Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 11:13   #1
'Dog-friendly' restorani

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ali najveći šok je uslijedio kad je u restoran ušetao lik sa 3 (tri!) psa, i sjeo za stol do našeg.
Možda sam ja zaostali Balkanac and all, ali ovo je prvi put u životu da vidim pse u restoranu u sali gdje jedu ljudi i definitivno zadnji put da sam kročio nogom u bečki Texas steak house
Vidjeti cucka u bečkim restoranima stvarno nije rijetkost.



EDIT: Izdvojeno s teme Gdje ste zadnji put vani jeli. Tema je zamišljena prvenstveno kao izvor informacija u koje restorane nije ili je dopušten ulazak s psom te kao opća rasprava. Nije zamišljena za psihodijagnostiku onih koji vole/ne vole pse u restoranima i povlačenje paralela s dječjim ponašanjem u restoranima.

LP,

moderatori Gastronomije.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje

Zadnje uređivanje Pringles : 19.04.2017. at 22:23. Reason: edit zbog izdvajanja
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:30   #2
Meni je to prvi put od 10-ak puta koliko sam ručao u Beču.
Valjda me zato šokiralo.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:35   #3
i ja sam po austriji viđala kućne ljubimce, ništa neobično i meni vrlo pozitivno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:59   #4
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Meni je to prvi put od 10-ak puta koliko sam ručao u Beču.
Valjda me zato šokiralo.
https://www.falstaff.at/rf/lr/csi/os...hunde-erlaubt/

Tu imaš popis, tam stvarno i elitni restorani (tipa u hotelu Ritz-Carlton, Imperialu ili u Steierecku) dozvoljavaju ulazak s psima. Naravno, pretpostavlja se se cucki znaju ponašati. :-)
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:43   #5
Baš sam nedavno bila u Beču, i u baš svaki lokal u kojem smo bili smo ulazili s psom. Na kraju više nismo niti pitali, jer smo zaključili da je to tamo potpuno normalno.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:23   #6
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ali najveći šok je uslijedio kad je u restoran ušetao lik sa 3 (tri!) psa, i sjeo za stol do našeg.
Možda sam ja zaostali Balkanac and all, ali ovo je prvi put u životu da vidim pse u restoranu u sali gdje jedu ljudi i definitivno zadnji put da sam kročio nogom u bečki Texas steak house
Pa i u Hrvatskoj je sve više mjesta koja dopuštaju ulazak psima.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:32   #7
Dok postoji mogućnost izbora, nema problema.
Tko voli jesti okružen psima neka jede.
Osobno to ne volim i usput hvala Germanu za popis
Nadam se da El Gaucha nema na listi jer mi je to slijedeći pick.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:46   #8
Ma nema popis veze. JA sam tražila dog-friendly restorane, pa je ispalo da mogu u svaki. Evo nema 7stern pivnice na popisu, a ja sam bila u njoj sa psom.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:42   #9
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Baš sam nedavno bila u Beču, i u baš svaki lokal u kojem smo bili smo ulazili s psom. Na kraju više nismo niti pitali, jer smo zaključili da je to tamo potpuno normalno.
Da, jest.

Jednom sam bila u Demelu, pa je za stolom do, na stolcu sjedio pudl. Evo, to je malo ekstremniji prizor.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:01   #10
Da ne bi bilo da je Zagreb potpuno zaostao glede pasa u javnim sredinama, nekidan sam bio u kinu kad je lik usetao na film sa psom. Velikim psom.
Niie isao krisom, normalno usao i otisao otraga s ljubimcem (kino Europa... jedino je tamo to eventualno moguce kod nas, a mozda i bilo gdje u svijetu.. iako...). I jos je nesto zaboravio ili se psu islo na wc pa je isao van jos prije pocetka filma. I vratio se na vrijeme. Dakle ispred Europe smo lol
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:06   #11
Pas koji dođe u kino ili restoran je sasvim sigurno pas koji ima veterinarski nadzor (jer jadnog avlijanera koji nije vidio ništa osim pomija i lanca nitko neće tamo voditi), cijepljen je, vrlo vjerojatno zdrav i čist; što je zapravo puno više od prosječne osobe koja sjedi na susjednom stolcu u kinu ili za susjednim stolom u restoranu. Osim toga pas u kinu sigurno neće pol filma prčkati po mobitelu, jesti smdljive kokice, šuškati vrećicama, zalijevati susjede colom, hihotati i bubati nogama u naslon stolca ispred. A u restoranu neće na sav glas razgovarati o pizdarijama koje moraš slušati hoćeš nećeš ako mu sjediš u dometu.

