Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2015., 22:10   #21
Quote:
Graso kaže: Pogledaj post
Ljudi moji svi smo mi svjesni da se od ljubavi i zraka ne zivi...
Gasterbajter ili nesto slicno sto od osobe trazi izbivanje od kuce nije lako, al ako neko to moze raditi, znaci ostaviti zenu dicu prijatelje kumove i roditelje nekako mi ne ide uglavu komentari "ja bez muza nemogu"
A sve ostalo imas, znaci samo si bez njega. Sto ti nije bolje to nego da oboje radite 2 posla i dodete krepani doma da bude "boli me glava".... Zasto ste tako slabi karakteri....
Po zakonu u braku se sve dili na pola sto ne, znaci zanimanje majka/kucanica je jedan od bolje placenih poslova, ne zato sto je lak...

I nek mi vise neko da razlog za "ja to nebi mogla, meni je to tesko, meni triba muz"
Meni nije jasno ako ljudi odu u inozemstvo raditi i to planirano na vise od 6mj zasto obitelj nedje s njima, pa jeftinije je zivjet na okupu.

Zanimljiva je cinjenica da svi automatski podrazumjevaju da su zene kucanice, i naravno da ti treba muz a ne bankomat, posao+djeca+kucanstvo i onda se ti cudis sto netko kaze da joj treba muz, djeci treba tata, nema tih novaca koji ce nadoknadit odvojenost na dulje vrijeme.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 01:28   #22
polly probam objasniti moj pogled na to malo bolje, zakonski sve sto je steceno u braku se smatra pola zenino pola muzevo bez obzira koja je razlika u primanjima i koliko je ko nasljedija, niko normalan nece ici raditi vani i ostaviti obitelj iza sebe za iste pare koje moze zaraditi doma, place vani su visestruko vece nego doma.
Neznam za Zagreb al sitvacija u dalmaciji ne ide na bolje, sve vise ljudi se odlucuje za ici raditi vani.. Nekad su to oboje zena i muz, trbuhom za kruhom a najcesce je to samo muz.
Nisam se bas najbolje izrazija u proslom postu, ono sto sam tija reci je zena koja ostaje doma i brine se o dici i kuci itekako zaradi pola i u biti radi veci i tezi posa nego npr: blagajnica/ucteljica/menanderica etc...


plavidupin ajde neka je 6 miseci covik vani, al je ostalih 6 miseci tu 24/7 ako svi mogu ici i ostati na okupu sigurno da je to bolje al to nije uvik opcija. Nepada mi napamet reci da je lako voditi kucu i odgajati dicu, to je posa sam po sebi i vise nego dovoljan, uz to ti i netriba nista drugo. I kad te dite dnevno pita na skype "tata ti mi falis, ajde se vrati" nije mu nimalo lako objasniti da ces vratiti al da nemozes odma i ne zaplakati. Al nije lako ni doci u staraca pitati soldi ili ziviti pod istim krovom. Kao i sve postoje prednosti i mane, i nemamo svi jednake ciljeve, ambicije i nasljedstvo u zivotu.

Sad uzimam primjer mog kolege, zena nije TILA ziviti bez njega i trazila je da on radi doma jer naravno nemoze ona bez muza, dica bez oca. Lik pristane na to i zaposli se u nekom lancu prodavaonica ribe sa kako on kaze pristojnim primanjima. Zivili ko podstanari dok nisu dobili dite, kcerku i odjednom taj stan je mali za troje a izdatci sami po sebi veci jer ih je sada troje.
Muzu triba nam vise para.... I tako on mlati prikovrimene i nosi mobitel u sebe da bi bija dostupan ako sto treba prebaciti etc... I pokriju oni racunicu, pozitivna nula kako se kod nas cesto kaze. Iducih par godina to tako funkcioniralo dok nisu oboje skuzili da ce se VISE VIDITI ako on bude radija vani i vise toga stvoriti za kcerku.
Dakle nekih 6+ godina je tribalo zeni da kaze da moze sama, virujem da je ona puno prije skuzila al za priznati je tribalo 6+ godina. Od nule do kuce broda i 2 stana (60 i 70 kvadrata) u 18 godina.
Graso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:37   #23
Muž je nedavno dobio dvije ponude za Njemačku.
U prvoj verziji:vrlo opasan posao u sumi s nekim strojem za otprilike jednak novac sadašnjoj placi,kad se oduzmu izdaci/porez.

