Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 15:33   #1
Očajna sam, molim vas za pomoć

Ovako...Imam 18 godina, i u vezi sam sa dečkom godinu dana.Odlično se slažemo i nema tu nikakvih problema.Jedini problem su moji roditelji koji mi brane vezu s njim, nisu ga upoznali, ne žele.Inače učenica sam gimnazije, završila sam treći razred. Problem je što ja ne mogu podnijeti ovaj pritisak, roditelji mi konstantno brane vezu, govore razne gluposti, inače roditelji se međusobno ne slažu i svađaju se svakodnevno, zapravo mislim da kod njih postoje određeni psihički problemi u kojima im ne mogu pomoći.Ne doživljavaju me, ne pitaju me ništa, govore mi da će me istjerati iz kuće i da nikad neće odobriti moju vezu.Majka također govori da će završiti u grobu zbog mene.Ne znam je li tko imao ovakvih situacija, ali nakon 18 godina života s njima, prilično sam se naviknula na svakakve situacije.No, ovo je sad uzelo maha i njihove reakcije su postale poprilično pretjerane.Znam da će ovdje biti puno komentara kako sam ja balavica i da ne znam što je ljubav i ostalo.Sebe smatram zrelom osobom, osobito na uvjete u kojima sam odrasla.Često puta dođem na rub samoubojstva ili bijega od kuća, no jednostavno nemam hrabrosti za nešto takvo.Moj dečko radi u inozemstvu i posljednje vrijeme razmišljam da se preselim s njim, odnosno da iznajmljujemo stan, problem je što ću tamo biti sama, iako mislim da ću upoznati ljude jer se radi o selidbi u obližnji grad koji je od mog mjesta udaljen 15ak kilometara.Jednostavno razmišljam o ovom koraku jer sam na rubu.Moji roditelji jednostavno neće prihvatiti moju vezu i mene kao osobu, posljednjih godina me sputavaju u svemu, dopuštaju mi izlaske do 00:00 h iako sam punoljetna i odgovorna osoba.Brane mi gotovo sve što se može zabraniti.Nijedna moja prijateljica im ne odgovara i za svaku imaju sto primjedbi, te mi na kraju zabrane druzenje s njom.Molim vas za savjete, jako sam očajna i ne mogu više podnijeti ovaj pritisak, tjeraju me iz kuće citiram majku : SPAKUJ SE I GUBI SE ODAVDE IZ OVE KUĆE MI TE VIŠE NE ŽELIMO VIDJET. Ja ozbiljno razmisljam o selidbi, dečko dobro zarađuje i on bi me financirao neko vrijeme.POMOZITE
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:41   #2
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
.Imam 18 godina,
učenica sam gimnazije, završila sam treći razred.
Problem je što ja ne mogu podnijeti ovaj pritisak, roditelji mi konstantno brane vezu, govore razne gluposti, inače roditelji se međusobno ne slažu i svađaju se svakodnevno, zapravo mislim da kod njih postoje određeni psihički problemi u kojima im ne mogu pomoći.Ne doživljavaju me, ne pitaju me ništa, govore mi da će me istjerati iz kuće i da nikad neće odobriti moju vezu.Majka također govori da će završiti u grobu zbog mene.
Često puta dođem na rub samoubojstva ili bijega od kuća,
Brane mi gotovo sve što se može zabraniti.Nijedna moja prijateljica im ne odgovara i za svaku imaju sto primjedbi, te mi na kraju zabrane druzenje s njom.Molim vas za savjete, jako sam očajna i ne mogu više podnijeti ovaj pritisak, tjeraju me iz kuće citiram majku : SPAKUJ SE I GUBI SE ODAVDE IZ OVE KUĆE MI TE VIŠE NE ŽELIMO VIDJET.
Moj bi ti savjet bio da se obratiš Centru za socijalnu skrb i tražiš intervenciju u obitelji. Tvoji roditelji su dužni brinuti se za tebe i osigurati ti normalan život, pa ako ne znaju sami kako onda nek se potrude uz pomoć stručnih osoba. Ne savjetujem ti da prekidaš školovanje jer na to imaš potpuno pravo. Inače, ovo je prestrašno za čitati, s tim da vjerojatno nisi sve ružno ni napisala.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:42   #3
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Ovako...Imam 18 godina,:
Koliko ima on?

Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
inače roditelji se međusobno ne slažu i svađaju se svakodnevno, zapravo mislim da kod njih postoje određeni psihički problemi u kojima im ne mogu pomoći.:
Čiji? Roditeljski? Napiši kakvi ako možeš....neko ima neku dijagnozu?

Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjete, jako sam očajna i ne mogu više podnijeti ovaj pritisak, tjeraju me iz kuće citiram majku : SPAKUJ SE I GUBI SE ODAVDE IZ OVE KUĆE MI TE VIŠE NE ŽELIMO VIDJET. Ja ozbiljno razmisljam o selidbi, dečko dobro zarađuje i on bi me financirao neko vrijeme.POMOZITE :confused.:

Imaš dobru temu "Otrovni roditelji" za početak...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:44   #4
Ja ne planiram prekidati školovanje, planiram se upisati u školu u tom grad u koji se planiram preseliti.Stvarno sam očajna, ne znam kome da se obratim.Vjerujte, ovo nije ništa naspram ostaloga što mi govore i rade.Samo ću reći da mi otac govori da sam ku*va i krmača, i to je samo mali dio.Stvarno razmisljam o preseljenju jer ovako stvarno vise ne mogu, vec godinama ovo pokusavam prozvakati i trpim sve i svasta, ali nakon svih tih godina mislim da trebam tome stati na kraj, iako imam tek 18 godina i nemam koga tražiti za pomoć, ne želim ići po centrima i ne znam gdje, jer ne znam ništa o tome, ne želim bacati ljagu na svoju obitelj, želim se maknuti od svojih roditelja i ne želim ih neko vrijeme u svome životu, jer iskreno ja ne znam vole li oni mene uopće kada mi ovako šta mogu raditi.
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:47   #5
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Koliko ima on?
On ima 24 godine


Čiji? Roditeljski? Napiši kakvi ako možeš....neko ima neku dijagnozu?

Nemaju dijagnozu, ali otac je majci zabranio druzenje s njezinom obitelji, jednom godisnje posjetimo baku koja zivi 10 kilometara od nas, majka se na sve to vec prilagodila i prije mi je bilo žao nje, ali sada je ona postala gora nego otac. Otac mrzi sve ljude i gotovo nam zabranjuje kontakt sa svijetom.Osim pod njegovim nadzorom, također mi govori kako će mi on naći prijatelje, dečka i ostalo



Imaš dobru temu "Otrovni roditelji" za početak...
Ne znam više šta da radim, vjerujte očajna sam kada ovo pišem nepoznatim ljudima
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:47   #6
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Ovako...Imam 18 godina, i u vezi sam sa dečkom godinu dana.Odlično se slažemo i nema tu nikakvih problema.Jedini problem su moji roditelji koji mi brane vezu s njim, nisu ga upoznali, ne žele.Inače učenica sam gimnazije, završila sam treći razred. Problem je što ja ne mogu podnijeti ovaj pritisak, roditelji mi konstantno brane vezu, govore razne gluposti, inače roditelji se međusobno ne slažu i svađaju se svakodnevno, zapravo mislim da kod njih postoje određeni psihički problemi u kojima im ne mogu pomoći.Ne doživljavaju me, ne pitaju me ništa, govore mi da će me istjerati iz kuće i da nikad neće odobriti moju vezu.Majka također govori da će završiti u grobu zbog mene.Ne znam je li tko imao ovakvih situacija, ali nakon 18 godina života s njima, prilično sam se naviknula na svakakve situacije.No, ovo je sad uzelo maha i njihove reakcije su postale poprilično pretjerane.Znam da će ovdje biti puno komentara kako sam ja balavica i da ne znam što je ljubav i ostalo.Sebe smatram zrelom osobom, osobito na uvjete u kojima sam odrasla.Često puta dođem na rub samoubojstva ili bijega od kuća, no jednostavno nemam hrabrosti za nešto takvo.Moj dečko radi u inozemstvu i posljednje vrijeme razmišljam da se preselim s njim, odnosno da iznajmljujemo stan, problem je što ću tamo biti sama, iako mislim da ću upoznati ljude jer se radi o selidbi u obližnji grad koji je od mog mjesta udaljen 15ak kilometara.Jednostavno razmišljam o ovom koraku jer sam na rubu.Moji roditelji jednostavno neće prihvatiti moju vezu i mene kao osobu, posljednjih godina me sputavaju u svemu, dopuštaju mi izlaske do 00:00 h iako sam punoljetna i odgovorna osoba.Brane mi gotovo sve što se može zabraniti.Nijedna moja prijateljica im ne odgovara i za svaku imaju sto primjedbi, te mi na kraju zabrane druzenje s njom.Molim vas za savjete, jako sam očajna i ne mogu više podnijeti ovaj pritisak, tjeraju me iz kuće citiram majku : SPAKUJ SE I GUBI SE ODAVDE IZ OVE KUĆE MI TE VIŠE NE ŽELIMO VIDJET. Ja ozbiljno razmisljam o selidbi, dečko dobro zarađuje i on bi me financirao neko vrijeme.POMOZITE
prvo, mislim da si fulala tj ovo ti nije tema za ŽUD (misli, i ja nisam ovdje inače da pišem, samo čitam)

