Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 19:57   #801
ja ne volim krevete na kat, (kao sta sam te ja i uputila na ovu temu )

ali na predhodnoj stranici imas prijedlog kako samo malo povisiti krevet i ispod njega staviti ormarice u koje stane brdo robe.
i u nastavku ti ostane jos 1,25m za radni stol npr.

ako mozes nacrtaj u paintu tlocrt pa cemo nesto smisliti
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:27   #802
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Evo, napokon....

Citajuci vas malo vidim da sam tek sada na pravoj temi i vi ste mi posljednja nada

Imam dvije curice (5.5 i 1 god) i dvije sobe (9 m2 i malo manje od 7 m2 )

Dosad sam ih mislila skupa smjestiti u vecu sobu da tu spavaju (krevet na kat i ormar je unutra), a u manja da bude za ucenje i igru.....

Poslije sam, potaknuta nekim komentarima sa foruma, smislila da je ipak bolje staviti svaku u svoju sobu.....

Imate li vi ikakvog iskustva sa sobickom od niti 7 m2?

Ja sam cak mislila da je sobica malo veca, no muz mi je maloprije mjerio i ona ima sirinu 2.15 m i duzinu 3.25.....
moze li s u to ista strpati a da bar nalikuje na pristojnu sobicu ili da ja ipak ostanem pri svome i ostavim ju za igru i ucenje?


Please, pomagajte.......iskustva, prijedlozi, bilo sta
Baci pogled i na Male prostore, mozda te nesto inspirira.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:07   #803
hm..nije to tako maleno kako ti se čini, posebno jer je manja (koja bi valjda išla u manju sobu?) sigurno još u kinderbetu? kasnije uvijek može ići onaj povišeni krevet (ima ih tu par komada) sa spremištem ispod ili nešto drugo. ja ti nikad neću preporučit krevet na kat ja ih se užasavam što ne znači da oni nisu loši al moj mulac i krevet na kat su poziv na nevolju
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:14   #804
http://i39.tinypic.com/kcibnt.jpg



Lijepo sam to napravila u paintu, no kad link stavim ovdje fale mi dijelovi vrata.....

Na ovoj prvom crtezu, di je sad nacrtana samo jedna crta, nalaze se balkonska vrata potpuno identicna i na istome mjestu kao i na drugom crtezu... to je soba od niti 7 m2...

Na drugom crtezu di je ova okomita crta - to je zapravo gornji vrh vrata koja su na desnome zidu..... to je soba od nekih 9 m 2.

E, jesam lijepo objasnila

No nadam se da cete uspijeti nesto skuziti.....

U manjoj sobi nemam nista, u vecoj mi je krevet na kat i klizni ormar raden po mjeri..... Oboje od bijelog drveta i krevet na kat se moze rastaviti na dva kreveta.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:25   #805
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
ja ne volim krevete na kat, (kao sta sam te ja i uputila na ovu temu )

ali na predhodnoj stranici imas prijedlog kako samo malo povisiti krevet i ispod njega staviti ormarice u koje stane brdo robe.
i u nastavku ti ostane jos 1,25m za radni stol npr.

ako mozes nacrtaj u paintu tlocrt pa cemo nesto smisliti
Nisam ni ja veliki fan tih kreveta, no kad je nuzda..... Srecom, kod kupovine mi je bilo bitno da se on moze rastaviti u dva dijela i onda imam dva prekrasna kreveta od bijelog drveta

Svida mi se ona prva slika koju je free spirit stavila....ideja je odlicna za manju sobicu-ako i to stane


Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Baci pogled i na Male prostore, mozda te nesto inspirira.
Pogledat cu, hvala ti

Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
hm..nije to tako maleno kako ti se čini, posebno jer je manja (koja bi valjda išla u manju sobu?) sigurno još u kinderbetu? kasnije uvijek može ići onaj povišeni krevet (ima ih tu par komada) sa spremištem ispod ili nešto drugo. ja ti nikad neću preporučit krevet na kat ja ih se užasavam što ne znači da oni nisu loši al moj mulac i krevet na kat su poziv na nevolju
Nadam se samo, da ti poviseni kreveti u onaj moj sobicak stanu....
i, ne cini mi se - soba je premala
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 13:24   #806
pa sigurno stanu.
dimenzije kreveta su standardne, samo krevet povisis za 56-60cm i napravis ispod police sa vratima ili ladice.
a za neke vece stvari za na vjesalice nek obje koriste taj klizni ormar u vecoj sobi.

