Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 22:08   #5501
Jooooj super, ovo je odlično

Hvala ti, idem naći i druge postove gdje si ih spominjala
__________________
Be careful who you save, you might be interrupting their karma.
Sany Enola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 23:58   #5502
Osmi dan, -4.5kg.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 08:01   #5503
Bravo!

Ja sam posustala nakon dva ciklusa i jela 4 dana normalno, što je rezultiralo s pola kile gore. Od jučer opet na svojoj, vegetarijanskoj verziji ove dijete. Bez vježbanja, osim ako ne računamo šetnju s djetetom u kolicima.

Kako vama ide?
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 16:55   #5504
Ja sam imala dva dana pauze, pa sad krenula ispočetka. Negdje 5 kila manje, ali vidi se promjena dosta i presretna sam
__________________
Be careful who you save, you might be interrupting their karma.
Sany Enola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 22:30   #5505
Bravo!

Ja sam odustala, za sada barem, skrhala me viroza.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 00:28   #5506
Meni nakon 14 dana - 5,2. Petnaesti dan ću ovaj puta preskočiti, pošto sam sutra kum na krizmi čujemo se kad krene idući ciklus za 15 dana!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 12:33   #5507
Thumbs up

Bok svima
Evo i ja od danas pocinjem! Upravo jedem rucak Ja sam visoka 167 i imam 68-69 kila. Imam malih problema sa diskom na ledjima pa mi je i doktor rekao da nebi bilo lose da izgubim barem 5 kila.
Cekala sam da krenem raditi da pocnem s dijetom jer bi inace doma od dosade samo trazila sto cu jesti
Zasad sam okej, nisam puno gladna, ali i uzasno je vruce, pa mi se ni ne jede bas.
Doktor mi je preporucio i mrsavljenje akupunkturom, tocnije stave se iglice u uho koje se mijenjaju svakih 7 dana. Idem u utorak na razgovor s doktorom koji to radi pa cu znati vise o svemu
Aywell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 12:37   #5508
Mozes malo detalja o akupunkturi kad bude. Prvenstveno me cijena zanima...
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 12:27   #5509
Pozdrav svima,čitam vas već nekoliko sedmica i iskreno najviše zbog ovih komentara sam se odlučila na dijetu...super ste

Imam jedno pitanje za vas iskusnije od mene sto se ove dijete tice..
U petak mi je bio deseti dan dijete i ukupno sam 3 kg skinula..u subotu sam jela hajmo reci normalno malo sam vise slatkisa ubacila ali nista previse,jutros sam imala 2kg vise jel to moguce???? Poludjecu To mi se desilo i nakon 5. dana sutradan sam imala 1.5 kg vise i nisu spali...u cemu je fol znate li vi? Nije bas da imam malo kila pa da mi sporije ide. Odlucila sam da skinem 20 kg

Hvala unaprijed
ejmiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 12:52   #5510
Fol ti je u tome da ne smijes ubacivati ništa što nije na papiru striktno propisano. Jer poremetis cijeli balans i proces mršavljenja koji se odvija kada jedes navedene namirnice odredjenim redoslijedom i u odredjenim količinama. Normalno da ti se to dogadja jer jedes slatko, zamisli 10 dana jedes lijepo, bez ikakvih smeća, slatkog, šećera itd, i onda u jednom danu tako šokiraš organizam sa slatkim i uneses količine slatkog i kalorija koliko nisi u zadnjih 10 dana. I onda se organizam šokira, i počne fino svo to smeće i šećer taložiti u sebe iz straha da opet ne ostane gladno i zakinuto. Prosto jednostavno. Ova dijeta nije za nikog ko misli 15 dana ju držati, pa nastaviti nakon 15 dana po starom. Radije nemoj uopće držati tu dijetu, nego svaki dan uvedi sat-sat i pol brzog hodanja, ili sat i pol bicikla. Više ćeš tako postići nego na ovaj način koji si ti rekla. Nepotrebno šokiraš organizam sa 10 dana izgladnjivanja fakticki, i onda se u jednom danu natrpas svega i svačega što tih 10 dana nisi. Pa zamisli koliki je to šok za organizam. Nemoj si tako narušavati zdravlje, može biti ozbiljnih posljedica.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 13:28   #5511
pa cekaj...zar ne pise da smijes za vikend jesti normalno? ili moram 15 dana u komadu?

Quote:
scoundrel kaže: Pogledaj post
Fol ti je u tome da ne smijes ubacivati ništa što nije na papiru striktno propisano. Jer poremetis cijeli balans i proces mršavljenja koji se odvija kada jedes navedene namirnice odredjenim redoslijedom i u odredjenim količinama. Normalno da ti se to dogadja jer jedes slatko, zamisli 10 dana jedes lijepo, bez ikakvih smeća, slatkog, šećera itd, i onda u jednom danu tako šokiraš organizam sa slatkim i uneses količine slatkog i kalorija koliko nisi u zadnjih 10 dana. I onda se organizam šokira, i počne fino svo to smeće i šećer taložiti u sebe iz straha da opet ne ostane gladno i zakinuto. Prosto jednostavno. Ova dijeta nije za nikog ko misli 15 dana ju držati, pa nastaviti nakon 15 dana po starom. Radije nemoj uopće držati tu dijetu, nego svaki dan uvedi sat-sat i pol brzog hodanja, ili sat i pol bicikla. Više ćeš tako postići nego na ovaj način koji si ti rekla. Nepotrebno šokiraš organizam sa 10 dana izgladnjivanja fakticki, i onda se u jednom danu natrpas svega i svačega što tih 10 dana nisi. Pa zamisli koliki je to šok za organizam. Nemoj si tako narušavati zdravlje, može biti ozbiljnih posljedica.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
ejmiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 14:25   #5512
Nemoj se ljutiti na mene, ja ti samo iskreno kažem. Jer imam preko 200 dana ove dijete iza sebe, smršavio sam po 20 i vratio 20 sigurno 2 puta do sad. Dok nisam odlučio neke stvari promijeniti. Zato ti dobronamjerno kažem to. Ne iz zlobe, jer se i ja borim s kilama godinama vec, znam kako je.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 14:44   #5513
Smile