Druga verzija:rad od večernjih sati do rane zore,vozi ves.
U toj verziji neznam kakva placa..
To mu našao kolega,koji bi isto prešao tu al ne može trenutno.
Oba posla su Sjeverna Njemačka,jedan u Münchenu a drugi 15 km od tog grada..
Uglavnom,muž još nije odlučio al mislim da ce ostati..
Vjerojatno da smo oboje bez posla drukčije bi se razmišljalo i spremnije išlo..
Ovako ja vjerojatno cu tu dobit za stalno.

I dvoumim se onda..ovdje siguran posao ostavit a tamo počet u domovima,do bolnice ssanjat samo..njemački mi ne ide bas nikako..
A opet pristala bi i ići i pokušati ako bi on isao i ustabilio se..
Morala bi,nema smisla nadugo život tamo/vamo..
Može neko vrijeme,ak trajno bas i nismo za to..
Njemu teško pada da bi se odvajali..
Uvjek je tražio poslove u kojima je relativno blizu i vraća se kuci..
A ni meni razdvajanje obitelji nije lako
Pogotovo sto sam odrasla bez roditelja i sama ponisao daon ode a ja ostajem me zabrinjava i rastužuje..
Nije nikad htio špediciju koja je pasji život..
Eto,mi smo kazem na vagi još..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:06   #24
Najčešće je taj gastarbajterski život kruh sa sedam kora koji košta zdravlja i sreće.
Malo je ljudi koji rade vani a da se ne narade.
Nije lako biti gastarbajter i daleko od obitelji i domovine. Bez obzira jesi li muškarac ili žena. Svaka čast hrabrim ljudima koji se muče vani da bi im obitelj i djeca imala lakši i bolji život.
To je sve kaj bum rekla.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:28   #25
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Muž je nedavno dobio dvije ponude za Njemačku.
U prvoj verziji:vrlo opasan posao u sumi s nekim strojem za otprilike jednak novac sadašnjoj placi,kad se oduzmu izdaci/porez.

Druga verzija:rad od večernjih sati do rane zore,vozi ves.
U toj verziji neznam kakva placa..
To mu našao kolega,koji bi isto prešao tu al ne može trenutno.
Oba posla su Sjeverna Njemačka,jedan u Münchenu a drugi 15 km od tog grada..
Uglavnom,muž još nije odlučio al mislim da ce ostati..
Vjerojatno da smo oboje bez posla drukčije bi se razmišljalo i spremnije išlo..
Ovako ja vjerojatno cu tu dobit za stalno.

