Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2015., 19:45   #81
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, ne vidim ništa zdravo u ovom odnosu, osim to što oboje radite, sve ostalo je, krivo.
Krizaj onda i to sto oboje rade, njihov medjusobni odnos nije baziran na tome da rade, niti je posljedica toga da rade... to je samo jedna nezavisna varijabla, ful sa strane.
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:43   #82
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Krizaj onda i to sto oboje rade, njihov medjusobni odnos nije baziran na tome da rade, niti je posljedica toga da rade... to je samo jedna nezavisna varijabla, ful sa strane.
Pa dobro, ali realno, zamisli šta bi to bilo da jedno ne radi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 22:10   #83
Rocker, vec mi je tesko zamisliti i ovo sto je autorica opisivala i sto je opravdavala, i cime je opravdavala...
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 22:33   #84
Jedna stvar mi je žalosna. . .
Prvo, zenskica se ide urediti ...ošišati i farbati. ..sram je bilo ... kako samo smije brinuti o svom izgledu .. da bude lijepa i sexy svom mužu. ..
Pa hebem vas ...gdje to živimo da se ne smije više ni u frizera. ..

Draga, nikome se ne ispričavaj. ..ima svoj stav... pokušaj imati svoje financije i potrudi se izdržati do 15-tog...
Drugo, taj frajer, da je frajer ne bi imao samo 300 kn i još se derao da si mu potrošila svih zarađenih 2000....
Ma hebi se s tim...
Pa imaš potrebe i odjeću i hranu i hebeni plin.... ako se malo zarađuje. ..treba plakat nad sudbi nom ..naći dodatnu zaradu a ne se derati da nisi rasporedila mrvice ...
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 06:23   #85
Nije me sram pisati o financijama, nego ne govorim to baš okolo ljudima. Oboje imamo prosječne hrvatske plaće i kredit, klasična priča.

Bili smo u situaciji kad on nije radio, a morali smo otplaćivati neke dugove, i uspjeli smo, bez ikakvih većih problema.

Ne znam, valjda sam se zanijela, ko što pozitiva kaže, i u konzumu se vrlo lako mogu novci bezveze potrošiti. Priznajem, bilo je i šopinga nekakvih. Osim toga, oboje smo pušili, ne moram valjda pričati koliki mjesečni iznos se na to potroši. Ok, on je pušio duhan, al svejedno...

Da, radim s ljudima i ne želim izgledati ko da me Sava ispljunula....zato mi je bitno da se pofarbam, hvala na razumijevanju.
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 08:44   #86
Ja sam imao djevojku i sa njome sam bio 3 godine u vezi i niti jednom u te 3 godine nije dala niti za rezije niti za namirnice a tesko joj je bilo izdvojiti i par stotina kuna za neki poklon i jednostavno koliko god je bila velika ljubav tesko mi je sjedalo takav zivot u kojem samo ja radim i pridonosim a druga polovica ne i prekid je bio neizbjezan,pogotovo sto smo jos poceli pricati o braku i klincima
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 09:54   #87
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Jedna stvar mi je žalosna. . .
Prvo, zenskica se ide urediti ...ošišati i farbati. ..sram je bilo ... kako samo smije brinuti o svom izgledu .. da bude lijepa i sexy svom mužu. ..
Pa hebem vas ...gdje to živimo da se ne smije više ni u frizera. ..

Draga, nikome se ne ispričavaj. ..ima svoj stav... pokušaj imati svoje financije i potrudi se izdržati do 15-tog...
Drugo, taj frajer, da je frajer ne bi imao samo 300 kn i još se derao da si mu potrošila svih zarađenih 2000....
Ma hebi se s tim...
Pa imaš potrebe i odjeću i hranu i hebeni plin.... ako se malo zarađuje. ..treba plakat nad sudbi nom ..naći dodatnu zaradu a ne se derati da nisi rasporedila mrvice ...
Zenskica? Zbilja?

Ona se mora urediti da bi bila lijepa i sexy ni vise ni manje nego svom muzu A imaju 300 kn od kojih moraju zivjeti 15 dana.

