Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 01:46   #1501
Quote:
tražimtražim kaže: Pogledaj post
Zna li itko kakav je završni ispit kod Kalogjere?
Kalogjera ž ili m?

Kod ž je sasvim u redu.. Prođi skriptu koju vjerojatno imaš od starije godine, prođi bilježnicu i to je to... Raspiši se i argumentiraj svaku tvrdnju, znaš kakva je književnost.
MateaLac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:40   #1502
ljudi kako je na psihologiji? teško za upast?
__________________
sve nebeske suze padaju....u svakoj kapi vidim oci tvoje
principessssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:06   #1503
Pozdrav, dali mi netko može preporučiti literaturu uz koju ću se, makar malo, pripremit za razredbeni postupak tj. prijemni iz psihologije? Čula sam da pripreme koje organiziraju na ffri-u i koje koštaju 650kn nisu baš od pomoći. Znam da na prijemnom rješavaš test inteligencije i opće kulture i da tu nemaš šta previše pripremat, opet bar bi htjela malo bit upućena... .unaprijed hvala
Ev@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:43   #1504
ljudi ima li koji kroatist sa skriptom iz pov. hrv. (knjiž.) jez. (prof.D.Stolac)???
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 21:06   #1505
Quote:
dooh kaže: Pogledaj post
ljudi ima li koji kroatist sa skriptom iz pov. hrv. (knjiž.) jez. (prof.D.Stolac)???
Nama je prošle godine asistentica bila druga profesorica i ona je pravila pismeni.

Lagano je; nekoliko zaokruživanja, nekoliko dopunjavanja i jedno esejsko.
Bude uglavnom o rječnicima i gramatikama: autori i godine, a esejsko bude o kajkavskom ili čakavkom.

Uglavnom, lagano je i nitko nije pao.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:20   #1506
Smile

Quote:
willow74 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
trebala bi mi pomoć oko psihologije. maturirala sam 2010 godine,i trenutno studiram na fmtu ali bi stvarno htjela na psihologiju. imam položene samo niže razine matematike,hrvatskog i engleskog i nemam izborni predmet. trenutno imam 386 bodova ( barem sam toliko imala 2010.godine ali tada nisam išla na razredbeni ) i pročitala sam da mi za psihologiju treba minimalno 777 bodova. ako dobro napišem razredbeni postupak je li moguće da skupim dovoljno bodova za upis? da li da se uopće nadam ili da ne trošim novac i vrijeme za razredbeni? je li velika konkurencija ? i da par pitanja u vezi razredbenog - je li težak? jesu li te pripreme stvarno korisne? verbalno mišljenje - treba li to pred svima ili samo pred profesorom? molila bih vas za odgovore.puno hvala
Ako napišeš dobro prijemni sakupit ćeš dovoljno bodova
Konkurencija je velika, ali nemoj da te to prestraši, samo mirno.
Razredbeni se mijenja svake godine, ima težih i lakših zadataka, ali problem uglavnom nije u težini već u malo vremena.
Ja nisam bila na pripremama, ali neki jesu i tvrde da im nije bilo od neke velike pomoći, radili su po nekoj knjizi ne znam točno kojoj, ali može se pronaći u knjižnicama. Zadaci na prijemnom im nisu bili ni slični onima koje su vježbali, ali im je pomoglo smanjiti tremu.
Prijemni je isključivo pismeni, nema nikakvog usmenog odgovaranja. Verbalno mišljenje ti se odnosi na neke zadatke s riječima- što im je zajedničko, izbaci uljeza i slično. Meni su takvi zadaci bili među najlakšima.

Quote:
principessssa kaže: Pogledaj post
ljudi kako je na psihologiji? teško za upast?
Na psihologiji je odlično Teško je za upast, ali ne i nemoguće.

