Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2015., 17:19   #61
Scarlett0!

Možeš li si zamisliti da imaš kraj sebe čovjeka, koji razgovara s tobom , ponoći te grli, vodi te u kino, planirate zajedno, kad je s tobom i kad nije, znaš da misli na tebe? I nikad ne moraš sumnjati u njega? Možeš li? Želiš li? I ne boj se, takvi postoje
To nije taj što sad drugoj tipka, ležeći pored tebe. I nemoj biti toliko tolerantna, budi malo sebična heeej!
.
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:00   #62
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ne mora značit. Ima tih nekih muškaraca koji nisu i ne namjeravaju bit vjerni. Često nađu tišu, blagu i tolerantniju curu/ženicu koja će apsolutno oddgovarat njihovim standardu mirnog zajedničkog života, koja se neće usudit pitat, koja neće znat se suprotstavit, a ako i to napravi, to će bit plaho, prestrašeno i neasertivno jer je on dovoljno hladan i emocionalno neinvestiran da bi mu mogla išta. I koja će ostat i dalje. Jer njemu će odgovarat da ima nju doma, a da šalabajza sa, za njega uzbudljivim i razvratnim napaljenicama uokolo.

To je stara stvar, Žuži je još onda to znala.

Samo je tužno da se sad autoricu percipira slabom karikom u ovom svemu zato jer ona tolerira, pa joj tako i treba. Ne treba joj. Treba joj pomoć da se ojača i osvijesti i da pukne nogom o pod, šakom o stol, whatever i otkači boravak u tako užasnom odnosu. On je tu šupčina.

A ne da ona nije dovoljno dobra, pa da ju on trpi tu dok ne nađe bolju.

Nemojte okretat diskurs u tom smjeru. Hranite motive agresora. Možda neki od vas to ne rade namjerno, ali radite to.
Što znači biti dovoljno dobar?
Za koga biti dovoljno dobar?

Ili sa nekim pašeš ili ne pašeš. To je posve jednostavna matematika...ali ova djevojka sama sebi piše minuse. Jer je pristala da bude promatrač i suigrač osobi koja je prije svega ne poštuje.

Naravno da je mlada...i da mladost trpi svašta. Ali na bazi ovakve loše veze u kojoj tolerira da osoba sa kojom živi uz nju živi paralelni život je zapravo nešto što govori o njoj. Ona je ta koja je pristala. I zašto bi se on trudio biti bolji, kada je sve i dalje po njegovom.

I nije on jedini krivac. Jer isto tako kriva je i ona, s obzirom da godinama živi sa čovjekom koji se redovno zabavlja na koje kakve načine.

Ne kažem da ga mora ostaviti. To je ipak njezin izbor i slobodna volja. Voli ga...super. Pa neka onda voli upravo takvog čovjeka kakav on jest. A on jest takav.

I vjeruj mi da se ljudi jako mogu promijeniti. Uz neku drugu ženu, on bi možda bio papak...ali uz nju je on na pijedestalu. I može raditi apsolutno ono što ga je volje, sve dok ona šutke pristaje na njegovu prirodu i narav.

I opet kažem, može ona tako živjeti vječno. Njezin izbor. Zašto ne?
Pa ljudi trpe svašta za vi velikih ljubavi. Ovo je prava sitnica
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:09   #63
Mislim da je vrijeme za jedan ultimatum. Dok ne lupiš šakom o stol neće se očito ništa promijeniti. Nekim ljudima trebaju jače i ozbiljnije riječi da bi shvatili kad je dosta.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:13   #64
Ja sam ti rekla svoj promjer i reci zelis li da ti se desi kao meni a vjerovatno hoce. Trzni se malo
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:28   #65
Quote:
Scarlett0 kaže: Pogledaj post
Od tada, mobitel ide s njim u wc, drzi ga pod jastukom, tonovi su iskljuceni, sve je pobrisano kao da je mob iz tvornice izasao.
Ti zbilja želiš završiti u braku s takvim čovjekom?


Quote:
...ali ne mogu vjerovati da netko moze biti 6 godina u vezi s osobom koju ne voli... jer, opet napominjem) ovo traje od pocetka veze.
Može, pa ljudi ostaju skupa iz raznoraznih razloga.