Da je on frajer ne bi imao 300 kn? Gdje ti zivis? U Kabulu? Sto je s njenom zaradom? Ona ne mora zarađivati jer nije frajer? Majko mila.

I zanimljiv je redoslijed prioriteta
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:17   #88
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Prvo, zenskica se ide urediti ...ošišati i farbati. ..sram je bilo ... kako samo smije brinuti o svom izgledu .. da bude lijepa i sexy svom mužu ..
Ovo je nadam se sarkazam
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Da, radim s ljudima i ne želim izgledati ko da me Sava ispljunula....zato mi je bitno da se pofarbam, hvala na razumijevanju.
Iskreno, ja ti se divim kaj se uopće sama farbaš (kao i svima koji to uspiju, ja sam totalni antitalent). Da ideš frizeru vjerojatno bi platila 10 puta više, a ti ipak nastojiš i na tome uštedjeti, naravno da imamo (barem neki od nas ovdje) razumijevanja.
Što se tiče ostalog, stavi na stranu sve izdatke vezano uz račune i vidi koliko je ostalo, a onda to rasporedi na mjesec dana i koliko ispadne, toliko dnevno ponesi u dućan jer je to limit koji možet taj dan potrošiti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:06   #89
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ovo je nadam se sarkazam


Iskreno, ja ti se divim kaj se uopće sama farbaš (kao i svima koji to uspiju, ja sam totalni antitalent). Da ideš frizeru vjerojatno bi platila 10 puta više, a ti ipak nastojiš i na tome uštedjeti, naravno da imamo (barem neki od nas ovdje) razumijevanja.
Što se tiče ostalog, stavi na stranu sve izdatke vezano uz račune i vidi koliko je ostalo, a onda to rasporedi na mjesec dana i koliko ispadne, toliko dnevno ponesi u dućan jer je to limit koji možet taj dan potrošiti.
Pa tako će i biti....tako je trebalo biti i sve ove mjesece, ali uvijek se potrošila koja kuna više, i sad smo tu di jesmo

Ali ja sam u biti došla ovdje zamoliti za savjet kako da preživim bračnu, a ne financijsku krizu....htjela sam da mi ljudi koji su već prošli velike svađe kažu koju pametnu o tome, a ne o novcima.

Nisam došla da me osuđujete....jako mi je teško, taman kad pomislim da stvari, eto, puževim korakom idu na bolje, dovoljno je samo da se muž sjeti svega, i odmah mu se smrači pred očima.

Stvarno se bojim da ga ne izgubim...
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 16:46   #90
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Pa tako će i biti....tako je trebalo biti i sve ove mjesece, ali uvijek se potrošila koja kuna više, i sad smo tu di jesmo

Ali ja sam u biti došla ovdje zamoliti za savjet kako da preživim bračnu, a ne financijsku krizu....htjela sam da mi ljudi koji su već prošli velike svađe kažu koju pametnu o tome, a ne o novcima.

Nisam došla da me osuđujete....jako mi je teško, taman kad pomislim da stvari, eto, puževim korakom idu na bolje, dovoljno je samo da se muž sjeti svega, i odmah mu se smrači pred očima.

Stvarno se bojim da ga ne izgubim...
Mislim da ljudi ovdje samo osuđuju tvoje zatvaranje očiju pred istinom. Nisi ti negativac, već on.

Barem iz napisanog...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:31   #91
Zasto bi on bio negativac? Radi par piva mjesečno? Pa ne zapija 1000kn svaki mjesec.
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:37   #92
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Zasto bi on bio negativac? Radi par piva mjesečno? Pa ne zapija 1000kn svaki mjesec.
Zbog toga sto partnerici govori da mu se gadi, zbog toga sto ima zrelost jednog petogodisnjaka i nije sposoban iskomunicirati problem nego se duri kao malo dijete, zbog toga stozrela i odgovorna osoba ne uvali karticu partneru i zivi bez brige i pameti, zato sto je jenako neodgovoran kad su novci u pitanju kao i ti, ali se ipak duri...

Treba jos ili je to dosta?

Cisto da se razumijemo, ti se ne ponasas nista zrelije od njega, ali ipak pokazujes kakvu-takvu zelju da rijesite probleme.

