Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2016., 15:38   #4361
besplatni antivirusi

pošto nisam baš skroz upozant sa svime,

zanima me koji besplatni antivirusni program preporučujte,i koje programe treba instalirati da se što više rasteriti računalo...

tj. jeli dovoljno sam izbrisati neke datoteke ili se one trebaju maknuti skroz s diska i sl.

svjestan sam da mora na čišćenje,ali ovo je neki prvi korak.

hvala

i kako držati u redu komp,što dalje od tih štetnih stvari
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 20:04   #4362
Instaliraj si 360 Total Security i pusti ga neka napravi inicijalni sken kompa. Pobrisat će ti par gigi nepotrebnih gluparija koje su ti se nakotile na disku.


I ne, računalo se ne "rasterećuje" brisanjem datoteka. Rasterećuje se gašenjem nepotrebnih gluposti. Za početak, ovako: http://www.blackviper.com/service-co...onfigurations/
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:24   #4363
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Instaliraj si 360 Total Security i pusti ga neka napravi inicijalni sken kompa. Pobrisat će ti par gigi nepotrebnih gluparija koje su ti se nakotile na disku.


I ne, računalo se ne "rasterećuje" brisanjem datoteka. Rasterećuje se gašenjem nepotrebnih gluposti. Za početak, ovako: http://www.blackviper.com/service-co...onfigurations/
ovaj prvi dio sam napravio..

ali ovaj drugi baš ne,kaj sa svim tim linkovima,windows 10?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 19:41   #4364
Koji bi bio najbolji AV da se plaća.. Za par dana mi ističe licenca za NOD32 koji sam imao 3god... Pa me čisto zanima koji pruza najbolju zastitu tj. ulozeno dobiveno...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 20:40   #4365
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Koji bi bio najbolji AV da se plaća.. Za par dana mi ističe licenca za NOD32 koji sam imao 3god... Pa me čisto zanima koji pruza najbolju zastitu tj. ulozeno dobiveno...
Možeš ovdje pročitat zanimljive usporedbe http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2372364,00.asp
Što se mene tiče dovoljan je običan besplatni antivirus ako paziš što radiš,odnosno niti jedan od najboljih plaćenih AV programa ne nudi 100% zaštitu.
Korisnik je obično taj koji ne pazeći dovede virus u operativni sustav tako da je najbolja zaštita backup.
Tomislav1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 12:04   #4366
Quote:
Tomislav1201 kaže: Pogledaj post
Možeš ovdje pročitat zanimljive usporedbe http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2372364,00.asp
Što se mene tiče dovoljan je običan besplatni antivirus ako paziš što radiš,odnosno niti jedan od najboljih plaćenih AV programa ne nudi 100% zaštitu.
Korisnik je obično taj koji ne pazeći dovede virus u operativni sustav tako da je najbolja zaštita backup.
+1
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:55   #4367
Imam pitanje a stvarno ne znam na koju pravu temu da stavim. Imam instaliran nekakav ccleaner i avast no meni kao da to ne radi ništa Moj laptop je dosta spor a kako se ne kužim u to ne znam što da napravim... I zanima me još jedna stvar,hoću si sa mobitela prebaciti slike na laptop ali me je strah uopće uštekati taj kabal jer se bojim da bi mogla prenijeti virus na mobitel.. Da li je sigurno samo prebaciti slike i ništa više od toga ili bolje da ne, dok mi je laptop u tom stanju?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 15:03   #4368
Pozdrav!
Imam jedan problem. Došao mi je mail sa slikom u privitku i odma se ta ista slika priljepila za desktop.

U čemu je problem? Jel to nekakav virus?
flashredial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 15:42   #4369
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Imam pitanje a stvarno ne znam na koju pravu temu da stavim. Imam instaliran nekakav ccleaner i avast no meni kao da to ne radi ništa Moj laptop je dosta spor a kako se ne kužim u to ne znam što da napravim... I zanima me još jedna stvar,hoću si sa mobitela prebaciti slike na laptop ali me je strah uopće uštekati taj kabal jer se bojim da bi mogla prenijeti virus na mobitel.. Da li je sigurno samo prebaciti slike i ništa više od toga ili bolje da ne, dok mi je laptop u tom stanju?
Mozda je laptop stariji i ima premalo radne memorije-slab procesor pa je zato sporiji.Taj ccleaner nece nista napravit sam,trebas ga pokrenuti i napraviti ciscenje nepotrebnih datoteka i registrija.
Mozda da probas i sa nekim drugim antivirusnim,da vidis hoce li se laptop ubrzati.
A sto se tice slika i prebacivanja,malo je vjerovatno da ces si zaraziti mobitel sa virusom preko laptopa,mozes to bez problema napraviti.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 16:10   #4370
Quote:
flashredial kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam jedan problem. Došao mi je mail sa slikom u privitku i odma se ta ista slika priljepila za desktop.