drugo, ono boldano, zrele osobe od 18 g ne razmišljaju o samoubojstvu, posebice radi ove tematike.....zato si mislim da te prebace na teens ili neš slično

treće, budeš usamljena a preseliš se 15tak km od trenutnog stanovanja??
znaš da je to 15tak minuta vožnje udaljeno?

četvrto, svakako bi trebala razmišljati da iskoristiš priliku i seliš, imaš 18, punoljetna si, a doma ti je koma...sa starcima ne funkcionira?
u čemu je problem???

a ako ti je ostala još jedna godina školovanja, pa pregrmi to onak junački, i nastavi se viđat s njim, ionako oni djeluju da su 'psi koji laju'

osim ako....
koji je razlog da ga ne žele upoznati, ne znaju apsolutno ništa o njemu ili su nešto načuli pa ga ne žele blizu svoje kćerke?
žaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:50   #7
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Ne znam više šta da radim, vjerujte očajna sam kada ovo pišem nepoznatim ljudima
Nisi odgovorila na nijedno pitanje

dobro gimnazija nije neka škola, al nakon četvrte možeš probat tražit posao, pogledaj na Psihologiji temu "Otrovni roditelji" ima sličnih priča....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:50   #8
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Moj dečko radi u inozemstvu i posljednje vrijeme razmišljam da se preselim s njim
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Ja ne planiram prekidati školovanje, planiram se upisati u školu u tom grad u koji se planiram preseliti.
Ne razumijem misliš se upisati u školu u inozemstvu tamo gdje ti dečko živi? 15 km odnosi se na koju relaciju?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:54   #9
Quote:
žaks kaže: Pogledaj post
prvo, mislim da si fulala tj ovo ti nije tema za ŽUD (misli, i ja nisam ovdje inače da pišem, samo čitam)

drugo, ono boldano, zrele osobe od 18 g ne razmišljaju o samoubojstvu, posebice radi ove tematike.....zato si mislim da te prebace na teens ili neš slično

Moja pogreška, PONEKAD SAM ZNALA RAZMISLJATI O TOME, više ne.

treće, budeš usamljena a preseliš se 15tak km od trenutnog stanovanja??
znaš da je to 15tak minuta vožnje udaljeno?
Znam, nije u tome poanta, mislila sam na to ako se preselimo da ću ja biti sama u stanu, sama živjeti, on će biti na terenu

četvrto, svakako bi trebala razmišljati da iskoristiš priliku i seliš, imaš 18, punoljetna si, a doma ti je koma...sa starcima ne funkcionira?
u čemu je problem???
Doma je malo za reći koma, pokušavam opisati da bi ste doživjeli barem djelić onoga što ja proživljavam.