I nisu to neki mali problemi kakve imaju svi parovi. Vi i kao par i svaki posebno imate jako velike probleme koje ja ne bih rjesavala bez strucne pomoci.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:01   #93
Autorice dobronamjerno ti savjetujem da prestaneš živjeti iznad svojih mogućnosti a također trebala bi o tome popričati sa svojim partnerom. Ne želim ti soliti pamet,svatko ima svoj životni stil ali ja osobno koliko god prihoda imao uvijek jednako trošim. Prioritet su režije i osnovni životni troškovi,to se odvoji na početku jer bez toga jednostavno ne ide a što se ostalog tiče možda je meni lakše govoriti jer imam životni stil koji ne poznaje pušenje,alkohol i izlaske po kafićima i restoranima što značajno smanjuje troškove. Također,šoping i markirana odjeća ne dolazi u obzir a isto ne bi dozvoljavao ni partnerici u slučaju kad bi imali zajednički račun,ako bi odvojili račune neka radi sa svojim prihodima šta god želi ali ukoliko bi potrošila sve prije vremena njen problem. Zaista mi je nejasno kako si uspjela dvije pretpostavljam prosječne plaće svesti na 300 kn u svega 15 dana?!
Moss-JBA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:19   #94
Quote:
Moss-JBA kaže: Pogledaj post
Autorice dobronamjerno ti savjetujem da prestaneš živjeti iznad svojih mogućnosti a također trebala bi o tome popričati sa svojim partnerom. Ne želim ti soliti pamet,svatko ima svoj životni stil ali ja osobno koliko god prihoda imao uvijek jednako trošim. Prioritet su režije i osnovni životni troškovi,to se odvoji na početku jer bez toga jednostavno ne ide a što se ostalog tiče možda je meni lakše govoriti jer imam životni stil koji ne poznaje pušenje,alkohol i izlaske po kafićima i restoranima što značajno smanjuje troškove. Također,šoping i markirana odjeća ne dolazi u obzir a isto ne bi dozvoljavao ni partnerici u slučaju kad bi imali zajednički račun,ako bi odvojili račune neka radi sa svojim prihodima šta god želi ali ukoliko bi potrošila sve prije vremena njen problem. Zaista mi je nejasno kako si uspjela dvije pretpostavljam prosječne plaće svesti na 300 kn u svega 15 dana?!
Pogledaj malo iznad autoričin post.
Nju ne zanima kako riješiti financije već kako spasiti brak.
Svoju podložnost,nezrelost izražava:
ja sam za sve kriva!
Uopće ne želi shvatiti ni prihvatiti,da je njen muž jednako kriv,da se ne ponaša prema njoj kao čovjeku i ženi,jer njen strah od gubitka njega je toliko velik,da bi vjerojatno priznala da je kriva i za daleko gora djela,samo da njega udobrovolji.
Mi joj ne možemo pomoći.
Mada ona ovdje traži i razumijevanje i čarobni recept,da umilostivi čovjeka bez kojega ne može živjeti..
Vidiš bez obzira što je sama napisala u trenucima iskrenosti,a na osnovi čega smo mi svi došli do određene procjene o karakteru i postupcima njenog supruga,ona sada postavlja pitanje:
A zašto bi on bio kriv...
Ima li uopće smisla dalje raspravljati o njenom slučaju?

Sorry Nuklea,mali plagijat:
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti ovisnika; to je besmisleno i opasno.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 19:47   #95
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Zasto bi on bio negativac?
Hajde pokušaj pročitati sve svoje dosadašnje postove, i cijeli ovaj topik, zamišljajući da se radi o tvojoj sestri ili najboljoj prijateljici, pa vidi bi li ti se činilo da je ona jedina kriva za sve, a on je svetac i anđeo i moralna vertikala bez putra na glavi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 02:54   #96
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Hajde pokušaj pročitati sve svoje dosadašnje postove, i cijeli ovaj topik, zamišljajući da se radi o tvojoj sestri ili najboljoj prijateljici, pa vidi bi li ti se činilo da je ona jedina kriva za sve, a on je svetac i anđeo i moralna vertikala bez putra na glavi.
Meni isto u zadnje vrijeme nejasno tko je autor teme nakon par stranica, jer osoba obično počinje pitati ekipu neke stvari, kao da joj je netko drugi pisao postove po forumu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:02   #97
Naravno da ne mislim da je on good guy, a ja nemarna razmaženka, ali činjenica je da sam zaribala kaj se vođenja financija tiče.