Ako ste skupa od tvoje devetneaste vrlo je lako moguće da vas drži skupa samo navika. Kod mene bi njegov mobitel letio (skupa s njim) ali mi je jasno da se ne znaš postaviti ili što napraviti ako je to prva veza...
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 19:09   #66
Najbolje je da se udaljiš od njega jer očito on ima paralelni život preko neta. Čim to krene nema nazad, a posebno što ti laže u lice o svom dopisivanju. Znam da je teško ali bolje je za oboje, posebno za tebe.
recreation is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 19:50   #67
Ne bih htjela otvarati novi thread, treba mi par trenutnih vecerasnjih misljenja, obzirom da mi je do muza stalo i mislim si da mozda ja pretjerujem.

Danas je prvi dan morskog godisnjeg, prethodno je muz proveo u svom rodnom kraju 3 dana i ja u svom. To mi je pasalo, a vjerujem i njemu, jer u gradu u kojem zivimo smo skoro uvijek zajedno, u jako rijetkim prilikama on izadje vani u inozemstvu gdje i inace zivimo, novi smo tamo te nemamo bas piznanstava.

Za njegov rodni kraj full mi je ok da ostane i uzivs u starim frendovima, obitelji.
Ovdje na moru javio mu se poznanik, ne bliski frend iz njegovog grada te kaze da je blizu, navodno je ozenjen, ali zena i dijete nisusa njim, i saf skuzim da bi muz izprve sam do njega u apartman, pa ak je zena tamo, dogovorit cemo pokoji zajednicki odlzak na plazu ili lokal.

Jbg sad, ja sam reagirala kivno, jer sam ga se pozeljela, i reko sto se mene tice mozes do kraja godisnjeg izdogovarat termine s ti poznanikom.

Ja nisam ostala sama, sin tinejder iz prvog braka je sa mnom, ok nam je, nije baš da se ne da uzivati bez muza.

Bas mi trebaju misljenja sa strane, jesam li bezveze povrijedena? S druge strane sta ce im zena j muskom drustvu, i vidim da se razveselio kao malo dijete i to razumijem, oboje gore vrijedni radimo i skoro da ne izlazimo, ja jos manje, on i nekako.

Pardon ako je dugacak post i pun gresaka, a slutim da je, pisem s moba, pisem i brisem, a i ne vidim cijeli text na displayu.

Unaprijed hvala :-)
Cool Breeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:16   #68
Ako već niste imali konkretne planove pusti čovjeka nek diše, nemoj bit privjesak. Valjda ne bi ni ti htjela da ti se prikrpa na druženje s kakvom babom.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 10:12   #69
Ne znam jel Scarlet još čita ovu temu, valjda da, pa ću napisati što mislim.

A mislim da te taj čovjek ne poštuje dovoljno da bi sakrio sve to od tebe, napravio lažni mail, drugi mobitel....i da će ti život s takvim čovjekom svake godine biti sve teži. Znam da je teško napustiti nešto i pustiti se u neizvjesnost, ali vjeruj mi čak i da ostaneš sama do kraja života i to će biti bolje nego pakao u koji će se s vremenom pretvoriti taj odnos.

Voli sebe i poštuj sebe dovoljno da odeš. On tvoje razumijevanje ne shvaća kao ljubav i dobrotu, nego kao samoponižavanje sebe i još će te manje cijeniti. Odi dok možeš.

Zadnje uređivanje papajacro : 22.08.2015. at 10:27.
papajacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 04:48   #70
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post

Rekao je da će ti reći kad dobije poruku?Haloo? Jel ti sebe čitaš?
Tko dobija poruke koje ne želi i ne potiče?

Pristala si na obrazac da te radi budalom i još te tapše po glavi za utjehu.
Bolje se zapitaj zašto pristaješ na takav mazohizam...Najbolji nije,jedini na svijetu nije,sigurno nije ekstra ljubavnik čim stalno chata s nekim,onda što je?
Po ovo , ona je se tu jako nisko spustila . Cuj kad dobies poruku pokazi mi je , jao majko moja . Dala mu je doznanje da joj moze radit sto god on hoce . Ja stvarno neke zene ne razumijem , sve oprastaju samo da bih ga zadrzale . Isuse.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 16:27   #71
po meni.. ako si ti znala za iskricu... to si mu ti i od početka dopustila...
i ako nije nilo nikakvog kontakta izmedju dvoje sudionika u tom tipkanju.. to je po meni psihička i emocionalna prevara.. jos gore od same fizičke...
zahtjevaj da se tog ostavi.. ako ne pristane.. otidji...
gore ce ti biti ako ostanes, i nadas se da ce se to rijesiti.. takvo dopisivanje vodi u prevaru...
__________________
You're my end and my beginning
Even when I lose I'm winning....
mania6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 18:24   #72
I ja sam istog mislhenja a to sam i rekla. Rekla sam svoj slucaj. Mani se toga
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:22   #73
Quote:
wiki pedia kaže: Pogledaj post
Aha, kužim.
Kakav je to muškarac na iskrici.
Ne živimo u 19 stoljeću. Ima aplikacija koliko želiš, nije samo iskrica u pitanju, danas ljudi moderno komuniciraju i sve je više toga da možeš se dopisivati sa puno više ljudi nego prije. Ali treba imati granice, najbolje bi bilo da iskomuniciraš sa njim i da širiš mir i ljubav.
rickyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 15:01   #74
Quote:
GORGO kaže: Pogledaj post
Mislim da postoje ljudi koji jednostavno ne mogu biti monogamni.
Bila sam u takvoj vezi, taj je stalno visio po tim društvenim mrežama (naravno bez mog znanja), priznao mi je čak i nevjeru, ja sam oprostila ,
misleći da će nakon toga cvast ruže, ali to je bilo kratkog vijeka.

