Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 13:00   #61
Quote:
Pahuljica01 kaže: Pogledaj post
A dajte mi recite... jel postoji kakav javni prijevoz na Mljetu? Ili smo na milost - nemilost taksista?

I u kojem gradiću ima najviše sadržaja tipa - dućan, kafići, restorančići i slično? Thanks na informacijama!
ima bus. ima kombi od NP-a koji vozi od Polača/Pomene do jezera i nazad. ima rent-a-peglica-bez-krova

u pomeni imaš jedan dučan, jedan kiosk, par štandova i suvenirnicu. par konoba i hotel s najgorom picerijom na svijetu. birc na plaži u sklopu hotela.

u polačama imaš dva tri dučana, hrpu restorana.

najveći dučan je malo iza babinog polja.

ima dučan na velikom jezeru, a tamo je i pošta. imaš restoran na meliti.

štajaznam. nema tamo baš sadržaja. ima šuma
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:00   #62
Ma šumu i tražim :-)) Nego, bili bi u sobi, privatni smještaj, pa da se imam gdje prehraniti :-))

Prošle godine smo bili u Skrivenoj Luci na Lastovu, prvi dućan je 8km bio udaljen Kafića nije bilo, samo dva restorana u marini/luci...
Tak da... ne tražimo previše - svježi kruh i kavu :-))
Pahuljica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:20   #63
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
...par konoba i hotel s najgorom picerijom na svijetu. birc na plaži u sklopu hotela...
O da, a gdje se jede najbolja pica na Mljetu? Ili bar jestiva...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 18:09   #64
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
O da, a gdje se jede najbolja pica na Mljetu? Ili bar jestiva...
u Dubrovniku
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:16   #65
Idem s dečkom na mljet ovo ljeto. Iako nemamo auto mislimo obići cijeli otok.
1. Jesu li sva mjesta povezana nekakvim lokalnim busem?
2. Imaju li (ili koje mjesto ima) "tourist info" u kojem se može naći privatni smještaj jer ga tek tamo planiramo tražiti (imamo dobra iskustva s tim na ostalim otocima, hoćemo li imati i na mljetu? )
3. Koje mjesto na mljetu po vašem mišljenju najbliže odgovara ovom opisu : plaža na kojoj ima hlada i s lijepim ulazom (da nisu stijene), da mjesto ima kakvu trgovinu i restorane i da je u blizini nac. parka.

Hvala na odgovorima!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:23   #66
1. nisu, najbolje ti je stopat...ja sam se vozila s pekarom...bilo zakon

2. mislim govedari...polace...babino polje...ja sam kampirala na crnjaka probaj ovdje

3. polace
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:20   #67
Quote:
zlo kaže: Pogledaj post
1. nisu, najbolje ti je stopat...ja sam se vozila s pekarom...bilo zakon

2. mislim govedari...polace...babino polje...ja sam kampirala na crnjaka probaj ovdje

3. polace

A kakva je plaža tamo?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:04   #68
to je uvala, zasticena, gdje se dolaze usidriti jedrilice...
plaza...a tak...nije neka fenci...ima niskog drveca - idelano za sjedit u hladu...
ostalo su stijene...

preporucavam da se odlazite kupati na jezero (veliko) ako vam se ovo u polacama ne svidi...to je 10min setnje kroz sumu od kucice NP parka u polacama...nemojte napraviti gresku pa sljediti cestu sto smo mi napravili prvi put
pitajte nekoga pa ce vam pokazati...

e da!na karti cete dobiti kupon za 2 voznje busom i jednu voznju brodom(pristaniste-otok-malo jezero)...
preporucam da si stedite voznju kombijem za ic natrag,a tamo pjesice...stvarno nije puno za hodati...umoris se na kupanju pa ti fino dodje voznja natrag

obavezno se odite kupati u odisejevu spilju!!!malo cete se nahodat ali nije strasno...jos ak uspijete nekog ustopat tko isto ide tamo - zakon!jer se autom mozes spustiti relativno blizu spilje...

mi smo bili stacionirani u polacama...zadnji dan smo si unajmili peglicu i presli cijeli otok...bili u spilji(morali auto ostaviti na glavnoj cesti jer smo se bojali silazit po makadamu...nisu nam bas radile kocnice )...otisli na saplunaru...jos da nas kisa nije lovila cijelo vrijeme bilo bi idealno...ostale dane kad smo negdje isli smo hvatali pekara ili nekoga tko ide na trajekt...cak su nam i stranci stajali

p.s. sad sam se sjetila!karta za park dodje 90kn i vrijedi godinu dana...tako su nama rekli!jesi ti student?!jer ako jesi imas pravo kupiti kartu za 30kn!pokusat cete odjebat ali nedaj se!jedina razlika je sto ta studentska karta ima samo jednu voznju busom do jezera...odnosno rijec je o kombiju
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:27   #69
Hvala na svim savjetima, dobro će doći!
Nažalost nisam više studentica

