Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2015., 02:09   #2461
Ne deblja se od vitamina. Oni eventualno mogu utjecati na povećanje apetita, pa se deblja od dodatne hrane koja se pojede.
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 19:57   #2462
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
Ja pijem elevit, eto na preporuku gina.
U prvoj trudnoći nisam ništa pila i dječak je savršeno zdrav...no dobro,
čini mi se da se debljam od njih i planiram prestati ulaskom u zadnje tromjeseće.
ne piju se vitamini u trudnoći da bi dijete bilo zdravo nego majka... dijete izvuče sve što mu treba iz majčina organizma, vitamini služe majkama da nadoknade izgubljeno
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 14:15   #2463
Pozdrav curke, probat ću ovdje pa možda neku zanima - jučer sam kupila Elevit Pronatal (121 kn) i prije korištenja krenem čitati upute - vidim da nije preporučljivo kombinirati s lijekom za štitnjaču (Euthyrox), a ne želim riskirati tako da prodajem neotvoreno pakiranje (pošaljem slike koga zanima) nešto jeftinije nego u ljekarnama i bez troškova poštarine, pa ako je koja zainteresirana nek se javi u inbox. Ne mogu ga vratiti jer nisam dobila račun za njega, nego samo za drugi proizvod koji sam kupila, a ne bih da propadne...
A ja sutra ipak idem kupiti moj prvi izbor, novi lijek na tržištu - Almagea Prenatal Omega 3+, nadam se da će mi odgovarati. Također me zanimaju iskustva ako ga koja već koristi, obzirom da je relatvno nov proizvod...
__________________
dajte svakom danu priliku da bude najljepši u vašem životu! =)
Discordia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 15:05   #2464
Ne znam u kojem si mjesecu trudnoće, ali omega se preporuča tek u trećem tromjesečju.
Tako da radije gledaj da ti dodatni vitamini koje uzimaš imaju doboljno folne kiseline, magnezija i vitamina.
Što ti je ginekolog preporučio da piješ?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 15:27   #2465
Početak drugog tromjesečja. Piše na pakiranju da je prikladan za žene koje planiraju trudnoću, trudnice i dojilje
Ginekologinja je rekla da nije posebno vezana za neki dodatak i predložila je opcionalno Elevit, ali je došla nova umjesto mog ginekologa (tek sam jednom bila kod nje) tako da vjerojatno nije išla za tim ili nije znala za moguće interakcije dvaju lijekova. A možda i nije upoznata s novim dodatkom, pa ga zbog toga nije ni predložila. Almagein Prenatal je nešto skuplji, ali mi se čini najkompletniji i najbolji izbor među dodacima...
__________________
dajte svakom danu priliku da bude najljepši u vašem životu! =)
Discordia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 15:45   #2466
A zbog čega ne ide dobro s Euthyroxom? Nisam nikad čula da prenatali smetaju, samo da se treba obavezno čekati minimalno 4 sata između Euthyroxa i prenatala (bilo kojeg). Ne pijem Elevit pa nemam pojma što je u njemu, samo sam znatiželjna.
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 17:57   #2467
E pa o tome sam pričala da su neke nove sa omegom, znači Almagea Prenatal Omega!

ja kak sam si kupila već kutiju Elevita, budem ih popila u ovih prvih 6. mjeseci, kao i jedan Floradix tonik...iako mi je sve uredu, počela sam i jesti, al eto ajde, ne može valjda odmoći

A onda sam mislila možda u zadnja tri mjeseca te nove zbog Omege...

Ali znam sebe, već vidim kako će to završiti...
Mateič is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 10:38   #2468
Ja sam u prvom tromjesečju i uzela sam taj Almagein Prenatal po preporuci tete iz ljekarne. Tražila sam Elevit ili nešto slično a ona je rekla da je ovo najbolje...

SASTAV:
Riblje ulje 600 mg
EPA 50 mg
DHA 250 mg
Vitamin B6 2,6 mg
Folna kiselina 400 ng
Vitamin B12 2,5 ng
Vitamin D3 5 ng
Vitamin E 12 mg
Magnezij 60 mg
Jod 150 ng
Željezo 14 mg

Sad iskreno, nikad nisam ništa drugo uzimala pa ne znam jel ovo dobro i jel stvarno najbolje....
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 10:55   #2469
Ta almagea je super za trece tromjesecje, meni su je preporucili od osmog mj trudnoce. Prije toga, posebno u prvom tr, bitna vam je folna kiselina pa vam predlazem da samo nju pijete (folcin npr), a u drugom je elevit ili mozda neka takva formula (ja sam pila megafood koji je apsolutni vrh ali ga nema za nabavit u europi pa je to tlakica). Eto, moje iskustvo. Sretno cure!


