Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 19:15   #1841
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Pa na link iz potpisa sam se i očitovao! predpostavljam da stojiš iza njega!?..dok si ga u potpis stavio!
Za ovo ostalo..prosvjetli me!..Tu tek niš ne kužim!
Da, skužil sam.
I stojim iza njega.

Nego. Ak imaš problem, do njega je došlo jer razmišljaš tak kak razmišljaš sad.
I problem nećeš razrješiti tim istim načinom razmišljanja koje je produciralo problem.
Ako želiš problem razrješiti, trebaš promjeniti način razmišljanja.

Još jedna stvar koja može pomoći (ali s obzirom da puno misliš, teško bu ti kak je i meni bilo), je da prestaneš razmišljati i da samo promatraš što se događa. Promatraš tijelo, promatraš misli, osjećaje, okolinu. Ali ne razmišljaš aktivno, ne analiziraš. Samo promatraš.
Ak ti to teško ide, uzmi si svaki dan 15 minuta, sjedni se uspravno negdje i diši. I dok dišeš, promatraj disanje. Nemoj žmirit, važno je da si budan.

Ha gle, sad si u točci gdje ćeš se morat potrudit ako nešto želiš.
Ak ti ikaj pomaže, niš nije teško, teško je kolko mislimo da je teško.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:42   #1842
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Da, skužil sam.
I stojim iza njega.

Još jedna stvar koja može pomoći (ali s obzirom da puno misliš, teško bu ti kak je i meni bilo), je da prestaneš razmišljati i da samo promatraš što se događa. Promatraš tijelo, promatraš misli, osjećaje, okolinu. Ali ne razmišljaš aktivno, ne analiziraš. Samo promatraš.
Ak ti to teško ide, uzmi si svaki dan 15 minuta, sjedni se uspravno negdje i diši. I dok dišeš, promatraj disanje. Nemoj žmirit, važno je da si budan.

:
Apollo cjenim te kao osobu koja ima svoj stav i koja je iz svog načina razmišljanja polučila neke rezultate! Neznam zaista dali je tu kumovalo...bjela magija, crna magija..ili ona viša sila u koju ja vjerujem na svoj način...zaista neznam !
Ali jedino što znam da ja PLUTAM..koliko got razmišljao ili nerazmišljao..ja plutam..! Što je drugo nerazmišljanje nego plutanje! ...faza kada se nakon velikog razmišljanja pomiriš sa situacijom!?
Vidim oko sebe da nas je još jako puno takvih! I vidim oko sebe da ih je puno preuzelo stvar u svoje ruke...nadalo se, razmišljalo pozitivno..! Zaista znam kroz svoj život puno čvrstih osoba..pozitivaca! Večina ih je kroz život plutala..a bogami nekima je i glava pod vodom završila!
Da se ne odmaknemo od teme..ostajem pri stavu da ako je tome crna magija uzrok onda je ista, od onog gore..onog bossa..,dozvolu iz nekog razloga dobila! I opet kažem..ako je to tako, šutim i trpim..a crnoj magiji..
Ako me i dalje pokušavaš razuvjerit možemo nastavit preko privatnih poruka ili nekog maila...!
Lijepi pozdrav!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:59   #1843
Nikog ja ne uvjeravam u nikaj. Objašnjavam malo svoje mišljenje i stav koji su došli, što kroz iskustvo, što kroz tuđa saznanja.

Pozz
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:47   #1844
Da,da,ipak je svako kovač svoje sreće,u to sam se davno uvjerila.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:29   #1845
Quote:
Maya_0409 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Zanima me da li ovdje postoji netko tko se bavi magijom ili barem netko tko zna za nekoga tko se bavi time?
Puno hvala

a za što ti treba magija ako se smije znati...?
niki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:19   #1846
Magija i copranje - misteriozna jaja :D

pozdrav svima,
imam jednu priču koja me prilično zainteresirala, do te mjere da sada otvaram temu
radi se o jednom fenomenu, često spomenutom na temi "istiniti horor događaji". pratim tu temu već dulje vrijeme i primjetila sam jednu pojavu koja mi je koliko smiješna toliko i zastrašujuća i gadna

na istinitim horor događajima javilo se nekoliko priča, nekoliko ljudi s istim pričama:

-netko je ispričao kako su se s tavana kuće čuli misteriozni zvukovi, i kad su otišli provjeriti (vjerojatno prvi put otišli gore na tavan) našli su 4 jaja, u svakom kutu tavana po jedno.
- dvoje različitih forumaša spominje zakopana kokošja jaja u vrtu, baš onako pažljivo ukopana u zemlju (jedan napominje da ne drži životinje, a drugi da su kokoši u odvojenom i dobro ograđenom prostoru)
- još jedan slučaj za koji nisam sigurna jesam li pročitala ovdje ili čula od nekog, je taj da je neka obitelj uselila u stan/kuću (stvarno se ne sjećam dobro), nakon nekog vremena su odlučili promijeniti pločice u kupaoni - i našli kokošje jaje uzidano (!) ispod pločica.

simbolika jaja je svima prilično jasna - krug, početak života, život. no kakvo značenje dobiva taj simbol kada se upotrijebi sa (očito) zlom namjerom?
ako itko ima kakvu ideju.... ne znam zašto sam baš taj fenomen odvojila od ostalih, nekako me valjda fascinira da si je netko dao truda uzidati jaje u kupaonu i zašto
Gina Jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:46   #1847
početak ljeta. 6.mjesec.
1.napucao me dečko a da ni sam nije mogao objasnit zašto
2.šest ispita me čeka na faxu,panika
3.propalo mi ljetovanje
4.morala na brzinu naći posao i stan za preko ljeta ako se ne želim vratit u polumrtvi rodni grad
5.popušila mjesto u studentskom domu,financijski problemi do grla
6.dala svih 6 ispita, upislala ih i izgubila index, misterija je do dana danasnjeg gdje i kako
7.izgubila novčanik sa svim dokumentima

jedva se nekako iskopala, nova sranja se redala jedno za drugim. neka mi je teta ciganka gledala u karte i počela me molit da mi skine uroke, besplatno. samo da prihvatim. kaze da je netko bacio nesto gadno na mene i da vidi da mi sve ide naopako. (nisam joj naravno nis govorila o sebi). odbila sam. sad sam okej. novčanik se ipak našao i to je zadnje sranje u nizu bilo. jako sam skeptična što se uroka tiče, pa mislim da je to ipak sranje za sranjem tako samo naišlo. riješilo se hvala bogu. mislim, znam da ovo ne zvuče kao neki teški životni problemi, ali ja sam stvarno jadna bila. skoro da sam i povjerovala. ali svejedno mislim da su to jednostavno ruzna razdoblja u zivotu koja ne mogu trajat zauvijek. i nakon kise uvijek dodje sunce.
shae is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:03   #1848
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Nikog ja ne uvjeravam u nikaj. Objašnjavam malo svoje mišljenje i stav koji su došli, što kroz iskustvo, što kroz tuđa saznanja.

Pozz
Da ne bude zabune.. i sam sam svjedok nekih čudnih događanja i priča!
Osobno sam se poprilično dugo družio sa osobom koja je imala grdih problema sa paralelnim svjetom i sa osobama nadnaravnih sposobnosti!
Napričala mi je takvih stvari da mi se kosa ježila na glavi! Tražila je pomoć kod nekih duhovnih iscjelitelja i sve bih to možda s vremenom smjestio u koš..za smeće.. da nisam vidio, jednom prilikom na okupu ljude koji na isti način i iz istog razloga traže pomoć!.. 50-ak njih
Definitivno problemi takve naravi postoje ali nisam siguran..dali je stvar samo u glavi ili možda u nedostatku iskrene vjere!
Sam nisam nikada doživio nešto što ne mogu realno objasniti a za nadnaravno kažem...
Nebi se štel mešat..ne čačkam po takvim svarima jer sve je moguće!
Ja se držim samo svog načina komunikacije sa Bogom pa kako got mi je!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:51   #1849
Napričao bih ti i ja stvari od kojih bi ti se naježila kosa na glavi, pa su poprilično prizemne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:10   #1850
Pa pričajte, zato i jesmo ovjde...
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:18   #1851
moje je misljenje kao i u vecine ako ne vjerujes ne moze ti nista.... ali 2 moje susjede u ulici su nasle zakopana jaja svjeza,dok je moj stari u vrtu nasao zakopanu svinjsku glavu,i na katu smo pronasli zavezane raznobojne koncice u svakoj sobi sad kako je to dospilo tamo pitaj boga, nekom je jako dosadno haha
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:37   #1852
Divan stih!
Petar88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:32   #1853
Quote:
nagual1 kaže: Pogledaj post
Zadnjih cca.godinu dana sve ide naopako, nikako da se stvari pokrenu, pri tome mislim sveukupno - financije, privatni život, općenito egzistencija itd..