a ako ti je ostala još jedna godina školovanja, pa pregrmi to onak junački, i nastavi se viđat s njim, ionako oni djeluju da su 'psi koji laju'
Viđamo se, ali u tajnosti, tj.oni ne znaju kad se mi vidimo i stalno moram nešto lagati i izmišljati, dosta mi je toga

osim ako....
koji je razlog da ga ne žele upoznati, ne znaju apsolutno ništa o njemu ili su nešto načuli pa ga ne žele blizu svoje kćerke?
Nisu čuli ništa, ne znaju ništa, ali jednostavno ne žele ga, jer on nije dovoljno dobar za mene, zapravo oni meni žele kreirati život po svojoj volji, naći mi prijatelje, udati me za bogatog muža koji ima 5 mercedesa, tako sam ja njih shvatila otprilike, uvijek kažu kako moram naći dečka u svom rangu, da ću biti siromašna i da ćemo dečko i ja dolaziti kod njih doma i moliti ih da nam kupe kruh
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:55   #10
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne razumijem misliš se upisati u školu u inozemstvu tamo gdje ti dečko živi? 15 km odnosi se na koju relaciju?
Ne, planiramo se preseliti u jedan gradić ovdje 15ak kilometara, u kojem bi se ja upisala u gimnaziju. On bi i dalje radio u inozemstvu i financirao bi me. Inače dolazi na tjedan dana svaki mjesec, znam da bi mi bilo teško, ali ne može mi biti teže od ovoga, vjerujte
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:58   #11
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Nisu čuli ništa, ne znaju ništa, ali jednostavno ne žele ga, jer on nije dovoljno dobar za mene, zapravo oni meni žele kreirati život po svojoj volji, naći mi prijatelje, udati me za bogatog muža koji ima 5 mercedesa, tako sam ja njih shvatila otprilike, uvijek kažu kako moram naći dečka u svom rangu, da ću biti siromašna i da ćemo dečko i ja dolaziti kod njih doma i moliti ih da nam kupe kruh
a gle, u takvoj situaciji jedino što za sebe možeš napraviti je otići, pa kako god

neće oni dijeliti krevet sa tim sa 5 Mercedesa, već ti, oni će se eventualno vozati u jednom od njih!
jeste inače bogati pa zato furaju taj standard, ili suprotno, pa preko tebe žele isfurati svoje neke snove?

ako imaš priliku živjeti sa dečkom, napravi to, nema te šta brinuti usamljenost, kada ćeš ionako biti zatrpana obvezama samostalnog života i nastavka školovanja

