Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 17:01   #141
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ima na tportalu rubrika/feljton "Lijepa nasa i vasa", objavljuje se par puta mjesecno zadnjih bar godinu dana (i vise).Uvijek se pisalo i intetvjuiralo strance koji su dosli zivjeti u Hr, te ih se propitivalo o razlozima dolaska, ostanka, o prednostima i manama. A i osobno sam upoznala dosta stranaca koji su dosli u Hr (par Engleza, Iraca, Amera, Njemaca, Peruanku, Argentinku Madjari..)
I ovima s tportala i strancima iz RL je zajednicki zakljucak da smo prekrasna zemlja, puna potencijala, ali da previse kukamo i prepasivni smo.
Poanta tog feljtona je koja točno? Da nam je super samo mi to ne shvaćamo?

Posebno mi je moćna ta fraza iz seoskog ureda turističke zajednice o "prekrasnoj zemlji Hrvatskoj punoj potencijala". Slušamo ju već desteljećima, kao neki ofucani refren, a samo tonemo.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 18:14   #142
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Poanta tog feljtona je koja točno? Da nam je super samo mi to ne shvaćamo?

Posebno mi je moćna ta fraza iz seoskog ureda turističke zajednice o "prekrasnoj zemlji Hrvatskoj punoj potencijala". Slušamo ju već desteljećima, kao neki ofucani refren, a samo tonemo.
Procitaj, pa sudi .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 18:44   #143
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako linearno.

Neću sad ulazit u detalje koliko gdje što košta, troškovi itd....

Ali "odgovorno tvrdim" da s neto 2.400 EUR mjesečno u RH (npr. Zg, St, Ri) imaš usporediv, a možda i bolji život nego s 6.000 npr. u Parizu ili Londonu.
Ali ima i službeni auto 0-24 na raspolaganju 365 dana u godini...

Dakle,na more ide službenim autom. Toči ga na službenu karticu, mijenja gume, registrira, osigurava, sve firma plaća. Plus ima pravo karticu na reprezentaciju koristiti. A i da do 500-600kn potroši "van budgeta" na večeru s ženom i djecom, kakav poklon i slično svaki mjesec nije problem...

Plus mobitel i notebook, sve plaćeno, od neta pa nadalje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:00   #144
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Procitaj, pa sudi .
Nekoliko stranaca trajno se naseli u Hrvatskoj i šta sad s tim? Kakve to veze ima s činjenicom da se puno ljudi seli iz Hrvatske ne jer im je dosadno, nego da osiguraju golu egzistenciju?
Pero Perić bi 10 god. trebao trunuti na Zavodu za zapošljavanje zato što je Mike Stevenson pokazao "da se može i u Hrvatskoj"?

Poantu ne shvaćam pa zato tražim da mi ju pojasniš.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:17   #145
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
4 EUR = 30-tak HRK
1 kg friške srdele = 20 HRK
1/2 kg kruga = 5 HRK
1/2 kg salate = 5 HRK

Za prste polizat, 3-je se najedu, zdravo, a većini europske bogatinje čak I nedostupno
sve bez barkoda je jestivo i jeftino.
ali ljudi vole čut bip bip kad daju novac.
osječaju se eurobskije.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:06   #146
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ima na tportalu rubrika/feljton "Lijepa nasa i vasa", objavljuje se par puta mjesecno zadnjih bar godinu dana (i vise).Uvijek se pisalo i intetvjuiralo strance koji su dosli zivjeti u Hr, te ih se propitivalo o razlozima dolaska, ostanka, o prednostima i manama. A i osobno sam upoznala dosta stranaca koji su dosli u Hr (par Engleza, Iraca, Amera, Njemaca, Peruanku, Argentinku Madjari..)
I ovima s tportala i strancima iz RL je zajednicki zakljucak da smo prekrasna zemlja, puna potencijala, ali da previse kukamo i prepasivni smo.

