Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2009., 11:00   #201
ma fuj zmije.
mene strah zmija, i to panično, i to oduvijek, a nikakvih iskustava nisam imala s njima.
kao mala sam uvijek virila pod krevet i jastuk misleći da je zmija ispod.
po travi i šumama ne idem, čak ni zimi, jer sam uvjerena do će me ćopit zmijurina.
osobito po Pelješcu i dubrovačkom primorju jer su tamo najgore.
po zabitim plažama oko kojih ima šume također ne idem, jer sam uvjerena da će mi poskok iskočiti iz mora.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:07   #202
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
jer sam uvjerena da će mi poskok iskočiti iz mora.


Jednom davno smo bratić i ja išli na vrh Svetog Ilije na Pelješcu ... sreli smo nevjerojatno puno poskoka ... prestao sam brojiti negdje oko 17 ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:20   #203
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post


Jednom davno smo bratić i ja išli na vrh Svetog Ilije na Pelješcu ... sreli smo nevjerojatno puno poskoka ... prestao sam brojiti negdje oko 17 ...


ne idem ja više tamo.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 14:24   #204
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post


ne idem ja više tamo.
Ma zmija te može i kod kuće.
Evo, ova se zavukla u krletku, pojela ptičicu i sada ne može vani jer je odebljala u trbuhu zbog pojedene ptičice

pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 18:07   #205


užas, preselit ću se negdje gdje ih nema.
jel postoji mjesto na svijetu gdje nema otrovnica?
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 20:59   #206
Samo se vi meni smijte, i ja bih da nisam u svojoj koži i da mi oko dvorišta ne gmižu zmije stalno, više ih pas i mačka niti ne registriraju

Ako je ovo bio stvarno mladi sljepić, super, bar će i drugi ljudi na mom primjeru naučiti da mladi sljepići imaju crtu po leđima, šaricu po glavi, a glava nije baš potpuno obla... vlada uvjerenje ( i sama sam to mislila) da su sljepići bez šara...
toonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 13:46   #207
Toonka, zmija je uvijek bilo oko tvoje kuće, a vjerovatno će ih uvijek i biti. Nemaš panike, nisu one došle da napadaju tebe i ukućane, one jednostavno slijede glodavce i guštere koji se motaju oko kuće. Ovaj "opasni" sljepić kojeg si giljotirala se hrani raznim kukcima i puževima koji ti žderu salatu i cvijeće u vrtu.

Možeš mi javiti na PM gdje točno živiš, pa ću ti reći koje zmije se motaju tvojim krajem. Nadam se da ćemo tako izbjeći daljnja giljotiranja, a sve zbog neznanja i predrasuda.
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:40   #208
Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Toonka, zmija je uvijek bilo oko tvoje kuće, a vjerovatno će ih uvijek i biti. Nemaš panike, nisu one došle da napadaju tebe i ukućane, one jednostavno slijede glodavce i guštere koji se motaju oko kuće. Ovaj "opasni" sljepić kojeg si giljotirala se hrani raznim kukcima i puževima koji ti žderu salatu i cvijeće u vrtu.

Možeš mi javiti na PM gdje točno živiš, pa ću ti reći koje zmije se motaju tvojim krajem. Nadam se da ćemo tako izbjeći daljnja giljotiranja, a sve zbog neznanja i predrasuda.

Hvala LynxB!

Znači zmije sa tamnom prugoma na leđima i "uzorkom" "točkama" na glavi JESU sljepići??
toonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:44   #209
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post


užas, preselit ću se negdje gdje ih nema.
jel postoji mjesto na svijetu gdje nema otrovnica?
Island, Grenland, Ognjena zemlja
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:50   #210
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post

jel postoji mjesto na svijetu gdje nema otrovnica?
Arhipelag Cres-Lošinj !
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:23   #211
Toonka, imaš sljepića sa uzorkom i bez uzorka. Šara koja se pojavljuje nije pravilo po kojem ćeš ih prepoznati.

Njih ćeš najlakše prepoznati po glavi, imaju baš glavu guštera, a ne zmije (kad oni jesu gušteri). Malo si proguglaj sljepiće po internetu pa ćeš ih lako prepoznati (na latinskom su Anguis fragilis).
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 21:16   #212
Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Toonka, imaš sljepića sa uzorkom i bez uzorka. Šara koja se pojavljuje nije pravilo po kojem ćeš ih prepoznati.

Njih ćeš najlakše prepoznati po glavi, imaju baš glavu guštera, a ne zmije (kad oni jesu gušteri). Malo si proguglaj sljepiće po internetu pa ćeš ih lako prepoznati (na latinskom su Anguis fragilis).


