Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 11:19   #1
Muz visi po fejsu!

Muz i ja smo dobili bebu prije dva mjeseca,ja sam na porodiljnom odsustvu dok muz radi,po citav dan se bavim bebom i kucom,ne idem nigdje i ne druzim se ni s kim jer zaista nemam vremena,dok se posvetim bebi dok kucu sredim niko mi nije ni na pameti,nisam se naspavala cestito odkako sam rodila,plus stalno kidanje zivaca zbog muzevih staraca koji zive blizu ovdje a dosadjuju i nema pomoci od njih ali opet sve se pretrpi i prodje...

Moj problem je sljedeci zbog cega mi je jutros puko film,to je se desavalo i prije ali pored svih obaveza nisam nesto ni primjecivala,naime jutros sam ustala da sa muzem popijem rahat kavu dok beba spava,subota je pa i on ne radi a jedva docekam te dane da smo zajedno malo i da sa nekim popricam.Muz je se odmah prikacio na fejs i citavo vrijeme ga je listao,sa mnom skoro sat vremena nije progovorio ni dvije rijeci.Jucer isto tako dosao sa posla,legao odmah i prikacio se na fejs dok sam ja ovamo stavljala rucak,sklanjala,prala sudje,hranila i uspavljivala bebu...i tako se to stalno desava.ja po citav dan sam sama i jedva docekam malo da sjednemo da porazgovaramo a on se odmah natovari na fejs,i jos od njega nemam nikakve pomoci,sto se tice kucanskih poslova sve moram sama,i oko bebe,ni jednu noc on nije ustao da je nahrani,izgovor mu je uvijek "on radi".

To mi je jutros vise doslo do guse,nisam pametna sta da uradim,opet pomislim da pretjerujem jer i on vjerovatno hoce da se odmori od posla ali pobogu zar sa mnom ne bi trebao zajedno odmarati,zar mu je fejs zanimljiviji od mene,molim vas ima li ko kakav pametan savjet sta da radim,da li pretjerujem,sta vi mislite?
Sharlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:30   #2
Quote:
Sharlotte kaže: Pogledaj post
Muz i ja smo dobili bebu prije dva mjeseca.....zar mu je fejs zanimljiviji od mene....
Ne mozes nista zapravo, mozes samo promatrati kak ti frajer ne kuzi stvari, da mu kazes da ne kuzi, nece shvatiti, trebao bi skuziti sam. Ne sto ne bi mogao shvatiti, nego ga vjerojatno nije briga u tom smislu u kojem bi ti da on shvaca i da se sukladno tome i ponasa.

Nista, eto, promatraj i donesi zakljucak za sebe, uzmi u obzir mogucnost da ipak niste jedno za drugo u konacnici svih konacnica. Da, imate dijete, to sada malo otezava realno sagledanje ipak nekih stvari.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:34   #3
Probaj shvatiti da nije posteno poslove dijeliti na muske i zajednicke.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:21   #4
Popričaj s mužem. Ali ne napadački nego onako, uz kavu, ufino ali iskreno.
Reci da si željna malo društva, da trebaš pomoć sa kućanskim poslovima.
Ne kužim zašto ne možeš pozvati neku dobru frendicu kući.Skuhaš joj kavu, zeru čavrljate dok ti nešto radiš. Možda ti bude htjela i pomoći(ja sam svojoj koja je friško rodila znala obaviti par stvari po kući dok smo brbljale...).
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:59   #5
A kako je bilo prije djeteta? Da li je sudjelovao u kucanstvu? Koliko dugo zivite skupa uopce?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:22   #6
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Nista, eto, promatraj i donesi zakljucak za sebe, uzmi u obzir mogucnost da ipak niste jedno za drugo u konacnici svih konacnica. Da, imate dijete, to sada malo otezava realno sagledanje ipak nekih stvari.
Da, nisu tri puta razgovarali koliko se njoj razgovaralo i odma predat papire na sud. Ne daj Boze rec muzu dragi, cili dan samo tepam i mijenjam pelene, fali mi da opet malo budem i zena, mozemo li sat dva dnevno provest ko sto smo prije provodili, stvarno bi me to ucinilo sretnom.
Mozes li mi uskocit barem vikendom da se malo odmorim, da vratim snagu da sta prije budem ona stara...etc
Ma neee, lakse se rastavit
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:33   #7
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Da, nisu tri puta razgovarali koliko se njoj razgovaralo i odma predat papire na sud. Ne daj Boze rec muzu dragi, cili dan samo tepam i mijenjam pelene, fali mi da opet malo budem i zena, mozemo li sat dva dnevno provest ko sto smo prije provodili, stvarno bi me to ucinilo sretnom.
Mozes li mi uskocit barem vikendom da se malo odmorim, da vratim snagu da sta prije budem ona stara...etc
Ma neee, lakse se rastavit
Krivo si protumacila, previse linearno promisljas. Nisam pobornik toga kako ti to tumacis, vec znam stvari unaprijed poprilicno, pa joj nije lose da uzme takve nove realnosti kao moguce. A razgovarati mogu dakako, vise vrijedi promatrati samo u njezinom slucaju. Izmedu razgovaranja i promatranja bolje joj je promatrati, ali to ne iskljucuje da mogu i/ili trebaju razgovarati. U mojem slucaju problematika je sagledavana iz vise perspektive pa je i takav respons. Slike uvijek izgledaju drugacije zavisi odakle se promatraju i tko sto zbilja vidi. Otprilike kao u sahu, sto vise mozes predvidjeti to se bolje mozes pripremiti u svim smislovima za nadolazece realnosti na toj tabli i predvidjeti ukupni ishod nadolazecih situacija. Ona treba promatrati vise nego pricati sada. U tisini su nekada stvari jasnije, s vremenom.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:41   #8
ne razumijem kako se nije angažirao oko bebe;
ili još nije prihvatio svoju očinsku ulogu
niti shvatio da od malena treba uspostaviti odnos sa djetom?

