Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 16:11   #1
Molim za istinu

Pozdrav svima! zelim da se utvrdi istina jednom za svagda, tj aje da se slozimo u sledecem da vidimo ko gresi, zasto gresi i koliko gresi!
SRBI(i ja sam srbin) grese u sledecem sto ucesnike rata devedesetih zovu cetnicima!!! to nisu cetnici!!! to su ratni profiteri i zlocinci!!! O cetnicima imam mnogo bolje misljenje, uradili su mnogo dobrih stvari u drugom svetskom ratu, medju cetnicima je bilo i hrvata i muslimana ali i cetnici su imali greske kao i Draza MIHAILOVIC i TITO!
DRUGO SRBI GRESE STO UCESNIKE RATA DEVEDESETIH iz hrvatske zovu ustasama kad ovi to nisu!!! ustase su bile u drugom svetskom ratu i pocinile su strasne zlocine ali nisu svi hrvati bili ustase!!! bilo je dosta hrvata partizana i cetnika!!!
Poslednje Srbi grese u pogledu Stepinca misleci da je ratni zlocinac i slicno!

U cemu grese HRVATI u odnosu na SRBE???
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:20   #2
Quote:
ja,ja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! zelim da se utvrdi istina jednom za svagda, tj aje da se slozimo u sledecem da vidimo ko gresi, zasto gresi i koliko gresi!
SRBI(i ja sam srbin) grese u sledecem sto ucesnike rata devedesetih zovu cetnicima!!! to nisu cetnici!!! to su ratni profiteri i zlocinci!!! O cetnicima imam mnogo bolje misljenje, uradili su mnogo dobrih stvari u drugom svetskom ratu, medju cetnicima je bilo i hrvata i muslimana ali i cetnici su imali greske kao i Draza MIHAILOVIC i TITO!
DRUGO SRBI GRESE STO UCESNIKE RATA DEVEDESETIH iz hrvatske zovu ustasama kad ovi to nisu!!! ustase su bile u drugom svetskom ratu i pocinile su strasne zlocine ali nisu svi hrvati bili ustase!!! bilo je dosta hrvata partizana i cetnika!!!
Poslednje Srbi grese u pogledu Stepinca misleci da je ratni zlocinac i slicno!

U cemu grese HRVATI u odnosu na SRBE???
Problem je što Hrvati u Tuđmanu vide svoga BOGA, a Tuđman je učio od Luburića i Mandića.
drava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:29   #3
Ma napisao bih ti ja u čemu smo pogriješili...ali banat će me...

Tuđman učio od Luburića...pa to je zrelo za lobotomiju....osim ako Luburić nije bio partizan....

Ajd odite ljepo na onaj vaš BG kafe pa tamo serite do mile volje...
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:33   #4
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
Ma napisao bih ti ja u čemu smo pogriješili...ali banat će me...

Tuđman učio od Luburića...pa to je zrelo za lobotomiju....osim ako Luburić nije bio partizan....

Ajd odite ljepo na onaj vaš BG kafe pa tamo serite do mile volje...
"Pomirba" je Luburićeva ideja.

Nabavi si torontski “Otpor“ br. 4/1987.

S naslovnice:
„Dr. Franjo Tuđman u Torontu, Kanada – politika nacionalnog izmirenja“
“Mi smo za hrvatsku Revoluciju i u toj Revoluciji ima mjesta svakom Hrvatu koji je voljan dati svoj život za slobodu Hrvatske, ali ne za ovaj ili onaj režim ili ideologiju.“
Maks Luburić, alias GENERAL DRINJANIN

Po 11. „temeljnom načelu“ Luburićeve „Deklaracije o temeljnim načelima i dužnostima hrvatskih boraca za oslobođenje Hrvatske“ iz 1961. je „nosilac hrvatske narodne borbe cijeli narod bez obzira na stranke, kojima on pripada.“
U obrazloženju stoji: „Kada se radi o borbi za ostvarenje političkog programa cijeloga naroda, a ne za ostvarenje programa pojedine stranke, politički je program svih nacionalnih stranaka isti i zajednički, pa je zato sav hrvatski narod, a ne tek jedna stranka, nosilac hrvatske oslobodilačke borbe.“
drava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:44   #5
I šta tu ima loše napisano ??? Pa naravno da je sloboda Hrvatske iznad svake političke pripadnosti. No kao što si sam napisao, spominje se " bez obzira na stranke kojima pripada", a Pomirba nije pomirba političkih stranaka već želja Dr.Tuđmana da djeca jednih i drugih Hrvata oproste si međusobno za sve zlo nanešeno, da se iskorijeni zla krv, što je jedna plemenit gesta s njegove strane, samo ljudi još mogu i oprostiti ali ne i zaboraviti.
Dakle ili čitaš bez razumijevanja ili ne razumiješ što čitaš pa krivo interpretiraš.
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:54   #6
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
I šta tu ima loše napisano ??? Pa naravno da je sloboda Hrvatske iznad svake političke pripadnosti. No kao što si sam napisao, spominje se " bez obzira na stranke kojima pripada", a Pomirba nije pomirba političkih stranaka već želja Dr.Tuđmana da djeca jednih i drugih Hrvata oproste si međusobno za sve zlo nanešeno, da se iskorijeni zla krv, što je jedna plemenit gesta s njegove strane, samo ljudi još mogu i oprostiti ali ne i zaboraviti.
Dakle ili čitaš bez razumijevanja ili ne razumiješ što čitaš pa krivo interpretiraš.
zar nije ono što sam rekao "zrelo za lobotomiju"

Odluči se!!