U čemu je problem? Jel to nekakav virus?
Vrlo vjerojatno ti je kompjuter zaražen a pogotovo ako je nadolazeci mail od nekog "divljaka" proskeniraj računalo sa antivirusom, koji trenutno koristis, kada zavrsis pokreni još malwarebytes, adwcleaner, jrt, hitman pro..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 14:24   #4371
Pozdrav svima. Da li iko ima CM Security. Da li to uopste radi. Za ciscenje i zakljucavanje je super,ali sta sa virusima. Kao ima antivirusni pogon,ali mi je mob i dalje spor,a iskoristeno je samo pola memorije,ostalo slobodno. I recimo kada idem na neke stranice,ako hocu nesto pricitat,ili skinit,izbaci mi da je mob zarazen virusima,da mize doci dp ostecenja baterije,pa i brisanja datoteka. To mi izbacuje na netu,i nudi da inst.AV, je li to samo reklama da placam AV,ili sta.t
behka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 16:23   #4372
360 Total Security je po meni odličan besplatni antivirusni program koji ne opterećuje procesor,koristi jako malo rama,ne usporava kompjuter nimalo uz to ima i dodatak za pretraživač koji upozorava ukoliko se otvori neka stranica koja nije sigurna također imam instaliran i adblock dodatak za reklame i preusmjeravanja,prije sam koristio ESET NOD32 licenciranu verziju koja je dobra ali može usporiti kompjuter.Od dodatnih programa koristim RogueKiller i Adwcleaner koji su jako efikasni,što je i više nego dovoljno.CM Security sam isprobao ali me jako nervirao zbog stalnih upita pri pokretanju aplikacija zato sam ga izbrisao,jer mi nije potreban.Na mom android mobitelu takođe koristim 360 Security i super je.
behka što se tiče tih upozorenja da će ti virusi zaraziti mob i oštetiti bateriju to su samo glupi pop-upovi i meni se to dešavalo zato sam instalirao ovaj pretraživač https://play.google.com/store/apps/d...ck.web.browser i više se ne prikazuju ta glupa upozorenja ni reklame.

Zadnje uređivanje čipmunk : 24.09.2016. at 17:29.
čipmunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:20   #4373
Jel zna iko o čemu se radi i što pokazuju ove ikonice, nekad ih nema nekad ima, a ne znam čemu služi. Radi se o avast free antivirusu.







(Ako ne paše pitanje u ovoj temi premjestite je, ne znam di bi postao ovo).
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:24   #4374
Pa jel mozes kurserom miša samo "prislonit" pa bu ti izbacilo sto pise tj opis.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:38   #4375
Ne piše ništa.

Kad pokušam i kliknut na to ništa.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 15:34   #4376
Prije je bila Avira, detektala je ogroman postotak trojanaca i cryptera koji služe za undetektiranje trojanaca, ovih dana manje više je sve beskorisno ako se naleti (otvori .exe bio on bindan ili ne) na FUD trojanca, ništa ne pomaže niti jedan antivirus. Zato kombinacija Sandboxie (u njemu se da detekitari s lakoćom .exe ako je bindan sa trojancem/virusom pokazat će se a OS se neće zaraziti) i Virtual Machine je najbolja. Ako stvarno netko koristi OS za transakcije ili veće cifre i strah ga je potencijalne krađe, najsigurnija varijanta je Sandboxie + Virtual Machine, na tome se otvori svaki .exe provjeri se ako je zaražen VM OS i nakon toga kratkog testa, može .exe na originalni OS.

Dakako, što se tiče ovih više detectable virusa i stealera/malware-a, manje više svi popularniji ih detektaju tako da tu nema neke brige, bilo koji iz serije, Eset, Avira, Avast + Ad Block i Anti Malware će spriječti inficiranje. Međutim za fully undetectable nema lijeka s nikakvim antivirusom niti će ikad biti, jer je to utrka mačke i miša u kojima su koderi malware uvijek ispred, a AVovi ih hvataju, ali, Sandboxie + Virtual Machine je pak tu za to.
Kopenhagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:10   #4377
Koja bi po vama bila najbolja I najjeftinija kombinacija za kucni kompjuter? Ne spajam se na javne mreze, samo kucni wifi uvijek
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 22:45   #4378
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Koja bi po vama bila najbolja I najjeftinija kombinacija za kucni kompjuter? Ne spajam se na javne mreze, samo kucni wifi uvijek
avast free antivirus + malwarebytes također free, a za internet pretrazivac ublock da blokiras dosadne reklame na netu
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:00   #4379
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
avast free antivirus + malwarebytes također free, a za internet pretrazivac ublock da blokiras dosadne reklame na netu
Mozes li mi dati link na ubloc?
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:47   #4380
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Mozes li mi dati link na ubloc?
https://www.ublock.org/
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.