imaš frendice za podršku?
žaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:02   #12
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Ovako...Imam 18 godina, i u vezi sam sa dečkom godinu dana.Odlično se slažemo i nema tu nikakvih problema.Jedini problem su moji roditelji koji mi brane vezu s njim, nisu ga upoznali, ne žele.Inače učenica sam gimnazije, završila sam treći razred. Problem je što ja ne mogu podnijeti ovaj pritisak, roditelji mi konstantno brane vezu, govore razne gluposti, inače roditelji se međusobno ne slažu i svađaju se svakodnevno, zapravo mislim da kod njih postoje određeni psihički problemi u kojima im ne mogu pomoći.Ne doživljavaju me, ne pitaju me ništa, govore mi da će me istjerati iz kuće i da nikad neće odobriti moju vezu.Majka također govori da će završiti u grobu zbog mene.Ne znam je li tko imao ovakvih situacija, ali nakon 18 godina života s njima, prilično sam se naviknula na svakakve situacije.No, ovo je sad uzelo maha i njihove reakcije su postale poprilično pretjerane.Znam da će ovdje biti puno komentara kako sam ja balavica i da ne znam što je ljubav i ostalo.Sebe smatram zrelom osobom, osobito na uvjete u kojima sam odrasla.Često puta dođem na rub samoubojstva ili bijega od kuća, no jednostavno nemam hrabrosti za nešto takvo.Moj dečko radi u inozemstvu i posljednje vrijeme razmišljam da se preselim s njim, odnosno da iznajmljujemo stan, problem je što ću tamo biti sama, iako mislim da ću upoznati ljude jer se radi o selidbi u obližnji grad koji je od mog mjesta udaljen 15ak kilometara.Jednostavno razmišljam o ovom koraku jer sam na rubu.Moji roditelji jednostavno neće prihvatiti moju vezu i mene kao osobu, posljednjih godina me sputavaju u svemu, dopuštaju mi izlaske do 00:00 h iako sam punoljetna i odgovorna osoba.Brane mi gotovo sve što se može zabraniti.Nijedna moja prijateljica im ne odgovara i za svaku imaju sto primjedbi, te mi na kraju zabrane druzenje s njom.Molim vas za savjete, jako sam očajna i ne mogu više podnijeti ovaj pritisak, tjeraju me iz kuće citiram majku : SPAKUJ SE I GUBI SE ODAVDE IZ OVE KUĆE MI TE VIŠE NE ŽELIMO VIDJET. Ja ozbiljno razmisljam o selidbi, dečko dobro zarađuje i on bi me financirao neko vrijeme.POMOZITE
Kao da čitam priču sa mojim roditeljima.. Ti si djete iz problematične obitelji i obzirom da si jako mlada, živa i željna slobode i ostvarenja u životu na bilo kakav način dečko ti je došao kao svojevrsan spas da se makneš iz obiteljskih problema u sigurnu utješnu luku gdje je sve divno i krasno. Roditelji osjete tvoj bijeg i to u njima izaziva jako negativne reakcije. Situacija je jako eksplozivna, ti bježiš oni te pokušavaju psihičkim zlostavljanjem ubijediti u suprotno.
Mislim da sa svojima trebaš POKUŠATI sjesti i jasno i glasno im reći da si ti odrasla djevojka i normalno je da imaš dečka, također je normalno da završiš školu i ne bježiš glavom bez obzira, također da očekuješ njihovu podršku u svemu tome. Situacija zahtjeva ozbiljnost i zrelost sa tvoje strane. Ukoliko u njima ima iti malo pameti trebali bi ti razumjeti i pokušati izgladiti odnos, što traži trud i sa tvoje i sa njihove strane.
Ti si jako mlada i pokušaj shvatiti da je nekad bolje i nešto pretrpjeti bar dok ne završiš školu i pronađeš nekakav posao neko ovako ići u nepoznato sa dečkoj gdje ne znaš kako ćeš završiti na koncu. Što ako Vaša veza pukne za mjesec dana u jednoj oštroj svađi, ti nemaš kamo nego vratiti se nazad roditeljima..

Savjet, prošao sam to i znam da ti je grozno i odvratno se osjećaš, i znam koliko si nemoćna da bilo što promjeniš u ponašanju svojih roditelja prema tebi. Neka ti osnovna životna misao bude da završiš školu i nađeš neki posao, da si financijski neovisna da možeš poći u samostalni život sa dečkom. Nisi u situaciji da baš imaš nekog velikog izbora kada se realnos sve sagleda. Ako je vaša ljubav jaka on će se strpjeti još godinu ili dvije gdje možete imati konkretne planove i vidjeti da li će veza i dalje biti kvalitetna, također i planirati zajednički život.

Mlada si, shvati da i tvoja negativna energija i agresivnost iz njih tjera ono najgore. Oni se neće libiti bilo što reći ili učiniti da te zadrže pod svojom kontrolom...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:03   #13
Quote:
žaks kaže: Pogledaj post
a gle, u takvoj situaciji jedino što za sebe možeš napraviti je otići, pa kako god

neće oni dijeliti krevet sa tim sa 5 Mercedesa, već ti, oni će se eventualno vozati u jednom od njih!
jeste inače bogati pa zato furaju taj standard, ili suprotno, pa preko tebe žele isfurati svoje neke snove?

Ni bogati ni siromašni, ali majka je bila nezaposlena do svoje 30-e godine, i napatila se sa ocem, koji ju je prije puno godina i tukao, a dan danas ju psihički zlostavlja i omalovažava, isto kao i mene, ne tuče nas, ali ovo psihičko zlostavljanje je neopisivo, jednostavno ne znam kako se više nositi s tim, i uvijek se tješi kako su svi ti njihovi problemi jer nisu imali novca, ali sada imaju novca i problemi su i dalje tu. A to je sve do njih i njihove psihe, barem ja tako mislim. I također mi govori kako će mene moj dečko tući i kako nikada nećemo imati ništa da mi je s njim život zapečaćen i da ću požaliti što ih nisam slušala.

ako imaš priliku živjeti sa dečkom, napravi to, nema te šta brinuti usamljenost, kada ćeš ionako biti zatrpana obvezama samostalnog života i nastavka školovanja