"Izmirenje" nije ništa drugo nego način kako da se ustaše iliti neoustaše vrate na vlast.
Zato nije čudo što smo mi nekima ustaše, a oni nama pak četnici. To je tema.
drava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 17:12   #7
Zrelo za lobotomiju je ono da je Tuđman učio od Luburića, a ovo što si citirao Luburića je ok, što opet ne znači da je Tuđman učio od Luburića.
Ili je izmirenje način da se partizani vrate na vlast ???
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 17:14   #8
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
Zrelo za lobotomiju je ono da je Tuđman učio od Luburića, a ovo što si citirao Luburića je ok, što opet ne znači da je Tuđman učio od Luburića.
Ili je izmirenje način da se partizani vrate na vlast ???
drava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 18:09   #9
Quote:
ja,ja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! zelim da se utvrdi istina jednom za svagda, tj aje da se slozimo u sledecem da vidimo ko gresi, zasto gresi i koliko gresi!
SRBI(i ja sam srbin) grese u sledecem sto ucesnike rata devedesetih zovu cetnicima!!! to nisu cetnici!!! to su ratni profiteri i zlocinci!!! O cetnicima imam mnogo bolje misljenje, uradili su mnogo dobrih stvari u drugom svetskom ratu, medju cetnicima je bilo i hrvata i muslimana ali i cetnici su imali greske kao i Draza MIHAILOVIC i TITO!
DRUGO SRBI GRESE STO UCESNIKE RATA DEVEDESETIH iz hrvatske zovu ustasama kad ovi to nisu!!! ustase su bile u drugom svetskom ratu i pocinile su strasne zlocine ali nisu svi hrvati bili ustase!!! bilo je dosta hrvata partizana i cetnika!!!
Poslednje Srbi grese u pogledu Stepinca misleci da je ratni zlocinac i slicno!

U cemu grese HRVATI u odnosu na SRBE???

Šta uopće raspravljaju o tome sa Srbima!
__________________
Nek te rani kora kruva,kapja vina,zrno soli
Nek ti kušin bude stina al HRVATSKU sine voli
Briškula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 18:16   #10
Bolje da mučim.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 18:31   #11
Istina je da Hrvati nisu 90-ih otisli u Srbiju i tamo se malo igrali rata.
Istina je da Srbi jesu 90-ih došli iz Srbije i zapalili pola Hrvatske.
Živo me zaboli i za četnike i za ustaše ali u najmanju je ruku uvredljivo raspravljati o ovoj temi na bazi izjednačavanja odgovornosti za ovaj rat.

Pitanje je zaista na mjestu, u čemu Hrvati griješe prema Srbima ?

Kad ćemo već jednom naučiti ?
rooan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 18:42   #12
Quote:
ali i cetnici kao Draza MIHAILOVIC i TITO!
ma to su antifasisti
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 18:58   #13
Quote:
ja,ja kaže: Pogledaj post
U cemu grese HRVATI u odnosu na SRBE???
Samo neki Hrvati griješe u odnosu na Srbe. Oni koji misle da se sa vama može zajedno. Kao dobri susjedi nemam ništa protiv.
A to što ti misliš da su bili četnici, briga me. Meni je bitno da znam da su nam bili neprijatelji. A znam i tko su bili i ustaše i partizani. Ali o tome ne bi sa tobom. To je naša interna stvar. Nažalost, još uvijek aktualna.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:36   #14
Quote:
ja,ja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! zelim da se utvrdi istina jednom za svagda, tj aje da se slozimo u sledecem da vidimo ko gresi, zasto gresi i koliko gresi!
SRBI(i ja sam srbin) grese u sledecem sto ucesnike rata devedesetih zovu cetnicima!!! to nisu cetnici!!! to su ratni profiteri i zlocinci!!! O cetnicima imam mnogo bolje misljenje, uradili su mnogo dobrih stvari u drugom svetskom ratu, medju cetnicima je bilo i hrvata i muslimana ali i cetnici su imali greske kao i Draza MIHAILOVIC i TITO!
DRUGO SRBI GRESE STO UCESNIKE RATA DEVEDESETIH iz hrvatske zovu ustasama kad ovi to nisu!!! ustase su bile u drugom svetskom ratu i pocinile su strasne zlocine ali nisu svi hrvati bili ustase!!! bilo je dosta hrvata partizana i cetnika!!!
Poslednje Srbi grese u pogledu Stepinca misleci da je ratni zlocinac i slicno!

