Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 01:01   #4021
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Ej draga. Nadam se da si uspjesno rijesila druge probleme. I ja sam jedno vrijeme odustala od foruma. Nekako mi se ucinilo da nije vise sto je nekad bio. Zaista za moje zdravlje trebam zahvaliti tebi i plavki. Vi ste mi bile potpora i ohrabrenje, a i savjetodavci. Ne znam kako bi moja prica danas izgledala da nisam vas dvije upoznala.
Sve je super i sve je za pet....lijep je i sunsnocan dan! Idemo u prirodu na svjezi zrak i malo zdrave rekreacije! To je najbolji lijek za nas!
Ne trebamo stalno misliti na hpv jer ce nam poceti kontrolirati zivot. Ja to sebi ne zelim. Prije sam se budila i isla spavati s hpv-om u glavi. Sad vise ne. I manje sam pod stresom, vjerujte mi. Pusa svima i zelim vam ugodan i suncan vikend!!!
i ja isto tako draga, ne mislim vise o HPV , vani sam vise, ja sam kako ipak ne mislim vise rađati napravila klasicnu konizaciju, nista strasno, dobro sam , zdrav zivot , pozitivne misli
mariza_ is offline  
Old 30.05.2008., 09:10   #4022
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
nakon borbe od nekoliko dana protiv upale grla, morala sam popiti antibiotik
sada me zanimaju one neke vaginalete sto odrzavaju floru i sprecavaju nastanak gljivica pri koristenju antibiotika?
moze li mi neka od cura napisati, ako ima iskustva, koje bih mogla kupiti..........
kupi si canasten,plimicol ili gyno daktarin vaginalete,one su protiv gljivica,najbolje su ove zadnje jer djeluju i malo na neke vrste bakterija,na usta možeš piti lactogin kapsule,one sadrže dobre bakterije koje se bore s lošima i te kapsule su za vaginalnu floru i zdravlje intimne zone,a ako hoćeš još si možeš kupiti vagisan vaginalete i onda nakon svega ovoga si stavljaj njih jer one sadrže mliječnu kiselinu koja snizuje ph a kad je kiselost jaka to nepaše beštijama,one su ti za reguliranje vaginalne flore nakon bilo kakvih terpija,ja iskreno sve koristim,tj. sad pijem antibiotik i paralelno si stavljam gyno daktarin jer mi je tako dr. prepisala a sama sam si kupila lactogin koji pijem dva sata prije antibiotika te vagisan koje ću nakon svega ovog kad završim stavljati.plimicol,canasten i gyno daktarin se mogu kupiti i bez recepta ali ako ti negdje nedaju odi u drugu apoteku i tamo će ti dati,a ovo ostalo ide bez recepta.
valneahana is offline  
Old 30.05.2008., 09:13   #4023
pitanje za PLAVKU: čini mi se da si ti spominjala da ti je partner imao ravni kondilom i da mu ga je ljubo odstranio,e sad me zanima dali je morao na kontrolu nakon 3 tjedna i ako je bio dali mu je samo ovako pregledao ili opet peniskopija;moj muž je maknu i rekao mu je da za tri tjedna dođe na kontrolu i sad mene zanima dali će ga samo vizualno pogledati ili će mu raditi opet peniskopiju?ja bi rađe da mu opet radi peniskopiju jer nam se čini da ovaj jedan mu nije do kraja maknuo a to naravno se baš tak nekuži od oka a možda opet to tako treba biti i zato bi htjela da opet napravi peniskopiju.
valneahana is offline  
Old 30.05.2008., 09:22   #4024
Znam da mnoge pratite forum pitajte doktora na zdravlje i zivot, pa ste vjerojatno i vidjele ovo pitanje, ali za one koje ne prate: postavila sam jedno pitanje dr. sc. radoncicu, pa evo kako je glasilo, i ujedno i odgovor doktora:


