednički budžet.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:06   #16
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma daj? Jer ljudi inače žive od zraka pa raspolaganje parama nije bitno?
Naravno da je bitno, jako je bitno.

Ali, ako imaš naglašenu sklonost ostavljanju novaca za šankom, onda možda malo staneš na loptu prije nego se odeš igrati stupa fiskalne odgovornosti i vrijeđati si ženu, i zapitaš se imaš li pravo na takav pristup, čak i da stavimo na stranu smislenost takvom pristupa u braku punom svemirske ljubavi and shiat.

Možda bi i uspio stat na loptu s izjavama o povraćanju da nije prethodno trošio novac na alkohol.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:07   #17
Bez uvrede, ali ja tu najmanje vidim problem oko financija, kad sve ovo pročitam, uz par tvojih postova sa druge teme.

Ok, oboje ste nesposobni brinut oko financija, treba vam netko da vam daje lovu na kapaljku, koliko smijete imat. U prijevodu, niste baš sposobni za svijet odraslih.

Ali, najgore od toga, je tretiranje partnerice od samog partnera. Ja se stvarno ne sjećam, koliko god gadnih svađa imao, da sam ikad doživio bilo kakve teške riječi od strane partnera, i mislim da to ne bi trpio. Isto vrijedi i obrnuto.

Ja se stvarno nekad pitam, gdje vi nalazite takve pacijente... u biti, pitam se, koji kurac radite s takvim pacijentima? I ovo se odnosi na oba spola. Pa zar vi ne saznate malo više o partneru kroz par tjedana upoznavanja, ili se samo ljubite, mazite i jebete?

Ne znam, mora da sam ja s Marsa pao...

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ma gle...ako jednom skužiš da partner/partnerica loše raspolaže financijama onda nek raspolaganje preuzme ovaj drugi...problem je jednostavno rješiti.Ili nek svak raspolaže jednim djelom,bilo da je to polovica ili da je to onaj dio koji sam doprinese u zajednički budžet.
Problem je što oboje nemaju pojma kako se organizirat.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:09   #18
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma daj? Jer ljudi inače žive od zraka pa raspolaganje parama nije bitno?
Meni se isto gade ljudi koji sa svojim parama ne znaju raspolagat i trude se u javnosti gradit sliku dobrostojećih pa im je bitnije da se ofarbaju i ošišaju nego da plate račune i vrate posuđene pare.
Da mi to partner napravi jednom bio bi na tankom ledu, kamoli dvaput.

Ti bi da te partner po drugi put ostavi s 300 kuna 15 dana, što nije dosta za kruh i mlijeko, a kamoli benzin i hranu u tih 15 dana smatrala to kao nešto što se eto, dogodi? Nešto preko čega ćemo lako preći do sljedeće iste takve situacije?

Pa ćemo na kraju organizirati Živi zid jer je hm... sjela ovrha. Ali bitno da je novi mobač tu a frizura postojana
Htjela sam reci da im to nije glavni problem.

Ja se sigurno nikad necu naci u situaciji da mi 'zajednicke financije' s partnerom znace da ja njemu dajem placu, nemam bas nikakav uvid u budzet i on mi daje dzeparac kao da sam maloumna

Svakoj osobi koja ne zna raspolagati financijama je to velik problem, ali njoj je trenutno puno manji od ostalih problema koje ima.

On isto ne zna raspolagati novcem. I jos uz to je pijanac i vjerojatno bi zapio novac da on njime raspolaze.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:11   #19
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Zasto se na forum.hr-u osobu, docim se spomene da je u nekom momentu bila pod gasom, proglasava alkoholicarem?


Autorice, jesi li i dosad imala naviku trosit mimo dogovora? Jel' muz i inace impulzivan, ili mu je jednostavno prekipjelo? Ovakve izjave i reakcije su (ali ne bi isla tako daleko da se isti tren razvodim zbog rijeci izgovorenih u afektu, kako neki vec navode ) treba vidit i pozadinu...
Procitaj njene stare postove
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:13   #20
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali ja tu najmanje vidim problem oko financija, kad sve ovo pročitam, uz par tvojih postova sa druge teme.

Ok, oboje ste nesposobni brinut oko financija, treba vam netko da vam daje lovu na kapaljku, koliko smijete imat. U prijevodu, niste baš sposobni za svijet odraslih.

Ali, najgore od toga, je tretiranje partnerice od samog partnera. Ja se stvarno ne sjećam, koliko god gadnih svađa imao, da sam ikad doživio bilo kakve teške riječi od strane partnera, i mislim da to ne bi trpio. Isto vrijedi i obrnuto.

Ja se stvarno nekad pitam, gdje vi nalazite takve pacijente... u biti, pitam se, koji kurac radite s takvim pacijentima? I ovo se odnosi na oba spola. Pa zar vi ne saznate malo više o partneru kroz par tjedana upoznavanja, ili se samo ljubite, mazite i jebete?

Ne znam, mora da sam ja s Marsa pao...
Jednu stvar si smetnuo sa uma.Ovdje ipak imamo uvid u samo jednu "stranu medalje".A da kojim slučajem čujemo i drugu možda se nebi čudili kako to mnogi nalaze takve i slične pacijente.Znaš ono "s kim si takav si"
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.