E sada pitanje koje mene muči - da li je moguće da me je netko "urekao" ?
Zbilja mi glupo o tome razmišljati na taj način, ali kada čovjek iscrpi sve normalne razloge, počne posezati za malo drugačijim objašnjenjima
Jedini koji radi protiv tebe si ti sam. Sve probleme koje imaš su djelo tvojih akcija. Stani, razmisli o svim problemima koje imaš i kako si ih prouzročio i kako može djelovat da ih ublažiš i izbjegneš ubuduće.
Neke stvari nemožeš promjeniti, obitelj, inteligenciju, godine...fizičko stanje.
Ali skoro sve ostalo možeš.
Stani razmisli i djeluj racionalno a ne sa ljutnjom.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:59   #1854
ja sam pronašla susjedu kako zakopava jaje na našem vrtu.... onak u šoku i strahu (više strahu) sam ju otjerala iz dvorišta... sljedeći dan se došla ispričavat sa pričom da je ona to već našla napola zakopano pa da je pokušavala vidjeti što je to... da baš... možeš misliti
Tamara13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:22   #1855
Quote:
somekindofmonster2 kaže: Pogledaj post
moje je misljenje kao i u vecine ako ne vjerujes ne moze ti nista...
Od svih novokomponiranih uvjerenja ovo mi je jedno od "milijih" ide u kategoriju: ako ne vjeruješ da ti pusta plin u kupaonici - ne može ti ništa!

@autoru topića- jaje je medij/prenosnik ( čest u narodnim mađijanjima iliti bakice znaju svašta , ostale detalje imaš diljem knjiga & neta)
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 07:33   #1856
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Jedini koji radi protiv tebe si ti sam. Sve probleme koje imaš su djelo tvojih akcija. Stani, razmisli o svim problemima koje imaš i kako si ih prouzročio i kako može djelovat da ih ublažiš i izbjegneš ubuduće.
Neke stvari nemožeš promjeniti, obitelj, inteligenciju, godine...fizičko stanje.
Ali skoro sve ostalo možeš.
Stani razmisli i djeluj racionalno a ne sa ljutnjom.
Hm....mudro zboriš
Ali ljutnje nikada nije ni bilo, samo, ne znam, zbunjenost, strah?
nagual1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 09:56   #1857
Quote:
Tamara13 kaže: Pogledaj post
ja sam pronašla susjedu kako zakopava jaje na našem vrtu.... onak u šoku i strahu (više strahu) sam ju otjerala iz dvorišta... sljedeći dan se došla ispričavat sa pričom da je ona to već našla napola zakopano pa da je pokušavala vidjeti što je to... da baš... možeš misliti
presmiješno! pročisti kuću bijelom svijećom i drži se dalje od te susjede

Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Od svih novokomponiranih uvjerenja ovo mi je jedno od "milijih" ide u kategoriju: ako ne vjeruješ da ti pusta plin u kupaonici - ne može ti ništa!

@autoru topića- jaje je medij/prenosnik ( čest u narodnim mađijanjima iliti bakice znaju svašta , ostale detalje imaš diljem knjiga & neta)
našla sam neke
(btw imaš pm)
Gina Jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:24   #1858
Quote:
nagual1 kaže: Pogledaj post
Hm....mudro zboriš
Ali ljutnje nikada nije ni bilo, samo, ne znam, zbunjenost, strah?
Strah je dobar, tjera te da neideš "glavom prvo" kroz probleme nego da razmisliš.
Nemoj zaboraviti da nisi ni prvi ni zadnja osoba koja si radi probleme, a siguran sam da ima osoba oko tebe koje su prošle nešto slično. Pitaj ih za direktne savjete. Najvažnije je da razmisliš koja je odluka najbolja za tebe, a ne djelovati iz inata ili nečeg drugog..
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:13   #1859
pokusaj ovo!!!

