Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2015., 19:07   #41
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna. Nisam bila u ovoj situaciji, ali znam zene koje su bile u znatno kompleksnijoj.

I da sam na mjestu te djece, prizeljkivala bih sve osim vjecitog mucenja i natezanja. Njena sreca bi mi iz djecije pozicije vremenom postala zivotni prioritet, ali joj je kao dijete ne bih mogla donijeti. Cim bih odrasla, molila bih je da se razvede.

Da je moja mama imala potencijalnog ljubavnika (sigurno je uvijek imala udvaraca samo mi nismo znali za to), mozda bih joj preporucila i avanturu, ali izuzetno diskretnu. Jer kao sto sam rekla - samo bih zeljela njenu srecu, moja je i tako vezana za njenu.

Ne podcjenjujte djecu u bilo kom smislu. Ona nemaju elokvenciju i emocionalnu zrelost odraslih, ali sposobnost zakljucivanja itekako imaju.

Autorica nema snagu da ovu potencijalnu avanturu iznese kako se ona treba iznijeti - da to niko ne primijeti. A sve ostalo ce joj donijeti probleme za koje nije spremna - zato je ovo toliko losa potencijalna opcija.
Samo što djeca često (uglavnom) vole oba roditelja, čak i kada se oni međusobno više ne vole, i bilo kakav njen korak prema avanturi (ako za to saznaju) će gledati kroz prizmu koraka 'protiv' oca (kojeg oni vjerojatno vole), pa tako i njih samih na određeni način.

Nemam osobno iskutvo, ali imam iskutvno vrlo bliske osobe. Koja je ocu neoprostivo zamjerila što se upustio u avanturu s drugom ženom obitelji iza leđa, umjesto da se razveo od majke koju više nije doživljavao kao partnericu i s kojom više nije bio sretan. Nije mu zamjerila drugu ženu, nego način. Je očeva sreća bla, bla, ali djeca vole oba roditelja i uopće ne razmišljaju u ovom smjeru koji si ti gore navela (iz kojeg ispada da je samo majčina sreća vezana za tvoju i da bi samo njoj željela sreću)-'preporučila bih mami avanturu'. Možda kao odrasla osoba, kao dijete sumnjam da bi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:10   #42
Znam da je to minsko polje i ako se upustim u avanturu, ja sam gubitnik u svakom pogledu. Jer sam udana, jer je to kolega s posla i k tomu još puuno mlađi! On nema što izgubiti, nije odavde, nema obitelj, krenut će dalje sa suvenirom u džepu koji će mu nejednom poslužiti kao zgoda za prepričavanje u intimnim susretnima.

Ovo je tvoja rečenica - eto, sama već znaš kako bi se to završilo. Ti si za njega samo još jedno iskustvo više - MILFICA, sve ono o čemu maštaju dečki tih godina.
A što se tiče tvog braka i supruga - sama si to izabrala, kao i svi mi ostali svoje.
Zar misliš da svi imaju ono što su željeli?
U četrdesetima si - to je doba kad većina žena želi još uvijek osjetiti da je mlada i poželjna.
Ne upuštaj se u vezu s njim, to će te samo povrijediti kad tad. Svi ti mladi dečki su tako dobri na riječima i komplimentima, a to tebi godi, godi tvojim godinama jer se osjećaš tako seksi i poželjno kad je on u tvojoj blizini.
Dovoljno si zrela da doneseš odluku što ćeš i kako dalje.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:14   #43
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Samo što djeca često (uglavnom) vole oba roditelja, čak i kada se oni međusobno više ne vole, i bilo kakav njen korak prema avanturi (ako za to saznaju) će gledati kroz prizmu koraka 'protiv' oca (kojeg oni vjerojatno vole).

Nemam osobno iskutvo, ali imam iskutvno vrlo bliske osobe. Koja je ocu neoprostivo zamjerila što se upustio u avanturu s drugom ženom obitelji iza leđa, umjesto da se razveo od majke koju više nije doživljavao kao partnericu i s kojom više nije bio sretan. Nije mu zamjerila drugu ženu, nego način. Je očeva sreća bla, bla, ali djeca vole oba roditelja i uopće ne razmišljaju u ovom smjeru koji si ti gore navela (iz kojeg ispada da je samo majčina sreća vezana za tvoju i da bi samo njoj željela sreću)-'preporučila bih mami avanturu'. Možda kao odrasla osoba, kao dijete sumnjam da bi.
Naravno da djeca vole oba roditelja.

Pitanje ko je u cijeloj prici *ebena strana, savjet bi mogao ici i ocu, ali situacija u kojoj ocevima treba nesto crtati na BalJkanu je nesto rjedja pojava.

U ovoj i obilju slicnih tema je takodjer tako da majka treba savjet i podrsku. Decko koji je naletio na poslu joj je samo ukazao na to da je jos uvijek ziva (ne samo fizicki nego i kao zena).