"Poštovani doktore,

molim Vas da mi razjasnite nešto što vjerojatno muči mnoge, a vezano za HPV. Naime, u medijima imamo prilike pročitati kako se genitalni HPV može naseliti i na druge sluznice na tijelu, ako dodje do kontakta sa zaraženim tkivom, primjerice, u ustima, grlu i slično, te uzrokovati karcinom. Čak je negdje pisalo da je HPV nadjen u karcinomu dojke. Ima li u RH registriranih slučajeva takvih karcinoma? Kod nekih se doktora čak može napraviti bris grla i slično, kako bi se dokazao HPV, dok drugi kažu da takvi testovi nisu relevantni. Ima li razloga za zabrinutost, obzirom da se u stručnim člancima obično navode slučajevi osoba koje boluju od autoimunih bolesti, primjerice HIV-a, kod kojih se takvi karcinomi pojavljuju, dok, s druge strane, u medijima čitamo nešto sasvim drugo - da je moguće da se pojavi i kod zdravih osoba?

Unaprijed hvala!!

Odgovor:

Re: HPV i karcinom grla


HPV je virus koji preferencijalno zarazi pločasti epitel bez obzira gdje se on nalazio - na grliću maternice (poremećen PAPA), rodnici (isto, ili kondilomi), vanjskom spolovilu (muškom ili ženskom, svejedno) - kondilomi; na koži, prstima, grlu, plućima/bronhima - srezultat su polipi (u narodu su poznate bradavice na rukama - uzročnici spadaju u PAPOVA skupinu).
Dakle s te strane, činjenično smo u struci sasvim dobro upoznati s povezanošću infelkcije i nekih pojava. Medjutim, kada dolazi do otvorenog pitanja može li HPV uzrokovati karcinome navedenih područja - nema jednoznačnog odgovora. Veza (statistička) postoji, no to još ne rješava bit problema.
Naravno, marketing gura svoju priču: tvrtkama je u interesu profita prodaju što više svojih proizvoda, pa tako jedni guraju testove (npr Digene ili sl., iako su svi ti lošiji od PCR tipizacije), drugi razne lijekove "za pobošljašnja imuniteta" (uključujući porimjerice i beta-gukan na baneru ove stranice, pa Imunal, itd), treći prodaju vitamine, četvrti interferone, sada već postoje i cjepiva, itd.
Struka nije jasno riješila problem; obično mi kažemo "asocijacija nije nužno kauzacija", odnosno svega 1% karcinoma grlića nastaje od HPV-a. Dakle, svi koji tvrde da nesumnjivih dokaza (poglavito struka) u pravu su i ja podržavam to mišljenje; treba liječiti promjenu a ne HPV kao takav. Stoga ukoliko nemate tegoba, ne trebatze brinuti; ukoliko imate promjene koje uzrokuje virus (bradavice, polipe itd ) valja ih liječiti prema načelima struke. "

eto, ujedno i odgovor za kojekakva jacala imuniteta - sve je to crap i dobar marketing
Suey is offline  
Old 30.05.2008., 13:08   #4025
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post

kak to misliš? pa svi podliježu zakonima, tako i alternativci, tako i prodavači suplemenata. i normalno da odgovaraju


pa nije bas tako.

