Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2015., 17:22   #41
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Mislila sam na nju. Ona svoj postupak opravdava. Kao, ispricala se i bilo joj je zao, a on je bezobraznik zbrisao.

Nije napisala, ako se ne varam, kad se to dogodilo. Mozda mu treba neko vrijeme da se smiri. A mozda je stvarno kreten.

Mislim da su oboje jako nezreli i trebali bi se sabrati prije nego se to dijete rodi. Meni uopce nije jasno kako su si njih dvoje zamislili da ce taj odnos funkcionirati i zasto bi netko htio imati dijete s muskarcem koji se drzi mamine suknje, odnosno sa zenom koja svako malo ima bijesne ispade.
nisam u životu nikad na ikoga dignula ruku, niti više ikad mislim, a i ovaj šamar sa mojom mršavom rukom nije slicio na samar, no dobro, necu se pravdat, što je tu je.
voljela sam čovjeka i to je dijete bilo i dalje je željeno, neće joj ništa faliti sigurna sam. Ne pravdam se, govorim kako je bilo, mrzim sebe zbog toga što sam napravila, najradije bi vratila vrijeme, ali to nažalost ne mogu. To se dogodilo ima 20-tak dana otprilike, i dogovor je bio stat, razmislit, poći popričat s nekim ako treba, da cuje i moju i njegovu stranu, no čim dođe doma naši dogovori padaju u vodu jer majka nastavlja torturu. Sad sam se i ja makla pa što bude bit će.
mateaaa02 is offline  
Old 27.07.2015., 17:25   #42
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
Odakle da krenem...rastavljena sam i u 6.mjesecu trudnoće sa muškarcem kojeg sam upoznala nakon propalog braka, planirali smo se vjenčati i živjeti sa njegovima dok ne steknemo nešto sami. Njegova majka od samog početka naše veze nije me baš najbolje prihvaćala i konstantno je imala zlobne komentare na mene, a njihov inače jako blizak odnos izazivao je u meni ispade bjesa i ljutnje i sve naše svađe su uglavnom bile radi njegove majke koja je bila treća osoba u našoj vezi. Tako i naša posljednja svađa u kojoj je stao u majčinu obranu nakon što je ona par dana prije naših zaruka zaključila da ja baš nisam za njega, u naletu bijesa sam ga ošamarila i isti sekund se pokajala i ispričala, a on otrčao majci i izjadao se, na što ga je ova dočekala raširenih ruku i totalno okrenula protiv mene. Pogađate, od vjenčanja nema ništa, nestao je sa lica zemlje, niti me zove, niti se meni javlja.Sto mi je radit, to je bio čovjek kojeg sam voljela, bebica je trenutno jedino što me drži, kako dalje? Falila sam radi šamara, ali hormoni i emocije su me ponijele,pokajala sam se i ispričala, no da li je to razlog za ovakav njegov postupak?
Joj kako si ovo opisala meni je grc u trbuhu. Ako je to tako ta veza od pocetka nije imala sanse, pa cak i da ste brak sklopili mislim da to ne bi bilo funkcionalno i da bi ti bila jako frustirana.
kuroishijin is offline  
Old 27.07.2015., 17:26   #43
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Nemam zivaca polemizirat sada oko ovog, al cu samo rec da je bolje za autoricu da beskicmenjak nije uz nju i djeteta, jer sam uvjeren da bi beskicmenjak od djeteta napravio kretena. Jebo beskicmenjaka koji je na zenin samar otrco materi u krilo. Da se mene pita, takve bezmudne likove bi odveo u konclogor na istrebljenje.