Quote:
smile on me kaže: Pogledaj post
(Kasnije sam doznala da je S i njena majka jako dobra prijateljica sa prvim hodzom sa kojeg sam zvala). Igrom slucaja sam nastavila da trazim i kopam dok nisam iskopala jednu gospodju koja me je uputila kod drugog hodze koji mi je pomogao jako malo. Pitala sam i nju i hodzu za M. oboje su zatresli glavom i rekli da je jako zeznuto. I M sam predlagala da ide sa mnom ali nije htio ni da cuje. Nastavila sam da kopam dalje. dosla sam do jos jednog hodze mnogo dalje. On mi je pomogao, dolazila sam polako sebi. Gubila sam sve vise kontakt sa M. Zivot mu se okrenuo naopacke. djecu je zarad T istjerao iz kuce, nju je u par navrata udario, pokusavao je da je otjera od sebe i da je ostavi ali mu se bacala pod auto, zvala danima, docekivala na radnom mjestu itd. Sa roditeljima se svadjao. radio gluposti, mrsavio, uzasno izgledao, dozvoljavao je da na njegove oci meni pravi scene u gradu. Tada sam mu zalupila vrata. Nismo se culi dva mjeseca sto je bio rekord. pokuavao je da me kontaktira nisam se javljala. Nedostajao mi je i dan danas mi nedostaje onaj covjek. Zadnji put kad smo se culi na kratko preko neta rekao je da ima zacepljenje vena i da ga sve nesto koci. Nisam htjela nista da govorim jer bih napravila kontra efekat. Opet sam zalupila vrata. Postavila sam uslov ona in ja out. Ne znam zasto ne mogu da se otresem svega toga. Nesto me vuce da pokusam da pomognem i njemu ali ne znam kako. Zasto me vuce? Zasto sam toliko vezana? Gospodja koja mi je rekla da nam je spakovano rekla je da sam se dobro izvukla ali da je on u komi teskoj. Novca nema, ne izlazi, agresivan je... sto se ispostavilo kao tacno. Prije neki dan mi je poslao poruku jesam li ja ostavila ikonu u njegovoj kuci priznala sam da jesam i da sam otavila da ga cuva jos prije godinu dana poslije njihovog pada. Sta imam ja tu da trazim? Zasto ve ovo? pokusavala sam da se bacim na druge stvari ali.... kao da imam nedovrsenog posla. Sta mi je ciniti? Bojim se da mi se ne obije od glavu. Receno mi je da smo neki sudbinski spoj. Moj mozak ne zeli to ali srce kaze drugacije. ne mogu da nadjem vezu u kojoj cu se osjecati dobro sve nesto vuce nazad. molim vas pomozite mi. Sta da radim? Imam samo povremeno neke napade suza ali to je sve. tugu stalno nosim sa sobom... prati me ali sam je suzbila u sebi i pocela sam normalno da zivim. Help!!!!
Meni je pomogla: http://www.vlajna-zorica.blogspot.com/
radica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:15   #1860
probaj ovo!!!

Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
poštovanje
ja sam bio uspješan obrtnik 3 lokala , novi kombi itd. dok nisam 2006 god. vozio jednu grupu kod brace na srebrenjak ,a odbio sam uči unutra (još sam ih i sprdao što idu tamo) . Sječam se jednog čovjeka koji mi je na ulici rekao (DOĆI ĆEŠ TI I PRIJE NEGO ŠTO MISLIŠ) Ne prodje dan da ga se ne sjetim. od onda sam doslovno propao preko noći ostao sam bez kombija i lokala u kreditima sam do guše i još sam bez posla, ne mogu stati na zelenu granu nikako ,ne znam jesu li i mene urekli ali znam da tonem.
pogledaj i nazovi:http://www.vlajna-zorica.blogspot.com/
radica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.