Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 20:31   #41
ja sam pocetkom juna dobila plodove manga iz sudana, jednu kosticu sam otvorila i uzela sjeme koje sam potom stavila u saksiju sa zemljom i ostavila, a drugu sam stavila u mokru vatu i oboje je proklijalo, ova prva vec ima stabiljku sa par listova, a drugu planiram presadit, a vec je bila proklijala kad sam je izvadila iz kostice, a i ona je vec dobrano proklijala i nazire se stabalce. zanima me kako cu zimi kad ne bude moglo stajat napolju? da ga drzim u toploj sobi ili?
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:31   #42
Mango, Avokado

Pozdrav ljudi,

Ima li tko iskustvo sadnje avokada ili manga iz koštice i daju li te biljke plod
mp3mp45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:25   #43
Quote:
mp3mp45 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Ima li tko iskustvo sadnje avokada ili manga iz koštice i daju li te biljke plod
nemaju li sve biljke neki plod
robija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 18:23   #44
Quote:
mp3mp45 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Ima li tko iskustvo sadnje avokada ili manga iz koštice i daju li te biljke plod
Neki dan zasijo mango i avokado.
Mango: plosnatu košticu stavio sam okomito drito u zemlju tako da (udubljena strana na kostici) viri 1 cm van zemlje
Avokado: Košticu potopio u vodu s tim da ušiljeni vrh sjemenke strši iznad vode, kad/ako pusti korjenčiće presaditi
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 10:20   #45
Jel ima netko iskustva sa eukaliptusom?
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 11:44   #46
;)

Ja sam izvadila košticu iz manga, koji je bio zelen a koštica je bila u vrlo lošem stanju izgledala je kao da još nije niti formirana, ali sam ju ipak stavila u vodu i za nekih 20 dana izrasla je klica oko 1,5 cm, sad sam ga ubacila u zemlju i čekam da nešto nikne, nadam se da hoće.
Imam i datulju koja je u dva mjeseca pustila list oko 15 cm ali samo jedan ne znam zašto ne rastu i drugi.
sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:15   #47
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
Jel ima netko iskustva sa eukaliptusom?
Par vrsta dobro uspjeva u našim krajevima (gunnii, neglecta, cinerea...). Jako se brzo razvija iz vrlo malog sjemena. Najbolje uspije ako se posadi u vrt kao vrlo mala biljčica, rijetko se održi u tegli osim kod jakog rezanja, brzo i visoko raste (većina vrsta), korijen je jako "živahan", dobro podnosi sušu, jako iscrpljuje vodu iz okolnog zemljišta... Oduševljen sam tim lijepim mirišljavim drvima.
zelenoprstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 16:17   #48
mango - lišće

jel zna netko zašto mango star cca godinu dana odbacuje mlade listove?
postavljen je na sunčano mjesto (istok) dakle ima sunca do 12.00, zaklonjen je od vjetra, posađen u ocjeditu zemlju, nema zadržavanja vode u podlošku, zaljievam ga 1-2 puta tjedno

od kad sam ga stavila van, uspio se razviti samo 1 list, ostale je odbacio

hvala na pomoći
__________________
Uživaj, sutra može biti još gore!
Diokletian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 10:32   #49
Quote:
Diokletian kaže: Pogledaj post
jel zna netko zašto mango star cca godinu dana odbacuje mlade listove?
postavljen je na sunčano mjesto (istok) dakle ima sunca do 12.00, zaklonjen je od vjetra, posađen u ocjeditu zemlju, nema zadržavanja vode u podlošku, zaljievam ga 1-2 puta tjedno

od kad sam ga stavila van, uspio se razviti samo 1 list, ostale je odbacio

hvala na pomoći
mozda je bolesno
Ognjen_Ogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 20:41   #50
Unhappy bok!

Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
problem ti je u tome što plod manga koji kupujemo za jelo nije sazrio na drvetu (slično ko i banane), jer ono "praavo zreli" nije ukusan za jelo ...nego ga oni beru zelenog i dozrijeva u skladištenju, što ne osigurava hranjenje same sjemenke (ono u tvrdoj koštici ; ono što jedemo je plodno meso), tako da je sama koštica vrlo vjerojatno šuplja, a u svakom slućaju bez razvijene klice ...tako da, žao mi je, ali ništa od manga iz kućne proizvodnje

(btw. zrela banana, sazrela na stablu, uopće nema meso, nego je više nalik na one "ZELENE PAPIGICE" koje se stave preko ruba čaše s vodom i onda se rastvore sa sijaset pernatih sjemenki)
Oprosti što ti sad pišem. Prije nisam vidjela post. Jaaako me zanima kako se zovu ove zelene papigice. Neki dan sam ih vidjela kod nekoga i nitko ne zna kako se zovu. već očajno to tražim po svim forumima i googlam, ali ništa. Sorry ako smetam. Jako me zanima.
Znaš li možda gdje ih se može naći? Hvala unaprije LP
anna ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 01:11   #51
meni na balkonu rastu papaje jel zna netko na kojoj visini pocinju rasti plodovi, nema teorije da mi narastu do pune visine na balkonu jel im se moze nekako odrzavat visina ili cu ih morat preselit?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:30   #52
Koštice manga mi se suše već 15-20 dana...da li sam dobro postupio ili sam ih odmah trebao ubaciti u vodu?
I da li ih sada mogu staviti u vodu i na koliko dana?
Cuzco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 20:26   #53
Evo i ja sam nova u ovome, al sam baš odlučila uzgojiti mango. Našla sam na netu da se koštica potopi na 48 h u vodu, razbije i onda posadi u zemlju. Ja ću tak pokušat.

Danas smo dragi i ja dva dana namočenu košticu malo razbili čekićem, tak da se na jednoj strani rastvorila ko dagnjica Sad ide naopačke u zemlju, pa javim ak bude nekog napretka!
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 01:11   #54
Cuzco, si ti na kraju posadio taj mango? Kod mojeg nema nikakvog napretka, već me zebe srca, bojim se da to ne bu dobro završilo...

Al vidla sam na forumu da sad ima nekih avokada na akciji...

I danas sam hitila jedan listić od krasule u vodu da pusti korjenčiće, otpao mi je kad sam je zalijevala... Imam silnu potrebu nekaj saditi
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:10   #55
Quote:
coco zoe kaže: Pogledaj post
Cuzco, si ti na kraju posadio taj mango? Kod mojeg nema nikakvog napretka, već me zebe srca, bojim se da to ne bu dobro završilo...
Uplijesnilo se...bacio sam ih...
...ponovno sam posadio ananas (naime prvi je propao-držao ga u vodi tjedan dana da pusti korjenje ali ništa, pa sam ga nakon toga ubo u zemlju ali je posmeđio i propao), ali sad sam ga prosušio jedan dan, namazao praškom za ukorjenjivanje i posadio, pa ćemo vidjeti...nadam se da će se ovaj primiti...
Cuzco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:59   #56
Sad sam tek vidla koliko je prošlo otkad sam posadila mango. Nije potjerao, izgleda da je gotov. No nekak ga nemam srca iščupati iz zemlje, još uvijek ga redovno zalijevam. Još sam u fazi negiranja

Stavila sam i košticu avokada napol u vodu, sad se nekak smežurala, ne znam jel bu od toga kaj.

Cuzco, držim fige za tvoj ananas
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.