Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 15:50   #1881
Tamara25, promijenila sam 2 doktora, niko ništa da poduzme...svaki govori: kontrola za pola godine, ništa strašno..i tako su prošle več dvije godine i po sa tim mojim nalazima...morat ču jih u aprilu NATJERATI da mi naprave barem kolposkopiju......

strah me da če ovo iči samo na gore...jer bolje mislim da nemože biti...nisam pobijedila hpv u 2 godine

pozdrav
sunce30 is offline  
Old 20.12.2007., 17:02   #1882
Quote:
IvanaAna kaže: Pogledaj post
ti imaš rak ženo - nadam se da nije jos doslo do toga

medjutim nije mi jasno kako niskorizicni HPV moze prouzrocit CIN III. Dosad sam vidjala situacije samo visokorizicni HPV i CIN III.

u ocekivanju termina konizacije (pocetak sjecnja) ipak cu konzultirati jos jednog ginekologa... in any case .. ..

druga cudnovata stvar je da mi je ginekolog rekao da cu biti u bolnici samo jedan dan, a da ce oporavak trajati 2 dana (mislim konizacija nozem!!!)????!!!! Citala sam tu na forumu da je oporavak bar tjedan dana.....
kakav ti je nalaz papa testa nakon biopsije? kakav ti je nalaz kolposkopije? jel imaš acid. bijeli epitel s kondilomima?
plavka is offline  
Old 20.12.2007., 17:44   #1883
evo ja sam danas ujutro dobila nalaz: imam cin 1 i hpv visokog rizika.
sad sam se malo prije cula sa gin. i rekla mi je da nema razloga za panicarenje, da cu sljed. tjedan napravit kolposkopiju i onda papu za 4 mj.
bas me strah i cijeli dan ne mogu prestat razmisljet o tome nalazu ali sda cu dati sve od sebe da poradim na imunitetu etc.
bas sam prije par mj. mislila kako to mene sigurno nece zadesiti i eto ga. lijep bozicni poklon.
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Old 20.12.2007., 18:00   #1884
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Tamara25, promijenila sam 2 doktora, niko ništa da poduzme...svaki govori: kontrola za pola godine, ništa strašno..i tako su prošle več dvije godine i po sa tim mojim nalazima...morat ču jih u aprilu NATJERATI da mi naprave barem kolposkopiju......

strah me da če ovo iči samo na gore...jer bolje mislim da nemože biti...nisam pobijedila hpv u 2 godine

pozdrav
nemoj čekat 4. mjesec jer nemaš kaj čekat neznam gdje živiš ali ti kolposkop imaju sve bolnice sa ginekološkim odjelom, mislim da se ngdje ne čeka dugo, do 4 mjeseca može biti svašta, ako si uz ascus pozitivna na hpv visokog rizika tu ti često papa pokaže ascus ili niski cin a biopsija visoki, tako da nije za igrati se
tamara25 is offline  
Old 20.12.2007., 18:10   #1885
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Tamara25, promijenila sam 2 doktora, niko ništa da poduzme...svaki govori: kontrola za pola godine, ništa strašno..i tako su prošle več dvije godine i po sa tim mojim nalazima...morat ču jih u aprilu NATJERATI da mi naprave barem kolposkopiju......

strah me da če ovo iči samo na gore...jer bolje mislim da nemože biti...nisam pobijedila hpv u 2 godine

