Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 23:15   #4841
Quote:
EllaVanSaar kaže: Pogledaj post
jel djeluje vademecum sos white? jel štetan za caklinu?

hvala

Odgovori:

1. Ne baš
2. Ne
Krumpir is offline  
Old 07.05.2009., 13:48   #4842
može li mi netko objasniti kako funkcionira "Clearstep" i gdje toga ima kod nas?hvala
klinka25 is offline  
Old 07.05.2009., 14:38   #4843
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Odgovori:

1. Ne baš
2. Ne

1.
2.
EllaVanSaar is offline  
Old 07.05.2009., 15:31   #4844
Quote:
klinka25 kaže: Pogledaj post
može li mi netko objasniti kako funkcionira "Clearstep" i gdje toga ima kod nas?hvala
uze mi pitanje iz usta to i mene zanima...vidjela sam da ima u splitu, ali ima li toga negdje u zg?
marijastar is offline  
Old 07.05.2009., 15:31   #4845
Quote:
EllaVanSaar kaže: Pogledaj post
1.
2.
signal while now ne znam, meni djeluje
marijastar is offline  
Old 07.05.2009., 16:30   #4846
Hi svima. Je li Listerine kancerogen? Zubarka mi ga je preporucila, a sad citam da je u Australiji zabranjen jer se smatra faktorom rizika za razvoj karcinoma usne supljine (ocito zbog previsoke koncentracije alkohola)...
camundongo is offline  
Old 08.05.2009., 10:18   #4847
Imam problem... Nikad sa zubima nisam imala problema, ni s rasporedom a ni s kvarovima, nemam nijedan pokvaren zub, odlazim zubaru 1 godišnje na kontrolu, koristim Sensodin, imam elektr. četkicu...

Godinama sam se svojoj zubarici žalila na problem preosjetljivost i ogoljene vratove, ona je to ignorirala... Prominila sam zubara, sad mi ovaj kaže da su mi vratovi dosta ogoljeni, oštečeni, ispilani i da će stanje postajati sve gore... Što stvarno nema rješenja za to?
ivana0906 is offline  
Old 08.05.2009., 15:29   #4848
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Hi svima. Je li Listerine kancerogen? Zubarka mi ga je preporucila, a sad citam da je u Australiji zabranjen jer se smatra faktorom rizika za razvoj karcinoma usne supljine (ocito zbog previsoke koncentracije alkohola)...
Iskreno nisam cuo o tome nista o tome. "Google it" trazi Listerine i cancer studies.
Krumpir is offline  
Old 08.05.2009., 15:30   #4849
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Imam problem... Nikad sa zubima nisam imala problema, ni s rasporedom a ni s kvarovima, nemam nijedan pokvaren zub, odlazim zubaru 1 godišnje na kontrolu, koristim Sensodin, imam elektr. četkicu...

Godinama sam se svojoj zubarici žalila na problem preosjetljivost i ogoljene vratove, ona je to ignorirala... Prominila sam zubara, sad mi ovaj kaže da su mi vratovi dosta ogoljeni, oštečeni, ispilani i da će stanje postajati sve gore... Što stvarno nema rješenja za to?

Riješenje je kompozitni ispun ako postoji defekt. Ako ne onda healOzone ili bond terapija.
Krumpir is offline  
Old 08.05.2009., 15:45   #4850
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Riješenje je kompozitni ispun ako postoji defekt. Ako ne onda healOzone ili bond terapija.
Možeš li mi objasniti što je to? Može i na PM.


Ne postoji defekt (bar ne još), mada mi zub na to dijelu di je vrat ogoljen i izderan počinje žutiti...

Svjesna sam da ne znam puno o tome ali ono što je meni bilo logično je nekakvo premazivanje... Na to mi je moj stomatolog reka da postoji nešto za premazivanje ali traje jako kratko (oko 2 tjedna), četkanjem se taj sloj opet skine. Onda sam ga pitala može li se problem srediti stavljanjem plombi kao kod popravljanja, kaže da ne može tj. da da bi to napravili moramo napraviti rupu jer se ovako nema na što plomba uhvatiti i da je to zadnja opcija. Kao da trpim do kad mogu... Ne mogu jesti normalno, ogoljene su mi trojka i četvorka (čini mi se da je sad već i petica) s obe strane na donjoj vilici!
ivana0906 is offline  
Old 08.05.2009., 16:44   #4851
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Možeš li mi objasniti što je to? Može i na PM.


Ne postoji defekt (bar ne još), mada mi zub na to dijelu di je vrat ogoljen i izderan počinje žutiti...

Svjesna sam da ne znam puno o tome ali ono što je meni bilo logično je nekakvo premazivanje... Na to mi je moj stomatolog reka da postoji nešto za premazivanje ali traje jako kratko (oko 2 tjedna), četkanjem se taj sloj opet skine. Onda sam ga pitala može li se problem srediti stavljanjem plombi kao kod popravljanja, kaže da ne može tj. da da bi to napravili moramo napraviti rupu jer se ovako nema na što plomba uhvatiti i da je to zadnja opcija. Kao da trpim do kad mogu... Ne mogu jesti normalno, ogoljene su mi trojka i četvorka (čini mi se da je sad već i petica) s obe strane na donjoj vilici!
Onda healOzone je dobra opcija za vas.
Krumpir is offline  
Old 09.05.2009., 21:47   #4852
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ako korjen nije vertikalno puknuo ili ako nije odvaljen preduboko ispod nivoa kosti onda se taj korjen može iskoristiti tako da se napravi nova nadogradnja i nova krunica ili eventualno iskoristi ta krunica pa se po njoj napravi nova nadogradnja.Ako imaš sliku tog zuba stavi ovdj na forum da vidimo,tu bi se moglo malo više saznati o stanju tog korjena.