a kaj se tice rezanja - pa nije lletz rezanje! valjda to znas. a napadam te jer joj dajes savjete koji su vrlo riskantni, kao i nekakve terapije, a nisi lijecnik. valjda si tog svjestan i jasno ti je da je to vrlo riskantno. ako joj se razvije karcinom, odstranit ce joj cijelu maternicu, a ne samo grlic.
Suey is offline  
Old 30.05.2008., 13:09   #4026
i samo jos nesto, ljudi nemojte se raspravljati, pa toliko dr. na svijetu ima razlicito misljenje, znaci ljudi koji citav svoj zivot proveli uceci upravo te stvari se ne slazu u pogledu nekih stavova vezano za hpv, i sad se mi raspravljamo sta je tacno a sta ne... stvar je u tome da postoji toliko razlicitih objasnjenja, a mi se priklanjamo nekima od njih i mislim da nije uredu drugima zbog toga govoriti da nisu upravu.... cinjenica je da ima slucajeva razlicitih i ja osobno mislim da ce proci jos godina prije nego bude postojalo jedno sluzbeno stanoviste....... a ovaj forum ne postoji da bismo se ubjedjivali, nego jedni drugima pomagali, te nepotrebnim raspravama samo tjeramo neke clanove kojima se ne da citati kako se neki stalno prepucavaju.....
sofi is offline  
Old 30.05.2008., 13:56   #4027
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
i samo jos nesto, ljudi nemojte se raspravljati, pa toliko dr. na svijetu ima razlicito misljenje, znaci ljudi koji citav svoj zivot proveli uceci upravo te stvari se ne slazu u pogledu nekih stavova vezano za hpv, i sad se mi raspravljamo sta je tacno a sta ne... stvar je u tome da postoji toliko razlicitih objasnjenja, a mi se priklanjamo nekima od njih i mislim da nije uredu drugima zbog toga govoriti da nisu upravu.... cinjenica je da ima slucajeva razlicitih i ja osobno mislim da ce proci jos godina prije nego bude postojalo jedno sluzbeno stanoviste....... a ovaj forum ne postoji da bismo se ubjedjivali, nego jedni drugima pomagali, te nepotrebnim raspravama samo tjeramo neke clanove kojima se ne da citati kako se neki stalno prepucavaju.....
vjerovatno se i ne slazu zato sto nije za svakoga isto rješenje ja sam mirna i staložena zasad
znam svoju genetiku i znam kakvog su zdravlja bile moja mama bake,tete i sl,nikad problema i slično,svi su dobrog zdravlja,nitko ne pati od slabog imuniteta i sl.nema karcinoma,ama baš nikakva extra posebna bolest u mojoj obitelji nema,svi su umrli od srčanog ili moždanog i zato mislim da se ja tu trebam paziti
Maddie is offline  
Old 30.05.2008., 14:54   #4028
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
ma nanna makar znas da imas neki super imunitet
sta je tu je, a za trudnocu ne brini, ja dosada nisam cula niti jednu osobu koja je imala problema, naprotiv sve su rodile zdravu djecu...
jedna kaze da je vozila kad joj je pukao vodenjak, toliko je bila aktivna........
Da,izgleda da je neki turbo dobar imunitet kod mene

Šta se tiče vaginaleta,moja preporuka su Acidosalus vaginalete-piše da se koriste se terapiji akutnih i kroničnih vaginalnih infekcija uzrokovanih raznim virusima, bakterijama i gljivicama, kao što su Escherichia coli, Proteus, HPV, Chlamydia, te gljivice Candida albicans.
ACIDOSALUS je probiotik s visokom terapijskom koncentracijom živih klica Lactobacillus acidophilus. ACIDOSALUS sadrži LACTOCIDIN koji djeluje kao prirodni antibiotik vrlo širokog antimikrobnog spektra

Koristila sam ih konstantno nekih mjesec dana pa sam pauzirala prije konizacije i nakon i sad sam baš opet počela s njima,ovaj put ću 7 dana,a inače se preporučuje bar svaki mjesec 3-4 vaginalete nakon menstruacije.
Ima ih u biljnim ljekarnama.
nanna25 is offline  
Old 30.05.2008., 16:32   #4029
Quote:
nanna25 kaže: Pogledaj post
Da,izgleda da je neki turbo dobar imunitet kod mene

Šta se tiče vaginaleta,moja preporuka su Acidosalus vaginalete-piše da se koriste se terapiji akutnih i kroničnih vaginalnih infekcija uzrokovanih raznim virusima, bakterijama i gljivicama, kao što su Escherichia coli, Proteus, HPV, Chlamydia, te gljivice Candida albicans.
ACIDOSALUS je probiotik s visokom terapijskom koncentracijom živih klica Lactobacillus acidophilus. ACIDOSALUS sadrži LACTOCIDIN koji djeluje kao prirodni antibiotik vrlo širokog antimikrobnog spektra

