Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 00:11   #21
3D Virtual garden- malo oskudan, ali jednostavan.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:45   #22
Program za uredenje vanjskog prostora-hortikultura?

Znam da postoje programi kao sto su archicad ili autocad koji se koriste u arhitekturi za izradivanje projekta, ali zanima me da li postoji mozda isto tako program za uredenje biljnog svijeta oko kuce (objekta).

Znam da je tesko pitanje-al ak slucajno neko zna nek javi...
hvala
babydemian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 09:54   #23
Realtime Landscaping Photo
green-si is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 10:56   #24
Quote:
green-si kaže: Pogledaj post
Realtime Landscaping Photo
Pa ovaj programičić je upravo što trebam....

zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 09:55   #25
http://www.smallblueprinter.com/garden/homeedition.html
green-si is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:55   #26
3D Garden Designer Deluxe Edition

Budući da sam počeo radit na jednom projektu (nešto što bi u skoroj budućnosti na jednoj lokaciji trebalo uroditi kao moj osobni arboretum i jezero), potreban mi je alat kojim bi teoriju tj. ideje i zamisli pretočio u nešto vizualno poput skice na papiru. Dakako, treba se snaći u životu pa zašto bih tražio nekoga tko se time bavi i tko bi mi to naplatio kad mogu sam sve sam. Bar jednom mjesečno odem u Algoritam, švrljam po policama i tako često pronađem nešto novo, interesantno što onda - kupim!

Razlog zbog kojeg sam startao ovaj topic jest jednostavna očaranost programom koji omogućuju da kreirate vaš vrt iz mašte (ne, to nije pisalo kao reklama, to sam ja smislio sad) i koristite sve moguće vrtne elemente kojih se možete sjetit. Vrt je samo generalni naziv, može to biti i park ili drugo što. Želim to podijelit s vama, da znate da takvo što postoji i da vam može pomoći kako u ozbiljnom radu tako i kao zabava. Dolje sam priložio dvije slike da otprilike vidite opseg mogućnosti ovog programa (slike su oko 130kb svaka).

SKICA
http://img116.imageshack.us/img116/2651/imagebh6.jpg
3D
http://img116.imageshack.us/img116/6937/image2un3.jpg

Eto, tko misli da će mu koristiti, neće požaliti ako si nabavi. U biti, budući da cijena ionako nije astronomska (120kn), mislim da je grijeh to ne imati ako volite radit vrtove, imate puno ideja i želite vidjet kako bi to sve zapravo izgledalo, a da se pri tome ne morate hvatati štijače i lopate.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 21:11   #27
Eto hvala na trudu, imao sam nekad prije sličnan program, ali samo za projektiranje kuće. Vidim da se može planirati i okolina, što je jako bitna stvar, jer se sve kuće ne rade na istom terenu i ne uklapaju se, pa se zna desit da onaj tko gradi ne dobije ono što želi kad se kuća završi. Pa je dobro imati uvid u izgled kuće na nekom brdovitom predjelu. Ovo je dobro za one koji planiraju nešto gradit. Uglavnom poslužit će jer e vrt možda jedan od bitnijih po meni najbitnij dio gradnje kuće.

Pozdrav
Pero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:31   #28
Program za virtualno uređenje vrta

Ima li kakav besplatan program u kojem bih mogla isplanirati i vizualizirati budući vrt?
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 07:20   #29
Ako pod "vizualizirati" mislis na 3D, od besplatnih programa pogledaj Google SketchUp.
Na netu imas i galerije 3D elemenata za skinuti tako da ne moras sama raditi drvece, grmlje... siguran sam da postoji jos koji free ili barem trial program pa prosurfaj.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 13:49   #30
Hvala.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 14:03   #31
Imas Better Homes and Gardens, izuzetno jednostavan program. Dio koji tebi treba je Landscaping & Deck Designer. Nije besplatan, ali vjerujem da postoji trial ili demo verzija.
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:02   #32
Ovo je zanimljiva stranica...morat ću malo pročačkati.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.