znaci, ja bi u tu manju sobu stavila samo taj poviseni krevet. i smistila onaj mali stol i stolice za igranje.
i mozda ovu klupicu koja moze posluziti i za sjedenje oko stola i za pohranu igracaka.
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/00091463/
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 15:36   #807
ova soba nije baš sretno pofotkana ali ne djeluje puno veća od 7m2 još ako napravite jedan ugradbeni ormar u većoj sobi za odjeću za obje curice, ima čisto dosta prostora. ne gledaj plavu boju namještaja samo koliko su dobili funkcionalnosti
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:06   #808
ja u sobi cca 2.5x3.5, koja ima samo 1 zid da nema nikakav otvor na njemu, imam spavacu sobu. imamo unutra veliki klizni ormar, komodu i bracni krevet. tako da bez brige mozes biti kako ce ti sve stati u malu sobu

i ja mislim da ti je najbolje rijesenje to s malo povisenim krevetom i kliznim ormarom. stane ti u takvu sobu cudo stvari- ja znam
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:16   #809
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
ja u sobi cca 2.5x3.5, koja ima samo 1 zid da nema nikakav otvor na njemu, imam spavacu sobu. imamo unutra veliki klizni ormar, komodu i bracni krevet. tako da bez brige mozes biti kako ce ti sve stati u malu sobu

i ja mislim da ti je najbolje rijesenje to s malo povisenim krevetom i kliznim ormarom. stane ti u takvu sobu cudo stvari- ja znam
slažem se
moja je 3x3m i imam krevet, veliki klizni ormar, komodu za tv, komodu za knjige, stolić, police, orbitrek i brdo novina o interijerima u košari
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 01:57   #810
Cure drage,
hvala vam puuuno na prijedlozima....

Uspjele ste me uvjeriti, da se od ovoga moga sobicka, moze napraviti pristojna sobica.....


Sandra....svida mi se ova sobica, sto si je stavila...tj. krevet mi je super Samo ne znam, di bi ja takav nasla, ali bijeli.....


Danas sam svoje natjerala, da me odvedu do Ikee, iskoristavam vrijeme dok sam jos u Njemackoj
Tamo sam nasla par stvarcica koje mi se cine idealne za sobicu.....

Ovaj krevet mi je uzivo prekrasan, sto puta ljepsi nego na slici... Ovakav, ili nesto u ovome stilu, bih uzela za par godina, kada cure razdvojim... Od balkonskih vrata, na onom mome ´tlocrtu´, napravila bi prozor i odmah ispod njega, stavila ovakav krevet... dug je 2m i sirok 80cm.....

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50080315/



kada se ulazi na ulazna vrata sa suprotnoga zida (nismo mjerili, no cini mi se da bi stao), -stavili bi ovaj ormar....bas mi je

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/70141855/



Ovo prethodno je bilo samo unaprijed razmisljanje....sta vi mislite o tom rijesenju?
Za sada, dok su jos male, ta ce soba biti igraonica i ovo kroz par dana kupujem, jer zaljubih se na prvi pogled.....

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40153699/

http://www.ikea.com/de/de/catalog/pr...703/#/40153859

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/00091463/

Balkonska vrata jos necu preuredivati u prozor, no svejedno kad nadem lijepi pisaci stol, on ce stajati uz njih ..... u drugom kraju ce stajati ovo sto sam vam stavila u predhodnim linkovima i naravno treba tu dodati jos sitnica...npr. vidjela sam prekrasnu djecju kuhinju u Ikei (110 eur) i nju bi mogla negdje staviti (starija se zaljepila za nju), nasla bih nekoga da mi nesto naslika po zidovima, sto ce se i poslije uklapati kad ih razdvojim....

Kako vam se cine ove ideje do kojih sam dosla uz pomoc vas?

P.S. Do sada nikad nisam bila u Ikei i mogu reci da stvarno imaju prekrasne, funkcionalne stvari za djecju sobu kakve nigdje drugo nisam vidjela.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 02:28   #811
Sada sam vidjela ovo:

http://www.home24.de/d-s-trading/mae...s-lila-jasmina

i ovo:

http://www.home24.de/parisot-meubles...it-rosa-kanten

uistinu ima mali milijun mogucnosti....


Meni je ipak draza prva solucija (iz predhodnog posta, sa onim bijelim ormarom i krevetom)...

Sto je vama bolje?
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 03:21   #812
odrasla u sobi od 7 m2 koju sam morala dijeliti sa sestrom...imale smo svaka svoj ormar koji je išao do stropa, zajednički stol iznad kojeg su bile police, mali ormaric za knjige i neizbježni krevet na kat...i sve na svijetu bih dala da sam imala takvu sobicu samo za sebe

za curke ce biti super ako svaka ima svoj mirni kutak...i sigurno stane sve unutra, samo treba dobro iskombinirati...pogledaj topic mali prostori, ima dobrih malih sobica..