Koristila sam ih konstantno nekih mjesec dana pa sam pauzirala prije konizacije i nakon i sad sam baš opet počela s njima,ovaj put ću 7 dana,a inače se preporučuje bar svaki mjesec 3-4 vaginalete nakon menstruacije.
Ima ih u biljnim ljekarnama.
Je li neka od vas koristila vaginalete s uljem ravensare... meni su svojedobno (nakon što sam riješila CIN preporučili njih... koristim 2x godišnje po 10 vaginaleta...
tessaa is offline  
Old 30.05.2008., 18:04   #4030
Ok, vidim da se vodi rasprava oko CIN-ova i HPV-a, Kako ja imam CIN 1 + HPV visokog rizika + ureaplasmu (o čemu sam već ovdje pisala), molim Vas da mi netko od vas odgovori što da sada uradim. Naime, dobila sam odgovarajuću terapiju koja između ostalog uključuje Betadin vaginalete. Imam ih još par stavit, no danas sam dobila mengu. Na kutiji piše da se može stavljati neovisno o menstruaciji (tako mi je rekla i ginekologica), no na netu sam pročitala da bi tako Betadin imao slab učinak. A ne smijem prekidati terapiju. Što sad?
Silvery is offline  
Old 30.05.2008., 18:57   #4031
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
da, to me zanima
od kud ti taj podatak da se ljecenjem hpv-a, povlaci i cin
tj. teoretski ispada da prvo lijecis hpv pa onda cin
?!?!?!?!?!
vis da nije ni skuzio sto si ga pitala, a pise tu o nekakvoj pameti, kako bi onda tek uspio objasniti to s cin-om

iz toga je jasno i koji "najpametniji" idu alternativcima

eto, i moja frendica isla bioenergeticaru, skinuo joj cin III, i meni ga je preporucila, s time da se mora odmah prestati s bilo kakvom terapijom. ipak nisam htjela ici njemu, vec sam na kraju nasla ljubu, otisla na kolposkopiju - kad ono nema niceg na grlicu. tko zna, ovak bi njemu dala oko 5000 kuna jer vas lijeci u par tretmana, a na kraju uopce nemam cin na grlicu! i tko zna, mozda bih bila uvjerena da je on skinuo cin na grlicu, a zapravo je taj cin od razmaza s rodnice, ovak je ljubo skinuo to za sveukupno 600 kuna lletzom+400 kuna kiretaza jer je bilo sumnjivih tockica po kanalicu. inace, ona je prije 5 godina platila oko 2.500 kuna, imala je par tretmana, pa je rekla da je sad puno skuplji. navodno nije imala hpv vec su joj se hormoni nesto poremetili, isla je na lletz konizaciju i los nalaz je i dalje bio prisutan, i vec je bila narucena na klasicnu (bez kolposkopije, a tko zna sto je dalo taj cin opet), kad ono cin nestao. mozda je moguce da joj je bioenergeticar skinuo, ali mozda je i papa bio lazno pozitivan, u mom slucaju bi bilo preskupo i bespotrebno. jer ono sto radi lletzom - uklanja povrsinski dio epitela, sluznice, pa zar je to uopce operacija? pa to je laksa operacija od operacije mandula! zenske se podrvrgavaju takvim pizdarijama, stavljaju silikon u cice, rade liposukciju, operacije nosa gdje ti razbija hrskavicu, a onda kukaju da je lletz teska operacija! ak je ista bespotrebno, onda je ovo nabrojeno plus stavlja silikon - pa kak to utjece na dojenje i opcenito zdravlje? a ovdje ti uklanja zarazeno, abnormalno tkivo, ma daj zed, odi spat!