zvirkanje po fb je mnogima postao vid opuštanja,
al bi svakako trebao učestovati u zajedničkom životu
svih vas kao mlade obitelji.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:50   #9
evo iskreno, nisam čitao odgovore do sada ali sam imao isti problem sa suprugom. jebeni fejs uzvijek i u svakoj prilici, članica je bila svake grupe u kojoj se raspravljalo itd... bilo kakav razgovor sa njom bi bio nemoguć jer bi ili odgovorila agresijom ili ako je razgovor lagan, čekala da izbiflam svoje da može natrag na fejs.
kućanski poslovi za nju nisu postojali

žao mi je ali mislim da je psihijatar jedino riješenje, ja sam svojoj postavio ultimatum, ili će ona u psihijatra ili ću ja odselit. sad imamj ženu, dijete i život

ok, nadam se da se samo malo žališ ali ako je to prešlo u patologiju onda...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:51   #10
Ja iz tvojih rijeci zakjucujem sljedece:

1. Bebu si vise zeljela ti nego on.

2. Vjerovatno si preuzela sama nesvjesno na sebe sve, mogući uslov njegovog pristanka na bebu cim nece da se angazuje...

3. Navikla si ga da ti sve radis , bez oštrih rezova nećeš nista promijeniti.

Ako ste prije bebe dogovarali i pričali o tome koja je čija obaveza onda nemaš sta da se žališ.

A sve mi mirise na to da si se nadala da ce u njemu proraditi topli očinski instinkt kada dodje beba i sve ce se promijeniti a gle cuda-nije.

Mislim da si se sama dovela u situaciju u kojoj si, nažalost promjena ce ici teze , i prije bih rekla da ti smeta njegovo opuštanje i facebook vise zbog ljubomore sto ima vremena za to a ti nemas, nego sto ti realno treba pomoć.
__________________
This is the beginning of anything YOU want...
Array is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:58   #11
Samo jedno pitanje za autoricu:
Jeste li 'morali' ući u brak zbog tvoje trudnoće?
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 16:35   #12
Quote:
Sharlotte kaže: Pogledaj post

To mi je jutros vise doslo do guse,nisam pametna sta da uradim,opet pomislim da pretjerujem jer i on vjerovatno hoce da se odmori od posla ali pobogu zar sa mnom ne bi trebao zajedno odmarati,zar mu je fejs zanimljiviji od mene,molim vas ima li ko kakav pametan savjet sta da radim,da li pretjerujem,sta vi mislite?

Na svoje oči vidiš da mu je face zanimljiviji od tebe, šta nas ovdje pitaš.
Njemu je dosta posla, tebi brige oko djeteta, zajedno se očito ne možete naći, stoga će on drkat po faceu dok ti hraniš i mijenjaš malog, pa će on otići na posao pa ćeš ti stavljat slike od malog po faceu.. umjesto da se mazite u dragocjeno free time vi činite pizdarije.
Tko je kriv..
Žene će reć da je on kreten, muškarci će reć da nije mijenjanje pelena njegova briga dok radi, u sušttine oboje ste u kurcu i zanemarjujete vaš odnos. Ti si osim toga kao mlada majka, grintava, opterećena, sve je na tvojim leđima, a muškarci se obično klone grintavih žena...kao što bi rekao moj rastavljeni pa sastavljeni kolega sa friškim djetetom.. odu u rodilište sa starim softwerom a vrate ih kući sa novim...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 17:22   #13
Za pocetak mu iskljuci net

