Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 20:26   #1
Važenje registracije

Danas sam napravio registraciju, tj sve kaj ide, tehnicki osiguranje ...

Prosli Tp mi je bio 06/12...

Sta se gleda kod valjanosti registracije, datum osiguranja koji je jos uvijek 06/12 ili TP...

Ili ovisi od onog ko gleda?
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:42   #2
šta ti piše u prometnoj/na polici, to je relevantno.
a tamo piše do 01.12.2010. jel tako?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 07:59   #3
Datum slijedeće registracije ti obračunavaju po manjem datumu od tehničkog pregleda i osiguranja.
Dakle, ako napraviš tehnički 3.12. a polica ti je do 6.12. ragistracija će ti biti do 3.12.2010.
Inače, evo ja imal sudar na sam dan registracije, srećom taman sam ujutro već registriral, i policajac mi je rekel da bi i za već jedan dan preko platil globu 20.000kn, tak da je dobro ispalo. Do sad sam uvijek išao par dana kasnije od isteka da mi svaki put ne skrate, pa sam još na kraju imao sreće s obzirom na to kak je moglo biti. One priče o tjedan dana i mjesec dana su priče bez pokrića
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 08:56   #4
važenje registracije je do datuma koji piše u prometnoj dozvoli, a važenje osiguranja je do datuma koji piše u osiguravajućem listu.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 10:15   #5
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Do sad sam uvijek išao par dana kasnije od isteka da mi svaki put ne skrate...
Ništa ne skraćuju. Ja sam znao i par tjedana ranije obaviti tehnički i registraciju i uvijek se piše isti datum koji već piše u prometnoj, a ne datum kad si bio u STP.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:10   #6
Ako se ne varam TP vrijedi do kraja mjeseca a osiguranja do dana kad piše (na nekima piše i sat).

Ako napraviš osiguranje bilo koji dan u mjesecu kad pada (konkretno kod mene 15.12 - dakle bilo koji dan u 12. mjesecu) datum ostaje isti (provjereno na vlastitoj koži). Jedino ako ga odguram u drugi mjesec - e onda se slika mjenja.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:35   #7
moram napomenuti da osiguranje vrijedi još mjesec dana nakon isteka na polici, pod uslovom da se produži najkasnije 30-ti dan od isteka u ISTOJ osiguravajućoj kući.....kakogod, policija to ne ferma, pa su sada počeli prijetiti kaznama od 20.000 kn za neosigurano vozilo....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:35   #8
Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
Danas sam napravio registraciju, tj sve kaj ide, tehnicki osiguranje ...

Prosli Tp mi je bio 06/12...

Sta se gleda kod valjanosti registracije, datum osiguranja koji je jos uvijek 06/12 ili TP...

Ili ovisi od onog ko gleda?
Gleda ti se samo datum na polici osiguranja, tj.,datum isteka police osiguranja je i datum isteka tehničkog pregleda.


Npr. napravio si policu prije dva mjeseca i nisi iz nekog razloga išao na tehnički, i ta polica če vrijediti od 02.10.2009 - 02.10.2010, a ti ako ideš na tehnički 02.12.2009. tebi če tehnički vrijediti do 02.10.2010 isto kao i polica.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:45   #9
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Gleda ti se samo datum na polici osiguranja, tj.,datum isteka police osiguranja je i datum isteka tehničkog pregleda.


Npr. napravio si policu prije dva mjeseca i nisi iz nekog razloga išao na tehnički, i ta polica če vrijediti od 02.10.2009 - 02.10.2010, a ti ako ideš na tehnički 02.12.2009. tebi če tehnički vrijediti do 02.10.2010 isto kao i polica.
Tako je...uz dodatak da moraš odjaviti auto ako je prošlo 14 ili više dana od isteka osiguranja/tehničkog.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:47   #10
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
moram napomenuti da osiguranje vrijedi još mjesec dana nakon isteka na polici, pod uslovom da se produži najkasnije 30-ti dan od isteka u ISTOJ osiguravajućoj kući.....kakogod, policija to ne ferma, pa su sada počeli prijetiti kaznama od 20.000 kn za neosigurano vozilo....
Upravu si mojoj je prijateljici u travnju ove godine istekla rega i osiguranje, i još me nazove i pita dal se može voziti i ja sam joj rekao da može još 15 dana od isteka tehničkog pregleda (tako je nekad bilo).

