Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 22:08   #1
Što znači biti ženstvena i kako to postati?

jel stvar u garderobi? u kretnjama tijela? u načinu razmišljanja? u aktivnostima, sportu koji te privlači? u šminkanju? ne kužim.
i što znači biti žena? ne mislim pritom na sex i kućne poslove (been there, done that), nego kako to u glavi izgleda? kako to izgleda osjećati se kao žena? što znači biti žena i biti ženstvena?
jel se to može naučiti ako nemaš mamu da gledaš i učiš od nje?
__________________
if you talk to god, you're religious. if god talks to you - you're psychotic :)
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:46   #2
mislim da moras imat malo toga u sebi..ili imat nekog tko ce to probudit u tebi
vision one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:40   #3
osobno mi je prva asocijacija na ženstvenost stav, neke kretnje, možda pomalo i odjeća čini dio paketa.
kako se to postaje, ne bih znala. čini mi se da to jednostavno imaš, inače djeluje izvještačeno
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 00:13   #4
Ženstvenost je ono što je u tebi,ona je ti..ponekad ju trebaš probuditi,ponekad njegovati..a neke ju imaju bez pol muke...Moraš se dobro osjećati u svojoj koži i to se vidi,osjeća...Ja recimo volim što sam žena i dobro se osjećam u svojoj koži,naučila sam prihvatiti sebe takvom kakva ja jesam i kad sam to shvatiila sve je bolje.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:15   #5
mislim da se s time rađaš, netko s više potencijala, netko s manje, i mislim da se ne može naučiti ukoliko nije dominantno u osobnosti, možda malo razviti, ali ne previše. glupo je navesti nekakav stereotip ženstvene osobe jer nas ima s različitim karakterima i temperamentima, tako da bi bilo pogrešno reći da je mirna osoba ženstvenija od neke vedre, vesele, živahne, ili obratno. ima to veze i s hormonima, i sa stranom mozga koja ti je aktivnija i koju više koristiš, dakle, i biološki je uvjetovano - genima, ali je i dio osobnosti koju izgrađuješ s godinama.
npr, moja mama je očiti primjer grube, neženstvene osobe, ali to ne znači da ja moram biti takva. baš suprotno, nisam ništa pokupila od nje.

kad te netko voli, za njega si najženstvenija, jer to ne dolazi izvana, iz odjeće i šminke, nego iznutra. svaka žena to ima, samo što neka to ima više, neka manje. rekla bih da su sve žene u prosjeku tu negdje, ali postoje neke koje iskaču iz mase, i u poz i u neg smislu.

jedan je moj profesor rekao za jednu djevojku da kad ju pogledaš, vidiš gracioznost. ima ljepših, ima ružnijih od nje, ali iz nje zrači gracioznost što god da obuče, gdje god da se nalazi. to bi bilo to vjerojatno.
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:28   #6
bila je ovdje velika tema na brdo strana o tome, malo zaguglaj pa ćeš vidjet koliko je perja letilo
mislim da nije odjeća, nije stav, nije osobnost, nego neki optimalni mišung svega što sam navela.
s druge strane, ono što je ženstveno meni nije nužno i tebi.
nekom je biti majka pojma ženstvenosti, drugom dobro složena garderoba i bonton, trećem smijeh, kosa i nježna građa đevuške.

ja sam btw. ženstvena
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:57   #7
po meni ženstvenost bi izgledala ovako
50% imaš u sebi
25% šimnka
25% odjeća
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:17   #8
Quote:
dexterica kaže: Pogledaj post
jel stvar u garderobi? u kretnjama tijela? u načinu razmišljanja? u aktivnostima, sportu koji te privlači? u šminkanju? ne kužim.
i što znači biti žena? ne mislim pritom na sex i kućne poslove (been there, done that), nego kako to u glavi izgleda? kako to izgleda osjećati se kao žena? što znači biti žena i biti ženstvena?
jel se to može naučiti ako nemaš mamu da gledaš i učiš od nje?
staneš si pred ogledalo i kažeš si: ja sam ženstvena, dakle nisam muškarac, imam sva mentalna, biološka i naučena obilježja žene (naravno, prije toga provjeri hormone)

onda vidiš, što imaš od šminke, obuće i odjeće, a da bi odgovaralo ženstvenoj ženi. mora biti svega, od sportske odjeće pa do fine, ali sva odjeća mora izgledati tako da ne bi pristajala ni jednom heteroseksualnom muškarcu. od traperica do jakne... kako je važan i faktor iznenađenja za ženstvenost, dobro je imati neke motorističke čizme ili marte ili tako nešto malo robusnije koje će još više isticati tvoju ženstvenost (uska muška bijela potkošulja je fantastična za ljeto) -ali to tek kad se naučiš nositi sa svojom ženstvenošću jer može imati fatalne posljedice

e onda, vulgarizmi, psovanje je zabranjeno osim pri spolnom aktu, ali opet, treba to nekako diskretno dati javnosti na znanje

zatim, držanje tijela, uspravno, ono, kao vita jela, ali glavu laaagano pogneš da se zna da si ponizna i polušna ... zapravo glava je uspravna, ali pogled blago pognut.. vježbaj to, to je važno

kretanje, zatim. nježno, gracilno, bez previše gestikulacije, ali ne opet pretjerano zbunjeno ili pak živčano

onda govor i ponašanje - ne previsokih tonova, ne preglasno, slobodno malo tiše. rečenice, jasne, kratke, odmjerene, koncizne. naravno, nema upadanja u riječ. često korištenje 4 čarobne riječi. vještina slušanja je od neizmjerne važnosti, te pokazivanje empatije, ali bez pretjerane patetike opet te u skladu s realnošu.