I dvoumim se onda..ovdje siguran posao ostavit a tamo počet u domovima,do bolnice ssanjat samo..njemački mi ne ide bas nikako..
A opet pristala bi i ići i pokušati ako bi on isao i ustabilio se..
Morala bi,nema smisla nadugo život tamo/vamo..
Može neko vrijeme,ak trajno bas i nismo za to..
Njemu teško pada da bi se odvajali..
Uvjek je tražio poslove u kojima je relativno blizu i vraća se kuci..
A ni meni razdvajanje obitelji nije lako
Pogotovo sto sam odrasla bez roditelja i sama ponisao daon ode a ja ostajem me zabrinjava i rastužuje..
Nije nikad htio špediciju koja je pasji život..
Eto,mi smo kazem na vagi još..
Hm,u svakom slucaju,ako prvi nije nista posebno placen,drugi bi bio jos manje. Ti bi morala fino zapeti da dodjes do bolnice,mada sad moze se i to desiti,ali jezik bi morala nauciti(ali sigurno bi ti bolje islo uciti u Njemackoj nego kuci,nemoj brinuti o tome). ma,ja da sam u Bajernu,mami bi na rucak stizala,ovako budem sretna kad stignem na dorucak, a krenem u 6 Sjeverna Njemacka ti je mrvicu dalje a i manje su place,jos kad opalis u bivsu Istocnu. München i Stuttgart - dobre place,ali i ocajno skupi stanovi...No,nije to tema.
Racunajuci po starim gastosima,gdje je zena cuvala kucu,djecu i njegove, a on dolazio jednom u godinu dana(uglavnom za Bozic), donio pare koje je usparao hraneci se konzervama i najjeftinijim kobasicama, mozda napravio jos jedno dijete da se osigura za iducu godinu u odsustvu; danas su vremena malo i promjenila.Sad nije tolika tlaka kupiti kartu za sto eura i doci bar jednom mjesecno kuci ili da voljena zenica skokne do DE.
Da je objema stranama zezancija-je.Ovaj zivi tamo ko vuk sam, ona ovamo...nisu danasnji brakovi kao prije sto godina,sad se to brze rijesava:ili ovako ili onako
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 11:25   #26
Ertriken,pa da tako i on kaze.
Premala razlika a velike promjene.
A i znaš sto još..to traženje kruha preko pogače nije uvjek dobro..
Izvrnes život naopačke..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 12:38   #27
Quote:
Graso kaže: Pogledaj post
polly probam objasniti moj pogled na to malo bolje, zakonski sve sto je steceno u braku se smatra pola zenino pola muzevo bez obzira koja je razlika u primanjima i koliko je ko nasljedija, niko normalan nece ici raditi vani i ostaviti obitelj iza sebe za iste pare koje moze zaraditi doma, place vani su visestruko vece nego doma.
.......
od ono malo obitelji koje znam a da muž ili žena radi u inozemstvu onaj tko ostaje kući bome ne čoha kožicu i ne provodi dane zavaljen u fotelju i gleda sapunice na tv-u
raditi puno radno vrijeme, pa se zalomi ponešto prekovremenih, pa uleti kakav honorar,....te brinuti se sam za djecu i razvažati ih po školama, aktivnostima, doktorima,...uzputno se pobrinut i za bakutanere jer nema tko drugi.....meni baš ne izgleda festival nerada i super zabave
a van ne idu svi da bi zaradili za vile, luksuzne aute, ...... nekima je to jedini način da na stolu ne posluže meni iz obližnjeg kontejnera
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 00:27   #28
a cuj polly, da ti misecno sidne na racun 35k kuna ili u slucaju sefa mog sefa 75k kuna mislis da ima potrebe raditi puno radno vrime, pa malo prekovremenih pa tu i tamo koji honorar ?
A čohati kožicu i provodi dane zavaljen u fotelju gledajuci sapunice na tv-u meni izgleda ko festival trolanja i podjebavanja
Graso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 07:40   #29
Moj muz je dobio ponudu za super posa u njemackoj, placa je bila bolesna, mogucnost napredovanja. I ja zatrudnim, otpisemo njemacku zasad.
Mene faks veze tu, beba i tako, nije lako sada to sve iskombinirat.
Ali kad ja zavrsim, ja sam za to da idemo van!
Ne zbog financija toliko, nego radi iskustva u nekoj boljoj firmi, sad imamo love, manje nego bi muz dobio van ali imamo jer muz radi.

Sama bi ostala ode neko kratko vrijeme, jer njemu poslovi nisu placeni da umiru od gladi i da nemaju di sa zenom i ditetom. Nego solidni poslovi koje nije dobio jer je balkanac, jeftina snaga nego jer je jedan od boljih u struci.