pozdrav
neš ti njih moć natjerat, već promijeni doktora...ako su ti dosad govorili kako pretjeruješ i da će se to sve samo riješit (jer su i meni tako), nema drugog lijeka nego otić po drugo mišljenje..
sweet is offline  
Old 20.12.2007., 18:23   #1886
Ja sam bila kod Masovčića na kolposkopiji i nije mi ništa objasnio niti rekao osim što je nešto nacrtao na nalaz, a meni na drugi papir nacrtao kako izgleda grlić maternice i gdje se spaja s maternicom. Onda mi je objašnjavao šta je to hpv, mada sam mu na početku rekla koliko sam informirana o tome i da znam sve. E da, rekao mi je još ako mi se stanje pogorša da ću morati na lletz. A stanje mi je već i tada bilo očito pogoršano. NIje mi spomenio niti acidopitel bijeli na rodnici, niti kondilome, ništa! pokušala sam ga par puta nešto pitati al nisam uspjela doći do riječi, a prije nego sam se snašla već je zvao novog pacijenta. Ljubojević me je tretirao kao čovjeka i kao nemedicinara. Sve mi je pokazao i lijepo objasnio. Znam da je zgb daleko, ali nisam ni ja od kartona-malo ljudskosti je i meni potrebno.
No opet, ova naša iskustva mogu biti samo izolirani slučajevi. Možda je Masovčić nekoj drugoj djevojci bio bolji nego meni. Nisam ni ja više pametna što je najbolje!
silvaes85 is offline  
Old 20.12.2007., 18:33   #1887
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
hm,kako znas tko ti prenio HPV,meni se čini,s obzirom da mi sadasnji parner nije bas podrska,a bili smo skupa 2g,i bila sam mu vjrena,a meni sunjam,čini mi se da ću jako oprezno kad budem imala slijedećeg tražiti ga nalaze da nema HPV i ostalo,ako me voli napravit će ,a ne da mi zene ovako trpimo
Ovaj moj 'partner' je cijelo vrijeme imao 2 bradavice na penisu - glupo musko mislilo da su to obicne bradavice, mozda da mu je doslo preko ruku ili sl. Jer mu se nisu mijenjale 5-6 godina, tako bar on kaze. I nema pojma odakle mu, tj. tko mu je mogao prenijeti jer kaze da cure s kojima je spavao nisu imale bradavica. Sad su mu konacno od krioterapije te dvije bradavice otpale, sad se samo nadam da se ni njemu vise nece pojavljivati nove.

Naravno da bi i decki trebali na test prije nove partnerice. Ja cu se osobno u buducnosti testirat prije svakog novog partnera. To je samo stvar odgovornosti.
charlotte12980 is offline  
Old 20.12.2007., 18:55   #1888
Quote:
charlotte12980 kaže: Pogledaj post
Ovaj moj 'partner' je cijelo vrijeme imao 2 bradavice na penisu - glupo musko mislilo da su to obicne bradavice, mozda da mu je doslo preko ruku ili sl. Jer mu se nisu mijenjale 5-6 godina, tako bar on kaze. I nema pojma odakle mu, tj. tko mu je mogao prenijeti jer kaze da cure s kojima je spavao nisu imale bradavica. Sad su mu konacno od krioterapije te dvije bradavice otpale, sad se samo nadam da se ni njemu vise nece pojavljivati nove.

Naravno da bi i decki trebali na test prije nove partnerice. Ja cu se osobno u buducnosti testirat prije svakog novog partnera. To je samo stvar odgovornosti.
pa dobro, al trebala si i ti malo posumnjat što je to točno kad si vidjela... a to da nijedna bivša nije imala, mislim da to apsolutno svi govore... ja sam svoja 2 potencijalna dečka koji su mogli prenijet hpv obavijestila, i iako su meni ta 2 bili jedini, a oni imali min 22 partnerice, okrivili su mene da sam onda i ja njima nešto dala...
a druga stvar, evo meni su tek nakon 2 godine, 4-5 doktora... /tj ljubo sad/ rekao da imam kondilome unutra ...a dosad su me uvjeravali kako nemam ništa...
pa ti vidi... meni je tužnije činjenica što ne postoji test za hpv za dečke, pa ga možeš jedino testirat na sve osim toga pa sama procijenit...

jebga, rizik je kako god se okrene
sweet is offline  
Old 20.12.2007., 19:45   #1889
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod Masovčića na kolposkopiji i nije mi ništa objasnio niti rekao osim što je nešto nacrtao na nalaz, a meni na drugi papir nacrtao kako izgleda grlić maternice i gdje se spaja s maternicom. Onda mi je objašnjavao šta je to hpv, mada sam mu na početku rekla koliko sam informirana o tome i da znam sve. E da, rekao mi je još ako mi se stanje pogorša da ću morati na lletz. A stanje mi je već i tada bilo očito pogoršano. NIje mi spomenio niti acidopitel bijeli na rodnici, niti kondilome, ništa!
tako je slicno i meni bilo, samo kod dr. Manestra
nacrtao je na papir grlic maternice, i objasnjavao di je sto, kako izgleda..od promjena je vidio samo nesto sitno na grlicu, a ovo po rodnici nista..iako sam kod dr. Ljubojevica te promjene i sama vidila po rodnici na onom njegovom ekranu..
i rekao mi da moram na letz