Ja bi šamar uzvratio pa makar triput bila trudna. Koja je ona pizda materina pa da je u stanju njemu zaljepiti šamar i kako si to dopušta..?
Toliko o šamaru, ali šamar je ovdje kap koja je prelila čašu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 27.07.2015., 17:27   #44
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja bi šamar uzvratio pa makar triput bila trudna. Koja je ona pizda materina pa da je u stanju njemu zaljepiti šamar i kako si to dopušta..?
Toliko o šamaru, ali šamar je ovdje kap koja je prelila čašu...
U ovoj prici samar je najmanje bitan.
kuroishijin is offline  
Old 27.07.2015., 17:28   #45
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
nisam u životu nikad na ikoga dignula ruku, niti više ikad mislim, a i ovaj šamar sa mojom mršavom rukom nije slicio na samar, no dobro, necu se pravdat, što je tu je.
ma nije isto kada žena ošamari muškarca i obratno, evo mene seksualno uzbudi kada me cure ošamare.

recimo da vidiš dva psa u parku. jedan je veeeliki jedan maaaali. ovaj maaali ošamari veeećeg, zar je taj šamar ima istu težinu kao da ga je učinio veeeliki pesek maaaalom?!
Končar Zanussi is offline  
Old 27.07.2015., 17:32   #46
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
nemam djecu iz prvoga braka...meni je 29., a njemu 24...da, znam i godine su otežavajuća okolnost...
Kako u Dalmaciji kažu: tko liježe s djetetom, ustaje popišan.

Jasno je da je jedno kad muškarac ošamari ženu, drugo kad žena ošamari muškarca a treće kad trudna žena ošamari muškarca.

Svaki muškarac koji je gentelmen, cool, neće nikad ošamariti ženu a podnijet će ako ga ošamari žena, naročito ako je trudna. Izjednačavati šamar muškarca i žene je stvarno

5 godina starija žena od muškarca, to može Severina ili neka druga iz šou biznisa, ali za ostale to vrlo često završi raskidom.

Sad ćeš biti samohrana majka, ako imaš dovoljno love neće ti biti strašno. Znam dosta samohranih majki koje žive sasvim emotivno dobro.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Old 27.07.2015., 17:35   #47
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
nisam u životu nikad na ikoga dignula ruku, niti više ikad mislim, a i ovaj šamar sa mojom mršavom rukom nije slicio na samar, no dobro, necu se pravdat, što je tu je.
voljela sam čovjeka i to je dijete bilo i dalje je željeno, neće joj ništa faliti sigurna sam. Ne pravdam se, govorim kako je bilo, mrzim sebe zbog toga što sam napravila, najradije bi vratila vrijeme, ali to nažalost ne mogu. To se dogodilo ima 20-tak dana otprilike, i dogovor je bio stat, razmislit, poći popričat s nekim ako treba, da cuje i moju i njegovu stranu, no čim dođe doma naši dogovori padaju u vodu jer majka nastavlja torturu. Sad sam se i ja makla pa što bude bit će.
Opet se opravdavas. Nemoj to raditi. Nije bitan samo samar nego i bijes koji nakupljas u sebi i ne znas sto bi s njim.

Trebas nauciti drugacije reagirati na negativne emocije. I to prije nego sto se dijete rodi.

On je mozda sad nestao, ali svejedno je otac djeteta, a njegova majka mu je baka. I mijesat ce se u odgoj. A ti ces biti i umorna i zivcana i mozda ces imati problema s postporođajnom depresijom. Moras se nauciti nositi s problemima.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 27.07.2015., 17:39   #48
Quote:
Končar Zanussi kaže: Pogledaj post
ma nije isto kada žena ošamari muškarca i obratno, evo mene seksualno uzbudi kada me cure ošamare.

recimo da vidiš dva psa u parku. jedan je veeeliki jedan maaaali. ovaj maaali ošamari veeećeg, zar je taj šamar ima istu težinu kao da ga je učinio veeeliki pesek maaaalom?!
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Kako u Dalmaciji kažu: tko liježe s djetetom, ustaje popišan.

Jasno je da je jedno kad muškarac ošamari ženu, drugo kad žena ošamari muškarca a treće kad trudna žena ošamari muškarca.

Svaki muškarac koji je gentelmen, cool, neće nikad ošamariti ženu a podnijet će ako ga ošamari žena, naročito ako je trudna. Izjednačavati šamar muškarca i žene je stvarno

5 godina starija žena od muškarca, to može Severina ili neka druga iz šou biznisa, ali za ostale to vrlo često završi raskidom.