Sve je bolje od dugotrajnog mucenja (koje itekako ukljucuje i djecu), stojim iz toga.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:18   #44
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post

Sve je bolje od dugotrajnog mucenja (koje itekako ukljucuje i djecu), stojim iz toga.
Ne bih rekla da je baš sve bolje od ovoga, može postati i mučnije, budi sigurna.
Slažem se da mora djelovati, i za svoju dobrobiti i za dobrobit svoje djece, ali se ne slažem da je bilo koje djelovanje ispravno. Odluči li se na krivi način, može zaglibiti u još dublja govna, da prostiš na izrazu.
Ako ću nastaviti s analogijom slomljene noge-nije svako zbrinjavanje bolje od nikakvog zbrinjavanja, možeš učiniti još veću štetu nestručnim zbrinjavanjem.

Treba joj netko stručan, solo ili s mužem, čak prvo solo. Ne vidi jasno.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:22   #45
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je baš sve bolje od ovoga, može postati i mučnije, budi sigurna.
Slažem se da mora djelovati, i za svoju dobrobiti i za dobrobit svoje djece, ali se ne slažem da je bilo koje djelovanje ispravno. Odluči li se na krivi način, može zaglibiti u još dublja govna, da prostiš na izrazu.

Treba joj netko stručan, solo ili s mužem, čak prvo solo. Ne vidi jasno.
Pa slazem se, vise puta sam na temi naglasila da se ne treba upustati u ovo jer nije taj tip osobe.

Mi ne znamo sta bi joj djeca preporucila sudeci po mojim i tvojim upisima. Ali da su ta djeca trenutno bezbrizna, u to cisto sumnjam.

Njima (njoj i suprugu) se ozbiljno posvetiti tome sto se desava (ili ne) medju njima.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:31   #46
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ali da su ta djeca trenutno bezbrizna, u to cisto sumnjam.
Slažem se na temelju svega napisanog.
Zato i smatram da autorica mora biti malo opreznija u biranju smjera u kojem će sada ići.
Što netko reče-djeci ne mogu pružiti što bi htjeli, ponekad su i gladna, roditelji moraju uskakati da ne bi bili gladni, ona ima suicidalne misli, muž je autističan na sve to, pasivan...avanturica zaista nije smjer o kojem ona sada treba razmišljati prije spavanja.
Ali mi je jasno da ona to ne vidi jasno, i razumijem i zašto i razumijem zašto uopće ova tema i njen sadržaj.
Nadam se da će ju komentari forumaša usmjeriti barem malo na put kojim bi trebala-a to je prvenstveno psiholog/psihoterapeut/psihijatar. Suicidalne misli se moraju ozbiljno shvatiti.

Rekla je da to kod njih nema, ali sigurno ima u prvom bližem većem mjestu.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:37   #47
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna. Nisam bila u ovoj situaciji, ali znam zene koje su bile u znatno kompleksnijoj.

I da sam na mjestu te djece, prizeljkivala bih sve osim vjecitog mucenja i natezanja. Njena sreca bi mi iz djecije pozicije vremenom postala zivotni prioritet, ali joj je kao dijete ne bih mogla donijeti. Cim bih odrasla, molila bih je da se razvede.

Da je moja mama imala potencijalnog ljubavnika (sigurno je uvijek imala udvaraca samo mi nismo znali za to), mozda bih joj preporucila i avanturu, ali izuzetno diskretnu. Jer kao sto sam rekla - samo bih zeljela njenu srecu, moja je i tako vezana za njenu.

Ne podcjenjujte djecu u bilo kom smislu. Ona nemaju elokvenciju i emocionalnu zrelost odraslih, ali sposobnost zakljucivanja itekako imaju.

Autorica nema snagu da ovu potencijalnu avanturu iznese kako se ona treba iznijeti - da to niko ne primijeti. A sve ostalo ce joj donijeti probleme za koje nije spremna - zato je ovo toliko losa potencijalna opcija.
Sve da i ima "snagu" da tu potencijalnu avanturu iznese kako se ona treba(?) iznijeti, to ne znaci da nitko za istu nece i saznati. U svakom slucaju, bio bi to predivan primjer djeci. Mama koja se fukara naokolo sa tipom koji im komotno moze biti brat. Kada to pribrojis pasivnom i za zivot nezainteresiranom ocu od kojeg nista kvalitetno ne mogu pokupiti, djeca ce sigurno izrasti u zrele i kvalitetne mlade ljude koji su se svojim odgovornim, marljivim i promisljenim ponasanjem u svakom trenutku spremni suociti sa problemima koje zivot pred njih stavlja.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:50   #48
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Sve da i ima "snagu" da tu potencijalnu avanturu iznese kako se ona treba(?) iznijeti, to ne znaci da nitko za istu nece i saznati. U svakom slucaju, bio bi to predivan primjer djeci. Mama koja se fukara naokolo sa tipom koji im komotno moze biti brat. Kada to pribrojis pasivnom i za zivot nezainteresiranom ocu od kojeg nista kvalitetno ne mogu pokupiti, djeca ce sigurno izrasti u zrele i kvalitetne mlade ljude koji su se svojim odgovornim, marljivim i promisljenim ponasanjem u svakom trenutku spremni suociti sa problemima koje zivot pred njih stavlja.
Djeca su vec ostecena njihovom (po onome sto sam procitala dugotrajnom) poremecenom dinamikom u odnosu.

