Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2007., 10:55   #81
Ja ću se priključiti ovoj temi, tek sad vidim da postoji.
Kad pronađem vremena da pročitam cijelu temu tu sam.

pozdrav !
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:12   #82
Uglavnom sve skupa pužarstvo bi trebalo biti zanimljivo.

Mene osobno je jako razočarala Almina knjižica, a kad se sjetim plaćene cijene za nju onda svakako preporučujem da ju nikako ne kupujete jer ćete toliki minimum podataka koje ona sadrži, doista pronaći gdje god drugdje tražili.
Od enciklopedije, neta i sl.

Oni očito prodaju svoje znanje iznad svake cijene, a kao i neki drugi što vole pametovati shvatili su da im pametovanje ide daleko bolje od ikojeg posla gdje treba zavrnuti rukave.

Ja osobno imam mnogo ideja i kad sam razmišljao o pužarstvu mogu reći da takav sistem (ovdje opisivan kao: otvoreni i zatvoreni princip) mene osobno ne privlači baš previše.Naime, u glavi imam neke jako zanimljive i vjerujem ostvarive zamisli koje ću ako ću se ikad ovime baviti svakako nastojati implementirati.
Čak štoviše i patentirati ako bi bilo moguće jer koliko me pamet služi to bi jako dobro moglo poboljšati pužarstvo.Barem koliko je meni poznato.

Kad bi to radio onda bi bio (barem kako sada razmišljam) za uzgoj na otvorenom, ali sa bitno drugačijim postavkama.

Naime, meni izgleda da je ovaj princip uzgoja na otovrenom kako je ovdje opisan, u nekim segmentima upitan i po meni prekompliciran.

p.s. prvi put vidim ovakav prevoditelj za kojeg je dan link.
Jako dobro će mi doći.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:52   #83
Cool

Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Uglavnom sve skupa pužarstvo bi trebalo biti zanimljivo.

Mene osobno je jako razočarala Almina knjižica, a kad se sjetim plaćene cijene za nju onda svakako preporučujem da ju nikako ne kupujete jer ćete toliki minimum podataka koje ona sadrži, doista pronaći gdje god drugdje tražili.
Od enciklopedije, neta i sl.

Oni očito prodaju svoje znanje iznad svake cijene, a kao i neki drugi što vole pametovati shvatili su da im pametovanje ide daleko bolje od ikojeg posla gdje treba zavrnuti rukave.

Ja osobno imam mnogo ideja i kad sam razmišljao o pužarstvu mogu reći da takav sistem (ovdje opisivan kao: otvoreni i zatvoreni princip) mene osobno ne privlači baš previše.Naime, u glavi imam neke jako zanimljive i vjerujem ostvarive zamisli koje ću ako ću se ikad ovime baviti svakako nastojati implementirati.
Čak štoviše i patentirati ako bi bilo moguće jer koliko me pamet služi to bi jako dobro moglo poboljšati pužarstvo.Barem koliko je meni poznato.

Kad bi to radio onda bi bio (barem kako sada razmišljam) za uzgoj na otvorenom, ali sa bitno drugačijim postavkama.

Naime, meni izgleda da je ovaj princip uzgoja na otovrenom kako je ovdje opisan, u nekim segmentima upitan i po meni prekompliciran.

p.s. prvi put vidim ovakav prevoditelj za kojeg je dan link.
Jako dobro će mi doći.
Nije mi jasno o cemu govoris u vezi puzarstva. Ja se bavim time pa me zanima.
golac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:38   #84
Pa onda ti reci meni

1.po kojem sistemu radiš?
2.da li to baš mora biti 100 % izvođeno na taj način i zašto?
3.kako bi ti to napravio da sam moraš raditi uzgajališta i kako bi unaprijedio sistem?

Ajd, kad se već baviš jamačno da znaš više od mene, ali ja koliko sam kao što rekoh upoznat s time smatram da je u nekim segmentima stvar prekomplicirana, dok bi pak u drugim segmentima po meni trebalo s razlogom komplicirati.

Ja prije svega govorim o ukupnoj jednostavnosti kad se jednom podigne uzgajalište i o dugoročnosti uzgajališta bez potrebe za preinakama.

Ako opet napišeš tri riječi nemoj očekivati da ću išta više pisati.

Također, ne trebaš quote-ati post ispred svog.To je pravilo na forumima jer se time nepotrebno gubi prostor i preglednost.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:35   #85
i ja se u budučnosti planiram bavit ovim poslom, trenutno nemam dovoljno vremena da bi se sasvim posvetio ovome, a i nisam naišal na neku osobu koja se time bavi i da se sam uvjerim na uzgojilištu kako to funkcionira, jer preko neta to nije to! Svatko može pisat šta oće!
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:53   #86
Cool

Nadam se da ti nisi tako jako pametan kao Mark koji vec uvelike unapredjuje uzgoj puzeva ,a o puzevima zna samo iz literature. Niti ja neznam bas previse iako se tim bavim vec neko vrijeme. Zato se i nadam da ce se javiti neko tko se sa tim bavi bar 4-5 godina. Ako te zaista zanima uzgoj , ima farmi na vise lokacija u Hrvatskoj gdje mozes vidjeti kako to izgleda pa ujedno i cuti nesto vise o tome.
golac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:23   #87
A valjda se bude netko javil sa malo dužim stažom u pužarstvu, koji je naravno i voljan da nam malo pojasni neke stvari, jer i ja sam kupio prije godinu dana neku literaturu od neke ženske, ja mislim da je iz Rijeke, nisam siguran, al tu nema baš previše informacija!
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:14   #88
@golac.... imaš nekih problema možda sa samim sobom?