Ali razlika je između tvog i ex moga, šta je moj bio loš prema meni.
Ako je to dopisivanje jedini problem, a on je voljan to prestati, onda je valjda ok da mu daš šansu.
Znaš, i ja sam bila tolerantna, praštala sam šta inače ni bi ni u ludilu...ja sam pogriješila, ali to ne znači da češ i ti.
Uvijek sam bila pobornik da se treba dati cijeli ako vjeruješ da je to to.

Želim ti sreću...
Ajme koji savjet. Ja sam stava da se tu nema sta oprastat, pedala i idemo dalje, pa dajte zene drzite malo do sebe.
__________________
Covjeku da bi bio sretan trebaju tri stvari; nekog da voli, nesto da radi i necemu da se nada. M.S.
kikica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 16:49   #75
Sve vise takvih primjera, i budimo realni-to JEST prevara..ne vicem, naglasavam
Prije ili kasnije razgovori ce otici u smjeru, ne budimo djeca, znamo kojem. Od mojih muskih prijatelja sam cula da je to na FB-u normalna, svakodnevna pojava. Nije samo da muskarci na taj nacin upadaju zenama, vec i obratno. Upitaj se, zelis li se buditi pored online drkadzije?
MillaGerax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 20:11   #76
Ja sam rekla svoj primjer. Bolje na vrijeme da se.skloni nego da razbija glavu poslije
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 22:17   #77
Muskarca,ako napadnes sa pricom sto to radi ce te pokusati napraviti budalom...ako mene pitas za savijet vrati istom mjerom...dogovori se sa prijateljicom ili prijateljom,da ti posalju tako poruke,ako su budni oko pola 3...dopisuj se i smjeskaj neka i njemu bude malo krivo...ili samo daj do znanja da nisi protiv prijateljstva,ali treba se imati mjera u nekim stvarima...
__________________
O čemu vi lupetate?;)
Kvaliteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 23:25   #78
Ja bih njega nogom u guzicu i isla traziti novog muskarca koji nema mobitel niti internet....
Maximini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 02:43   #79
Quote:
GORGO kaže: Pogledaj post
Znala sam da ćeš udrit na libido. Ovako, iz mog iskustva sigurna sam da je u pitanju nesigurnost, ali do te mjere da je mislim čak na psihičkoj bazi.
Mislim da je tu više neki žešći kompleks dokazivanja. Kao, vidite, ja mogu.

Naravno da je nesigurnost u pitanju, dobrim dijelom, jer da nisu nesigurni, ne bi imali sigurnu luku. Jednako kao što je nesigurnost tih cura to što ih trpe. Boje se ostaviti takvog partnera.

Razlog ne znam, meni je najmanji problem biti sam.

Quote:
Iako mislim da sam zaista naletila na ekstrem. Ostali da, i ja sam pitala svoje prijatelje, kažu da navodno ne dobijaju doma, hmm.
lakše je šarat nego popravit...užas
Pa sad, žena nije auto da se popravlja.

Sve su to izgovor, ali kao i uvijek, za vezu, kao i problem, je potrebno dvoje.

Quote:
nije nagon, imam i ja velik libido pa mi nikad nije palo na pamet tražit accessories sa strane
Ma nije tebi, ali ima masu cura koje rade to isto... kao i muškaraca koji ne rade.

Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Ne voliš,ti kupiš mrvice.
I izigravaš mu mamu svjesno.

Rekao je da će ti reći kad dobije poruku?Haloo? Jel ti sebe čitaš?
Tko dobija poruke koje ne želi i ne potiče?

