Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2015., 23:25   #41
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Pa dal tvoja svekrva kani naci sebi poso ? Stari radi , brat u skolu I on ce dobivat 200 eura djecijeg na Malog sina akoide u skolu ? Jel znate za to ? Moj rodjak na djecu dobiva 400 eura za dvoje .

Polako pa tek si dosla o kakvoj srednji ti pricas , prvo se dobro najedi i obuci . Kako svi samo mastaju cim dodju u njemacku da sto prije zgrnu love na hrpu.

Ti isto kad rodis dobiti ces neku lovu od drzave . Nisam sigurna ali mogu se raspitati pa javiti .

Znam da budemo imali prihode oni djecji a ja isto to i porodiljni zato mislim da bi odvojeno mogli skroz bolje funkcionirati. Ma nisam mislila na srednju jos ohoho malo dijete je sad bitno a ja stignem nije sila hvala nemoras se raspitati imamo tu dosta rodbine njihove i prijatelje pa jos vise uspijevamo.
meliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 23:31   #42
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
I kad budete za namjestaj u stanu , nemojte kupovati novo ima polovnog namjestaja ili isto sto svabe poklanjaju samo da ga se rijesi . Ima tu i dobrih stvari za prvu pomoc .

Da pokusavam muzu dokazat da puno ne trosi da imamo da se uskoro odselimo na svoj stan, ali eto kolko mogu utjecati na njega, ne previse ali za te polovne stvari smo se raspitali
meliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 23:35   #43
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
I šta kad sjedne na bus? Ovaj prijavi otmicu, pa da vidimo... i ne može granicu prijeći bez njegovog potpisa.
Pa ako zanemarimo činjenicu da ispod mamine suknje nema telefona, signala kao ni muda, ne znam što ćemo postići s time ni ako mu mama da da pozove policiju... jedino da izađe ispod mamine suknje i nabavi muda pa se zauzme za SVOJU obitelj.

A što se obiteljskih zakona mi se ne da na ovom forumu. Zapravo ni na kojem drugom.

Zakon ispred svakog bi trebao biti da se članovi obitelji ne manipuliraju i ne izrabljuju. Pa gle čuda, starci se uguzali klincima u gajbu na free struju i hranu.
Neš ti zakona.

A da ne pričamo o stanju trudne maloljetnice koja se sigurno osjeća vrlo oteto u tom vrtlogu ludila od strane njegove familije.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 23:36   #44
A super nek niste sami . Nisi mi odgovorila hocel svekrva ici radit? Ili ce sjediti u stanu?
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 01:49   #45
Quote:
Raabta kaže: Pogledaj post
Zaprijeti muzu da ides k roditeljima u Hrvatsku natrag s bebom i gotovo.
Opet gluposti... ma kako će ona to sama s bebom u Hrvatsku? Pomoću trikova? Evo probaj ti i 17-godišnje vlastito dijete prevest preko bilo koje granice, bez punomoći muža. Samo probaj, pa da te vidim, kako ćeš.

Quote:
meliss kaže: Pogledaj post
Draga zeno sta god jesi, sudi nekom drugom ne poznajes me ali ne trazim kritike nego ako nemas nista pametno za reci idi na drugi forum. Istina je da svekrva moze kako hoce dirigirati ali ne iz tog razloga nego jer je lukava i za mene pokvarena osoba
Na forumu, kad otvoriš temu ili postaviš post, ne možeš određivati tko će i kako komentirati. Ako ti se ne sviđa, slobodno prošetaj na drugi forum ili nešto treće.

Quote:
meliss kaže: Pogledaj post
Imam se gdje vratiti ali moja obitelj je i razlog za preranu udaju i sve ostalo,prerano sam dobila zelju za time jer djetinjstvo nisam imala nikakvo. Pod crna ovca mislim na to da on uvijek sve mora ali se to ne cijeni i ne pita ga se za zelje,znaci on bi morao sve po njihovom. Istina da su u njegovoj obitelji sve zene rospije a ja nisam takva ali se slazem da cu morati jer s prljavima moras igrat prljavo. Shvatila si situaciju kakva je i uvazit cu sve sto si rekla
Ovo ti i nije baš pametno. Od jednog sranja, pobjegla si u drugo. Najgore što možeš napraviti su stvari iz inata, bježanja, pa onda ajmo u brak, pravit djecu,... ma predivno.

Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Pa ako zanemarimo činjenicu da ispod mamine suknje nema telefona, signala kao ni muda, ne znam što ćemo postići s time ni ako mu mama da da pozove policiju... jedino da izađe ispod mamine suknje i nabavi muda pa se zauzme za SVOJU obitelj.

A što se obiteljskih zakona mi se ne da na ovom forumu. Zapravo ni na kojem drugom.

Zakon ispred svakog bi trebao biti da se članovi obitelji ne manipuliraju i ne izrabljuju. Pa gle čuda, starci se uguzali klincima u gajbu na free struju i hranu.
Neš ti zakona.

A da ne pričamo o stanju trudne maloljetnice koja se sigurno osjeća vrlo oteto u tom vrtlogu ludila od strane njegove familije.
Ma svašta... ajde lijepo uzmi svoje dijete, sjedni ga u auto, da ima ispod 18 godina, pa probaj proći granicu bez muževog papira da je dozvolio.

Moguće da sve prođe samo tako, ali... možeš se slikat ako te zatraže papir.

Još k tome, mora djetetu napravit putovnicu, a to ne može bez muža. Ako mu mama ne dozvoli da naprave djetetu putovnicu, može se slikat.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:29   #46
Kao polu-iskusni gastos, te recimo starija teta(racunaj da ti mogu biti mama da sam te sa 17 rodila) prije svega cestitam ti na bebi i cijeloj porodici koju si dobila djuture.
osnovno- trudnoca nije bolest, ne znam koliko dugo si trudna ni koliko si u Njemackoj. Molim te,za tvoje dobro i dobro tvog djeteta kreni odmah na kurs, najbolje intezivni sa studentima(brze ces nauciti), poslije toga nastavak skolovanja te posto imas 17 godina mozda jos imas pravo na djecji dodatak za sebe(inace se moze dobijati do kraja skolovanja-25 godina)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:58   #47
U svakom slucaju se nadam da imas dokaz o svom skolovanju, te da bi mogla kad ti se dijete rodi i krene u jaslice nastaviti skolovanje i Ausbildung.
http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlage...ublicationFile
Ovdje ti je link i na nasem jeziku o sistemu skolstva
http://www.siemens.de/jobs/schulabso...tEltern_BS.pdf
Najpametnije se raspitati u Arbeitsagentur, prijaviti se i sl. Rijesenje situacije ti ne mogu ponuditi iz rukava, bice tu jos svega i svacega, ali ono sto ti mogu reci:nemoj si dopustiti da budes u nezavidnom polozaju bez kruha u rukama. Za vrijeme ausbildunga ces dobijati nadoknadu(ovisno o zanimanju koje odaberes). Zivot ti je podjelio karte, sad odigraj najpametnije sto mozes. Trudi se da ucinis pravo za sebe i dijete,sem ako ne zelis da odraste u losim uvjetima uz lose uzore.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:39   #48
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Opet gluposti... ma kako će ona to sama s bebom u Hrvatsku? Pomoću trikova? Evo probaj ti i 17-godišnje vlastito dijete prevest preko bilo koje granice, bez punomoći muža. Samo probaj, pa da te vidim, kako ćeš.



Na forumu, kad otvoriš temu ili postaviš post, ne možeš određivati tko će i kako komentirati. Ako ti se ne sviđa, slobodno prošetaj na drugi forum ili nešto treće.



Ovo ti i nije baš pametno. Od jednog sranja, pobjegla si u drugo. Najgore što možeš napraviti su stvari iz inata, bježanja, pa onda ajmo u brak, pravit djecu,... ma predivno.



Ma svašta... ajde lijepo uzmi svoje dijete, sjedni ga u auto, da ima ispod 18 godina, pa probaj proći granicu bez muževog papira da je dozvolio.

Moguće da sve prođe samo tako, ali... možeš se slikat ako te zatraže papir.