A joj, bih... ali mi je malo bed gledati slike zmija/beznogih guštera onda loše spavam/sanjam noću ( a kad je istina
Hvala na savjetima, zaista sam mislila da sljepići nemaju šare. Oblik glave, hm, ponekad nije baš lako odmah uočiti pogotov ako juri kroz travu ( prema meni) tada je veličina glave i tijela kao u krokodila
toonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 00:37   #213
Quote:
toonka kaže: Pogledaj post
A joj, bih... ali mi je malo bed gledati slike zmija/beznogih guštera onda loše spavam/sanjam noću ( a kad je istina
Hvala na savjetima, zaista sam mislila da sljepići nemaju šare. Oblik glave, hm, ponekad nije baš lako odmah uočiti pogotov ako juri kroz travu ( prema meni) tada je veličina glave i tijela kao u krokodila
Naše domaće zmije su simpa, takva im je priroda da imaju svoj stil života. Isto važi i za strane zmije, ovaj piton sa šarama koje se odlično slažu uz tepih u dnevnoj sobi pojeo je 4 golf loptice, vide se na rendgenu. On jadnik, ne kuži razvoj ljudske civilizacije.Sigurno je mislio da su to pantigane

pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:52   #214
I ja sam među onima koji se užasno boje zmija. Kad sam bila mala imala sam bliski susret sa poskokom, vrlo traumatičan.
No međutim, imam određeno strahopoštovanje prema zmijama, i zaista su fascinantna bića.
Nedavno sam gledala neki dokumentarac o kraljevskim kobrama. Znanstvenici su pratili par mužjaka i ženki kroz duže razdoblje i snimali ponašanja.
Ne znam kako objasniti, ali dokumentarac mi je ostavio taj neki dojam kako zmije nisu neka ogavna, zla stvorenja, već bića koja imaju "dušu".
*Ami* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 22:24   #215


evo jednog žutokruga kojeg smo uspili spasiti (brijem ne za dugo ) od šapa moje mačkurine

ŽUTOKRUG (Vipera ursini) Ženka ne naraste dulje od 50 cm, a mužjak jedva 40 cm. Na jajastoj glavi, koja se jedva ističe od vrata, na tjemenu ima velike ljuske. Boja joj varira od svijetlosive do svijetlosmeđe, a hrptena krivulja mu je valovitija. U nas živi podvrsta Krški oštroglavi žutokrug-Vipera ursinii ursinii koju nalazimo u krškim krajevima Dalmacije, na otoku Krku i iznad 1000 m.
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 01:34   #216
Zgodna zmija, ali nije žutokrug

Nije mi baš dobar profil za determinaciju, al bi rekao da je na fotki mladi kravosas (dok su mladi uopće ne nalikuju odraslima).

Probaj staviti još fotki, pa ću ti sa sigurnošću reći.
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 12:46   #217
Yap, meni ovo isto izgleda kao beba kravosas.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 12:46   #218
fakat je mladi kravosas, malo sam istražila

evo još jedne fotke



nego, pitanjce, kako to da nikada nismo naišli na odraslog kravosasa, a ovih mladih ima na bacanje po vrtu???
inače, imamo 3 mačke doma koje tamane sve što se miče oko kuće, često dovuku ovakve zmijice, ponekad ih uspijemo spasiti (kao ovu), većinom je prekasno...

tu je link na veću fotku:
http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_6p66rm.jpg
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:40   #219
Ne znam zašto još niste našli odraslog kravosasa. Mislim, barem je njih lako uočiti, fakat su veliki i masivni

Možda je stvar u tome da su tromi ko trutovi, ne bježe dok ih vidiš, nego samo mirno leže na tlu (barem su se tako ponašali ovi koje sam ja vidio - njih desetak). Tako da ih unatoč veličini teško skužiš, osim ako su se baš razvalili preko puta

Ma vjerovatno ćete ih prije ili kasnije sresti.

A onda se fotkaj s njim oko vrata
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 14:37   #220
Zmijska koža (Zgb-podsljemenska zona)

Koncem listopada prošle godine sam na unutrašnjoj strani podrumskog prozora pronašla "zmijsku kožu" dugačku nekih 30-40 cm (u prostoriju ulazim svakodnevno tako da ne postoji mogućnost da je ta ista koža mjesecima stajala neprimjećena). Podrum sam kompletno pretražila al' vlasnica kože je očito pronašla neki bolji podrum.
Inače u dvorištu redovno pronalazim sljepiće, guštere (smeđe,zelene..) i katkad pokoju "neidentificiranu" zmiju za koju susjedstvo kaže da je vjerojatno riđovka, uglavnom se mimoilazimo i ne ratujemo nikad.

Ima netko od kompetentnih ideju koja bi to vrsta zmija mogla biti i mogu li ove godine očekivati cijelu "zmijsku obitelj"? Thx unaprijed!

Btw, kožu sam sačuvala u staklenki.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.