uspjela sam ga cak pitati sto je s biopsijom, i zasto ne bi isla na to prvo, a on mi je rekao da to nije potrebno..zato sam se i skupila u Zg
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 20.12.2007., 20:17   #1890
Hm, možda sam ja pogriješila. Nemam više nalaz kod sebe, pa ne mogu provjeriti. Znam da je dr. nešto s M. Možda nije Masovčić, možda je Manestra. Ali mi je Masovčić ful poznato. Cure, nemojte me držati za riječ. Možda se ipak radi o Manestri. I apologize!
silvaes85 is offline  
Old 20.12.2007., 21:08   #1891
Ovako: živim u Sloveniji, promijenila sam 2 doktora (nikakve koristi od tog) .... ovde se nedaje nikakvih vaginaleta niti se spominje kakav imunitet-NIŠTA!!! Sve što sam saznala, saznala sam tu. Pitala sam doktora da bi se testirala na HPV, a on če ti na to: Eh nema potrebe za to, ionako ga vjerovatno imaš..a i u nama je toliko bakterija da nije potrebno komplicirati!!! What??? Pitam za klamidiju, isti odgovor!!!
Sama neznam šta da radim...koliko čitam, izgleda baš kolposkopija da onaj pravi rezultat tog svega..i može te iznenadit
sunce30 is offline  
Old 20.12.2007., 23:49   #1892
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Ovako: živim u Sloveniji, promijenila sam 2 doktora (nikakve koristi od tog) .... ovde se nedaje nikakvih vaginaleta niti se spominje kakav imunitet-NIŠTA!!! Sve što sam saznala, saznala sam tu. Pitala sam doktora da bi se testirala na HPV, a on če ti na to: Eh nema potrebe za to, ionako ga vjerovatno imaš..a i u nama je toliko bakterija da nije potrebno komplicirati!!! What??? Pitam za klamidiju, isti odgovor!!!
Sama neznam šta da radim...koliko čitam, izgleda baš kolposkopija da onaj pravi rezultat tog svega..i može te iznenadit
ma joj, taj tvoj doktor je izgleda neki koji ili nema pojma, ili ne smatra bitnim liječit išta prije spašavanja života... promijeni ga čisto da sebi učiniš uslugu... a on nek i dalje tvrdi da je to sve bezopasno i podržava širenje sp.bolesti i među onima koji idu doktoru i žele se izliječiti, a doktori ih zezaju...
sweet is offline  
Old 21.12.2007., 00:30   #1893
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Hm, možda sam ja pogriješila. Nemam više nalaz kod sebe, pa ne mogu provjeriti. Znam da je dr. nešto s M. Možda nije Masovčić, možda je Manestra. Ali mi je Masovčić ful poznato. Cure, nemojte me držati za riječ. Možda se ipak radi o Manestri. I apologize!
ma trazi dr:Vlastelića,svi hvale nejgov pristup i stručnost pacijentu,ja se nadam da me on bude tretira,kiss curke ne daj te se
mariza is offline  
Old 21.12.2007., 08:18   #1894
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
pa dobro, al trebala si i ti malo posumnjat što je to točno kad si vidjela... a to da nijedna bivša nije imala, mislim da to apsolutno svi govore... ja sam svoja 2 potencijalna dečka koji su mogli prenijet hpv obavijestila, i iako su meni ta 2 bili jedini, a oni imali min 22 partnerice, okrivili su mene da sam onda i ja njima nešto dala...
a druga stvar, evo meni su tek nakon 2 godine, 4-5 doktora... /tj ljubo sad/ rekao da imam kondilome unutra ...a dosad su me uvjeravali kako nemam ništa...
pa ti vidi... meni je tužnije činjenica što ne postoji test za hpv za dečke, pa ga možeš jedino testirat na sve osim toga pa sama procijenit...