Dakle, glasam za pse
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:12   #12
Pa to je divno, baš se često pitam što ne bih mogla povesti psa u kino, lijepo mi spava u krilu i ne peče me savjest što sam ga ostavila samog doma.

U Beču nisam bila u Demelu, ali jesam u kavani Mozart i kavani Diglas - sa psom. I da, muž mi je rekao da je skužio da ljudi tamo stave psa na stolicu, mi našeg ili držimo u krilu ili mu stavimo prostirku na pod. (no, za razliku od kavana i restorana, u Beču pas ne smije ući u park oko Schonbrunna, dakle uopće ne smije proći ona glavna vrata na ulasku, niti u park kod palače Belvedere, niti u gradske parkove npr. Burggartne, Volksgarten ..)
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 01:17   #13
Bogami, 'restorani' di pasi žderu i seru mene neće vidit.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 01:46   #14
Quote:
Bogami, 'restorani' di pasi žderu i seru mene neće vidit.
Ok, onda svakako prati temu koja je o ovome što spominješ tako da znaš koja mjesta trebaš izbjegavati. Ova nije o takvim mjestima.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 07:05   #15
ok meni je to suludo da se vode zivotinje tam di ljudi jedu, vlasnici pasa ne shvacaju da kolko god poznavali svog psa moze doci do nekog ekscesa u vidu lajanja, nemirnog ponasanja i ometanja drugih gostiju...
psi su zivotinje, a cesto se vlasnici ponasaju kao da su im to djeca, treba imat osjecaja i za druge ljude oko sebe, zna se di je normalno, a di ne vodit kucne ljubimce, u restoran i kino sigurno nije normalno

bilo bi fora vidit recimo odes u restoran i lik sa pitonom od par metara sjedi za stolom, realno piton ce radit manje nereda od prosjecnog psa, no vecina ljudi bi se na to zesce pobunila i prosvjedovala, samo food for thought kak se kaze

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pas koji dođe u kino ili restoran je sasvim sigurno pas koji ima veterinarski nadzor (jer jadnog avlijanera koji nije vidio ništa osim pomija i lanca nitko neće tamo voditi), cijepljen je, vrlo vjerojatno zdrav i čist; što je zapravo puno više od prosječne osobe koja sjedi na susjednom stolcu u kinu ili za susjednim stolom u restoranu. Osim toga pas u kinu sigurno neće pol filma prčkati po mobitelu, jesti smdljive kokice, šuškati vrećicama, zalijevati susjede colom, hihotati i bubati nogama u naslon stolca ispred. A u restoranu neće na sav glas razgovarati o pizdarijama koje moraš slušati hoćeš nećeš ako mu sjediš u dometu.

Dakle, glasam za pse
ma bravo, a mozebitno lajanje i nemirno ponasanje u krugu drugih ljudi ili potencijalnih pasa koje drugi dovedu, na to nismo mislili, bogte ne kuzim uopce to uzdizanje pasa ili bilo koje druge zivotinje i govora da su psi cisci od prosjecne osobe lol, ajmo se malo spustit na zemlju znam da ce dog loveri sad mene proglasit mrziteljem al ja racionalno razmisljam, treba odvagnut sve cinjenice sa neutralnog stajalista, a ne stajalista covjeka kojeg je zaljubljen u svog kucnog ljubimca
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:39   #16
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Meni je to prvi put od 10-ak puta koliko sam ručao u Beču.
Valjda me zato šokiralo.
mene je više iznenadilo što psi mogu u gotovo sve restorane u Beču

Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Ma nema popis veze. JA sam tražila dog-friendly restorane, pa je ispalo da mogu u svaki. Evo nema 7stern pivnice na popisu, a ja sam bila u njoj sa psom.
restorani, bircevi, čavabdžinice... svugdje smo bili

Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Da, jest.