Njih ne mozemo pozvati na temu, ali mi je drago da se okosnica teme usmjerila na njih.

Tvoje gledanje je crno-bijelo, ne mogu se uzivjeti u tvoj nacin promatranja, sorry. Za mene su svi ljudi nevini dok se ne dokaze suprotno.

Quote:
Što netko reče-djeci ne mogu pružiti što bi htjeli, ponekad su i gladna, roditelji moraju uskakati da ne bi bili gladni, ona ima suicidalne misli, muž je autističan na sve to, pasivan...avanturica zaista nije smjer o kojem ona sada treba razmišljati prije spavanja.
Ako je to (razmisljanje) cini zivom, zasto ne? Ali samo razmisljanje.

Quote:
Ali mi je jasno da ona to ne vidi jasno, i razumijem i zašto i razumijem zašto uopće ova tema i njen sadržaj.
Da.

Quote:
Nadam se da će ju komentari forumaša usmjeriti barem malo na put kojim bi trebala-a to je prvenstveno psiholog/psihoterapeut/psihijatar. Suicidalne misli se moraju ozbiljno shvatiti.
Da ukoliko su vise od 'letecih' ili trenutnih. Jer postoje teorije da vecina ljudi pomisli na suicid u odredjenim situacijama. Ako se takve ideje ustale, to je druga prica.

Razlog iz kog se nisam fokusirala na to, je to sto je ona ta koja funkcionira u njihovom braku. Ni to nije dokaz bilo cega ako ima impulsivnosti u sebi, nadam se da ce se zamisliti o ovome.

Jer cijela ova situacija nije vrijedna njenog zivota, iskreno se nadam da to shvaca. Postoji mogucnost da je i on suicidalan, mi to ne znamo ali njegova pasivnost ne upucuje na bilo sta dobro.

Nadam se da se saberu i izvuku iz ovoga - na dobrobit svih.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 20:17   #49
Quote:
Satrani kaže: Pogledaj post
A opet svaku večer se zamišljam s njim u krevetu.
Da to je najvažniji problem njenog života kojega treba sada rješavati.

Žena treba popravljati svoj brak, pasivan odnos prema muževoj letargiji i vidjeti može li se tu nešto napraviti.
No njoj to ne paše.
Je... seks sa mladim kolegom koji voli starije svakako će joj poboljšati brak, život, donijeti vanzemaljsku sreću itd.

Koliko je pasivan taj muž toliko je pasivna i kriva za stanje u braku i životu i ona.
Godinama trpi čovjeka koji je toliko inertan, koji se bavi poslićima jer ga briga za obitelj ne zanima, koji je mrtvo puhalo...zakaj?
Ona zna tri jezika, pametna je i prodorna, zgodna a doma gooodinama trpi takvoga tipa.
Zbog ljubaffiiii ?
Dajte najte ! Njoj to paše. Biti lažna žrtva i mučenica. To ju hrani.

Znači ne treba nju, kako neki pokušavaju, prikazati kao sirotu žrtvu muža ljenguze i ona je zbog nečega pristajala svjesno i voljno na taj izbor braka i odnosa.
Niti je ta situacija od jučer, niti je muž takav od jučer.
Ona bi sve ali ni njoj se baš ne da...niti ona nije spremna na promjenu i žrtve.
Zakaj bi se mučila za njega, za djecu ?
Ne pada joj na pamet ali inače beskrajno, ludo voli muža.
Takvoga na kakvoga se žali.
Ti vrapca...

Quote:
Prijatelja ovdje gotovo da i nemam. Svaki posao koji sam radila ipak sam si sama uspjela iskopati, muž isto nešto zaradi na privremenim poslićima tu i tamo, i moja obitelj povremeno uskoči kad nemamo što za jesti.
Onda uleće mladi kokot koji je želi i bilda joj ego time. Sad je zaokupljena time pa ne mora sređivati svoj život.Dakle jasno je kao dan da ona i dalje uooopće ne želi promijeniti svoj život, tražiti sreću, do jučer joj je sve to i taj odnos bio okej.
Zakaj joj nije sada ?
Ma dajte i sada joj to paše. Inače ne bi prešla 4 banke i živjela godinama tako.
Zakaj sada kuka tu ?
Zato kaj bi se ona upustila u avanturu sa tim komadom ali tako da muž ispadne kriv za sve pa eto... morala je ona to tako.
No opet da ljudi dobe dojam da je ona taaaaako dfobra ženica takvom trutu.
Čisto sumnjam da je tip trut.
Ne zanima nju posao vani i promjena situacije gdje je mužu posao kao mali hobi i gdje ih kada nemaju kaj za jesti hrane ostarjeli roditelji.
Jok.
Muž je endemska zaštićena vrsta kratorepog ljenjivca lakoćemo druže... od kojega ona ne misli ni pokušati napraviti muža. On treba sam shvatiti sa preko 4 banke da se mora promijeniti, ono kaj je bio u zadnjih 15 godina npr.
Puf...
Ma ne zanima nju njegova proimjena i proimjena svoga života. Njoj to sve odgovara.
Ni za djecu se ne treba razgovarati i suočiti ga sa istinom.
Koga briga ! Nema se kaj za jesti, muceka se ne smije dirati pa djeca čekaju kruh i mlijeko od baka.
Jer su mamek i tatek mukice.
Jer:
Quote:
ako ne uvidim da se probudio i počeo boriti za svoju djecu, unatoč tomu što gutam svoj ponos svaki puta kad uzmem hranu koju mi pošalju moji za moju djecu, on bi užasno patio da dozna i ja ne želim da on pati.