Još k tome, mora djetetu napravit putovnicu, a to ne može bez muža. Ako mu mama ne dozvoli da naprave djetetu putovnicu, može se slikat.
E aj molim te, lijepo sam ti rekla da odjebeš sa obiteljskim pravilnicima, pravima, zakonima i ostalim pizdarijama. Pričaj, al ne meni jer mi se ne da i jer nemaš pojma.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:59   #49
Bla, bla, srać, truć... važno da ona može sa klincem i na Mars ako hoće... kako da ne.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:24   #50
Teoretski, taj problem prelaska granice bez dozvole oca, može riješiti tako da je prijeđe sada.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:37   #51
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Bla, bla, srać, truć... važno da ona može sa klincem i na Mars ako hoće... kako da ne.
Prika, sama sam kao maloljetnica prelazila granicu kad sam i kako sam htjela sa roditeljem, bez roditelja, čak i sama. Nikad me nitko ništa nije pitao kao ni moje starce.

A da ne pričamo o tome da postoje iznimne situacije koje se mogu riješiti i bez putovnice i bez potpisa roditelja.

Uostalom, to i onako nije tema tako da neću sudjelovati u tvom cirkusu, tim više što nisam ni rekla gdje bus vozi
Imaš buseve razne znaš... imaš i one koje voze po Njemačkama. Čudo jelda? Wow.


Na kraju krajeva nije ni bitno niti bi ikome bilo bolje da se takav kraj i dogodi.

Bolje se fokusirajmo na konkretne savjete, pomoć, mišljenja za autoricu koja se nalazi u situaciji u kojoj se nalazi, ako bude bježala naći će načina.
Ali zbilja ne bi voljela čačkat po rani nekome tko je sa 17 morao pobjeći od svojih da sad bude tamo gdje je. Tako da joj zbilja naše prepucavanje sa papirima neće pomoći. Osim tebi možda, al stvarno ne znam kako i zašto.

No da, sad i mene zanima čime se svekrva bavi? I ima li u planu da se ikad s ičim bavi?
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:41   #52
Nisam čitala dalje od ovog što si mi odgovorila pa ću možda komentirati već rečeno ili u krivom smjeru, nema veze.
Quote:
meliss kaže: Pogledaj post
Pod konzervativni mislim na to da su staromodni sto se tice odnosa u obitelji znaci sin bi trebao raditi za njih,njima stalno davati novac,
Možda bi ta konzervativnost i staromodnost bila opravdana ali samo do trenutka dok se on nije oženio!
Nakon toga to se više ne tiče konzervativizma nego pohlepe, sebičnosti itd. Ima neka Biblijska poruka tipa "ostavit će muškarac majku i oca da prione uz svoju ženu..." tako da, ako je nešto konzervativno, onda je to- to, od toga ti konzervativnijeg nema . Njih treba poštivati i pomagati im, ali kako je rečeno- ostaviti ih i biti sa svojom ženom.