I nakon dva dana uplati ona osiguranje i nije odmah išla na tehnički, kad treči dan zaustavi nju murja da prometnu i lik vidi da je istekla rega, ona mu je rekla da ima novu policu i da ide na tehnički, ali nisu je fermali ni 5 % i naplatili joj 2000 kn. kazne i išla je na sud nakon mjesec, dva, i sud joj smanjio kaznu na pola + sudske troškove troskove i na kraju je platila cca. 1150 kn. kazne.

Ne samo da če te kazniti ako nevrijedi polica, nego i ako imaš važeču policu, a nemaš TP.

I kad je ona meni to ispričala ja se pomalo osječao kriv, odem na TP. i tamo su mi rekli da imam pravo na 15 dana od isteka, ili do kraja mjeseca voziti se bez TP (ovo do kraja mjeseca znači ako rega istekne 25. onda nevrijedi 15 dana, nego samo 5 odnosno 6 dana).

I kad sam na TP. dobio takav osgovor, odem ja na policiju i pitam i tamo su mi rekli da taj zakon više nevaži i da više nema ni jedan dan odgode.

E sad ti budi pametan u ovoj državi.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:53   #11
ustvari ti policija neće tražiti da vratiš tablice i odjaviš auto u 15 dana od isteka rege...ali te u tih 15 dana može kazniti zato šta vozilo nije regano. eto to je tih 15 fantomskih dana.

a od likova koji rade u STP sam se svačega načuo i nagledao..poluinformacija i dezinformacija.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:59   #12
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
ustvari ti policija neće tražiti da vratiš tablice i odjaviš auto u 15 dana od isteka rege...ali te u tih 15 dana može kazniti zato šta vozilo nije regano. eto to je tih 15 fantomskih dana.

a od likova koji rade u STP sam se svačega načuo i nagledao..poluinformacija i dezinformacija.
Ali navodno te ovi na tehničkom odhebu, ako je prošlo tih 14 dana...kao traže potvrdu o odjavi i sva ta sranja... Ovo je neprovjereno, pa ako netko može prokomentirati...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:23   #13
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam TP vrijedi do kraja mjeseca a osiguranja do dana kad piše (na nekima piše i sat).

Ako napraviš osiguranje bilo koji dan u mjesecu kad pada (konkretno kod mene 15.12 - dakle bilo koji dan u 12. mjesecu) datum ostaje isti (provjereno na vlastitoj koži). Jedino ako ga odguram u drugi mjesec - e onda se slika mjenja.
To je točno...Piše dozvola vrijedi do (to je datum osiguranja) i piše datum TP, koji se baš i ne vidi kod mene od žiga a zbunilo me čemu uopće datum TP kad ima dozvola vrijedi...Po datumu TP mogu jedino vidjet unazad kolko si se dugo vozio neregistriran....
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 00:46   #14
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Ali navodno te ovi na tehničkom odhebu, ako je prošlo tih 14 dana...kao traže potvrdu o odjavi i sva ta sranja... Ovo je neprovjereno, pa ako netko može prokomentirati...
Točno. Ako prođe 14 dana, ne puste te na tehnički nego šalju u MUP da odjaviš auto. Nakon toga radi se tehnički pa opet u MUP potvrditi novu prometnu i uzeti natrag tablice.
Stef2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:04   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam TP vrijedi do kraja mjeseca a osiguranja do dana kad piše (na nekima piše i sat).

Ako napraviš osiguranje bilo koji dan u mjesecu kad pada (konkretno kod mene 15.12 - dakle bilo koji dan u 12. mjesecu) datum ostaje isti (provjereno na vlastitoj koži). Jedino ako ga odguram u drugi mjesec - e onda se slika mjenja.
Sad i i TP vrijedi do datuma na prometnoj...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:36   #16
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Sad i i TP vrijedi do datuma na prometnoj...
kaj ti to znači:

Ako meni piše datum TO 12/12/2009
a dozvola vrijedi do 06/12/2009

Do kad meni crijedi prometna?
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 17:15   #17
Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
kaj ti to znači:

Ako meni piše datum TO 12/12/2009
a dozvola vrijedi do 06/12/2009

Do kad meni crijedi prometna?
odgovorio si si u pitanju, crijedi ti do 06/12/2009....ajd na tehnički danas, šesti je Nedjelja...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.