Sad ćeš biti samohrana majka, ako imaš dovoljno love neće ti biti strašno. Znam dosta samohranih majki koje žive sasvim emotivno dobro.
Prema zakonu je isto i prestanite trolati. Ovakvim postovima vrijeđate i muskarce i zene.

Stvarno vise ne mislim upozoravati.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 27.07.2015., 17:43   #49
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Opet se opravdavas. Nemoj to raditi. Nije bitan samo samar nego i bijes koji nakupljas u sebi i ne znas sto bi s njim.

Trebas nauciti drugacije reagirati na negativne emocije. I to prije nego sto se dijete rodi.

On je mozda sad nestao, ali svejedno je otac djeteta, a njegova majka mu je baka. I mijesat ce se u odgoj. A ti ces biti i umorna i zivcana i mozda ces imati problema s postporođajnom depresijom. Moras se nauciti nositi s problemima.
Uh ovdje mi imamo vise problema od obicnog mijesanja u odnose i negativne emocije ... zapravo imamo posrednu pasivnu agresiju u vezi i ja vidim samar samo kao poljedicu iste a ne uzrok ... ta veza je daleko od zdrave kako je opisano, jako puno negativne energije od strane mama-sin odnosa koji nije bas normalan.
kuroishijin is offline  
Old 27.07.2015., 17:49   #50
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Prema zakonu je isto i prestanite trolati. Ovakvim postovima vrijeđate i muskarce i zene.

Stvarno vise ne mislim upozoravati.
Nitko nije ni rekao da po zakonu nije isto. Ne definira zakon pojam gentlemana nego život.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci

Zadnje uređivanje lavore : 27.07.2015. at 18:12.
lavore is offline  
Old 27.07.2015., 19:08   #51
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam sigurna želim li ga vratiti, takve osobe se ne mjenjaju, da bi voljela da mi dijete ima oba roditelja, bi.....ali što je tu je. Zanimalo me mišljenje neutralnih ljudi i dobila sam očekivane odgovore.
Njegova pupčana vrpca s majkom s jedne strane i tvoje šamaranje s druge strane su oboje i samostalno razlog za razlaz, a ovako skupa ne znam čemu dileme.
Dijete će imati oba roditelja i ako ti roditelji nisu supružnici. Tako da ne znam čemu izjave da bi voljela da ima oba roditelja, kad ih ima svakako.
Potrudi se ostati koliko toliko korektna s njim, ipak je to otac djeteta kojeg nosiš, i to je to.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 27.07.2015., 19:41   #52
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Njegova pupčana vrpca s majkom s jedne strane i tvoje šamaranje s druge strane su oboje i samostalno razlog za razlaz, a ovako skupa ne znam čemu dileme.
Dijete će imati oba roditelja i ako ti roditelji nisu supružnici. Tako da ne znam čemu izjave da bi voljela da ima oba roditelja, kad ih ima svakako.
Potrudi se ostati koliko toliko korektna s njim, ipak je to otac djeteta kojeg nosiš, i to je to.
Nadam se da će imati oba roditelja, tj. da ce pronaći muda i javiti se i sa mnom popričati ko normalna, zrela osoba, ako to uopće može, jer sve razgovore dosad je vodila majka, pa se nadam da će on biti taj drugi roditelj, a ne ona...
mateaaa02 is offline  
Old 27.07.2015., 20:07   #53
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Neka je on to prepričao majci. Nije tu problem.
Je, tu je problem. Jebes muskarca koji se skriva ispod majcine suknje. Nema za cim zaliti. Ekonomski je neovisna i nece biti prva samohrana majka. Neka trazi dnk potvrdu ocinstva i alimentaciju. To je sve sto bi trbala traziti od maminog sina.
siddharta is offline  
Old 27.07.2015., 20:10   #54
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
Nadam se da će imati oba roditelja, tj. da ce pronaći muda i javiti se i sa mnom popričati ko normalna, zrela osoba, ako to uopće može, jer sve razgovore dosad je vodila majka, pa se nadam da će on biti taj drugi roditelj, a ne ona...
A gle, on će biti otac tom djetetu kakav god da je. Možeš lupiti sto puta glavom o zid, to ga neće promijeniti.
Nekako (optimistično) vjerujem da je on zapravo još uvijek samo balav i našao se u ulozi kojoj (još) nije dorastao. To je puno optimističniji scenarij od onoga da neće nikad ni biti zreliji od ovoga.
Neka ti prioritet bude organizirati si život bez njega, logistiku, financije i sve ostalo. Fokusiraj se na dijete i kako ćeš si organizirati život kada ono dođe.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 27.07.2015., 20:27   #55
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja bi šamar uzvratio pa makar triput bila trudna. Koja je ona pizda materina pa da je u stanju njemu zaljepiti šamar i kako si to dopušta..?
Toliko o šamaru, ali šamar je ovdje kap koja je prelila čašu...
lijepo. digao bi ruku na trudnicu. odlicno
Boze sacuvaj