Majka mi je rekla danas kako će ona napraviti show ako ja odem zivjeti s njim i da cu se morati vratiti kuci, tipa ucjenjuje me, i govori kako ce ona umrijeti od mog bezobrazluka

imaš frendice za podršku?
Frendice znaju moju situaciju u detalje, a ima tu još puno toga.One mi kažu da idem i da mi ne treba biti žao da će biti žao samo roditeljima nakon što vide koliko sam se napatila s njima i da će me moliti da se vratim.Prijateljice znaju sve, i pomažu mi na sve načine, šta god mi treba uvijek su tu, puno puta me zovu da dodem kod njih zivjeti, ali meni je to jednostavno prestrašno i bilo bi me sramota, i ovako se osjećam kao neko siroče
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:06   #14
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kao da čitam priču sa mojim roditeljima.. Ti si djete iz problematične obitelji i obzirom da si jako mlada, živa i željna slobode i ostvarenja u životu na bilo kakav način dečko ti je došao kao svojevrsan spas da se makneš iz obiteljskih problema u sigurnu utješnu luku gdje je sve divno i krasno. Roditelji osjete tvoj bijeg i to u njima izaziva jako negativne reakcije. Situacija je jako eksplozivna, ti bježiš oni te pokušavaju psihičkim zlostavljanjem ubijediti u suprotno.
Mislim da sa svojima trebaš POKUŠATI sjesti i jasno i glasno im reći da si ti odrasla djevojka i normalno je da imaš dečka, također je normalno da završiš školu i ne bježiš glavom bez obzira, također da očekuješ njihovu podršku u svemu tome. Situacija zahtjeva ozbiljnost i zrelost sa tvoje strane. Ukoliko u njima ima iti malo pameti trebali bi ti razumjeti i pokušati izgladiti odnos, što traži trud i sa tvoje i sa njihove strane.
Ti si jako mlada i pokušaj shvatiti da je nekad bolje i nešto pretrpjeti bar dok ne završiš školu i pronađeš nekakav posao neko ovako ići u nepoznato sa dečkoj gdje ne znaš kako ćeš završiti na koncu. Što ako Vaša veza pukne za mjesec dana u jednoj oštroj svađi, ti nemaš kamo nego vratiti se nazad roditeljima..

Savjet, prošao sam to i znam da ti je grozno i odvratno se osjećaš, i znam koliko si nemoćna da bilo što promjeniš u ponašanju svojih roditelja prema tebi. Neka ti osnovna životna misao bude da završiš školu i nađeš neki posao, da si financijski neovisna da možeš poći u samostalni život sa dečkom. Nisi u situaciji da baš imaš nekog velikog izbora kada se realnos sve sagleda. Ako je vaša ljubav jaka on će se strpjeti još godinu ili dvije gdje možete imati konkretne planove i vidjeti da li će veza i dalje biti kvalitetna, također i planirati zajednički život.

Mlada si, shvati da i tvoja negativna energija i agresivnost iz njih tjera ono najgore. Oni se neće libiti bilo što reći ili učiniti da te zadrže pod svojom kontrolom...
Ukoliko ne,

Problem je što sam pokušala na sve načine, dakle već neko vrijeme im pokušavam sve objasniti, ali oni ne žele čuti. Pokušala sam na miran i fin način, ne žele me ni saslušati. Dečko i ja se nikad ne svađamo i stvarno se dobro slažemo. Njemu nije problem čekati godinu dana i ne znam šta, jer i u ovih godinu dana smo se tako skrivali i sve to, i nikad se nije žalio na to, jer zna u kakvoj sam situaciji. Mene muči upravo to što ti kažem kako bi se oni trebali ponašati i potruditi, ja sam stvarno pokušala na SVE načine koje možete zamisliti, i ne uspijeva, jednostavno ne ide, to me najviše frustrira. Mislila sam da će se s vremenom naviknuti da imam dečka i da će ga barem upoznati, no jednostavno ne žele.Isti su kao i prvog dana kad sam im rekla da imam dečka. Ništa se nije poboljšalo.I ja stvarno ne znam kako riješiti taj problem.Jedino riješenje koje ja trenutno vidim je da se preselim, jer ovo me psihički ubija
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:08   #15
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Frendice znaju moju situaciju u detalje, a ima tu još puno toga.One mi kažu da idem i da mi ne treba biti žao da će biti žao samo roditeljima nakon što vide koliko sam se napatila s njima i da će me moliti da se vratim.Prijateljice znaju sve, i pomažu mi na sve načine, šta god mi treba uvijek su tu, puno puta me zovu da dodem kod njih zivjeti, ali meni je to jednostavno prestrašno i bilo bi me sramota, i ovako se osjećam kao neko siroče
pa eto, ako imaš toliko dobre frendice, valjda budu i uz tebe i ako se preseliš tih 15km