Ko fućka kaj djeca pate... bitno da mucek ne pati. Da ona ispadne brižna žena koja ne želi da mucek muž pati, ah kako je plemenita i dobra.
Nju zanima kako naći opravdanje u mlitavom mužu za hopa cupa sa kolegom.
To je sve.
Zakaj je slična mužu ? Queen pasivne agresije ?
Nije to muž kriv. On je samo dobar izgovor sve te pasivne agresije i inertnost.

Quote:
Terapija?? Mi živimo u Hrvatskoj, ne u SAD. Možda u Zagrebu takvo što postoji, ali ovdje vjeruj mi - ne.
Izgovor.
Je nema psihologa i bračne terapije u Hrvatskoj... ma kakvi, svi iz Hrvatske kaj su na terapiji idu u Nevjork avionom.
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ah, baš si našla za što ćeš se uhvatiti.

nemaš što za jesti, ali si za izlaz iz krize našla leć u krevet s nekim 20g mlađim od sebe.

ako govoriš 3 jezika i učiš 4-ti, emigiraj sama sa djecom i pobrini se za svoj život....
Ma ne zanima to nju .. nju zanima kako ostati lažna žrtva i pohopsati se sa komadom bez grižnje savjesti.
Boljitak za djecu ? Evo deset izgovora.
Boljitak života ? Deset izgovora.


Kada se hoće, kada se misli na dobrobit djece i sebe onda se to tako napravi.
Ode se van ili se razgovara sa mužem da to tako više nejde.
No ona to trpi preko 15 godina pretpostavljam...da hoće i da joj smeta takav odnos već bi se tri puta rastala, otišla van zaraditi ako već zna jezike i pomogla djeci da ne ćžive od bakine milostinje.
No onda ne bvi bila u ulozi mučenice a to ne valja ne ?
Pa kaže:
Quote:
Osobito jer nemam nikakvo traženo obrazovanje, da sam barem liječnica ili inžinjer.
Izgovor.
Ali jooj da nitko ne prima u Evropi na posao nikoga tko nije doktor ili inženjer.
Čiste, peru, rade u turizmu, građevini i ugostiteljstvu te u drugim granama samo inžinjeri i doktori... dr mr.

Čitava priča izgovor do izgovora, hrpa pasivno agresivnog ponašanja.
To su oni kaj se navek ubijaju, rastaju, žrtve predobre loših muževa i žena koji oni ah mučenici silno vole i ne žele ih povrijediti.
Da bi ostali u ulozi lažne žrtve žrtvuju čak i dobrobit djece.

Sad kako se pohvatati a da ostane nevina ?
Onda to treba raji lukavo predočiti. Morala se jer je tužna.
Fol da je muž kriv za preljub dotične ali tako da ona čak i na forumu ispadne dobra žena i nevina koja njega, takvog ah, cijeni i beskrajno voli iako je on njena muka, tlaka, ona se žrtvuje pa zaslužuje malo hopsi dopsi sa mladim kolegom.
Meni je tu žao djece.

Malo mi je žao i muževa sa takvim ženama. Vječno su patnice, žrtve moje sudbine, mučenice, brižne majke i žene ah koje si ah i oh ne mogu pomoći.
Bolje bi prošli da su oženili neku iskrenu, pametnu, temperamentnu, fletnu ženu koja želi biti heroj a ne mučenica paćenica.
Muka mi od ove manipulacije.
Žena preko 40 da radi od sebe lažnu žrtvu... a zapravo je možda inertna kao i muž.
Kaj je u redu ali nije u redu za sve fino i fol nevino kriviti muža.
Učim baš talijanski konačno, usavršavam engleski da to na nekaj liči jer želim promijeniti posao koji radim ali da ja znam sada 3 jezika i imam doma malu djecu majko mila... ne bi dopustila da mi djecu preživljavaju od bakine i dedine milostinje u hrani dok ja perom po guzi milujem neku trutinu doma.