U cemu grese HRVATI u odnosu na SRBE???
Čekaj ti dodješ na ovaj forum i započneš postanje time da su četnici koje mi pamtimo po pokoljima koje su radili, nešto pozitivno? Ti si ili zlonamjeran ili blesav, pa zaključujem:

U odnosu na tebe konkretno pogreška je što te se odmah ne bana jer istrčavaš sa izjavama o četnicima koji su klali i palili po Hrvatskoj otprilike jednako kao i banda razbojnika koja je palila i pljačkala po Hrvatskoj devedesetih. Tako ste postupili 41, isto tako 91, a i opet bi da možete.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:48   #15
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Čekaj ti dodješ na ovaj forum i započneš postanje time da su četnici koje mi pamtimo po pokoljima koje su radili, nešto pozitivno? Ti si ili zlonamjeran ili blesav, pa zaključujem:

U odnosu na tebe konkretno pogreška je što te se odmah ne bana jer istrčavaš sa izjavama o četnicima koji su klali i palili po Hrvatskoj otprilike jednako kao i banda razbojnika koja je palila i pljačkala po Hrvatskoj devedesetih. Tako ste postupili 41, isto tako 91, a i opet bi da možete.
OK,on je mozda blesav al ti si mozda jos vise od njega jer ne propustas nijednu temu gde mozes pljuvati po celom narodu....
Dok izmedju vremena se setas po kalemegdanu,tasmajdanu,splavovima
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:00   #16
uhhh zestoko ste krenuli na mene jer me niste razumeli!!! Pravi hrvat i srbin nikad ne mogu biti neprijatelji ako su hriscani, onaj ko tvrdi drugacije laze!! mom drugu su siptari zapalili kucu a on ovde u selu gde zivim u vojvodini kupuje siptarski hleb jer nije lud da ceo narod osudi!!!
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:04   #17
http://www.dugirat.com/content/view/1578/
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:14   #18
Quote:
ja,ja kaže: Pogledaj post
uhhh zestoko ste krenuli na mene jer me niste razumeli!!! Pravi hrvat i srbin nikad ne mogu biti neprijatelji ako su hriscani, onaj ko tvrdi drugacije laze!! mom drugu su siptari zapalili kucu a on ovde u selu gde zivim u vojvodini kupuje siptarski hleb jer nije lud da ceo narod osudi!!!
Uhhh!...majstore,skroz krivo si postavio uvodni post!...Nema apsolutno ničeg pozitivnog u četnicima i nemoj nikada više započeti temu sa takvom konstatacijom ako želiš imalo smislen razgovor.
Također,ne postoje "pravi" ili "krivi" srbin ili hrvat!....postoje samo hrvati i srbi,a ima nas svakakvih i jednih i drugih.
Nitko nije "lud da osuđuje cijeli narod" ali kad se radi o ovakvim temama, onda ti jesi predstavnik svog naroda,a ja svog.Naravno da u raspravu ulazimo sa osobnim stajalištem,ali kad ja pričam o srbima u političkom smislu,onda ne pričam o Koji iz Discipline kitchme,nego o srbima kao nekom virtualnom političkom tijelu.
Pričajući o ww2 možda se zaista svi možemo pokriti po ušima,ali ovi zadnji događaji nisu za usporedbu sa time.....
boogyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:21   #19
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
Uhhh!...majstore,skroz krivo si postavio uvodni post!...Nema apsolutno ničeg pozitivnog u četnicima i nemoj nikada više započeti temu sa takvom konstatacijom ako želiš imalo smislen razgovor.
Također,ne postoje "pravi" ili "krivi" srbin ili hrvat!....postoje samo hrvati i srbi,a ima nas svakakvih i jednih i drugih.
Nitko nije "lud da osuđuje cijeli narod" ali kad se radi o ovakvim temama, onda ti jesi predstavnik svog naroda,a ja svog.Naravno da u raspravu ulazimo sa osobnim stajalištem,ali kad ja pričam o srbima u političkom smislu,onda ne pričam o Koji iz Discipline kitchme,nego o srbima kao nekom virtualnom političkom tijelu.
Pričajući o ww2 možda se zaista svi možemo pokriti po ušima,ali ovi zadnji događaji nisu za usporedbu sa time.....
Poslije ovog posta nemam sto dodati !!
rooan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:28   #20
" Srbija je u Drugom svjetskom ratu imala dva antifašistička pokreta, jedan pod vodstvom Josipa Broza Tita, a drugi pod vodstvom Draže Mihailovića"

s poveznice koju je ostavio jalnuski

zvuci vjerodostojno!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.