Suey is offline  
Old 30.05.2008., 22:45   #4032
Quote:
Silverr kaže: Pogledaj post
Ok, vidim da se vodi rasprava oko CIN-ova i HPV-a, Kako ja imam CIN 1 + HPV visokog rizika + ureaplasmu (o čemu sam već ovdje pisala), molim Vas da mi netko od vas odgovori što da sada uradim. Naime, dobila sam odgovarajuću terapiju koja između ostalog uključuje Betadin vaginalete. Imam ih još par stavit, no danas sam dobila mengu. Na kutiji piše da se može stavljati neovisno o menstruaciji (tako mi je rekla i ginekologica), no na netu sam pročitala da bi tako Betadin imao slab učinak. A ne smijem prekidati terapiju. Što sad?
vrlo je važno rješiti se bakterija prvo a onda rješavati hpv i promjene jer nekad od bakterija se nemože precizno vidjeti recimo situacija na papa testu(nalaz može biti gori a u principu nije)a i općenito prvo si to rješi jer je i ureaplazma opasna a i lakše će se onda imunitet i ostala terapija moći usredotočiti na hpv,nastavi si stavljati betadine bez obzira na menstruaciju,jer i meni je tako isto rekla ginićka i poslušala sam ju ,uostalom tebi je ostalo još par komada tako da je sigurno većina broja ureaplazme rješena tako da i ako će smanjeno djelovati(makar to nevjerujem jer bi onda pisalo u uputstvima jer oni to testiraju)će se rješiti tako da budi bez brige,svakako ali baš svakako ponovi briseve nakon terapije ali bilo bi dobro pričekati bar dva tjedna do mjesec dana i kad sve to obaviš onda se baci na kolposkopiju i rješavanje hpv-a.
valneahana is offline  
Old 31.05.2008., 01:00   #4033
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
vrlo je važno rješiti se bakterija prvo a onda rješavati hpv i promjene jer nekad od bakterija se nemože precizno vidjeti recimo situacija na papa testu(nalaz može biti gori a u principu nije)a i općenito prvo si to rješi jer je i ureaplazma opasna a i lakše će se onda imunitet i ostala terapija moći usredotočiti na hpv,nastavi si stavljati betadine bez obzira na menstruaciju,jer i meni je tako isto rekla ginićka i poslušala sam ju ,uostalom tebi je ostalo još par komada tako da je sigurno većina broja ureaplazme rješena tako da i ako će smanjeno djelovati(makar to nevjerujem jer bi onda pisalo u uputstvima jer oni to testiraju)će se rješiti tako da budi bez brige,svakako ali baš svakako ponovi briseve nakon terapije ali bilo bi dobro pričekati bar dva tjedna do mjesec dana i kad sve to obaviš onda se baci na kolposkopiju i rješavanje hpv-a.
Joj draga, hvala ti puno. Znam da se prvo moram riješiti ove ureaplasme, pa vidit kakvo je stanje i onda se bacit na rješavanje HPV-a, tj. napravit kolposkopiju, pa ćemo vidjet dalje. Usput imala sam prije toga i Gardnerellu (koje sam se na sreću rješila), pa svakako da ovo i nije baš pravi trenutak za kolposkopiju. Hvala ti puno na savjetu. Srce si.
Eh da, još da priupitam jednu pomalo blesavu stvar. Pošto sada stavljam Betadin vagitorije, jel se smijem kupat u moru. Pošto mi je kuća do plaže, a ovih dana je vruće...