Quote:
zlo kaže: Pogledaj post
mi smo bili stacionirani u polacama...zadnji dan smo si unajmili peglicu i presli cijeli otok...
Gdje ste unajmili tu peglicu?
Sjećaš li se koliko je poprilici koštalo iznajmljivanje?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:32   #70
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
Gdje ste unajmili tu peglicu?
Sjećaš li se koliko je poprilici koštalo iznajmljivanje?
mislim da je kraj pekare...brum brum se zove...sve je tak malo da nemres fulat...e da...imas i bicikle za rentat...mozes se dogovarat oko cijene

mislim da smo mi peglicu platili cijeli dan 360kn...ali bilo nas je cetvero pa nam je bilo ok dat svaki 90kn...e da, peglice su registrirane na max troje kocnice nisu radile...nizbrdo smo se svi derali koci,koci....uzbrdo je bilo gas,gaaaaaaaas!!!!par puta smo skoro poginuli jer su ceste,vidjet ces, sirine pola metra...iskustvo s voznjom yugica bit ce od velike pomoci

mislim da se cak auto ne mora vratiti tamo gdje si ga iznajmila nego na bilo koje mjesto gdje su stacionirani (znam ziher da imas jedan u trajektnoj luci ali kada smo mi dosli navecer nije radio)

jos jedna stvar
ne znam jesi li svjesna cinjenice da je trajektna luka 2km od prve civilizacije
mi smo prvu vecer (dosli smo zadnjim trajektom) spavali u trajektnoj luci, pa stopali ujutro aute s prvog trajekta
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 19:16   #71
da li je neko ljetovao u kampu lovor ili kampu mungos posto planiram da idem sa satorom na otok i nasla sam samo ova dva kampa
ako neko zna kak je nek pise kao i da li znate neki jos kamp na mljetu.????
ovaj kamp lovor se nalazi na kozici pa da li neko zna kako je tamo kakva je plaza i tako to pisite sto pre jer krecem iduci tjedan.
kiss
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 13:29   #72
Mene bi zanimalo postoji li ikakav nocni zivot na mljetu, vec sam procita da nema disca, ali postoji li ijedan kafic ili nesto slicno gdje se mladi okupljaju. I jos bi me zanimalo koja je luka najvise zatvorenija buduci da dolazimo brodom.
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:14   #73
Quote:
cnevena kaže: Pogledaj post
da li je neko ljetovao u kampu lovor ili kampu mungos posto planiram da idem sa satorom na otok i nasla sam samo ova dva kampa
ako neko zna kak je nek pise kao i da li znate neki jos kamp na mljetu.????
ovaj kamp lovor se nalazi na kozici pa da li neko zna kako je tamo kakva je plaza i tako to pisite sto pre jer krecem iduci tjedan.
kiss
hmmm...jedan od kampova samo ne znam koji...znam da je u pripizdini u nekoj dolini...prosla kroz njega - vozio im pekar kruh...od mora je udaljen kilometrima...cesta-makadam...par puta sam pomislila kako cemo poginuti...tak da...jako se dobro rapitaj di ides...pogotovo ako nemas auto
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:17   #74
Quote:
croat kaže: Pogledaj post
Mene bi zanimalo postoji li ikakav nocni zivot na mljetu, vec sam procita da nema disca, ali postoji li ijedan kafic ili nesto slicno gdje se mladi okupljaju. I jos bi me zanimalo koja je luka najvise zatvorenija buduci da dolazimo brodom.
na mljet se ides odmorit...nema tamo tzv. "drustvenih sadrzaja" imas par birceva...zatvaraju se rano...
kupi cugu u ducanu, sjedni na plazu i bok...

sto se mirne luke tice...polace su ti dosta zasticene...dolazi hrpa jedrilica i jahti
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 16:07   #75
jebemu pa ko lud zeli na mljet
mislim jedine atrakcije su djeca nastala incestom i par obezglavljenih trupla sta doplutaju svako malo
a od aktivnosti mozes probat- trcanje pred pobjesnjelim divljim svinjama
brrrrr
mljet=provod
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:31   #76
Upravo stigoh s Mljeta, ima dobrih i loših stvari, ali šteta ga ne posjetit.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:14   #77
ja sam bila nekoliko gorina za redoma na mljetu. za smještaj ako nekome treba mogu nabaviti broj od obitelji koja iznajmljuje u sobri. za to se javiti na pvt.
super je restoran u babinom polju kraj birca koji se zove komarac, a restač triton. super su im palačinke.
pijesak saplunara, kamenčići sutmiholjska uvala. super mi je što se može iznajmiti auto, brumovi zakon izgledaju..
u np ima života , stalno se nešto dogadja. čula sam i da početkom kolovoza dolazi puno pjevaca .
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:18   #78
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
O da, a gdje se jede najbolja pica na Mljetu? Ili bar jestiva...
najbolja na mljetu je meni u tritonu u babinom polju
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:22   #79
Komarac
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:30   #80
Quote:
greta kaže: Pogledaj post
Komarac
hehe, meni je zakon tamo. jel bio netko?
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.