matea, zanemari samar, nebitan je, pocni pisati i stavi sve na papir, trebat ce ti kada se beba rodi, ako se u meduvremenu papak ne javi, razmisli zelis li ga upisati kao oca, ako se on odluci, i ti za upis, pripremi se na brodolom, ako u meduvremenu ne izgladite situaciju. sve je bitno. njegovo ponasanje kroz trudnocu prema tebi, i vasem nerodenom djetetu. on je duzan brinuti za tebe u trudnoci, tako stoji u zakonu
sretno

btw, njegova majka nema nista sa vasim djetetom, moj savjet ti je, da ne odlazis u njegovu kucu ,niti u njezinu blizinu.
niptuck is offline  
Old 27.07.2015., 20:28   #56
sad sam sa svojima, koji me podržavaju i super su prema meni, imam i prijateljice na koje uvijek mogu računat i posao koji me čeka, kad dođe bebica odoh u podstanare jer ne želim od ovoliko godina ni svojima biti vječno na teret, ne bojim se obaveza ni samohranog majčinstva
mateaaa02 is offline  
Old 27.07.2015., 20:35   #57
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
lijepo. digao bi ruku na trudnicu. odlicno
Boze sacuvaj

matea, zanemari samar, nebitan je, pocni pisati i stavi sve na papir, trebat ce ti kada se beba rodi, ako se u meduvremenu papak ne javi, razmisli zelis li ga upisati kao oca, ako se on odluci, i ti za upis, pripremi se na brodolom, ako u meduvremenu ne izgladite situaciju. sve je bitno. njegovo ponasanje kroz trudnocu prema tebi, i vasem nerodenom djetetu. on je duzan brinuti za tebe u trudnoci, tako stoji u zakonu
sretno

btw, njegova majka nema nista sa vasim djetetom, moj savjet ti je, da ne odlazis u njegovu kucu ,niti u njezinu blizinu.
mislila sam radi djeteta ga upisati kao oca, djete zasluzuje to znati, ali naravno sve ovisi o njegovom ponasanju još ovih par mjeseci. Meni je beba na prvom mjestu i neću učiniti ništa na njenu štetu, premda neznam kako će se oni postaviti u toj situaciji. ne mogu shvatit da ti sve ove dane malo nedužno biće ne padne na pamet, ko šiša mene
mateaaa02 is offline  
Old 27.07.2015., 20:46   #58
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
mislila sam radi djeteta ga upisati kao oca, djete zasluzuje to znati, ali naravno sve ovisi o njegovom ponasanju još ovih par mjeseci. Meni je beba na prvom mjestu i neću učiniti ništa na njenu štetu, premda neznam kako će se oni postaviti u toj situaciji. ne mogu shvatit da ti sve ove dane malo nedužno biće ne padne na pamet, ko šiša mene
ima ih

oni ce te pustiti da budes sama, da sama ''obavis svoje'' bez pitanja kako je beba , kakav je tijek trudnoce, kako si... a kad se maleno rodi, ojaca i stasa u savrseno malo bice, pojavit ce se Oni i traziti svoja prava .