Zadnje uređivanje Silvery : 31.05.2008. at 01:33.
Silvery is offline  
Old 31.05.2008., 08:41   #4034
Quote:
Silverr kaže: Pogledaj post
Joj draga, hvala ti puno. Znam da se prvo moram riješiti ove ureaplasme, pa vidit kakvo je stanje i onda se bacit na rješavanje HPV-a, tj. napravit kolposkopiju, pa ćemo vidjet dalje. Usput imala sam prije toga i Gardnerellu (koje sam se na sreću rješila), pa svakako da ovo i nije baš pravi trenutak za kolposkopiju. Hvala ti puno na savjetu. Srce si.
Eh da, još da priupitam jednu pomalo blesavu stvar. Pošto sada stavljam Betadin vagitorije, jel se smijem kupat u moru. Pošto mi je kuća do plaže, a ovih dana je vruće...
ma smiješ,kaj se nebi mogla,pa većina njih iscuri odmah kad se digneš ujutro,okupaj se i za mene
valneahana is offline  
Old 31.05.2008., 11:21   #4035
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ma smiješ,kaj se nebi mogla,pa većina njih iscuri odmah kad se digneš ujutro,okupaj se i za mene
val, kaj mislis, da stavljam betadine do kontrole za 3 mjeseca, malo da izdezifinciraju dolje? zvala sam ljubu, nije se mogao javiti, al mi je sestra rekla da ne stavljam nista bez nadzora lijecnika i da kaj ce mi to. ostala mi neiskoristena kutija, pa me bode u oci malo me muci kaj je to povidon jodid, a ja imam muke po stitnjaci - hipotireozu.
Suey is offline  
Old 31.05.2008., 11:43   #4036
jel ima štitnjača kakvih povezanosti s hpvom? jer sam puno cura čula da imaju hpv i probleme sa štitnjačom. slučajnost ili ne. i još mi je ljubo pregledao vrat i rekao da izgleda kao da imam problema sa štitnjačom jer mi je valjda natečeno i da si to odem riješit. ali nikako se ne uspijevam naručiti
raverica is offline  
Old 31.05.2008., 12:24   #4037
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
jel ima štitnjača kakvih povezanosti s hpvom? jer sam puno cura čula da imaju hpv i probleme sa štitnjačom. slučajnost ili ne. i još mi je ljubo pregledao vrat i rekao da izgleda kao da imam problema sa štitnjačom jer mi je valjda natečeno i da si to odem riješit. ali nikako se ne uspijevam naručiti
pojma nemam. mislim da ne. ja recimo nemam stitnjacu - nije se nikad razvila i ostala je u zametku, jedva jadna sljaka pa imam hipotireozu. ti mozda imas hipertireozu i moras ju otici pregledati! moras, znaci, otici na uzv stitnjace, moguce i na scintigrafiju, i izvadit krv - napravit hormone stitnjace - TSH, T3 i T4, odi svom doktoru da ti da uputnice.
Suey is offline  
Old 31.05.2008., 14:25   #4038
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
imam uputnice, ali ne mogu nikako dobiti rebro da se naručim... već sam ju provjeravala prije 4 god jer smo sumnjali na hipertireozu tak da znam kak to ide. tada su svi nalazi bili u granicama normale.
pa nemoraš to obaviti na rebru,ima i drugih bolnica,hpv nije nikako povezan sa štitnjačom,to je slučajnost
valneahana is offline  
Old 31.05.2008., 14:30   #4039
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
val, kaj mislis, da stavljam betadine do kontrole za 3 mjeseca, malo da izdezifinciraju dolje? zvala sam ljubu, nije se mogao javiti, al mi je sestra rekla da ne stavljam nista bez nadzora lijecnika i da kaj ce mi to. ostala mi neiskoristena kutija, pa me bode u oci malo me muci kaj je to povidon jodid, a ja imam muke po stitnjaci - hipotireozu.
pa čuj ako si ih već koristila,onda možeš,one nemogu napraviti štetu,e sad pošto imaš problema sa štitnjačom a ako ih nisi koristila onda rađe nemoj nego se konzultiraj s doktorom a ako ih jesi bez obzira na tvoju dijagnozu možeš onda pogotovo ako ti hormoni miruju i ako ne koristiš terapiju za hipotireozu.možeš si stavljati vagisan vaginalete,one nisu lijek nego sadrže mliječnu kiselinu koja snizuje ph rodnice a to nepaše beštijama i dobre su za vaginalnu floru da se obnovi a njih možeš nakon betadina (ako ćeš ga koristiti a ako ne onda možeš samo njih)
valneahana is offline  
Old 31.05.2008., 14:43   #4040
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
pa čuj ako si ih već koristila,onda možeš,one nemogu napraviti štetu,e sad pošto imaš problema sa štitnjačom a ako ih nisi koristila onda rađe nemoj nego se konzultiraj s doktorom a ako ih jesi bez obzira na tvoju dijagnozu možeš onda pogotovo ako ti hormoni miruju i ako ne koristiš terapiju za hipotireozu.možeš si stavljati vagisan vaginalete,one nisu lijek nego sadrže mliječnu kiselinu koja snizuje ph rodnice a to nepaše beštijama i dobre su za vaginalnu floru da se obnovi a njih možeš nakon betadina (ako ćeš ga koristiti a ako ne onda možeš samo njih)
uh, onda nist, nisam ih nikad koristila - trebala sam te koristiti prema uputi moje ginicke, pa mi je drugi ginic dao medazol tak da su mi ove ostale. inace, pijem euthyrox, svaki dan 125 mg, pa vjerojatno onda nista od betadine
Suey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.