Quote:
meliss kaže: Pogledaj post
Da on je trazio stan za nas a plan je bilo da oni budu kod babe koja je isto u njemackoj ali njima ne pase sto nemogu onda raditi po svom jer je to babin stan i baba je dosta stroga a nekad zlocesta jer je nedavno ostala udovica. Znaci njih niko nije silio ovamo ali je njegov tata dao otkaz u hrvatskoj i dosli su tu jer je moj muz nasao posao i sve i znali su da budu se imali kome prikrpati i motati po svome ako me razumijete nemogu ovo ljepse opisati jer je stvarno tako.
Slazem se da je u redu da im pomogne ali njegov tata jako dobro zna njemacki bolje nego moj muz i ima posao sad tu ali ne zele cekati pa da traze svoj stan i nas puste na miru nego idu k nama i komandiraju mom muzu,nadam se da sam dobro objasnila.
A da vi odete kod te babe?
Nije mi jasno tko je našao stan- jeste se vi njima prikrpali u Njemačkoj u nekom stanu pa on sad plaća "najamninu" svojima, ili je našao stan za vas, ovi se prikrpali pa sad svima plaća sve.
U svakom slučaju, kako god bilo, maknite se vi od tamo i lijepo živite svoj život kako vama odgovara.
Quote:
meliss kaže: Pogledaj post
Problem je sad sto je on nasao stan u koji idemo sa njima ovaj tjedan i onda nemoze odmah zatraziti drugi stan ceka se 6 mjeseci tu negdje da taj stan ostavi njima a mi odemo sami. Nas odnos se sve vise poljuljala pa svaki dan puno znaci i tezak je ako me razumijete
A da ti sama odeš toj babi? Meni se ona u cijeloj priči čini najnormalnija, a ovi nek rade što hoće. pogotovo jer kažeš ovo:
Quote:
meliss kaže: Pogledaj post
mislim da bi odvojeno mogli skroz bolje funkcionirati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:43   #53
Joj,ljudi,gdje ste vi otisli!! fakat,tesko da ce je neko pitati za punomoc oca da putuje sa djetetom-znam,jer stalno putujem sa mojima, posebno na relaciji njemacka- Hrvatska.
Ali,ona ocigledno ne planira bjezati,a mos misliti koliko bi joj bilo sjajno da se vrati svojima sa 17 i djetetom. Tek onda bi joj sva vrata bila otvorena.
Najpametnije je da iskoristi sanse koje ima, dobice placen kurs jezika, dobice besplatno skolovanje, a brate, da se i odluci razvesti, bice joj bolje u De nego u Cro-dobice finansijsku pomoc, placen stan i sl... Tako da, mali, radi na sebi, kreni na kurs,ne za godinu dana, nego sad. Mozes napraviti pauzu kad budes dobila bebu,te neke skole jezika imaju i tete koje cuvaju bebace dok mame uce,mozes ga otici podojiti i sl. A i manje ce te boliti glava kad budes 5-6 sati van stana. A onda kad ti se dragi vrati sa posla, njega za rukicu i fina setnja samo vas dvoje. kad ti neko krene tupiti,a ti lagano van-ne prija bebi da se svadjas,lijepo rucicu na stomak i setnja oko bloka.
Na kursu ces upoznati ljude sa svih strana svijeta,razgovaraces jednostavno sa drugim ljudima, dobijati nove informacije. nemoj si dopustiti da upadnes u ladicu Istocne Europe koja cisti stanove na crno i ne zna 20 godina kasnije otic kod doktora jer ne zna razumjeti sta joj prica.
zapamti-tu imas sanse uciniti sta zelis, mlada si, samo trebas zapeti i uciti, ljubi te teta Ertrinken
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:57   #54
Ja navijam za to da ode (s mužem ili bez njega) kod babe, baba je zakon
Uz potpis ovog što je Ertrinken napisala, samo u boljim uvjetima
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 12:54   #55
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj,ljudi,gdje ste vi otisli!! fakat,tesko da ce je neko pitati za punomoc oca da putuje sa djetetom-znam,jer stalno putujem sa mojima, posebno na relaciji njemacka- Hrvatska.
Ali,ona ocigledno ne planira bjezati,a mos misliti koliko bi joj bilo sjajno da se vrati svojima sa 17 i djetetom. Tek onda bi joj sva vrata bila otvorena.
Najpametnije je da iskoristi sanse koje ima, dobice placen kurs jezika, dobice besplatno skolovanje, a brate, da se i odluci razvesti, bice joj bolje u De nego u Cro-dobice finansijsku pomoc, placen stan i sl... Tako da, mali, radi na sebi, kreni na kurs,ne za godinu dana, nego sad. Mozes napraviti pauzu kad budes dobila bebu,te neke skole jezika imaju i tete koje cuvaju bebace dok mame uce,mozes ga otici podojiti i sl. A i manje ce te boliti glava kad budes 5-6 sati van stana. A onda kad ti se dragi vrati sa posla, njega za rukicu i fina setnja samo vas dvoje. kad ti neko krene tupiti,a ti lagano van-ne prija bebi da se svadjas,lijepo rucicu na stomak i setnja oko bloka.
Na kursu ces upoznati ljude sa svih strana svijeta,razgovaraces jednostavno sa drugim ljudima, dobijati nove informacije. nemoj si dopustiti da upadnes u ladicu Istocne Europe koja cisti stanove na crno i ne zna 20 godina kasnije otic kod doktora jer ne zna razumjeti sta joj prica.
zapamti-tu imas sanse uciniti sta zelis, mlada si, samo trebas zapeti i uciti, ljubi te teta Ertrinken
Apsolutno se slažem s tobom!
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 13:02   #56
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Bla, bla, srać, truć... važno da ona može sa klincem i na Mars ako hoće... kako da ne.
Pa znas sto, ja putujem s Novog Zelanda u Evropu, kroz Aziju, jednom godisnje vec godinama, djeca imaju drukcije prezime od mene, i nikada, nitko, me nije trazio ocevu punomoc, cak niti rodni list.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:42   #57
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
A super nek niste sami . Nisi mi odgovorila hocel svekrva ici radit? Ili ce sjediti u stanu?