ima poantu i radical gore iznad, da tko zna što će se desiti da tim dečkom za mjesec dva, i ako prekinete možeš se naći stvarno sama, ALI ipak, ako imaš priliku, ako dečko već godinu dana tolerira potrebito skrivanje zbog roditelja, i spreman je na sve to, pa očito nije veza za baciti....ja bi riskirala na tvom mjestu....izgleda da ti samo može biti bolje

nitko ne zaslužuje psihičke torture, posebice od onih koji bi trebali paziti na tebe

i da...sasvim je moguće da se i preobrate kad odeš tj vide da su te izgubili svojim ponašanjem...tako da...
preseli, imaš još mjesec sva do početka nove školske godine valjda, do tada si posloži malo život i kreni odraditi tu zadnju godinu
žaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:14   #16
Quote:
žaks kaže: Pogledaj post
pa eto, ako imaš toliko dobre frendice, valjda budu i uz tebe i ako se preseliš tih 15km

ima poantu i radical gore iznad, da tko zna što će se desiti da tim dečkom za mjesec dva, i ako prekinete možeš se naći stvarno sama, ALI ipak, ako imaš priliku, ako dečko već godinu dana tolerira potrebito skrivanje zbog roditelja, i spreman je na sve to, pa očito nije veza za baciti....ja bi riskirala na tvom mjestu....izgleda da ti samo može biti bolje

nitko ne zaslužuje psihičke torture, posebice od onih koji bi trebali paziti na tebe

i da...sasvim je moguće da se i preobrate kad odeš tj vide da su te izgubili svojim ponašanjem...tako da...
preseli, imaš još mjesec sva do početka nove školske godine valjda, do tada si posloži malo život i kreni odraditi tu zadnju godinu
Problem je što će oni meni raditi scene i ako se ja preselim oni će dolaziti uznemirivati me, zvati me, otići kod njegovih napraviti scenu, sve će napraviti samo da mi prekinemo, mislili su da ćemo mi prekinuti još prije godinu dana kad su mi zabranili da idem s njim i počeli o njemu pričati grozote, vrijeđati ga i govoriti kako je neradnik, ljigavac, i ostalo, bez da su ga upoznali. No kada su vidjeli da mi nismo prekinuli, to kao da im je dalo poticaja za još gora ponašanja, zabranili su mi da uopće izlazim malte ne, osim da im detaljno opišem kad idem, s kim, gdje. Meni je najgore sad napraviti taj korak preseljenja, ja sam odlučna da ovako više ne ide i da moram otići, ali je stvar što me cijeli život drže pod staklenim zvonom i uvjerili su me u to da sam nesposobna i da ne znam ništa, da ne mogu ništa sama, da mi oni trebaju za sve.
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:14   #17
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Ne, planiramo se preseliti u jedan gradić ovdje 15ak kilometara, u kojem bi se ja upisala u gimnaziju. On bi i dalje radio u inozemstvu i financirao bi me. Inače dolazi na tjedan dana svaki mjesec, znam da bi mi bilo teško, ali ne može mi biti teže od ovoga, vjerujte
Oooooo vjeruj mi može itekako može.. scenarije ti neću nabrajati..
De se malo zbroji i oduzmi, skuži da tata i mama financiraju sve još, ti to ne možeš i pokušaj ne biti naivna nego igrati dvostruku igru.. od njih uzmi što ti treba a u slobodno vrijeme se druži s dečkom... to radi mnogo cura tvojih godina pa možeš i ti..
A ovo krmača, kurva i glupača jako grozno zvuči i dokazuje da su ti roditelji umiru od straha i bjesne zbog gubitka kontrole nad tobom.. smiri ih i bude sve u redu, završi to škole i vidi kako ćeš dalje..
Naravno da bi oni htjeli tebi naći muža, posao, fakultet i tako to jer ti si njihova mala curica... problem je u tome što si ti premlada da bi moga realno sagledati obje alternative...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:18   #18
Quote:
Rosee05 kaže: Pogledaj post
Meni je najgore sad napraviti taj korak preseljenja, ja sam odlučna da ovako više ne ide i da moram otići, ali je stvar što me cijeli život drže pod staklenim zvonom i uvjerili su me u to da sam nesposobna i da ne znam ništa, da ne mogu ništa sama, da mi oni trebaju za sve.
ovo gore je jedino bitno!
da ti to zaista želiš