Quote:
scoundrel kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti na mene, ja ti samo iskreno kažem. Jer imam preko 200 dana ove dijete iza sebe, smršavio sam po 20 i vratio 20 sigurno 2 puta do sad. Dok nisam odlučio neke stvari promijeniti. Zato ti dobronamjerno kažem to. Ne iz zlobe, jer se i ja borim s kilama godinama vec, znam kako je.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ma ne ljutim se ja,hvala tebi puno.

Zato sam se i registrovala da pitam,sta,kako?
znaci ne jede se normalno u ovim pauzama? Sta ti jedes u pauzama,pravis li pauze i imas li neki savjet?
ejmiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 16:23   #5514
Ma nikakve pauze, baš zato što nabacim kilu dvije u tih 2 dana i onda se samo razocaram. Psihički me baš zezne. 15 dana dijeta, pa 15 dana "normalno" jedem. Ali naravno puno pazim u tih drugih 15 dana. Većinom samo piletinu, povrće i ribu, i malo crvenog mesa i jaja.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 17:13   #5515
Quote:
scoundrel kaže: Pogledaj post
Ma nikakve pauze, baš zato što nabacim kilu dvije u tih 2 dana i onda se samo razocaram. Psihički me baš zezne. 15 dana dijeta, pa 15 dana "normalno" jedem. Ali naravno puno pazim u tih drugih 15 dana. Većinom samo piletinu, povrće i ribu, i malo crvenog mesa i jaja.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
e super bas ti hvala...od sutra pocinjem i onda 15 dana u komadu,pokusacu ako nista i danas mi je normalan dan ali nisam nista slatko jela,iako mislim da ne postoji slatko ja bih bila manekenka
ejmiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:15   #5516
Ja sam se jucer ujutro probudila sa nekom mucninom pa sam ujutro jela normalno i odmah mi je bilo bolje. Također cu i danas jest normalno i onda opet Nastavit s ovom djetom.. Nemam puno za skinut, tri kile...da li vi osjetite mučninu tijekom ove dijete?
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:13   #5517
Quote:
ona1 kaže: Pogledaj post
Mozes malo detalja o akupunkturi kad bude. Prvenstveno me cijena zanima...
Evo da javim - cijena stavljanja iglica je 250 kn. Idu po 3 iglice u svako uho i drze se 7 dana. Ne osjete se, ne boli nista. Savijene su i preko svake je mali flaster, tako da se smijem normalno kupati i u moru cak. Pritiskom na iglice u sredini uha smanjuje se ili potpuno nestaje osjecaj gladi. Probala sam i stvarno djeluje. Sluze i za ubrzavanje metabolizma. Propisana mi je tocna prehrana dok drzim iglice, tako da zasad narancinu dijetu odgadjam malo. Inace, ja sam u 4 dana izgubila 1,5 kg.
Aywell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 07:30   #5518
Hvala na info, ali to nije za mene.. Moj problem zapravo nije glad nego neke druge stvari, a to je:
1. slabost koju osijecam dok sam na dijeti uz nedostatak koncentrqcije, smusenost i sl;
2. nisko zeljezo koje mi uzrokuje vrtoglavice;
3. neispavanost koja onda pojacava br. 1...
Inace nemam previse kg viska pa je utoliko i motivacija, tj. odlucnost malo labava.
Ima li tko savjet za mene s obzirom na navedeno, ako imate slicne probleme kako se borite s njima?
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:20   #5519
Ova dijeta i nije za aktivne ljude, ova dijeta je smišljena za ljude koji leže u bolnici i trebaju naglo i brzo smršaviti zbog operacije srca. Tako da svačije tijelo drugačije reagira na tu dijetu, nije ni čudo što ti je slabo. Meni ne bude slabo, samo me zivcira što sam konstantno gladan. Ali evo završio sam 15 dana ciklus dijete, i od onda sam počeo trčati i voziti svaki dan 30km bicikl. Ne pazim uopće šta jedem, a kile idu dolje. Jučer sam pojeo 4 velika komada mesa i sladoled, i opet kile idu dolje. Samo ne jedem kruh i tijesto. Probaj tako, minimalno sat vremena neke aktivnosti dnevno, brzo hodanje ili tako nešto. Ne znam isplati li ti se patiti s ovom dijetom posto nemaš puno za izgubiti kg.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
scoundrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:30   #5520
Ma dobro, pokusala bih s jednim ciklusom jer taj mali visak mi stvarno smeta, ne osijecam se bas naj u svojoj kozi, a nije velik posao. Nekad mislim da bi mi bilo lakse s 20 kg viska kad brzo vidis rezultate...
Dakle, ako sam dobro shvatila, ne trenirate uz ovu dijetu? Nije da sam luda za vjezbanjem, ali treba i misice malo oblikovati...
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.