jebga, rizik je kako god se okrene
Nisam nikad vidjela bradavice na penisu, ali nisam posumnjala, blesava sam. A i on je rekao da ih im oduvijek. Zato jer sam ja zaista prva kojoj je to prenio. Nije on od onih koji to prebacuju na zenu, i on je zbunjen jer zaista nije vidio kondilome kod bivsih. A kod mene je upravo on primijetio prvi kondilom. Ne znam, sve mi je to jos uvijek nejasno, to s kondilomima i kako ih ne dobiju uvijek svi, kako ovisi o imunitetu...
charlotte12980 is offline  
Old 21.12.2007., 10:57   #1895
Quote:
IvanaAna kaže: Pogledaj post
ti imaš rak ženo - nadam se da nije jos doslo do toga

medjutim nije mi jasno kako niskorizicni HPV moze prouzrocit CIN III. Dosad sam vidjala situacije samo visokorizicni HPV i CIN III.

u ocekivanju termina konizacije (pocetak sjecnja) ipak cu konzultirati jos jednog ginekologa... in any case .. ..

druga cudnovata stvar je da mi je ginekolog rekao da cu biti u bolnici samo jedan dan, a da ce oporavak trajati 2 dana (mislim konizacija nozem!!!)????!!!! Citala sam tu na forumu da je oporavak bar tjedan dana.....
došao sam do podatka da postoje dva testa za HPV (to je bilo prije nekoliko godina, možda je odonda uveden još koji). jedan ima pouzdanost od mislim 78% a drugi od 90%. HZZO primjenjuje ovaj nepouzdaniji jer je valjda jeftiniji ili zato što je taj registriran prvi. pojma nemam

dakle, rekao bih da ti nalaz HPV nije bio pouzdan. našli su ti niskorizični HPV ali ti nisu našli visokorizični, a vjerujem da imaš i njega

odi dobrom privatnom ginekologu. specijalisti za te CIN-ove su bili poliklinika harni i još netko, ne sjećam se. no moj savjet ti je da riješiš konizaciju u najstručnijim rukama i da se nedaš navući na neke dodatne skupe tretmane koji sami po sebi neće ništa učiniti
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 21.12.2007., 10:58   #1896
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
kakav ti je nalaz papa testa nakon biopsije? kakav ti je nalaz kolposkopije? jel imaš acid. bijeli epitel s kondilomima?
nije mi radio papu poslije biopsije. cijela prica se odvijala u zadnjih par mjeseci, od 10-og negdje. inace gin je old school, tako da nalaz kolposkopije je "hm, nije dobro", i nemam pojma da li imam epitel s kondilomimaaaaaa
za par dana idem drugom ginekologu, u nadi da ce biti rjecitji i jasniji.

znas li za situaciju niskorizicni HPV + CIN III? zna li itko?
IvanaAna is offline  
Old 21.12.2007., 11:04   #1897
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Tamara25, promijenila sam 2 doktora, niko ništa da poduzme...svaki govori: kontrola za pola godine, ništa strašno..i tako su prošle več dvije godine i po sa tim mojim nalazima...morat ču jih u aprilu NATJERATI da mi naprave barem kolposkopiju......

strah me da če ovo iči samo na gore...jer bolje mislim da nemože biti...nisam pobijedila hpv u 2 godine

pozdrav
ako nije napredovao, to je već jako dobar znak. jačaj imunitet. pročitaj ono što sam napisao o luteinu i beta-kriptoksantinu to nije bzvz

zaboravio sam dodati nešto bitno: dakle, svi preparati koji jačaju imunitet su jako korisni. na mjesto broj jedan stavio bih aloa veru koja je dokazana kao gotovo pa čudesna za ozdravljenje i obnovu tkiva, i izuzetno korisna za jačanje imuniteta (a imunitet je glavno sredstvo borbe protiv virusa). na drugom mjestu su ostale stvari: imela (niej skupa, ima čaj), češnjak, echinacea (koja bolje djeluje kod dišnih infekcija), noni (koji je preskup i precijenjen).