Ne nego smo zemlja besposlicara i lijencina. Dovoljno je da covjek ode na forum ili neku drugu drustvenu mrezu i vidi da se opet nije radilo nista. Predobro ste Placeni za to koliko radite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:08   #147
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ima na tportalu rubrika/feljton "Lijepa nasa i vasa", objavljuje se par puta mjesecno zadnjih bar godinu dana (i vise).Uvijek se pisalo i intetvjuiralo strance koji su dosli zivjeti u Hr, te ih se propitivalo o razlozima dolaska, ostanka, o prednostima i manama. A i osobno sam upoznala dosta stranaca koji su dosli u Hr (par Engleza, Iraca, Amera, Njemaca, Peruanku, Argentinku Madjari..)
I ovima s tportala i strancima iz RL je zajednicki zakljucak da smo prekrasna zemlja, puna potencijala, ali da previse kukamo i prepasivni smo.
I još uvijek su na razini zanimljivosti
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:41   #148
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Nekoliko stranaca trajno se naseli u Hrvatskoj i šta sad s tim? Kakve to veze ima s činjenicom da se puno ljudi seli iz Hrvatske ne jer im je dosadno, nego da osiguraju golu egzistenciju?
Pero Perić bi 10 god. trebao trunuti na Zavodu za zapošljavanje zato što je Mike Stevenson pokazao "da se može i u Hrvatskoj"?

Poantu ne shvaćam pa zato tražim da mi ju pojasniš.
A cesto puta ti koji dodju su na prste nabrojat i cesto budu ili u sutonu karijere (dakle penzija - proda nesto u UK/USA pa dodje ovdje na neki otok lovit ribu i sjedit u kuci) ili tako neke price.

Pa nedavno je bila i prica neke obitelji koja je Zagreb odlucila napustiti dati otkaz i zivjeti sa djetetom na selu sa prirodom i od prirode. To je naslov.
Ali kada procitas:

1) Napustili su stan u Zagrebu - kojeg su i dalje vlasnici i njega rentaju; dakle rezije ne placaju i dobe cca 300 EUR cistoga svaki mjesec (2100 kn).
2) Otisli su doma kod roditelja na imanje. Znaci placas rezije.
3) Imaju organski vrt na zemlji koja isto tako pripada roditeljima.

I onda uzgajaju eko proizvode i prodaju okolo eko zelenoj ekipi sto je imas sada na svakom cosku. Taj dio je OK. Znaci garantirano 2100 kuna mjesecno + kaj prodas od eko - i tako - moze se.

Ali ti imas kapital - stan u Zagrebu, roditeljsko imanje na selu. Ajde neka mladi par podstanar da otkaz u Zagrebu pa ode na selo - gdje ce otic? Od cega ce zivjet? Gdje ce zivjet?

A i sve to pada u vodu kada moras zamjeniti npr kroviste za cca 100 tisuca kuna.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 20:44   #149
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ne nego smo zemlja besposlicara i lijencina. Dovoljno je da covjek ode na forum ili neku drugu drustvenu mrezu i vidi da se opet nije radilo nista. Predobro ste Placeni za to koliko radite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jednim dijelom točno!
Između cca 1.4 miliona zaposlenih koji financiraju cca 4.2 miliona ostalih, sigurno ima dobar dio lijenčina i dobar dio onih koji rade po principu "nikad me ne možeš tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi"!
Ali isto tako postoji većina koja pokušava nešto, pokušava se prilagoditi, bolje i više raditi, modernizirati se i educirati...pratiti trendove da tako kažem! Jedino što slijedi kao nagrada ovim drugima je samo nešto malo veća crkavica!
I sad, u duhu teme, moje razmišljanje..
Možda oni prvi i nisu baš blesavi! Možda je ipak bolje biti smetlar u Njemačkoj nego imati OPG ili j.d.o.o u Hrvatskoj!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:10   #150
http://www.vecernji.hr/hrvatska/eksk...stanova-439834
Beš mi sve na ovo smo mnogi zaboravili a sad mi baš dođe da pakujem kufere
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:31   #151
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A cesto puta ti koji dodju su na prste nabrojat i cesto budu ili u sutonu karijere (...)
Naravno, pa novine uvijek mogu iskonstruirati priču po vlastitoj želji. Pogotovo se to vidi po naslovima koji su uvijek neka senzacija izvučena iz konteksta što skužiš kad pročitaš cijeli tekst. Tako je i s tim trpotal-ovim feljtonm.

Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/hrvatska/eksk...stanova-439834
Beš mi sve na ovo smo mnogi zaboravili a sad mi baš dođe da pakujem kufere
Slažem se, naša država se ponaša kao pijani milijarder. Kladim se da bi se najmanje 1/4 pobrojanih institucija (u prvom redu kojekakve agencije, uredi, povjerenstva i slični "instituti za istraživanje ruda i gubljenje vremena") mogla ugasiti bez neke veće štete po društvo, štoviše, od toga bismo imali i koristi jer bi se znatno uštedjelo.

Ostaje nada da će ova vlada provesti nužne rezove u predstojećem mandatu.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 02:26   #152
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Jednim dijelom točno!
Između cca 1.4 miliona zaposlenih koji financiraju cca 4.2 miliona ostalih, sigurno ima dobar dio lijenčina i dobar dio onih koji rade po principu "nikad me ne možeš tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi"!
Ali isto tako postoji većina koja pokušava nešto, pokušava se prilagoditi, bolje i više raditi, modernizirati se i educirati...pratiti trendove da tako kažem! Jedino što slijedi kao nagrada ovim drugima je samo nešto malo veća crkavica!
I sad, u duhu teme, moje razmišljanje..
Možda oni prvi i nisu baš blesavi! Možda je ipak bolje biti smetlar u Njemačkoj nego imati OPG ili j.d.o.o u Hrvatskoj!
Kada se već tako uživa stalno isticati i o radnicima govoriti kao o ljenčinama i neradnicima, idemo malo po poslodavcima:

Od svih tih poslodavaca sigurno ima dobar dio onih koji rade po principu "nikada ne mogu toliko puno raditi kao što radi moj najlošiji radnik. A je dosadnoooo."

Ili po onoj drugoj poduzetničkoj: "ne mogu radnici meni toliko uzeti za plaće koliko ja mogu njima uzeti za svoj profit".

Ili po trećoj nekretninsko poslovodnoj: "malo platim radnika, a veliku mu nekretninu uzmem u ovrsi i još ga izbacim iz doma. Kada se može, tako se i radi. Važno je naći poslovni optimium".


I kažete, nema egzodusa?

Mislim da se poslodavci moraju pripremiti za težak rad, a ne da se stalno grebu oko Vlade, lobiraju da im se da još love, poticaja, smanjenja poreza na velike plaće i ukidanje radničkih prava.
zzpotpora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 02:29   #153
Naslov: Broj zaposlenih od 2008. pao za 227 tisuća

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ca/872191.aspx
zzpotpora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 09:56   #154
Quote:
zzpotpora kaže: Pogledaj post
Naslov: Broj zaposlenih od 2008. pao za 227 tisuća



http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ca/872191.aspx

Toliko o hrvatskom raju, suncu, moru, otocima i ribama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 10:52   #155
Danas sam u Jutarnjem pročitao članak da je prodaja WC papira pala za 5% u odnosu na lanjsku godinu.
Znakovito, jer bez obzira hranili se u El Bullu ili u pučkoj kuhinji srat moramo svi.
Zaključak izvedite sami.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 14:53   #156
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Danas sam u Jutarnjem pročitao članak da je prodaja WC papira pala za 5% u odnosu na lanjsku godinu.
Znakovito, jer bez obzira hranili se u El Bullu ili u pučkoj kuhinji srat moramo svi.
Zaključak izvedite sami.
Znači postotno smanjenje prodaje WC papira zanimljivo koincidira s postotnim smanjenjem broja zaposlenih kao i s postotkom iseljenih.