Sad ću vam reći nešto što ću vjerojatno požaliti, ali kad je bal...

On je noćas bio vani....ne znam koliko novacva je potrošio, pošto je to sad njegova briga, i možda bolje da ne znam.

Svi frendovi mi kažu da ga pustim malo da se ispuše...ok, mogu ja to.

I nisam jedna od onih koja bi odmah bježala mami i tati, kako je pozitiva napisala....pa prvo treba probati riješiti problem, ma kakav bio, malo pustiti i vrijeme da odradi svoje, i onda eventualno otići, ako vidiš da nema vajde.

E sad ćemo vidjeti jel se dosta ispucao....naravno, ako se to nastavi u nekom dužem periodu, da neću skrušeno sjediti i gledati kaj se događa.

Imam ja tonu tolerancije....al nisam ničiji tepih.
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:12   #98
@blueallyssa-koliko godina vi imate?
Čitajući tvoje postove (i ove i one s drugih tema) imam dojam kao da ste klinci koji se 'igraju' odraslih i kao da ste se mladi i nezreli upustili u sve to.
Ako niste mladi, onda je žalosno da se tako ponašate.

Uopće ne bih tu davala etikete tko je od vas pozitivac, tko negativac. Oboje ste mi nezreli i to vrišti iz svakog vašeg postupka.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:36   #99
Ok pogrijesila si
Ali ta nafurenost i ispuhivanje to nije normalno i nije opravdanje za njegova ponasanja

Covjek koji ne zna, ne zanima ga budzet, al nista nek mu ne fali, sta je to? Zapitaj se

I ako si stvarno u konzumu spizdila pare a ne na ebayu ili u parfumeriji, prica je jos tragicnija
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:59   #100
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim da je on good guy, a ja nemarna razmaženka, ali činjenica je da sam zaribala kaj se vođenja financija tiče.

Sad ću vam reći nešto što ću vjerojatno požaliti, ali kad je bal...

On je noćas bio vani....ne znam koliko novacva je potrošio, pošto je to sad njegova briga, i možda bolje da ne znam.

Svi frendovi mi kažu da ga pustim malo da se ispuše...ok, mogu ja to.

I nisam jedna od onih koja bi odmah bježala mami i tati, kako je pozitiva napisala....pa prvo treba probati riješiti problem, ma kakav bio, malo pustiti i vrijeme da odradi svoje, i onda eventualno otići, ako vidiš da nema vajde.

E sad ćemo vidjeti jel se dosta ispucao....naravno, ako se to nastavi u nekom dužem periodu, da neću skrušeno sjediti i gledati kaj se događa.

Imam ja tonu tolerancije....al nisam ničiji tepih.
Ok.
Evo ti razvod, jer ti ja vise od toga ne mogu dati. Ne mogu obecati da se to i to nece ponoviti. Mogu obecati da cu se truditi. Mogu ti jos jednom reci da mi je jako zao. Ne zelim se razvesti i zelim da sve funkcionira, ali ne zelim patiti ni tebe, ni sebe.
mozd smo jednostavno prenaglili u sve ovo. Mozda jednostavno nismo dobar tim.
ja sjebem pare, ti "vracas" kafanom. Ne izgleda bas zdravo. Vjerujem da treba drugacije. I zao mi je sto nemam carobni stapic, da se napravim savrseno. Ako smatras da nam nema pomoci, ajmo svako na svoju stranu.
...
pa ako mu je stalo do vas, ima da prestane zajebavati se okolo i trositi i tih 300kn da bi pokazao da je jos gori od tebe.
A ti, s tom farbom...jbg.ne mozes nekom reci u trenutku bjesnila da ti treba jos nesto. De malo udahni, ima i sutra dana.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.