Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2015., 11:04   #101
Quote:
Sharlotte kaže: Pogledaj post
Neko rece da se moze dnevno naci par sati za sebe da se kosa opere,nasminka,depilira itd,zar vi mislite da u tih par sati dok beba spava da mi je to jedini prioritet...prioritet mi je stici napraviti jelo i sta pojesti,staviti ves da se pere,ispeglati ves.makar se istusirati da se ne osjetim na bljucanje,i odraditi jos nekih kucanskih poslova da ne bi zivjela u prljavstini i da bebu ne bi izlagala tome,mislite da mi je pored tih obaveza do depiliranja,sminkanja,sredjivanja itd...i onda zamislite sjednem da pijem kavu s muzem kojeg zeljno iscekujem citav dan da mi priskoci u pomoc i da sa mnom malo poprica,i on sjedne za fejs i pregleda,pregleda a ja pored njega ko mumija...

Ali opet ruku na srce sve ovo za moju bebu vrijedi,ne bi je mijenjala ni za sekundu proslog zivota kad sam odmarala,ali ako vec od muza nemam nikakve pomoci i ako je njemu interesantniji fejs od nas dvije onda komotno mogu biti i samohrana majka...
Sve pet, ali dok ti je dijete tako malo, možeš malo i olabaviti s kućanskim poslovima u odnosu na to kako je bilo prije djeteta.
Malo jednostavniji obroci, malo manje čišćenja i peglanja. Pa može nešto od toga pričekati i vikend kad ti je muž doma, pa se nekako organizirate da to skupa napravite.
To što se tiče drljanja po kući.
A, ako te muž fakat ne doživljava, ako se s tobom ne druži, ako se ne bavi djetetom, a ti pritom hoćeš da sve to dijelite, nisi žmk kojoj niš što muško napravi nije dovoljno dobro, ali je on jednostavno nezainteresiran, e jebiga...
To mi ne sluti na dobro.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:54   #102
Ja mislim da te muz izbjegava. A zasto to radi,shvatit ces kad pogledas odnose i brak njegovih staraca. Takoder mislim da te uzeo zdravo za gotovo, u stilu: ulovio sam si zenku,oplodio je,rodila nam mladunce i sad ja vise nista ne moram...jedino sto moram ic radit i to je to.
Komunikacijske vjestine su vrlo vazne u braku,jer ako nespretno se izrazis,on ce to shvatiti kao napad i jos vise ce se povuc i izbjegavat te.
Da li si mu probala rec: ja sam umorna, ja trebam sna, odi s bebom sat vremena van da na odspavam i sl.
Ako je brak njegovih roditelja mrtav odn.ako ne pokazuju emocije onda tvooj muz misli da tako treba bit s vama isto.
I ja mislim da se zajedno trebate odmarati.ja sam radila tako da smo poslije rucka svo troje legli na krevet i igrali se s bebom i mazili ju.to mozes dok ne pocne puzati.kasnije cete se preselit na puzzle i dekicu na pod. Malo po malo ukljucuj ga u brigu o bebi. To je najvaznije!! 1.beba mora provoditi vrijeme i sa ocem 2.ti se moras maknuti od bebe i posvetit se sebi,makar pol sata dnevno
Imam mnogo frendica koje to nisu radile pa su s jednom god bebe imale probleme da dijete nije htjelo ostati samo s tatom.
I shvacam tvoj osjecaj da mozes tako biti i samohrana majka.nije samo da te hormoni peru....bas mi je zao citati tvoju temu
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:26   #103
Quote:
Sharlotte kaže: Pogledaj post
Neko rece da se moze dnevno naci par sati za sebe da se kosa opere,nasminka,depilira itd,zar vi mislite da u tih par sati dok beba spava da mi je to jedini prioritet...prioritet mi je stici napraviti jelo i sta pojesti,staviti ves da se pere,ispeglati ves.makar se istusirati da se ne osjetim na bljucanje,i odraditi jos nekih kucanskih poslova da ne bi zivjela u prljavstini i da bebu ne bi izlagala tome,mislite da mi je pored tih obaveza do depiliranja,sminkanja,sredjivanja itd...i onda zamislite sjednem da pijem kavu s muzem kojeg zeljno iscekujem citav dan da mi priskoci u pomoc i da sa mnom malo poprica,i on sjedne za fejs i pregleda,pregleda a ja pored njega ko mumija...

Ali opet ruku na srce sve ovo za moju bebu vrijedi,ne bi je mijenjala ni za sekundu proslog zivota kad sam odmarala,ali ako vec od muza nemam nikakve pomoci i ako je njemu interesantniji fejs od nas dvije onda komotno mogu biti i samohrana majka...
Ma ja tebe razumijem, jer sam u identicnoj situaciji sta se vremena tice, beba sad ima 2 ipo mjeseca i znam dobro koji su prioriteti i mislim da nam se ne razlikuju puno. Ja nekad radije tih sat vremena igram na Candy Crusha i pijem kavu nego da bljuvotinu idem sa sebe prat. Sredjivanje sam spomenula zato sta mi nije jasno kako nemas vrijeme za sebe, jer ga moras nekako stvorit. Po tom pitanju olabavi malo, moras sama sebi olaksat kad ti vec muz ne uskace jer to nije dobro za tebe.

A kako njemu objasnit da roditeljstvo nije samo na tebi i da to nije bas lagan posao, ne znam ti ga znas najbolje. Meni moj npr. nekad zamjera sta nisam zivahna navecer s njim, kad porjesavam bebu, kucu i ucenje za ispite, a preko dana letim na sve strane, i cudom se cudi kad kazem da sam umorna i da me ledja bole i da jedino ocu lec u miru sama sa sobom, jer mi je tesko trazit pomoc i ne volim se zalit nego sve pokusavam prikazat u dobrom svjetlu. Ali time sam si napravila problem odma u startu, jer misli da ja to sve sa lakocom obavljam, i sad to moram ispravljat.

Uzmi mu mobitel iz ruku i pitaj ga koji mu je.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.