evo kombinacije za liječenje:
aloe vera
čaj od imele
lutein (prirodni špinat/blitva/kelj ili u kapsulama)
mandarine (najbolje najcrvenije, dakle klementine)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 21.12.2007., 11:06   #1898
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
došao sam do podatka da postoje dva testa za HPV (to je bilo prije nekoliko godina, možda je odonda uveden još koji). jedan ima pouzdanost od mislim 78% a drugi od 90%. HZZO primjenjuje ovaj nepouzdaniji jer je valjda jeftiniji ili zato što je taj registriran prvi. pojma nemam

dakle, rekao bih da ti nalaz HPV nije bio pouzdan. našli su ti niskorizični HPV ali ti nisu našli visokorizični, a vjerujem da imaš i njega

odi dobrom privatnom ginekologu. specijalisti za te CIN-ove su bili poliklinika harni i još netko, ne sjećam se. no moj savjet ti je da riješiš konizaciju u najstručnijim rukama i da se nedaš navući na neke dodatne skupe tretmane koji sami po sebi neće ništa učiniti
nemam pojma koji su mi test za HPV radili (zivim u inozemstvu....).... imam zakazano s novim ginom za par dana..... mislis da je ok ponovo na sve nalaze (papa, biopsija) u razmaku od 2 mjeseca? tu sam negdje citala da nije dobro radit papu cesto radi nekih bla bla razloga (nesjecam se vise)...

konizaciju mi je zakazao za pocetak prvog mjeseca, iako je old school gin, ima iskustva, a operacija je u privatnoj klinici. (tip sara od bolnice, privatnih klinika i svoje ordinacije).

btw hvala vam na odgovorima!!!
IvanaAna is offline  
Old 21.12.2007., 11:11   #1899
Quote:
IvanaAna kaže: Pogledaj post
nije mi radio papu poslije biopsije. cijela prica se odvijala u zadnjih par mjeseci, od 10-og negdje. inace gin je old school, tako da nalaz kolposkopije je "hm, nije dobro", i nemam pojma da li imam epitel s kondilomimaaaaaa
za par dana idem drugom ginekologu, u nadi da ce biti rjecitji i jasniji.

znas li za situaciju niskorizicni HPV + CIN III? zna li itko?
Ako ti je prošlo 6 tjedana od biopsije ili više morao ti je napravit papa test,ovisi koji si test radila za hpv onaj grupni na svih 49 tipova? ili pcr na onih 13 visokorizičnih? ili digene?jel imaš još kakve probleme tipa bakterija i upalu?
plavka is offline  
Old 21.12.2007., 11:14   #1900
Quote:
charlotte12980 kaže: Pogledaj post
Ovaj moj 'partner' je cijelo vrijeme imao 2 bradavice na penisu - glupo musko mislilo da su to obicne bradavice, mozda da mu je doslo preko ruku ili sl. Jer mu se nisu mijenjale 5-6 godina, tako bar on kaze. I nema pojma odakle mu, tj. tko mu je mogao prenijeti jer kaze da cure s kojima je spavao nisu imale bradavica. Sad su mu konacno od krioterapije te dvije bradavice otpale, sad se samo nadam da se ni njemu vise nece pojavljivati nove.

Naravno da bi i decki trebali na test prije nove partnerice. Ja cu se osobno u buducnosti testirat prije svakog novog partnera. To je samo stvar odgovornosti.
taj tvoj partner očito je bio vrlo bogat virusima, jer ti HPV-i koji uzrokuju kondilome ne uzrokuju CIN-ove, i obrnuto

nažalost, ne postoji registrirani HPV test za dečke. problem je u dobivanju kvalitetnog uzorka. makar ga neki rade (i ubiru pare) bris ne daje dobre rezultate i velika je vjerojatnost lažnog negativnog rezultata. bilo bi potrebno raditi biopsiju glavića penisa, s nepoznatom pouzdanošću, a to nitko ne radi. dakle jedino HPV-ovi koji razvijaju bradavice će biti prepoznati na muškarcu, i to samo u slučaju da su se manifestirali, dok HPV-ovi koji razvijaju CIN-ove na muškarcima neće biti nikad niti manifestirani niti dijagnosticirani. barem ne prema današnjim testovima

da bude gore, kondom nije potpuna zaštita, zato jer se HPV prenosi kontaktom sluzokože a kondom ne pokriva čitavo tijelo penisa. ako imate redoviti seks s partnerom koji ima HPV, čak i uz 100% korištenje kondoma gotovo je sigurno da ćete ga dobiti

dakle uzalud vam trud svirači...najbolja zaštita od HPV je što manje promjena partnera, dakle što manje promiskuitetnosti. zdrav život, zdrava prehrana i jačanje imuniteta

svijetla točka je da većina žena koja dobije HPV nikad ne razvije CIN i nikad po svojoj prilici neće ni saznati da su nositeljice
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.