Meni nisu jasne zene koje Tu krpaju kraj s krajem, a ne zamislivo im je da se ode van radit. Je treba muz, hrana ne treba, djeci nista ne treba. Zasto zivit lagodno kad mozete tesko.
Da ode ima solidnog posla za ljude. Da se otvaraju tvornice da se pokrece nesto nebi bila zagovorbik da se ide. Al vani imas veci izbor i vecu mogucnost zarade. Ode mozes komodno cekajuci posao crknut od gladi.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 07:46   #30
Quote:
Graso kaže: Pogledaj post
a cuj polly, da ti misecno sidne na racun 35k kuna ili u slucaju sefa mog sefa 75k kuna mislis da ima potrebe raditi puno radno vrime, pa malo prekovremenih pa tu i tamo koji honorar ?
A čohati kožicu i provodi dane zavaljen u fotelju gledajuci sapunice na tv-u meni izgleda ko festival trolanja i podjebavanja
To je onda problem tih zena kojima se ni ne radi.
Ne znam koliku bi muz trebao imat placu ili karijeru da bi rekla da cu biti domacica samo zbog tog.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 15:41   #31
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
To je onda problem tih zena kojima se ni ne radi.
Ne znam koliku bi muz trebao imat placu ili karijeru da bi rekla da cu biti domacica samo zbog tog.
Obicno su žene domaćice (ako muž radi vani i dovoljno zaradjuje) jer za plaću od cca 3000-4000kn koliko dobije žena u hrvatskoj više se isplati paziti i čuvati djecu doma.naravno da se ovo ne odnosi na žene s karijerom...
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 09:11   #32
Quote:
Pomorac35st kaže: Pogledaj post
Obicno su žene domaćice (ako muž radi vani i dovoljno zaradjuje) jer za plaću od cca 3000-4000kn koliko dobije žena u hrvatskoj više se isplati paziti i čuvati djecu doma.naravno da se ovo ne odnosi na žene s karijerom...
mene tiha jeza vata na ovo...
ubiti, pojma nemam šta bi radila da ne radim...
adj kad je on doma, al kad je na brodu posal me spasi
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:31   #33
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
mene tiha jeza vata na ovo...
ubiti, pojma nemam šta bi radila da ne radim...
adj kad je on doma, al kad je na brodu posal me spasi
Ako imas normalan posao onda se slažem s tobom,ali ako ti je izbor raditi u tomija,konzuma,kladionici ili kafiću bez nedilje,praznika,slobodnog dana za 3000kn onda je bolje odgajat dicu doma i imat hoby...
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:45   #34
Quote:
Pomorac35st kaže: Pogledaj post
Ako imas normalan posao onda se slažem s tobom,ali ako ti je izbor raditi u tomija,konzuma,kladionici ili kafiću bez nedilje,praznika,slobodnog dana za 3000kn onda je bolje odgajat dicu doma i imat hoby...
da, to stoji
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:42   #35
Quote:
Pomorac35st kaže: Pogledaj post
Ako imas normalan posao onda se slažem s tobom,ali ako ti je izbor raditi u tomija,konzuma,kladionici ili kafiću bez nedilje,praznika,slobodnog dana za 3000kn onda je bolje odgajat dicu doma i imat hoby...
za mnoge takav posao je spas;
danas ne možeš opstati bez dvije plaće-i to je činjenica.
vani idu oni koji,doista,moraju,
kao što je netko već primjetio-nisu više ni vani
prosječne plaće tako velike,a troškovi mali kao 60' 70'tih,
da se može tako dobro zaraditi i uštedjeti.
To se odnosi na prosječne plaće-
možda je nešto drugačija situacija sa VSS plaćama.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 13:34   #36
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A od kuda ti, oh genijalce znas da i takvih situcija nema? Glavno da ti svoju mizoginiju ispljunes gdje god stignes, ha? Zene ne rade na bausteli, vec se brinu za stare i nemocne, po austrijama, njemackama i to 24/7
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 18:38   #37
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Najčešće je taj gastarbajterski život kruh sa sedam kora koji košta zdravlja i sreće.
Malo je ljudi koji rade vani a da se ne narade.
Nije lako biti gastarbajter i daleko od obitelji i domovine. Bez obzira jesi li muškarac ili žena. Svaka čast hrabrim ljudima koji se muče vani da bi im obitelj i djeca imala lakši i bolji život.
To je sve kaj bum rekla.
A u Hrvatskoj ljudi drkaju kurac na poslu?

Svi se svugdje narade, samo je vani bolje organiziram posao, pa napraviš 3 puta više nego kod nas, a i plaća ti je 2-3 puta veća, zavisi od struke.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:56   #38
Novac je primarni pokretač u ovom konzumerizmu, ne ljubav. Dakle, ako ima novca puno toga funkcionira u braku. Ako nema novca, malo toga funkcionira.
Osim toga, zašto bi ljudi trebali stalno biti zajedno?
Mnogima sigurno odgovara razdvojenost. Ionako su današnji brakovi većinom pro forme, a od muža se po defoultu očekuje da donosi novac u kuću.
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:57   #39
gastići imaju veću penziju od sudaca ili liječnika,
tako da to nije loše ić za gastarbajtera

Ne cijenim ljude po tituli, nego karakteru
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.