Možda bi na WC papir na obje strane trebalo ispisati: EGZODUS kako bi neki razumjeli stvarnost ili se educirali iz dostupne literature.
zzpotpora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:06   #157
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Danas sam u Jutarnjem pročitao članak da je prodaja WC papira pala za 5% u odnosu na lanjsku godinu.
Znakovito, jer bez obzira hranili se u El Bullu ili u pučkoj kuhinji srat moramo svi.
Zaključak izvedite sami.
A kako zahodska statistika reagira na sezonske dolaske turista, odlaske na skijanje, povećani broj populacije koja pati od zatvora, sportske događaje, gostovanja KUDova ili studentske razmjene?!
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:13   #158
To je samo bio primjer kako jedna takva (groteskna) situacija može posredno ukazati na neke društvene pojave.

No dobro. Posipam se pepelom.
Napredujemo, rastemo, rasturamo.

Sorry.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:53   #159
@zzpotpora, mislim da imaš krivu generalnu sliku. Nisu u Hrvatskoj poduzetnici glavni problem, naprotiv, država im svojim propisima i nametima otežava rad posljedica čega je devastacija malog i srednjeg poduzetništva. Ako ne vjeruješ, popričaj s ljudima iz te branše. Ja jesam pa znam, a volim se koristiti i grafovima i brojkama, ono što je većini ljudima dosadno.

Ili još bolje, ako misliš da je tako super biti poduzetnik, slobodno se otisni u te vode.

Drugo, to na što ti ciljaš, a to su neodgovorni poduzetnici, muljatori, oni koji si kupe auto, ali radnicima ne isplaćuju plaću, oni su opet problem države koja ih propuša sankcionirati. Oni to rade jer mogu, jer institucije iz poslovice ne rade svoj posao.

Ako nisi shvatio poantu, sustav je postavljen krivo. On u dogovoru sa sindikatima favorizira javni sektor, neproduktivni sektor, sektor koji ne proizvodi ništa, a uništava privatni, proizvodni sektor, onaj koji nama u javnom sektoru osigurava plaće i rast ekonomije. To je bila agenda svih dosadašnjih vlada, i "desnih" i "lijevih" po čemu se vidi da se te dvije tobože dijametralno suprotne opcije u Hrvatskoj suštinski ne razlikuju.

Nuspojava zaštitničkog stava države prema svojim uposlenicima su nerad, prazitizam, rastrošnost, a kao izravna posljedica propast privatnog sektora, pad bdp-a ili u najboljem slučaju mršavi rast i održanje statusa quo.

Zbog toga ljudi odlaze iz Hrvatske jer su shvatili da postoje zemlje koji cijene tvoj rad i sustavi koji ti neće pojesti 30, 40 ili 50% plaće da bi se time financirali lažni invalidi, religijski djelatnici ili 40-godišnji umirovljenici.

Odlaze zato jer su vidjeli da postoje zemlje u kojima ne moraš biti član jedne od dviju najvećih političkih stranaka da bi se zaposlio u školi ili bolnici.

Odlaze i jer, a možda bi to trebalo navesti prvo, postoje zemlje u kojima u jednoj godini možeš promijeniti i 2-3 radna mjesta, u smislu da uvijek nađeš nešto bolje, što u Hrvatskoj mnogi ne uspiju ni za života.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 17:03   #160
Na odmor je došao sin od frenda. Sin mu 6 mjeseci radi u Kanadi.
pitam ga : Vračaš se?
Kaže DA - pa ovdje ( u HR) može samo kopati po smeću.
Završio je dva fakulteta ( književnost i još nešto), pametan mali, a za što?
da bi radio u Kanadi u restoranu.
Problema nije imao. Jezik zna, a rad mu nije stran.
Kaže da se može naći i dva posla u danu, samo trebaš željeti raditi...

Ne znam što reći mom sinu koji je bez posla ( završio dva smjera na faxu) i radi na crno posao za KV .
Da ostane tu čekati sigurnu bijedu u starosti ili da dade petama vjetra pa možda uspije bar normalno ( za današnje pojmove) živjeti?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.