Zadnje uređivanje pozitivax : 31.05.2015. at 20:52.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 20:29   #50
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
I djeca će jednog dana odrasti,ako već nisu..tada se stvari vide u sasvim drugom svjetlu.Naravno ako i kada će saznati da je majka imala nešto s drugim muškarcem.U čemu je baš wuršt je li mlađi ili stariji.
Ne znam kojeg su spola djeca,ali muška sigurno neće dobro primiti vijest da mama ima drugoga(pogotovo mlađega),posebno ako je to učinila dok je još bila u braku,a zajednica sazna. Odmah počnu kružiti priče,a muški su najosjetljiviji na svoje majke(još ako su u formativnoj fazi)....imao sam poznanika dok smo bili tinejdžeri i znam kako su ga provocirali na osnovu raznih "priča". Nije mu bilo lako.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A isto je tako moguće da će ta ista djeca,kad shvate kako im otac živi,toj istoj majci predbaciti što nije ništa poduzela i dala im neku bolju šansu..
i još joj reči da si je sama kriva što je to tako dugo trpjela.I sumnjam da će joj aplaudirati što je bila vjerna ocu?
Otkad je "poduzimanje", avantura sa likom mlađim 15 i više godina?
Poduzimanje je otvoreni razgovor sa mužem i nakon toga rastava ako nema dogovora.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
I da sam na mjestu te djece, prizeljkivala bih sve osim vjecitog mucenja i natezanja. Njena sreca bi mi iz djecije pozicije vremenom postala zivotni prioritet, ali joj je kao dijete ne bih mogla donijeti. Cim bih odrasla, molila bih je da se razvede.

Da je moja mama imala potencijalnog ljubavnika (sigurno je uvijek imala udvaraca samo mi nismo znali za to), mozda bih joj preporucila i avanturu, ali izuzetno diskretnu. Jer kao sto sam rekla - samo bih zeljela njenu srecu, moja je i tako vezana za njenu.
Djeca imaju i oca. Ako su u jako dobrim odnosima,onda nisam baš siguran da bi baš navijali da mama ide u avanture. Ako je loše,treba tražiti rastavu,a ne nekom nabijati rogove. Mislim da bi se dogodio žešći kaos ako bi muž saznao.

Uostalom,meni ova priča ne štima.
Kaže da muž još mari za nju,ali da ne radi i da je depresivan. Što je po struci? Zašto ga jače ne pritisneš po tom pitanju?
Obično su likovi koji još primjećuju svoje žene u toj dobi ljudi sa snažnijim egom. Ne smeta mu što supruga rinta i jedina donosi plaću?
Prvo ti natjeraj njega da radi i trzne se. Daj mu primjer kako neki drugi muškarac rinta za obitelj....možda mu prorade klikeri i ponos.
Ako i dalje budete oslonjeni na tvoju plaću,fino se rastaviš pa se onda nalazi s kime hoćeš. Ovako bi se radilo o licemjerju.
Pitanje je zapravo muči li tebe činjenica što nemaš dovoljno novaca ili samo želiš da te lik dobro poševi? U ovoj drugoj soluciji novaca nećeš vidjeti,a problem sa mužem i rintanjem će i dalje biti tu.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 20:43   #51
Autorice, tvoj problem nije mlađahni kolega.
Tvoje maštanje o istom je jedna od posljedica tvog krnjeg odnosa sa gospodinom suprugom i njegove pasivnosti.
Imho, u "brljavljenje" po tom malcu se ne bi trebala upuštati.
Znaš kako se veli "do not defecate where you eat", tj. ne ugrožavaj si posao i egzistenciju zbog malo potvrde i pažnje.
Enihu, ovo sa pasivnim supružnikom koji bi svašta i ništa u smislu posla i skrbi za obitelj, mogu razumjeti jer sam nešto slično prošla.
Razgovaraj s njim. Ponovo.
Ponudi bračno savjetovanje i za opstanak braka mu uvjetuj pronalazak posla pa makar flipao burgere u Mc's-u. Raditi se mora.
Ništa ne pada s neba.
Mladi kolega je epizodni igrač i ulazak u bilo kakav odnos s njim sem onog, čisto kolegijalnog, bi bio ravan ulasku u živo blato.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 20:58   #52
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Djeca imaju i oca. Ako su u jako dobrim odnosima,onda nisam baš siguran da bi baš navijali da mama ide u avanture.
OMG. Napisala sam samo da je djeca ne bi nuzno osudjivala - iz pozicije u kojoj su trenutno (boldam jer to smatram presudnim). Niti njega u obratnoj situaciji, pod uvjetom da se sve obavi vrlo diskretno. Ono sto sigurno barem nemusto osudjuju, je ovo kako sada jeste - ona ne zna kud udara od obaveza po napisanom, on ne zna kud udara od pasivnosti. Djeci je potreban mir i sigurnost za koje su podjednako odgovorni oboje, pa sve ostalo. Oni im nisu u stanju obezbijediti niti jedno. Ponekad cak niti dovoljno hrane sto je naprosto strasno.