A implantat ne samo da ne bi bio loše rješenje za tvoj slučaj nego najbolje,ali naravno samo u slučaju da se taj korjen ne da spasiti jer je tvoj korjen koji je dobar uvijek bolje rješenje od najboljeg implantata.
Gutaperka, bio si i pravu! Ipak se može iskoristiti korijen! Išla sam jučer slikati prije odlaska kod oralnog kirurga. I mislim si, to je samo rutinski i vađenje mi ne gine. Ali kad sam zubarici donijela sliku, rekla mi je dobru vijest!
Ne mogu vjerovat, stvarno mi nije izgledalo tako.
Rekla mi je da će mi dizat gingivu i raditi nadogradnju i da ću morati platiti samo novu krunicu.
Nadam sa da će to biti dovoljno čvrsto.
nicole2007 is offline  
Old 09.05.2009., 21:47   #4853
Nadogradnja otkrhnutog ZUBA

Prosli tjedan sam pala i odlomila komadic oba prednja zuba.da li znate nekog dobrog stomatologa koji radi nadogradnju zubiju (citala sam o tome u jednom medicinskom casopisu-da se kao formira nekakva pasta koja se nalijepi na preostali dio zuba, no pitanje je koliko je to crvsto) ili mi je jedina opcija krunica tj.implantat?
Molim vas pomozite! Dosta je hitno, a estetski jako bitno(....
lolita11 is offline  
Old 10.05.2009., 21:09   #4854
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan sam pala i odlomila komadic oba prednja zuba.da li znate nekog dobrog stomatologa koji radi nadogradnju zubiju (citala sam o tome u jednom medicinskom casopisu-da se kao formira nekakva pasta koja se nalijepi na preostali dio zuba, no pitanje je koliko je to crvsto) ili mi je jedina opcija krunica tj.implantat?
Molim vas pomozite! Dosta je hitno, a estetski jako bitno(....
Radi se kompozita nadogradnja bijele je boje i na to krunica ako je defekt velik. Ako nije velik onda se eventualno može riješiti sa kompozitom. Bez pregleda ovako preko interneta tesko se išta može reći. Ako hočeš pošalji sliku meni i gutaperki na PM pa da ti savjetujemo.
Krumpir is offline  
Old 12.05.2009., 13:00   #4855
Vađenje zuba pod upalom

Pozdrav,

prije 2 sata sam vadio zub, za koji je zubar primjetio da je lagano upaljen. Ipak, smatrao je da se moze bez problema izvaditi. Zanima me da li je zbog prevencije eventualnih komplikacija(sa srcanim zaliscima, zglobovima..) poželjno popiti turu antibiotika?

Srdačno zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru.

P.S.

Koliko obicno traje krvarenje i sukrvica nakon vađenja?
ErAZoR is offline  
Old 12.05.2009., 18:53   #4856
vađenje umnjaka

Naručena sam u četvrtak na vađenje umnjaka. Gornji, izrasao je van.
I mene zanima dal baš moram piti antibiotik?

Hvala i od mene!
Niksić is offline  
Old 12.05.2009., 23:58   #4857
Quote:
ErAZoR kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prije 2 sata sam vadio zub, za koji je zubar primjetio da je lagano upaljen. Ipak, smatrao je da se moze bez problema izvaditi. Zanima me da li je zbog prevencije eventualnih komplikacija(sa srcanim zaliscima, zglobovima..) poželjno popiti turu antibiotika?

Srdačno zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru.

P.S.

Koliko obicno traje krvarenje i sukrvica nakon vađenja?
Quote:
Niksić kaže: Pogledaj post
Naručena sam u četvrtak na vađenje umnjaka. Gornji, izrasao je van.
I mene zanima dal baš moram piti antibiotik?

Hvala i od mene!


Ne, nikakvi antibiotici vam ne trebaju OSIM ako ih nije prepisao vas stomatolog. Odnosno ako ne spadas u rizicnu skupinu onda ti ne treba antibiotik.
Krumpir is offline  
Old 13.05.2009., 21:48   #4858
pomoć?

Pozdrav svima,

trebala bih promjeniti dvije navlake na jedinicama (gore).
Moze savjet za dobrog zubara, koji nije tako preskup, a da to u konacnici dobro izgleda.
Dosta mi je hitno, pa vas molim za pomoc.
joana is offline  
Old 14.05.2009., 08:46   #4859
Sto znaci kad ti zubar tuce po zubu? sto on s time zapravo provjerava?

ja kad si s noktom udaram po jednom zubicu to me jako boli, iako mene zub sam ne boli.
kyra_zg is offline  
Old 14.05.2009., 21:50   #4860
Quote:
joana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

trebala bih promjeniti dvije navlake na jedinicama (gore).
Moze savjet za dobrog zubara, koji nije tako preskup, a da to u konacnici dobro izgleda.
Dosta mi je hitno, pa vas molim za pomoc.
Poslano na PM,
pozdrav, Mrs Flick
Mrs Flick is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.