Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2007., 12:57   #1
Bavljenje sportom dok se pokusava začeti?

Nekako ne mogu skuziti sto je tu ispravno Bavljenje sportom je inace naravno dobro, bude nam dobra cirkulacija, probava, imunitet i svasta nesto da ne nabrajam.
Medjutim, cini mi se da sportovi u kojima se previse skace kao sto su trcanje, aerobik kojeg ja volim, tenis, odbojka i sl. mozda nisu dobri u vrijeme kad se pokusava zatrudniti iz razloga sto se bebica tada pokusava ukopati u sluznicu maternice i skroz je mikroskopska pa mi se cini da joj svim tim svojim skakanjem odmazemo i da moze doci do toga da se "otkaci" sa mjesta gdje se mozda uspjela primiti....

cure koje pokusavate zatrudniti: Da li cete vi dok pokusavate zatrudniti vjezbati ili ne?Argumenti?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!

Zadnje uređivanje putnica : 04.07.2007. at 17:54.
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:12   #2
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Nekako ne mogu skuziti sto je tu ispravno Bavljenje sportom je inace naravno dobro, bude nam dobra cirkulacija, probava, imunitet i svasta nesto da ne nabrajam.

Medjutim, cini mi se da sportovi u kojima se previse skace kao sto su trcanje, aerobik kojeg ja volim, tenis, odbojka i sl. mozda nisu dobri u vrijeme kad se pokusava zatrudniti iz razloga sto se bebica tada pokusava ukopati u sluznicu maternice i skroz je mikroskopska pa mi se cini da joj svim tim svojim skakanjem odmazemo i da moze doci do toga da se "otkaci" sa mjesta gdje se mozda uspjela primiti....

cure koje pokusavate zatrudniti: Da li cete vi dok pokusavate zatrudniti vjezbati ili ne?Argumenti?

Ja sam vodila aerobic još mjesec i pol od kad sam zatrudnila, al mi je zato jedna voditeljica rekla da ona nije ni znala da je trudna, nego je normalno održavala svoje satove i poslje saznala da je imala spontani
Pa si ti misli...

Zadnje uređivanje putnica : 04.07.2007. at 17:54. Reason: smile
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:19   #3
Ja sam pocela na aerobic valjda 4-5 dana prije stvarnog zaceca, radili smo na bebi, al nisam mislila da je uspjelo Isla sam 2 ili 3 tjedna a onda sam zbog obaveza prestala na tjedan dana, pa doznala da sam trudna i prestala ici - i moja voditeljica je imala spontani, pa kod druge trudnoce je odmah prestala voditi aerobic...

Zadnje uređivanje putnica : 04.07.2007. at 17:55. Reason: quote
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:20   #4
ja sam ovu cijelu zimu pazila da ne idem kad mi je najjaca menga,nakon ovulacije...na kraju bih u cijelih mjesec dana isla tjedan i pol-mozda nekih 4 puta! a bebaca ni blizu. sad mi je kupaci malo uzak. ipak, ne bih riskirala ako bas ne moram-ovaj put sam morala seliti u drugi stan, puno stvari nosila ,malo me grize savjest!
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:24   #5
hvala ti malo, nisam pametna da li da pocnem vjezbat, htjela bih si prije nove trudnoce prirodnim putem povecati sanse za trudnocu...piti cajeve i folnu kiselinu, jesti zdravo ne stresirati se...

za gimnasticiranje nisam jos odlucila...probat cu pitat ginekologicu, al ona je na godisnjem pa moram cekati jos skoro mjesec dana do uzimanja briseva...

trenutno bicikliram, a pocela sam i ici na kupanje, kupanje je vjerojatno najbolji sport za trudnice koji nikako ne moze naskoditi (opet, paziti da na plazu ne sjedamo svukuda, nego samo na nas peskir da ne pokupimo bakterije, ah.. )
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:36   #6
ja nekako najvise vjerujem setnji i plivanju. bicikliranja se bojim jer mi je frendica tako imala spontani.
znaci dobro je piti folnu i prije trudnoce??
a sto sa ?
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:42   #7
Quote:
snoopy kaže: Pogledaj post
ja nekako najvise vjerujem setnji i plivanju. bicikliranja se bojim jer mi je frendica tako imala spontani.
znaci dobro je piti folnu i prije trudnoce??
a sto sa ?
folnu je dobro pit i 3 mj. ili bar 1 mj.prije trudnoce, jer dok ti saznas da si trudna, neuralna cijev je vec zavrsila (sa cca 1 mj.) svoj razvoj....zasto je frendica imala sp nakon bicikliranja da li je pala s bicikle?Da li je sigurna da ima veze s bikeom?, pa tu se ne treses skoro uopce, ne kuzim...objasni mi molim te, ne zelim radit nesto sta ispada "riskantno"