BTW. tkogod tamo napisao da su mali prostori čarobni, nije nikad u njima živio...ja se danas nakon malog stana i sobice te sobice u stud.domu, osjećam klaustrofobicno u malim prostorima
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:10   #813
Dali netko ima ovakvu sobu ili je vidio iz bliza? Kako vam izgleda? Mislimo uzeti baš u ovoj kombinaciji boja...zid iza da bude plave boje kao na slici, a ostali da budu bijeli...
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:25   #814
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Cure drage,
hvala vam puuuno na prijedlozima....

Uspjele ste me uvjeriti, da se od ovoga moga sobicka, moze napraviti pristojna sobica.....


Sandra....svida mi se ova sobica, sto si je stavila...tj. krevet mi je super Samo ne znam, di bi ja takav nasla, ali bijeli.....


Danas sam svoje natjerala, da me odvedu do Ikee, iskoristavam vrijeme dok sam jos u Njemackoj
Tamo sam nasla par stvarcica koje mi se cine idealne za sobicu.....

Ovaj krevet mi je uzivo prekrasan, sto puta ljepsi nego na slici... Ovakav, ili nesto u ovome stilu, bih uzela za par godina, kada cure razdvojim... Od balkonskih vrata, na onom mome ´tlocrtu´, napravila bi prozor i odmah ispod njega, stavila ovakav krevet... dug je 2m i sirok 80cm.....

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50080315/



kada se ulazi na ulazna vrata sa suprotnoga zida (nismo mjerili, no cini mi se da bi stao), -stavili bi ovaj ormar....bas mi je

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/70141855/



Ovo prethodno je bilo samo unaprijed razmisljanje....sta vi mislite o tom rijesenju?
Za sada, dok su jos male, ta ce soba biti igraonica i ovo kroz par dana kupujem, jer zaljubih se na prvi pogled.....

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40153699/

http://www.ikea.com/de/de/catalog/pr...703/#/40153859

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/00091463/

Balkonska vrata jos necu preuredivati u prozor, no svejedno kad nadem lijepi pisaci stol, on ce stajati uz njih ..... u drugom kraju ce stajati ovo sto sam vam stavila u predhodnim linkovima i naravno treba tu dodati jos sitnica...npr. vidjela sam prekrasnu djecju kuhinju u Ikei (110 eur) i nju bi mogla negdje staviti (starija se zaljepila za nju), nasla bih nekoga da mi nesto naslika po zidovima, sto ce se i poslije uklapati kad ih razdvojim....

Kako vam se cine ove ideje do kojih sam dosla uz pomoc vas?

P.S. Do sada nikad nisam bila u Ikei i mogu reci da stvarno imaju prekrasne, funkcionalne stvari za djecju sobu kakve nigdje drugo nisam vidjela.....
odlicno mi je to sve iz ikee sta si nabrojila
na taj stol, stolice i klupu sam i ja mislila

i definitivno mi je bolja ideja iz ovog posta nego iz ovog drugog. pruza puno vise mogucnosti (i sa zidovima i kasnijim zeljama curice )
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:47   #815
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Sada sam vidjela ovo:

http://www.home24.de/d-s-trading/mae...s-lila-jasmina

i ovo:

http://www.home24.de/parisot-meubles...it-rosa-kanten

uistinu ima mali milijun mogucnosti....


Meni je ipak draza prva solucija (iz predhodnog posta, sa onim bijelim ormarom i krevetom)...

Sto je vama bolje?
meni je isto ovo prvo bolje. i odlicna ideja za promjenu balkonskih vrata u prozor. i ovaj hemnes i krevet i ormar su mi oduvijek bili al nikak se odlucit kupit ih za nesto, valjda od straha da ne umrem od srece

zato imam flexu, jako su prakticni zbog toga sto se moze svakako kombinirati i mijenjati po potrebama i visina i raspored kreveta, dodavati ladice, police itd...