Kao prvo: nedugo je u BIH online medijima izašlo da stimuliraju (ako se ne varam: novčano) pužarstvo.
Uglavnom, bila je to kratka vijest i ništa više tako da link i ne znači puno.
Sad sam se sjetio napisati, malo sam smetnuo s uma.

Kao drugo: bilo bi zanimljivo kad bi bio netko tako dobar reči par riječi o čemu se radilo u emisiji Novac na Nova TV (u nekoj od netom prošlih emisija) kad je između ostalog trebalo biti riječi o pužarstvu?
Tu emisiju su isto pomaknuli, a najbolje da su ju stavili da ide oko 3 ujutro, onda bi sigurno svi gledali.

Eto, javite se pužari.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 01:57   #89
Cool

Zašto bih ja imao nekih problema sa sobom? Zar sam rekao nešto što nije istina? Ako jesam molim te da me prosvijetliš. Što se tiče novčanog poticanja u BiH, to me apsolutno ne zanima jer živim u Hr. Inače ja sam gledao tu emisiju koja je između ostalog bila o pužarstvu.Zanima li te nešto iz te emisije ?
__________________
nisam pametan
golac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:18   #90
Nemoraš biti prepotentan.Napiši konačno i više ako znaš nešto o pužarstvu ili nešto što se toga tiče, pa tako i iz emisije, a nemoj non-stop spamati temu sa baljezgarijama koje nemaju veze s vezom.

Ajde budi tako dobar i pametan.
Okej?
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:30   #91
puzevi

hmm je li ovaj forum o puzevima zamro ili se jos netko time bavi ??

zanima me ima li netko farmu oko ZG ?
razmisljam da pokrenem nesto ali doci do nekih ozbiljnijih informacija je praktički nemoguće.
zike is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 21:41   #92
Quote:
J-C kaže: Pogledaj post
Mislim da uzgajati životinje i jesti njihovo meso nije humano.
šaljivđija
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:52   #93
Evo nešto o zadnjim cijenama...

http://www.lumache-elici.com/en/prezzi.html

...i o troškovima

http://www.lumache-elici.com/en/prezzi.html
Istruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:58   #94
Pardon, zadnje cijene...

http://www.lumache-elici.com/en/news.html

tj. 4,70-5,80 ojra za kg
Istruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:23   #95
I mene to ful zanima o puževima, ima više ljudi koji se zanimaju za to(koliko vidim) ali nema nitko tko se duže bavi...ili se ne želi javiti...možda je toliko dobro pa nam ne žele ništa reci
I da, kupio sam neku skriptu preko neta i to je bilo totalno bacanje novaca
racunovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:30   #96
Bok svima,
dugo se nisam javljao jer su diskusije uglavnom bile prazne tlapnje.

Mala opaska što se tiče cijena, vrlo su različite ovisno o uzgajanoj vrsti,Helix Aspersa je skuplja od Pomatie(koja jedina dolazi u obzir za uzgoj na kontinentu).

Do prinosa nećete brzo doći zbog niza faktora,eto ja ću u treću uzgojnu sezonu a još neću imati pravih prinosa.

Literatura,za mene je trenutno najbolja knjiga "Minifarme Puževa" izdavač Plima.sve ostale sadrže informacije koje ćete lakše i kvalitetnije sakupiti na netu.

Koga zanima može malo prolistati moje stranice koje se uglavnom osvježavaju zimi,a stručan dio vezan za rad na farmi bit će uglavnom iz vlastitog iskustva.

http://www.puzarstvo-snhelix.hr/

Dakle,moja poruka svima koje interesira ovaj posao: počnite ozbiljno ali u uvjetima kao da vam je hobi(ne možete očekivati NIKAKVIH prihoda min. 2-3 g,sa aspersom je malo brže ali ne previše), posla ima preko glave, u početku implementirajte DOBRO poznata znanja a tek nadalje eksperimentirajte.
Ne računajte dobit prerano jer sam bog zna po kakvim ćete cijenama prodavati(pa će i razočarenje biti manje a zadovoljstvo veće)

I zadnje ; sa ovim poslom treba biti izuzetno UPORAN.
Highlander is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:43   #97
Može koja stranica (može i preporuka kakve literature) di se mogu vidit sva ta čuda tehnike od kojih se prave pužarnici (mriže, limarija i drugo), a i sve u vezi sa tim, jer nema svak priliku da ode kod nekog na imanje pa da uživo vidi?! Zasad toliko, hvala! ;-)
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:05   #98
http://www.puzarstvo-snhelix.hr/
u postu iznad ti je i literatura,sada će zima pa ču malo nadopuniti i sadržaj stranica,na siteu je naglasak na prof.bavljenju pužarstvom a i forum je s tom svrhom,sve je zasada u beta fazi ali funkcionira pa eto,ponuđeno je ))
Highlander is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:56   #99
A kako se zov(e/u) tvrtk(a/e) koj(a/e) proizvod(i/e) opremu za pužarstvo, pa da bacin pogled na njihove stranice?
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 10:57   #100
Najbolje mreže su ti Helitex,koje se nabavljaju preko instituta cheresco u italiji a za hrvatsku preko recimo elicikulture iz matulj---relativno su skupe ali vrlo kvalitetne.Mogu se naći i polovne od ljudi koji su odustali.Nekakve mrežice prodaje i distribuira i "Delicia" iz darde,nemam iskustva sa njima.
ostalo što ti treba isto nabaviš preko otkupljivača-dilera(recimo sjeme) a ostala oprema ti je standardno vrtlarska,materijal za ogradu nabavljaaš gdje nađeš povoljnije...
Highlander is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.