Taj decko je toliko nebitan u cijeloj njihovoj disfunkcionalnosti, zbilja mi se ne da dalje obrazlagati. Ako nije ocigledno zbog cega, ne znam sta bih dalje napisala. Njegova funkcija je da barem njoj u potpunosti otvori oci, ni manje ni vise. Ali ne u smislu da s njim prevari muza, nego da napokon poslozi prioritete u zivotu. Ona je odgovorna za jos barem dvoje zivih osoba, to je jednostavno tako. Ako njenom suprugu i dalje ne ulazi u glavu da je to i on, vrijeme je da trazi izlaz iz ovoga. Trajni.

Quote:
Ako je loše,treba tražiti rastavu,a ne nekom nabijati rogove. Mislim da bi se dogodio žešći kaos ako bi muž saznao.
Napisala sam to vec, skoro istovjetnim rijecima.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 20:58   #53
Da se radi o muškarcu van radnog mjesta velik broj žena na njenom mjestu bi mu skočile u zagrljaj. Ja vidim jedini problem u činjenici da se radi o radnom kolegi. Vjerujem da i drugi već primjete njihovu erotičnost koja se može i nožem rezati. Čim o njemu učestalo mašta to znači da se rastapa pred njim i oči joj se sjaje kad ga ugleda.. taj govor tijela se primjeti..
Njenzina sklonost suicidalnim mislima, te činjenica da je pustila muškarca u život govore u prilog da se radi o slabom karakteru koji nije kadar izaći na kraj sa problemima. Ona se dovela u jednu nezavidnu, rekao bih za nju bezizlaznu situaciju, taj brak je već ispustila iz ruku samo su joj još djeca na pameti, kao svaka majka ne želi im naštetiti. Da je riječ o nekom drugom muškarcu već bi bila njegova jer to njoj treba više nego kruha jesti, proklinje si život i ima težnju pobjeći iz rupe u koju je upala...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 21:02   #54
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Djeca su vec ostecena njihovom (po onome sto sam procitala dugotrajnom) poremecenom dinamikom u odnosu.
Pa je to opravdanje da ih se osteti do kraja.
Quote:
Njih ne mozemo pozvati na temu, ali mi je drago da se okosnica teme usmjerila na njih.

Tvoje gledanje je crno-bijelo, ne mogu se uzivjeti u tvoj nacin promatranja, sorry. Za mene su svi ljudi nevini dok se ne dokaze suprotno.
Sta je crno-bijelo? To sto mislim da nikakve pisljive avanture ne bi pomogle autorici, a jos manje djeci?

Moram priznati da nemam pojma o kakvoj nevinosti pricas. Ja samo govorim da djeca kopiraju obrasce ponasanja prisutne u roditelja. Umjesto da roditelji budu primjer rijecima, trebali bi primjer djeci biti djelima.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 21:31   #55
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Pa je to opravdanje da ih se osteti do kraja.
Ovako sa mnom neces voditi diskusiju.

Djeci koja ponekad idu gladna spavati, potencijalna nevjera takvih roditelja je zadnje sto ih zanima. Prazan stomak ne pita, pogledati pod hijerarhiju ljudskih potreba.

Quote:
Sta je crno-bijelo? To sto mislim da nikakve pisljive avanture ne bi pomogle autorici, a jos manje djeci?
Pokusaj iscitati sve moje upise na temi, a zatim ih i razumjeti.

Quote:
Moram priznati da nemam pojma o kakvoj nevinosti pricas. Ja samo govorim da djeca kopiraju obrasce ponasanja prisutne u roditelja. Umjesto da roditelji budu primjer rijecima, trebali bi primjer djeci biti djelima.
Slazem se. Trebali bi poceti od odgovornosti za djecu, za njihove bazicne potrebe, a tek onda krenuti dalje. Imaju onih tezih i zescih propusta od te eventualne avanture (nije se jos ni desila za tvoju informaciju ali si ti zauzeo 'stranu' - to je ono sto je cno-bijelo u tvom gledistu), ok?

Smajlici ne spadaju pod argumentaciju btw.

I jos nesto: ima djece alkoholicara koja ne doticu alkohol, djece serijskih varalica koja ne varaju. Onih koji su suprotnost roditeljima, onih koji su vrhunski znanstvenici a potjecu iz radnicke obitelji, itd i tome slicno, primjera je bezbroj. Djeca su pod roditeljskim utjecajem, ali ako nisu pretjerano ostecena istim - izrastu u individue a ne roditeljske klonove.

Over&out.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 23:03   #56
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ovako sa mnom neces voditi diskusiju.
Hocu, jer tvoje rijeci to impliciraju. Ukoliko si zeljela reci nesto drugo, onda nesto drugo i reci, ali ne ocekuj da cu ja citati tvoje misli.
Quote:
Djeci koja ponekad idu gladna spavati, potencijalna nevjera takvih roditelja je zadnje sto ih zanima. Prazan stomak ne pita, pogledati pod hijerarhiju ljudskih potreba.
Djeci koja idu gladna spavati, nevjeru roditelja ne treba dodatno nabiti na vrat kao samo jos jednu muku sa kojom se moraju nositi.