A ostalo... Vec su sve rekli ovi iznad pa da se ne pravim pametna.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 19:36   #14
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Popričaj s mužem. Ali ne napadački nego onako, uz kavu, ufino ali iskreno.
Reci da si željna malo društva, da trebaš pomoć sa kućanskim poslovima.
Ne kužim zašto ne možeš pozvati neku dobru frendicu kući.Skuhaš joj kavu, zeru čavrljate dok ti nešto radiš. Možda ti bude htjela i pomoći(ja sam svojoj koja je friško rodila znala obaviti par stvari po kući dok smo brbljale...).
Ovo je lijepo napisano I stvarno ne znam sta bi mogla nadodati , autorici mi djeluje kao fina osoba a i te drustvena mreze su dosadile I mnogi let na njih .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:14   #15
Quote:
Sharlotte kaže: Pogledaj post
zar mu je fejs zanimljiviji od mene
Očito je. Jebeš muškarca kojem prioritet nisu žena i beba nego od dosade ne zna što će pa visi na netu. Umjesto da se sjeti da je to i njegovo dijete i da se ne moraš samo ti ubijati od brige oko njega.

Razgovaraj. Prvo lijepo, ako ne ide lijepo, onda mu istresi sve što imaš i pokaži kičmu jer ćeš je inače nastaviti savijati dok on ne krene od dosade tražiti i nešto sa strane.

Doma ionako ima svu logistiku posloženu, tebe da crnčiš i brineš o njegovom djetetu. Neću ti reći da mu nije stalo jer imate malo dijete, ali jebiga, ako ga ne suočiš s tim što radi, neće biti bolje.
__________________
What is grand is necessarily obscure to weak men.
Rajani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:08   #16
Pošto se na fejsu zapravo nema kaj puno raditi, pogledaš kaj je novo u dvije, tri minute, pitanje je s kime se dopisuje, jer to je jedina stvar koja uzme vremena kad si na fejsu.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:01   #17
Rekla sam mu za fejs i ostalo i nista,nema bas nekog efekta,kaze da se on tako odmara i to je sve,jos se kao naljutio i u ljutnji pokupio sa burazom do trzn og centra da kupi neki dio za necega te da ce se vratiti za pola sata,da bi zaglavio tri sata dok sam ja ovamo bebu ta tri sata nosala po kuci cekajuci ga da dodje da bi mogla otici u wc i doruckovati.Na kraju sam morala zvati jetrvu da dodje da bebu pricuva da bi jela i u tome sam saznala da su on i buraz(njen muz)kafenisala dva sata u trznom centru,i eto sta bi mu covjek...

Dosao doma,kao da nista nije bilo,kaze sto me nisi zvala ako ti je trebalo pomoci,i da samo budalesem...

E ne dopisuje se ni s kim na fejsu jer zna mu fejs po citav dan biti otvoren na laptopu i kad nije trenutno za pc,da se dopisuje krio bi fejs.

Eto jucer mi govori kako dugo nije vidio svoje roditelje,i ja mu predlozim da zovne mamu na kavu da nam dodje,mati mu je dosla,muz je opet citavo vrijeme bio na fejsu dok je ona tu sjedila, dva sata sam ja s njom morala pricati i traziti teme na razgovor dok je muz se bavio fejsom,pa kontam ko ovdje izigrava budalu,stvarno ne znam vise sta bi tom covjeku...
Sharlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:31   #18
Nisi odgovorila na najvaznija pitanja:
Kakav je po pitanju svega bio prije rodenja djeteta?
Koliko ste dugo zivjeli skupa prije vjencanja/bebe?

Ali ima i novih pitanja:
Zasto ti tri sata nosas dijete i ne mozes na wc?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 12:57   #19
Quote:
Sharlotte kaže: Pogledaj post
...zar mu je fejs zanimljiviji od meine....?
Jednostavno, DA.

ti samo prigovaras, ko cangrizava baba. Jasno da bjezi di mu je ugodnije (Fejs, net). Lakse je ignorirati sva zenska sranja.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 13:02   #20
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorila na najvaznija pitanja:
Kakav je po pitanju svega bio prije rodenja djeteta?
Koliko ste dugo zivjeli skupa prije vjencanja/bebe?

Ali ima i novih pitanja:
Zasto ti tri sata nosas dijete i ne mozes na wc?
I prije rodjenja djeteta imao je tih svojih faza,odjednom se natovari na fejs pa prestane i sve tako,opet ja tome nisam toliko pridavala paznju jer kontala sam hoce covjek da odmori,par puta sam prigovorila,on kao prestane pa opet isto....a u braku smo godinu dana,prije braka smo bili u vezi oko sedam,osam mjeseci,odlucili smo se odmah na bebu jer smo to zajedno zeljeli a i vrijeme je bilo za osnivanje porodice,ipak ja imam 31 godinu a on 36....

A nosam bebu zato sto ima grceve i samo sto je spustim u krevetic zakoceni se od placa,dodju ti njeni periodi jutarnji kad je to muci i tad nisam u stanju nista uraditi dok mi neko ne pomogne...
Sharlotte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.