Quote:
Ev@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dali mi netko može preporučiti literaturu uz koju ću se, makar malo, pripremit za razredbeni postupak tj. prijemni iz psihologije? Čula sam da pripreme koje organiziraju na ffri-u i koje koštaju 650kn nisu baš od pomoći. Znam da na prijemnom rješavaš test inteligencije i opće kulture i da tu nemaš šta previše pripremat, opet bar bi htjela malo bit upućena... .unaprijed hvala
Ne znam koliko će ti knjige biti od pomoći, možda samo smirit tremu. Pročitaj si Testirajte svoju inteligenciju Krunoslava Matešića.
elsewhere69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:25   #1507
o hvala, urBana4, mislim da će i nama asistentica isto raditi ispit, ali sam malo poaničarila
nadam se da će biti lagano
dooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 22:09   #1508
Eto mene opet s pitanjem

Quote:
DOKUMENTI POTREBNI PRI UPISU
originalnu priznanicu o uplati troškova upisnine i participacije ako student participira u
troškovima studiranja *:
- pristupnik uplaćuje na žiroračun Fakulteta iznos od 330 kn s naznakom “Upisnina za ak. god.
2012/2013“ ,
- pristupnik koji se upisuje uz participiranje u troškovima studiranja uplaćuje na žiroračun
Fakulteta iznos participacije + 330 kn s naznakom “Upisnina i školarina za ak. god.
2012/2013.“
Sigurno ste čuli od Jovanovića da je Vlada osigurala novac za upis brucoša na fakultet.. Pa me zanima, vrijedi li to još uvijek ili? Samo provjeravam, trebam biti za sve siguran
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 09:57   #1509
Ili pak da pošaljem mail? Samo ne znam da li da pošaljem dekanatu ili studentskoj službi
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 10:45   #1510
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Ili pak da pošaljem mail? Samo ne znam da li da pošaljem dekanatu ili studentskoj službi
Upisnina se plaća na svakoj godini.

Školarina je inače 5, 500 kn i to plaća Ministarstvo.
Ovo što ćeš platiti je upisnina + indeks.

Ja ne vjerujem.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:51   #1511
Prebacivanje na diplomski

Imam jedno pitanje oko prebacivanja na diplomski studij na FFRI.
Konkretno me zanima jednopredmetna pedagogija, što kako?
Plaća li se dolje diplomski ? Je li potrebno polagati kakve razlike? Koliko ljudi sa drugih fakulteta opće primaju na diplomski?

Ako netko zna odgovor na bilo koje pitanje bila bih jako zahvalna
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:32   #1512
Quote:
Special-Needs kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje oko prebacivanja na diplomski studij na FFRI.
Konkretno me zanima jednopredmetna pedagogija, što kako?
Plaća li se dolje diplomski ? Je li potrebno polagati kakve razlike? Koliko ljudi sa drugih fakulteta opće primaju na diplomski?

Ako netko zna odgovor na bilo koje pitanje bila bih jako zahvalna
Moje iskustvo kaže da svi iz Rijeke (ako mogu) odu u Zagreb na diplomski. Zapravo, dosta ljudi ode. Mislim da nećeš imati problema. Ali uvijek možeš nazvati nekoga tko sjedi u uredu, recimo tajnicu, pa pitati. Ako ona ne zna, zna netko od prodekana za nastavu i slično.

Što se tiče predmeta razlike, ako si već na pedagogiji, mislim da nemaš zašto brinuti. I negdje na stranici faksa pišu uvjeti za svaki pojedini diplomski.

Sretno:
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:58   #1513
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo kaže da svi iz Rijeke (ako mogu) odu u Zagreb na diplomski. Zapravo, dosta ljudi ode. Mislim da nećeš imati problema. Ali uvijek možeš nazvati nekoga tko sjedi u uredu, recimo tajnicu, pa pitati. Ako ona ne zna, zna netko od prodekana za nastavu i slično.

Što se tiče predmeta razlike, ako si već na pedagogiji, mislim da nemaš zašto brinuti. I negdje na stranici faksa pišu uvjeti za svaki pojedini diplomski.

Sretno:
Nisam na pedagogiji, trenutno sam na Hrvatskim Studijima i ozbiljno razmišljam o prebacivanju
Prvenstveno me zato zanimalo oko polaganja nekih razlika, iako mi se čini da po ovom novom sustavu toga možda ne bi ni trebalo biti?
Što je s prosjekom, jel se to dole gleda? Znam da je kod nas 3,5 uvjet za upis na diplomski.