Ima neke ponude za posao pa se nadam da ce ici jer je lijena skuhati obicno jelo i otusirati se jednom tjedno a kamoli sta drugo
Ma nalazi njoj moj muz posao nece ona samo sjedit,bogami
meliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:45   #58
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja navijam za to da ode (s mužem ili bez njega) kod babe, baba je zakon
Uz potpis ovog što je Ertrinken napisala, samo u boljim uvjetima
Baba tek nije,zlocesta je da je bar ona ok nebi bile ovakve muke ali starci bjeze od nje k nama,prava sapunica
meliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:47   #59
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj,ljudi,gdje ste vi otisli!! fakat,tesko da ce je neko pitati za punomoc oca da putuje sa djetetom-znam,jer stalno putujem sa mojima, posebno na relaciji njemacka- Hrvatska.
Ali,ona ocigledno ne planira bjezati,a mos misliti koliko bi joj bilo sjajno da se vrati svojima sa 17 i djetetom. Tek onda bi joj sva vrata bila otvorena.
Najpametnije je da iskoristi sanse koje ima, dobice placen kurs jezika, dobice besplatno skolovanje, a brate, da se i odluci razvesti, bice joj bolje u De nego u Cro-dobice finansijsku pomoc, placen stan i sl... Tako da, mali, radi na sebi, kreni na kurs,ne za godinu dana, nego sad. Mozes napraviti pauzu kad budes dobila bebu,te neke skole jezika imaju i tete koje cuvaju bebace dok mame uce,mozes ga otici podojiti i sl. A i manje ce te boliti glava kad budes 5-6 sati van stana. A onda kad ti se dragi vrati sa posla, njega za rukicu i fina setnja samo vas dvoje. kad ti neko krene tupiti,a ti lagano van-ne prija bebi da se svadjas,lijepo rucicu na stomak i setnja oko bloka.
Na kursu ces upoznati ljude sa svih strana svijeta,razgovaraces jednostavno sa drugim ljudima, dobijati nove informacije. nemoj si dopustiti da upadnes u ladicu Istocne Europe koja cisti stanove na crno i ne zna 20 godina kasnije otic kod doktora jer ne zna razumjeti sta joj prica.
zapamti-tu imas sanse uciniti sta zelis, mlada si, samo trebas zapeti i uciti, ljubi te teta Ertrinken
Hvala od srca
meliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 18:01   #60
Meliss, jedina briga tebi sada treba biti da ta trudnoća uspješno završi, da ste zdravi bebica i ti, i da jednog dana postaneš "svoj čovjek" iliti žena koja radi i ima svoje novce...Tada možeš imati i stav i želje i zahtjeve.. I tada ti neće više biti važno čija rodbina što radi... Do tada....više je on njihov sin nego tvoj muž, zeleni ste još, svekarva može biti najbolja ili najgora, ali nijedna neće dopustiti da joj novopridošla maloljetna snaha određuje gdje i kako će živjeti, koliko trošiti i što jesti.
Nadam se da nisam zvučala grubo nije mi namjera povrijediti se, bila sam samo realna, a ti si još premlada da ti bude jasno da ne možeš i nećeš uspjeti promijeniti nečiju rodbinu.. Nikad.. Od njih se možeš samo maknuti.
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.