ps.sta sa seksom?idealno je seksati se svaki drugi dan u vrijeme plodnih dana...mene i dalje muci ovo sa skakanjem...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:49   #8
to za bicikliranje sam cula samo jednom kod te frendice i nitko ne moze reci da je to razlog ali starija zenska populacija u mojoj obitelji je zakljucila da je to bio razlog. frendica je svaki dan na posao isla biciklom. poslije vise nije al to nista ne znaci. moguce je skroz ta te starije tete imaju drugaciji pristup trudnoci nego mi pa pretjeruju.
svi kazu da je sex ok za tih prvih dana i tjedana?
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 14:10   #9
pa nisam nikad razmisljala o tome...dakle, ako sam zatrudnila, izmedju o i vremena kad je trebala doci m je cca 15 dana, a i od toga se odbije cca 7 dana dok se plod ne ugnjezdi, a u tih 7 dana se svega jednom - dvaput, jer su, jerbo ionako prosli plodni dani...i kad bi skodilo (a valjda ne) ne bi naskodilo tih par puta u kriz....

back on topic: obicno kazu da se trudnica ne bi smjela puno junaciti oko kucnih poslova, posebno one s bilo kakvim komplikacijama, pa ako ti moze naskoditi usisavanje, onda ce ti skoditi vjerojatno i sport....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 14:22   #10
opcenito ti spontani nastanu kao prirodni proces ako nesto nije bilo dobro pa zapravo to nije tako lose. samo mi je bad ako ja neso napravim pa to zeznem. da znate koliko sam puta ovaj vikend napravila stepenice do 5. kata u selidbi. ako ovaj put zatrudnim mozete usisavati koliko hocete jer je sve moguce!!!
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:04   #11
a zasto zenama znaju skoditi kucanski poslovi i dizanje teskog tereta?

da li zato jer onda naprezemo neke trbusne misice pa mozemo izgurat bebu van dok je jos na pocetku?

Ako je tako, onda ni skakanje nije dobro, to me muci mozda pretjerujem, al zadnji put sam imala hematom i receno mi je da moram strogo mirovat i da on ako raste moze izgurat bebu van
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:11   #12
ja sam i prije trudnoće i prva dva tjedna u trudnoći vježbala u teretani i preskakala uže po 20 min....kad sam saznala da sam trudna vježbala sam samo na Otrbitreku i po vježbama za trudnice...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:15   #13
Prije trudnoće i do prvih nekih 5 tjedna kad sam saznala da sam trudna - vježbala sam u teretani sa popriličnim težinama i trčala 8 km dnevno. Čim sam saznala prebacila sam se na plivanje (samo u moru) i vježbe za trudnice...

Iako, čujem žene trče maraton u 7. mjesecu trudnoće. Preporuka je prvih 12 tjedana usporiti...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:34   #14
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Ja sam pocela na aerobic valjda 4-5 dana prije stvarnog zaceca, radili smo na bebi, al nisam mislila da je uspjelo Isla sam 2 ili 3 tjedna a onda sam zbog obaveza prestala na tjedan dana, pa doznala da sam trudna i prestala ici - i moja voditeljica je imala spontani, pa kod druge trudnoce je odmah prestala voditi aerobic...

Znači, to se dešava češće!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:41   #15
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće i do prvih nekih 5 tjedna kad sam saznala da sam trudna - vježbala sam u teretani sa popriličnim težinama i trčala 8 km dnevno. Čim sam saznala prebacila sam se na plivanje (samo u moru) i vježbe za trudnice...
...
ovo zvuci dobro
snoopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:43   #16
ja sam isto puno vježbala dok nisam saznala i sve je prošlo ok. ali,to je sreća, treba se definitivno pripaziti prvih 12 tj.
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 09:38   #17
Evo malo dižem temu, jer čini mi se da sam na WZ vidjela da nekog isto ovih dana to pitanje muči - da li vježbati dok se trudimo?

Ja idem na aerobik, tj. išla sam, a onda me poslije ovulacije obično uhvati neka paranoja, pa izmislim tisuću i jedan razlog da ne odem.
Što mislim da i nije pametno.

Pa me zanima od vas trudilica, jel vježba koja?

I jel možda koja na tu temu razgovarala sa svojim doktorom?
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 12:50   #18
ja vježbam, al napravit ću pauzu sad tokom praznika. spomenula sam doktoru da vježbam, a on mi je samo rekao nek jedem malo više
a sad, jel to smeta..... nekak mislim da bi mi rekao da ne vježbam da smeta
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 21:57   #19
ah dakle ništa od mog vježbanja od nove godine
zekam se, ja ni inače ne vježbam
ali zbog kičme mislim da ću ići na pilates - tamo nema trešnje i mislim da ne bi trebalo s tim biti problema
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 22:00   #20
aerobik i slično gdje se puno skakuće
ja sam išla na aerobik i odmah sam prestala kad sam ostala trudna jer može potaknuti spontani,a to vjerojatno znači i u skroz ranoj trudnoći kada još ni ne znaš da si trudna
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.