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 12:05   #2470
Dobro curke, onda ću ipak uzimati sad Elevit s dovoljno velikim vremenskim razmakom od Euthyroxa - možda negdje popodne, predvečer da budem sigurna, a zadnja tri mjeseca prijeći na Almageu. Nadam se da će sve bit ok, i da neće bit problema i nuspojava.
__________________
dajte svakom danu priliku da bude najljepši u vašem životu! =)
Discordia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 11:59   #2471
Meni je doktorica preporučila Almagea prenatal i to da do 12-tog tjedna uzimam dvije dnevno a iza toga po jednu.
Trudna sam 9+1. Njih pijem tek tri dana a prije sam uzimala samo folnu.
Piruleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:35   #2472
Quote:
Discordia kaže: Pogledaj post
Dobro curke, onda ću ipak uzimati sad Elevit s dovoljno velikim vremenskim razmakom od Euthyroxa - možda negdje popodne, predvečer da budem sigurna, a zadnja tri mjeseca prijeći na Almageu. Nadam se da će sve bit ok, i da neće bit problema i nuspojava.
Ja pijem euthyrox otprije pa sam si ovakav rasporedić složila:
- euthyrox natašte (po mogućnosti me maca probudi u pola 6 za svoj doručak :klap: pa još malo odspavam da onda ne gladujem budna nakon tablete)
- Elevit i omegu 3 uz ručak
- magnezij navečer

Ovako se ne bi smjelo ništa međusobno remetiti jer znam da euthyrox ne smije uz željezo kojeg u Elevitu ima puno, pa magnezij isto ne smije uz željezo... Čitave mudrolije.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:13   #2473
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Ja pijem euthyrox otprije pa sam si ovakav rasporedić složila:
- euthyrox natašte (po mogućnosti me maca probudi u pola 6 za svoj doručak :klap: pa još malo odspavam da onda ne gladujem budna nakon tablete)
nešto slično i ja - godinama već popijem euthyrox odmah nakon prvog alarma. dok odzvoni još koji, obavim jutarnju higijenu, dotornjam se do kuhinje i pristavim kavu - taman mogu komotno doručkovat
__________________
dajte svakom danu priliku da bude najljepši u vašem životu! =)
Discordia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 19:31   #2474
ja sam folnu pila prva tri mjeseca. nakon toga mi je doktor rekao da je pustim jer da je ona učinila svoje. sada sam u 25 tjednu, a od 14 tjedna ne pijem ništa. rekli su mi u bolnici da je bolja uravnotežena prehrana jer da se uz prehranu i dodatke vitamina ne zna točno koliko se čega uzima. ionako dajem krv svaki mjesec i ako se ukaže potreba za nečim, onda tek preporučaju te dodatke dok se stanje ne popravi. krv mi je u redu tako da nastavljam ovako. jedino pijem svaki drugi dan čaj od korpive. beba je super.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:19   #2475
Cure ima li koja popust na iherbu trebam omegu i magnezij a nisam jis nikad narucivala? Moze na pp
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 19:43   #2476
Bok svima, imam pitanje u vezi iHerb stranice.
Kupila sam preko iHerba Solgar prenatal tablete i boja tableta je drukčija nego kod onih koje sam kupila u našim ljekarnama.
'Naše' su svijetlo smeđe, a te preko iHerba su svijetlo ljubičaste?!

Jel ima netko kakvo iskustvo?
Nije mi baš svejedno to piti :-/
shoska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 20:25   #2477
shoska sav solgar koji sam ja kupovala bio je identičan našem. Da li je tvoja bočica bila zatvorena onako gore s plastikom i da li je ispod čepa ona folijica bila isto dobro zatvorena?
Na tvom mjestu bi kontaktirala proizvođača (solgar) i poslala mu slike tabletica s napomenom da su došle s dvije strane. Možda je druga boja jer je neki sastojak oksidirao ili je u proizvodnji zbog nečeg promijenio boju?
Najsigurnije ti je vidjeti s proizvođačem, a onda po potrebi s prodavateljem.


Sent with love using Tapatalk
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 17:52   #2478
Cool

Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
shoska sav solgar koji sam ja kupovala bio je identičan našem. Da li je tvoja bočica bila zatvorena onako gore s plastikom i da li je ispod čepa ona folijica bila isto dobro zatvorena?
Na tvom mjestu bi kontaktirala proizvođača (solgar) i poslala mu slike tabletica s napomenom da su došle s dvije strane. Možda je druga boja jer je neki sastojak oksidirao ili je u proizvodnji zbog nečeg promijenio boju?
Najsigurnije ti je vidjeti s proizvođačem, a onda po potrebi s prodavateljem.


Sent with love using Tapatalk

Vidiš, nisam se ni sjetila kontaktirati Solgar
Sve je bilo fino zapakirano u foliju, kao i ove koje sam kupila tu.
Idem fotkati tableticu koju sam dobila preko iHerba i tražiti dišu Solgara. Ove naše više nemam

Hvala na savjetu
shoska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 20:41   #2479
shoska, ja sam dobila isto takve s iherba, to su za američko tržište. Mene je zabrinulo što piše da treba uzimati 4 tablete, a ne 2 kao što piše na bočici kupljenoj kod nas. Proučavala sam sastav i praktički je isti. Onda sam našla komentar da je preporučena doza u Americi 2x veća nego u EU
http://www.amazon.co.uk/review/RZIQM...wasThisHelpful
Tak da se po meni ne trebaš brinuti. iherb je pouzdana stranica. Sigurno nisu fejk.
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 18:46   #2480
shoska: ja sam pila taj solgar u trudnoci i nastavljam i nakon po duplo manjoj dozi tj. istoj kao i na solgaru koji se moze kupiti kod nas, kao sto su ti vec napisali to je za drugo trziste i pakovanje je duplo vece.
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.