ta prava ce i dobiti, a to je najtuznije od svega.

iskreno se nadam da neces morati prolaziti kroz sve to.i da ce njemu doc iz dupeta u to malo mozga. jer inace. trebat ce ti puno zivaca a jebeno je tesko ostati hladne glave.

dijete treba oca. ali takve oceve ne treba nitko
niptuck is offline  
Old 27.07.2015., 20:46   #59
Quote:
mateaaa02 kaže: Pogledaj post
sad sam sa svojima, koji me podržavaju i super su prema meni, imam i prijateljice na koje uvijek mogu računat i posao koji me čeka, kad dođe bebica odoh u podstanare jer ne želim od ovoliko godina ni svojima biti vječno na teret, ne bojim se obaveza ni samohranog majčinstva
Ima tek 24 i ovisan je o mami iznad svake mjere. Ne znam ali ajd ubuduće nađi zrelog i samostalnog muškarca a ne klinca. Nisu za vezu i brak svi oni muškarci sa kojima je dobar seks ili su zabavni.

Pusti sada sve, smiri se malo jer je vidljivo da te hormoni čine emocionalno nestabilnom a tako možeš naštetiti sebi i bebici.
Ovo ti je škola koliko je važno da je muškarac zreo u glavi i postupcima, da ne forsaš nešto što ne ide i da ubuduće biraš razumom a ne samo srcem i željama.
Da su mlađi fokusirani na seks i zabavu a ne obiteljske obaveze i djecu. Današnji mladi ljudi su dosta nezreli čak i sa 30. Ako u početku ne mogu ništa bez mame odlučiti, ne forsaj brak ili vezu sa takvim.

Smiri taj bijes , ispiši sve kaj te muči i onda prebaci fokus na bebu i sebe.
On sam mora odlučiti kako ćete dalje. Tvoje ludovanje, ljutnja i uznemirenost škode bebi. Nije on otišao samo zbog šamara već se ne javlja i otišao je zato jer nije spreman na obaveze i bebu.
Mama mu je dobar izgovor.
Ti misli o sebi i ponašaj se kao da ga nema.
Dobiti ćeš bebicu, trebaš još proći i postporođajni uragan od hormona pa smiri malo doživljaj. Nije važno tko je kriv i nije važna mama. Sad je važna beba i tvoja sreća.

Quote:
oni ce te pustiti da budes sama, da sama ''obavis svoje'' bez pitanja kako je beba , kakav je tijek trudnoce, kako si... a kad se maleno rodi, ojaca i stasa u savrseno malo bice, pojavit ce se Oni i traziti svoja prava .
Niptuck ovo je vrlo izgledan scenarij.
Na kraju će još sinek i mamica tražiti da dijete bude kod njih cijele vikende onda kada bude dovoljno samostalno... ali sad ih beba i mama ne zanimaju. Doslovno.
Ljudi su sposobni biti tako pokvareni i dvolični nažalost pa zbog inata, egoizma i prkosa ponašati se neljudski.
Mislim ipak da je autorica dovoljno pametna i samostalna da sama odluči što i kako će dalje.
pozitivax is offline  
Old 27.07.2015., 21:04   #60
Bila u braku, starija od njega, trudna i još mu zvinula šamar. Pitam se koja majka ne bi na to reagirala. Zato njegovoj uopste ne zamjeram. Imaš dovoljno godina, ili si mislila da će dečko odrasti kad sam postane otac? Nema opravdavanja za nasilje. Ko jedanput udari, opet će. Bio pod hormonima ili ne. Bili ti njemu oprostila da je te udario? Za kraj još da napomenem da ti je dečko pravi Gentleman jer se samo pokupio i otišao, ima ih koji bi sasvim drugačije reagirali. Neko je napomenu u postu prije da piše u zakonu da se mora brinuti o tebi dok si trudna. Koja glupost. Ti ga šamara a on neka te drži za ručicu.
__________________
Vrijeme je stari sudija.
MissChaos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.