Pristala si na obrazac da te radi budalom i još te tapše po glavi za utjehu.
Bolje se zapitaj zašto pristaješ na takav mazohizam...Najbolji nije,jedini na svijetu nije,sigurno nije ekstra ljubavnik čim stalno chata s nekim,onda što je?
Boji se biti sama, promjene, šta dalje... nastavi niz.

Quote:
GORGO kaže: Pogledaj post
Ma još mi je žalosnije šta takva govna od ljudi uvijek osvoje srce neke drage, pametne i časne osobe. Autorica je sposobna mlada ženska, koja sigurno može birati dečka.
A ništa, pamet u glavu, ako si odlučila dati šansu, daj...ali nek ti bude u potiljku da postoji migučnost da ćeš se razočarat, a tada mu daj volej u dupe
Eto zašto... zato što one biraju.

Ali ozbiljno, vi cure/žene se i same hvalite da birate, pa onda izaberite nekoga tko vrijedi.

Quote:
Kvaliteta kaže: Pogledaj post
Muskarca,ako napadnes sa pricom sto to radi ce te pokusati napraviti budalom...ako mene pitas za savijet vrati istom mjerom...dogovori se sa prijateljicom ili prijateljom,da ti posalju tako poruke,ako su budni oko pola 3...dopisuj se i smjeskaj neka i njemu bude malo krivo...ili samo daj do znanja da nisi protiv prijateljstva,ali treba se imati mjera u nekim stvarima...
I šta dobija time? Jedino dobija ako će ga nakon toga ostaviti, neku zadovoljštinu... iako mislim da nije ona za to.

Problem autorice je, što ima 25 godina, a poštuje se manje nego prosječna tinejdžerica. Kao da ima 13-16 godina. Strašno nešto. Poštuj se, poštovat će te, ne ide drukčije.

A ovaj mamlaz neka drka, nađi normalnog tipa, jer ti očito ovakvi "frajeri" donose samo frustracije.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 15:04   #80
inače, jedno vrijeme sam pisala, pa samo iščitavala, pa nakon dulje stanke, pozvala me ova temica za doprinos....
elem, NIKAD PA NI TAD ''dopisivanje s drugom'' nije ''samo dopisivanje''!!
jesam li rekla NIKAD?

ne radi svoje situacije ( u 10 godina 2 takva scenarija, eto sad je s tom drugom s kojom se dopisivao....)

razlog nebitan....ako muškarac ili žena u vezi nisu u stanju otvoreno razgovarati o potencijalnim ''navadama i zabavama'' onog drugog, a drugi nešto sluti ili kao ja i ZNA, onda je scenarij sljedeći:

- ti znaš i predosjećaš ali radi manjka samopouzdanja, samopoštovanja, lijenosti,ljubavi, straha ili neprihvaćanja kraja koji je (gotovo) neminovan, ne poduzimaš ništa osim pričanja...
- on se opravdava jer mu prstići nisu do kraja u pekmezu nego samo na poklopcu istog
- tebi to počne strašno smetati jer on ne prestaje, laže,mulja...i ti to ZNAŠ,ali naravno, ne poduzimaš ništa radikalno
- u jenom momentu ili lošem danu ili vidjevši da dopisivanje nije ''samo dopisivanje'' nađeš pokoji kompromitirajući materijal, sličku i suočiš ga s tim
- on je ljut,niječe,negira bilo što osim ''nevinog razgovora'' sa tamo nekom lijevom....stvar ega i isključivo ega u kojem ga je iskreno briga i za tebe i za vas

a ti?

1. kažeš- adio frajeru, ne zanima me ni tko ni što ni kada,ni kako....zanima me to da te zaboli ona stvar za mene i moje osjećaje, te da želim neiživljenog osnovnoškolca koji dopisivanjem,fejsanjem, tvitanjem (i sličnim petparačkim opravdanjima za (uglavnom ) hranjenje ega i prjevaru)traži izlaz iz jada i nemogućnosti da sakupi muda i kaže mi otvoreno da više nisam u interesnoj zoni.

ili

2)pročitaj sve gore navedeno i čekaj....brate mili,čekaj dok ti se noge ne osuše, grlo ne presahne i srce ne skupi ko grožđica kada naiđeš na nešto puno odurnije i ozbiljnije od pusice za lakunoć....(like yours truly did)

molim te, ono, stvarno, napravi si uslugu i poslušaj većinu ljudi na temi-noga u dupe, ali sad i odmah...
poslije ćeš se pitati zašto i poslije ćeš samoj sebi zahvaliti...


(ne postoji gora stvar od emotivne prjevare....jednostavno to nije samo prjevara nego IZDAJA!)
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.