a ako si već punoljetna, mogu te oni krenuti uznemiravati, i isto tako ih možeš prijaviti policiji ili zaprijetiti da ćeš to napraviti

da li je njegova familja upućena u vašu situaciju?
i nisi odgovorila, jeste inače imućni pa se starci boje nekog iskorištavanja sa njegove strane ili te žele uvaliti u takav brak gdje bi se i oni okoristili?
žaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:20   #19
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Oooooo vjeruj mi može itekako može.. scenarije ti neću nabrajati..
De se malo zbroji i oduzmi, skuži da tata i mama financiraju sve još, ti to ne možeš i pokušaj ne biti naivna nego igrati dvostruku igru.. od njih uzmi što ti treba a u slobodno vrijeme se druži s dečkom... to radi mnogo cura tvojih godina pa možeš i ti..
A ovo krmača, kurva i glupača jako grozno zvuči i dokazuje da su ti roditelji umiru od straha i bjesne zbog gubitka kontrole nad tobom.. smiri ih i bude sve u redu, završi to škole i vidi kako ćeš dalje..
Naravno da bi oni htjeli tebi naći muža, posao, fakultet i tako to jer ti si njihova mala curica... problem je u tome što si ti premlada da bi moga realno sagledati obje alternative...
Problem je što ne mogu igrati tu igru, oni me i ne financiraju pretjerano, zadnjih nekoliko tjedana mi ne daju ni kune, kažu mi idi kod njega, neka te on financira, nama više ne trebaš, u šta smo bacili svoj život, da ovako dijete imamo, gdje smo pogriješili itd. Ja sam dosada kao što vidiš sve ovo trpila i uspjela preživjeti, ali u zadnje vrijeme je postalo nepodonosljivo, cijeli dan sam u sobi i razmisljam sta dalje, ne daju mi nikuda, ne obracaju mi se, ne pitaju me nista, mama mi dode ujutro u sobu i kaze mi da ne moram dolaziti na rucak jer vise nemam pravo na njihovu hranu, takoder prije cca 2 sata sam se htjela okupati, ona mi je ugasila bojler i rekla neka se idem kupati kod dečka
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:22   #20
Quote:
žaks kaže: Pogledaj post
ovo gore je jedino bitno!
da ti to zaista želiš

a ako si već punoljetna, mogu te oni krenuti uznemiravati, i isto tako ih možeš prijaviti policiji ili zaprijetiti da ćeš to napraviti

da li je njegova familja upućena u vašu situaciju?
i nisi odgovorila, jeste inače imućni pa se starci boje nekog iskorištavanja sa njegove strane ili te žele uvaliti u takav brak gdje bi se i oni okoristili?

Ne znam koliko su oni upućeni, ali oni ne stoje baš najbolje s financijama, i ima ih dosta u kući, tako da tamo ne možemo živjeti, iako su oni stvarno dobri ljudi, i nemaju ništa protiv mene, dapače.
Inače smo negdje u sredini, oni misle kako će on mene tući i da je samnom samo zato što ću ja (vjerojatno) imati fakultet i da se on zeli samnoom okoristit, iako ja znam 100% da to nije istina jer mi je to dokazao 100 puta. Oni očito žele da se ja bogato udam kako oni ne bi morali meni davati novac i kako bi me se riješili barem financijski.
Rosee05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.