Mislim da ću im kad idući put budem dole pokucati na vrata pa vidjet što će mi reć, hvala ti

Ako još ima netko tko se ili prebacio na FFRI na diplomski, ili ima frenda, bratića, ujaka, susjeda sa takvim iskustvom, savjeti su dobrodošli
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:05   #1514
Quote:
Special-Needs kaže: Pogledaj post
Nisam na pedagogiji, trenutno sam na Hrvatskim Studijima i ozbiljno razmišljam o prebacivanju
Prvenstveno me zato zanimalo oko polaganja nekih razlika, iako mi se čini da po ovom novom sustavu toga možda ne bi ni trebalo biti?
Što je s prosjekom, jel se to dole gleda? Znam da je kod nas 3,5 uvjet za upis na diplomski.

Mislim da ću im kad idući put budem dole pokucati na vrata pa vidjet što će mi reć, hvala ti

Ako još ima netko tko se ili prebacio na FFRI na diplomski, ili ima frenda, bratića, ujaka, susjeda sa takvim iskustvom, savjeti su dobrodošli
Ma ima na stranici faksa. Bit će razlika vjerojatno, al' ako mogu prišapnuti, pedagogija u Ri nije teška. Nema uvjeta za upis što se prosjeka tiče, kod vas ima, jer kao što rekoh, svi bi u Zg na diplomski, ne?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:02   #1515
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Ma ima na stranici faksa. Bit će razlika vjerojatno, al' ako mogu prišapnuti, pedagogija u Ri nije teška. Nema uvjeta za upis što se prosjeka tiče, kod vas ima, jer kao što rekoh, svi bi u Zg na diplomski, ne?
A stvarno mi nije jasno zašto se taj Zagreb toliko veliča
Po meni bi svi fakulteti trebali imati iste standarde i pravila, što je daleko od istine i trenutne situacije.

Na stranici FFRI pod upise na diplomski mi ništa ne izbacuje, jel to ja nešto krivo gledam ili stranica ne radi/nema podataka?
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:30   #1516
Ima li itko informacija o testu opće kulture za psihologiju? Čula san da znaju bit bolesna pitanja
Regrette rien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:39   #1517
Prošle godine na prijemnom je bilo dosta pitanja iz filozofije, o Oscarima, par u vezi psihologije, geografije, umjetnosti i sl. Gimnazijalcima bi trebalo bit lakše, ali stvarno nije tako teško. Ima i teških pitanja, ali meni je osobno to bio najlakši dio prijemnog.
elsewhere69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:37   #1518
Jedno pitanje! U ri se izvodi predispit eng jezika za buduce studente anglistike i mene zanima sto ce tocno biti u tom testu. Ako ga jr nrtko.od vas vec polagao,bila bi ekstremno zahvalna na informacijama!
__________________
Kukuruz se kruni,kralj se kruniše!
Maidengirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 19:35   #1519
Quote:
elsewhere69 kaže: Pogledaj post
Prošle godine na prijemnom je bilo dosta pitanja iz filozofije, o Oscarima, par u vezi psihologije, geografije, umjetnosti i sl. Gimnazijalcima bi trebalo bit lakše, ali stvarno nije tako teško. Ima i teških pitanja, ali meni je osobno to bio najlakši dio prijemnog.
Što u vezi Oscara?
Jesu li ponuđeni odgovori ili ti sam moraš napisat?
Koliko dugo traje taj cijeli ispit (Dodatna provjera sposobnosti verbalnog i neverbalnog mišljenja te opće kulture i informiranosti)?
Hvala
Regrette rien is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 20:45   #1520
Quote:
Maidengirl kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje! U ri se izvodi predispit eng jezika za buduce studente anglistike i mene zanima sto ce tocno biti u tom testu. Ako ga jr nrtko.od vas vec polagao,bila bi ekstremno zahvalna na informacijama!
Nije nitko, od ove godine se uvodi. Na stranici fakulteta, na odjelu anglistike imaš primjer i objašnjenje. To i je logično mjesto za pogledat nešto takvo, zar ne?
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.