ja nemam traume od malih prostora, bila sam zajedno sa sestrom u sobi dosta vremena, iako smo jedno vrijeme imale jako malu sobu. cak nam je i bilo lakse u maloj, barem sto se tice estetike. u toj maloj sobi je bilo tako kako je, kupili smo namjestaj i on je stajao, nije trazio ni kruha ni vode, kako se ono kaze. a kasnije u puno vecem stanu i puno vecoj sobi (od 30m2!) smo stalno nesto mijenjali, premjestali, kombinirali, nikad zadovoljni. i po stanu smo se stalno nesto premjestali, pa bi ja otisla u bakinu sobu kad je umrla, pa bi dnevni postao mamina soba, pa bi se ja i sestra zamijenile za sobe, pa bi dnevni bio u sklopu kuhinje, pa ne bi, pa bi ja i sestra opet bile zajedno, pa ne bi...i sad po stanu stalno nesto mijenjam i premjestam, prenamjenjujem prostorije instant metodama

za mene bi neki gotovi slozeni sistem bilo cega bio samoubojstvo
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 21:02   #816
223.


224.


225.


226.


227.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:22   #817
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
odrasla u sobi od 7 m2 koju sam morala dijeliti sa sestrom...imale smo svaka svoj ormar koji je išao do stropa, zajednički stol iznad kojeg su bile police, mali ormaric za knjige i neizbježni krevet na kat...i sve na svijetu bih dala da sam imala takvu sobicu samo za sebe

za curke ce biti super ako svaka ima svoj mirni kutak...i sigurno stane sve unutra, samo treba dobro iskombinirati...pogledaj topic mali prostori, ima dobrih malih sobica..

BTW. tkogod tamo napisao da su mali prostori čarobni, nije nikad u njima živio...ja se danas nakon malog stana i sobice te sobice u stud.domu, osjećam klaustrofobicno u malim prostorima


Ne volim ni ja te male prostore sa gomilom namjestaja, zato curama i pokusavam napraviti bilo sto, samo da im te njihove prostorije budu ugodne i da sa gustom borave unutra.....

Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
odlicno mi je to sve iz ikee sta si nabrojila
na taj stol, stolice i klupu sam i ja mislila

i definitivno mi je bolja ideja iz ovog posta nego iz ovog drugog. pruza puno vise mogucnosti (i sa zidovima i kasnijim zeljama curice )
Slazemo se u svemu
A sto mislis, nakon cijeg sam posta, natjerala svoje, da me voze 40 km do najblize Ikee, jer ona klupica i ja.....bijase to ljubav na prvi pogled
jos kad sam tamo naisla na one preslatke stolice i stol.....
A o krevetu i ormaru, necu niti govoriti.... zamalo se nisam predomislila i odmah spicila svaku u svoju sobu, samo da ih mogu kupiti....jer, vidis, mozda ih nestane do kada meni budu trebali.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:25   #818
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
meni je isto ovo prvo bolje. i odlicna ideja za promjenu balkonskih vrata u prozor. i ovaj hemnes i krevet i ormar su mi oduvijek bili al nikak se odlucit kupit ih za nesto, valjda od straha da ne umrem od srece

zato imam flexu, jako su prakticni zbog toga sto se moze svakako kombinirati i mijenjati po potrebama i visina i raspored kreveta, dodavati ladice, police itd...

ja nemam traume od malih prostora, bila sam zajedno sa sestrom u sobi dosta vremena, iako smo jedno vrijeme imale jako malu sobu. cak nam je i bilo lakse u maloj, barem sto se tice estetike. u toj maloj sobi je bilo tako kako je, kupili smo namjestaj i on je stajao, nije trazio ni kruha ni vode, kako se ono kaze. a kasnije u puno vecem stanu i puno vecoj sobi (od 30m2!) smo stalno nesto mijenjali, premjestali, kombinirali, nikad zadovoljni. i po stanu smo se stalno nesto premjestali, pa bi ja otisla u bakinu sobu kad je umrla, pa bi dnevni postao mamina soba, pa bi se ja i sestra zamijenile za sobe, pa bi dnevni bio u sklopu kuhinje, pa ne bi, pa bi ja i sestra opet bile zajedno, pa ne bi...i sad po stanu stalno nesto mijenjam i premjestam, prenamjenjujem prostorije instant metodama

za mene bi neki gotovi slozeni sistem bilo cega bio samoubojstvo
Aaaaaaa
Donijeli smo jednoglasnu odluku o pobjedniku
Ja bih voljela da su sobice barem malo vece, no sad vidim da i sa ovom svojom velicinom mogu biti savrsene, samo ako se odabere pravi namjestaj, koji ih ´otvara´.....

U vezi ovih balkonskih vrata....tu cu puuuuno dobiti,jer u taj ´oslobodeni prostor´, doci ce mi krevet i tako napraviti mjesta za ostale stvari,a da ipak na nesto slici.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:48   #819
41.

42.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:49   #820
43.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.