Quote:
Pokusaj iscitati sve moje upise na temi, a zatim ih i razumjeti.
Pokusaj ne ovo spustati na osobnu razinu i bacati uvrede u rukavicama.

Quote:
Slazem se. Trebali bi poceti od odgovornosti za djecu, za njihove bazicne potrebe, a tek onda krenuti dalje. Imaju onih tezih i zescih propusta od te eventualne avanture (nije se jos ni desila za tvoju informaciju ali si ti zauzeo 'stranu' - to je ono sto je cno-bijelo u tvom gledistu), ok?
Kao sto rekoh iznad, ako vec imaju probleme, to ne znaci da im jos problema treba nabacati na vrat. Sto je crno-bijelo u tome i dalje ne razumijem. To je najlogicniji i najrazumniji zakljucak do kojega se ovdje uopce moze doci.

Fascinira me tvoj pogled na sve to, iskreno da ti kazem. "Posto djeca vec imaju i vecih problema, onda nema veze ako im na vrat nagomilamo i jos poneki manji." Sad ces vjerojatno opet sva uvrijedena ustvrditi kako to nisi rekla, ali ja cu te preduhitriti i reci ti da tvoji postovi to impliciraju.

Quote:
Smajlici ne spadaju pod argumentaciju btw.
Boli me kurac.
Quote:
I jos nesto: ima djece alkoholicara koja ne doticu alkohol, djece serijskih varalica koja ne varaju. Onih koji su suprotnost roditeljima, onih koji su vrhunski znanstvenici a potjecu iz radnicke obitelji, itd i tome slicno, primjera je bezbroj. Djeca su pod roditeljskim utjecajem, ali ako nisu pretjerano ostecena istim - izrastu u individue a ne roditeljske klonove.
Nisam niti tvrdio da djeca izrastaju u klonove svojih roditelja. Sada cu ja tebi sa razlogom reci da procitas moje postove, a onda ih probas i razumjeti. Dijete moze postati vrhunski znanstvenik, iako su mu roditelji bili sirotinja i alkoholicari, ali to ne znaci da nece pokupiti neke obrasce ponasanja od njih. To ne znaci da taj isti znanstvenik nije godinama radio na sebi kako bi neke od tih obrazaca ispravio jer mu ni na koji nacin ne pomazu.

Naravno da postoje ljudi koji nikada ne okuse alkohol zato sto im je netko od roditelja bio alkoholicar, ali iako ti ljudi vjerojatno nikada nece postati alkoholicari, to ne znaci da odredene navike i obrasce ponasanja od svojih roditelja nisu pokupili.

A onda ja gledam crno-bijelo.
Quote:
Over&out.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 00:48   #57
Ostaviti pasivnog mužjaka koji ne čini ništa po pitanju vaše egzistencije i posla. I onda naći nekog mužjaka tvoje generacije. Hej, htjela si se ubiti, fali vam para za hranu? Zvoni alarm?

Ah jadan On bi užasno patio da dozna kako vam tvoji roditelji daju hranu? A ne pati što ste u toj situaciji da nemate za osnovne ljudske potrebe? Ah jadan, i dalje mu je teško dignuti dupe.

Čini mi se da si lijepa žena koja bi ovom mladom kolegi poslužila samo kao trofej. I spiku s frendovima. To si prekriži. On ti je samo bijeg iz stvarnosti. Samo će ti biti još i teže poslije. Možeš ti i bolje.
Ethereal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 11:28   #58
Quote:
Satrani kaže: Pogledaj post
kupus koji će po mene loše završiti.

moj muž je nezaposlen, i godinama ga nagovaram da idemo negdje vani. On je pasivan, zatvorio se u kuću, novca nemamo, i djeca nam ispaštaju. Ja sam se odrekla svih svojih gušta,
iz dobro stojeće obitelji udala sam se siromašno, iz ljubavi.
Ova zima mi je bila jako teška, i ta njegova pasivnost me ubija, i to doslovce, da sam se pomislila ubiti i to više puta. Jedva sam se držala glavu iznad vode zbog svoje djece.

I onda počnem raditi i grom iz vedra neba - taj mladić, zgodan, visok, atraktivan, slobodan.
Unatoč tome što me muž iznevjerio, jer se nismo ovako dogovorili kad smo išli seliti u njegovo mjesto, unatoč tome što sam mu tisuću puta rekla da ću ga ostaviti ako ne odemo, ako ne uvidim da se probudio i počeo boriti za svoju djecu, unatoč tomu što gutam svoj ponos svaki puta kad uzmem hranu koju mi pošalju moji za moju djecu, on bi užasno patio da dozna i ja ne želim da on pati.