Jednom sam bila u Demelu, pa je za stolom do, na stolcu sjedio pudl. Evo, to je malo ekstremniji prizor.
sjedenje na stolcu za stolom ne. nikada. mirno ležanje pod stolom koji je u kutu - uvijek

Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
ok meni je to suludo da se vode zivotinje tam di ljudi jedu, vlasnici pasa ne shvacaju da kolko god poznavali svog psa moze doci do nekog ekscesa u vidu lajanja, nemirnog ponasanja i ometanja drugih gostiju...
dočim razdrljene muškarce koji tamane gemište i pjevaju za šankom nigdje ne možeš vidjeti kao ni djecu koja vrište i trče oko stolova? ono mogli bi psi nekaj, mislim može i tebi doć žuta minuta pa izvadiš čakiju i potamaniš sve u restoranu

mi smo u beču bili sa psima i sve izlaske smo planirali tako da su s nama i da ih ne ostavljamo same u nepoznatom apartmanu
nigdje nisu lajale, nisu skakale po stolovima ljudima, slinile ili srale usred restorana, volzile su se u metrou prvi put u životu i nikog nisu napale niti su skakale po ljudima niti im sjedile u krilima

EDIT imali smo 'problem' sa psima jednom u jednom restoranu. u beču smo radili sa psima sa zlostavljanom djecom i ona bi nakon dana rada s klincima navečer otišli nešto pojest. u tom grčkom su za susjednim stolom bila djeca. koja su cijelo vrijeme zvala naše pse k sebi. i opet nisu ni skakale, ni lajale, samo su svaki put ustale i htjele ići k djeci jer im je to 'posao'.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:27   #17
U Okrugljak se slobodno može sa psom.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:59   #18
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
dočim razdrljene muškarce koji tamane gemište i pjevaju za šankom nigdje ne možeš vidjeti kao ni djecu koja vrište i trče oko stolova? ono mogli bi psi nekaj, mislim može i tebi doć žuta minuta pa izvadiš čakiju i potamaniš sve u restoranu

mi smo u beču bili sa psima i sve izlaske smo planirali tako da su s nama i da ih ne ostavljamo same u nepoznatom apartmanu
nigdje nisu lajale, nisu skakale po stolovima ljudima, slinile ili srale usred restorana, volzile su se u metrou prvi put u životu i nikog nisu napale niti su skakale po ljudima niti im sjedile u krilima

EDIT imali smo 'problem' sa psima jednom u jednom restoranu. u beču smo radili sa psima sa zlostavljanom djecom i ona bi nakon dana rada s klincima navečer otišli nešto pojest. u tom grčkom su za susjednim stolom bila djeca. koja su cijelo vrijeme zvala naše pse k sebi. i opet nisu ni skakale, ni lajale, samo su svaki put ustale i htjele ići k djeci jer im je to 'posao'.
pisao sam u drugoj temi sto se tice djece i ponasanja u restoranu, ljudi koji se ne znaju ponasat i mala djeca koja su nemirna isto nebi trebali ic u restorane i ometat druge ljude dok jedu tak da ne diskriminiram
i kak ne shvacate, vas pas je vama najbolji na svijetu i mozda i je miran i sve to stoji no opcenito ak gledamo nisu svi vlasnici niti psi takvi, tak da opcenito ne mozemo suditi po tvom primjeru i po tome donositi pravila, to je problem sto vlasnici pasa ne shvacaju i ne mogu sagledati stvari sa neutralnog stajalista, jer njihov pas je najbolji i najsladji i nebi on nikad nikom nista napravio...
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:10   #19
Pa ja sam za- ako se zabrani vlasnicima pasa da ulaze u restorane sa svojim psima, da se to isto zabrani i ljudima s malom djecom, također i pušačima... Slobodno nastavite niz.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:14   #20
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
pisao sam u drugoj temi sto se tice djece i ponasanja u restoranu, ljudi koji se ne znaju ponasat i mala djeca koja su nemirna isto nebi trebali ic u restorane i ometat druge ljude dok jedu tak da ne diskriminiram
i kak ne shvacate, vas pas je vama najbolji na svijetu i mozda i je miran i sve to stoji no opcenito ak gledamo nisu svi vlasnici niti psi takvi, tak da opcenito ne mozemo suditi po tvom primjeru i po tome donositi pravila, to je problem sto vlasnici pasa ne shvacaju i ne mogu sagledati stvari sa neutralnog stajalista, jer njihov pas je najbolji i najsladji i nebi on nikad nikom nista napravio...
super što ne diskriminiraš - ali psi nikada i nikako, a ljudi i djeca samo ako smetaju drugima, to nije diskriminacija, nikako


no, da budem na temi

Gabrek u Samoboru prima pse
Slavagora (iznad Samobora također)
Stara preša (Zaprešić) prima pse
Petehovac (Delnice) isto
Mala hiža (Mačkovec)

Pri čemu ovi primaju i u objekt a ne samo na terasu
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.