A opet, ovih dana ne mislim o brigama, nakon dugo vremena mislim opet na sebe, i maštam o drugome. A opet svaku večer se zamišljam s njim u krevetu.
Kažu ljudi klin se klinom izbija, al meni se čini da si ti samo dublje zakucavaš onaj prvi. Bježiš u neku iluziju, zamišljenu romansu s dječakom koji ti može biti sin, jer to je lakše nego riješiti pravi problem- onaj s mužem.
I zbilja, kako gore kažeš, to bi moglo loše završiti jer problemi se trebaju rješavati a ne ignorirati i još si nakalemiti nove.
Ne ulazim u kontradikcije koliko voliš muža a stalno se zamišljaš s drugim, to probaj sa sobom raščistiti, to koliko ga doista voliš i možeš li se sabrati, pokušati s njim riješiti probleme koje imate ili ne možeš. Ako si stvarno zaljubljena u drugog (jer i to je moguće) to je opet potpuno odvojena stvar, barem bi trebala biti. Bi li te on zanimao i da si slobodna? Mislim da ne.
Mislim da samo bježiš od stvarnosti koja ti je nepodnošljiva u nešto gdje se osjećaš super. Na kraju će ti biti nepodnošljivo sve. Nemoj si to raditi.
A time ni drugima.
Btw vidim da pišeš da neke stvari ne možeš, ne draga to su izgovori, kad se nešto doista želi, onda se to i može. Ali kako rekoh, lakše je ovako. I na tren ljepše, ali samo na tren.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 11:53   #59
Draga moja,
razumijem kroz što prolaziš. Pokušaj se kako god znaš i umiješ srediti i stabilizirati. Zaljubljenost dođe i prođe, poslije se skupljaju krhotine i vidaju rane. Prevara nikako nije za emotivne ljude, za one koji sve doživljavaju srcem jer iz toga izađu više mrtvi nego živi. Jako povrijeđeni i više nemaju vjere ni u što. Postanu prazna ljuštura. Taj momčić nije nikakav ozbiljan kandidat s kojim bi mogla stvoriti novi život. Ne radi se tu samo o želji za seksom s njim, tu rade emocije sto na sat.
Žene se zaljube, a muškarci stavljaju recke.
Čekaj da te prođe. Napiši na papir sve njegove najgore osobine i po čemu ti ne odgovara i čitaj to svaki dan sto puta.
Problem s mužem druga je stvar. Zasebna. Svaki brak se s vremenom pretvori u baruštinu. Treba misliti na djecu. To pokušaj i dalje rješavati. On je otac tvoje djece. Nitko ih neće voljeti kao on!
Kad se ohladiš, ovo će ti biti smiješno.
Lijepo je kad netko obigrava oko tebe, fenomenalan osjećaj, ali kad tresneš o zemlju (jer na kraju vidiš da je sve bilo neprimjereno), krvavo platiš tu zanesenost. Jedan dječačić tebe nije vrijedan. Ti si marka za njega. Kvalitetna žena! Ne daj da tobom pomete pod, da te provalja kroz blato!
Jedan problem se ne rješava upadanjem u drugi, još gori.
A sada samo čekaj da te prođe i sanjari dok se ne umoriš od toga!
A umorit ćeš se sigurno.
Sretno tebi i tvojima!
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 19:23   #60
Quote:
Ethereal kaže: Pogledaj post
Čini mi se da si lijepa žena koja bi ovom mladom kolegi poslužila samo kao trofej. I spiku s frendovima. To si prekriži. On ti je samo bijeg iz stvarnosti. Samo će ti biti još i teže poslije. Možeš ti i bolje.
Htjela sam prvo napisati sljedeće:
Koji ograničeni šovinistički pogled, ne samo sad nego od većine na temi. Zašto ne bi on, takav privlačan, njoj poslužio kao trofej (makar se ne mora s tim ni pred kim hvaliti) ili dobro sjećanje? Zašto je on taj koji bi nju navodno iskoristio ako ona njega jednako želi? Zašto se ženama uvijek pretpostavlja takva slabost, kao da ih jedan seks odjednom čini ovisnima o drugom sudioniku čina?

Onda sam razmislila o naslovu.
"Udana a zaljubljujem se u mlađeg muškarca"
Ono što se može s nekom vjerojatnošću iščitati iz boldanog je da zaista zamišlja budućnost s njim jer ističe zaljubljenost umjesto privlačnosti, i da ju ograničava ili čak frustrira što je toliko mlađi da s njim (kakti) ne može očekivati budućnost.

E pa Satrani, evo bit ću prva na temi koja će ti reći da su godine često glupost, ništa ne moraju značiti. Sto ljudi, sto ćudi. Nisi ga upoznala dovoljno da znaš da te želi samo avanture radi. Nije ni on tebe. Možda mu se stvarno sviđaš/svidiš. Samo kao primjer, Ivo Pogorelić je s 22 godine oženio 19 godina stariju i bio s njom 16 godina, do njene smrti. Zašto ga za početak bolje ne upoznaš? Što se tvog muža tiče, pobogu, sama činjenica da ste ste u braku i da imate djecu ga ne čini svecem ni komadom zlata kojeg trebaš čuvati pod svaku cijenu.
Sorrz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.