eto, dosta za početak
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:20   #9
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
eto, dosta za početak
eto, ti mene ubi za početak tjedna, nikad iz mene ženstvenosti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:26   #10
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
...
eto, dosta za početak
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
eto, ti mene ubi za početak tjedna, nikad iz mene ženstvenosti
Propustila si redovito čitaš MK i tamo nalaziš ključne faktore

OT: Jest da je to teško izreći jer to je baš ono nešto u stavu i kretnjama, no cure, vizualna stvar koja pali je suknje i to duge ili trifrtaljke. Ja kad vidim žensku u trapericama, i to izlizanim, dalje ne vidim sve i da hoću. Dakle, to je već nešto što ističe ženu kao ženu. Naravno, u paketu idu i depilirane noge
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:30   #11
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
eto, ti mene ubi za početak tjedna, nikad iz mene ženstvenosti

Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Propustila si redovito čitaš MK i tamo nalaziš ključne faktore
ih, pa ja tamo prosvjetljujem ako nisi primjetio

nemoj tako s mojim humanitarnim radom
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:37   #12
Pa u pravilu bi trebalo značiti da žena doista i sliči na ženu, na nježniji dio spola.
Uključuje prvenstveno način razmišljanja, auru, stav, hod, manire, gestikulaciju a na kraju odjeću i šminku kao završni touch, ali nikako i presudni.
Žena ukoliko je ženstvena nema tih hlača, vrećaste odjeće i no make up looka koji će je učinit manje ženstvenom, i obrnuto naravno. Ženstvena je i u najneženstvenijim situacijama i to je nešto što je naprosto sastavni dio nje, ni naučeno, ni izvještačeno
Sssnena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:47   #13
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
...
ih, pa ja tamo prosvjetljujem ako nisi primjetio
...
Da, ti si kao sunce Nitko ne može u tebe ni gledati


OT: Dakle, kod ženstvenosti je ključno (kako god da netko misli da je zatucano) da žena zna igrati igru udvaranja(ne mora udvarati, no zna se kakvo je to ponašanje) , što podrazumijeva minimum manira (imao sam temu ovdje o manirima, pa sam se u nekima i razočarao) Upravo su maniri znanje koje u ugodnom društvu žene čini ženstvenima a muškarce muževnima. E sad, jedan od zaključaka je da je pretjerana emancipacija u koliziji sa ženstvenošću.
npr. kad sjedi u suknji onako kako se ne sjedi, jest da većna ima na što drkat poslije, ali nemaju percepciju njene ženstvenosti. btw. mora biti i onaj element čednosti odnosno nepodrazumljivosti

Zadnje uređivanje Crodra : 20.09.2010. at 12:59.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:49   #14
Nemoj hračkati po podu.

Za početak, dosta.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:49   #15
Quote:
Sssnena kaže: Pogledaj post
Pa u pravilu bi trebalo značiti da žena doista i sliči na ženu, na nježniji dio spola.
Uključuje prvenstveno način razmišljanja, auru, stav, hod, manire, gestikulaciju a na kraju odjeću i šminku kao završni touch, ali nikako i presudni.
Žena ukoliko je ženstvena nema tih hlača, vrećaste odjeće i no make up looka koji će je učinit manje ženstvenom, i obrnuto naravno. Ženstvena je i u najneženstvenijim situacijama i to je nešto što je naprosto sastavni dio nje, ni naučeno, ni izvještačeno
Auru je najteže izgraditi, no to sad već ide i u metafizičke sfere, a na koje se niti ne može utjecati.
No, ono što dobro gađaš je stav, odnosno način razmišljanja. Odnosno, "sve ide iz glave" pa ak sama tako ne misliš, teško da će i drugi imati takvu percepciju Tu se nema što dalj objasniti.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:51   #16
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nemoj hračkati po podu.

Za početak, dosta.
Ili šuti kad te se ne pita

Zvalje se momak i cura. Iznenada cura prekide poljubac i rece momku:- "Izvini progutala sam ti zvaku."- "Ma nije to zvaka, to sam ja malo prehladjen


Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:22   #17
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Auru je najteže izgraditi, no to sad već ide i u metafizičke sfere, a na koje se niti ne može utjecati.No, ono što dobro gađaš je stav, odnosno način razmišljanja. Odnosno, "sve ide iz glave" pa ak sama tako ne misliš, teško da će i drugi imati takvu percepciju Tu se nema što dalj objasniti.
Tako je, a naposljetku aura je ono što nas čini najženstvenijima.
Dakle, jednako kao i s fizičkim te karakternim osobinama - ili dobiješ rođenjem ili se "prepravljaš" koliko se da prepraviti
Sssnena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 15:22   #18
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Da, ti si kao sunce Nitko ne može u tebe ni gledati

naravno da jesam, grijem sve koji se ne igraju Ikara

Quote:
Sssnena kaže: Pogledaj post
Tako je, a naposljetku aura je ono što nas čini najženstvenijima.
Dakle, jednako kao i s fizičkim te karakternim osobinama - ili dobiješ rođenjem ili se "prepravljaš" koliko se da prepraviti
da, da, važno se roditi kao kristalno dijete
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:08   #19
Ženstvenost je stanje svijesti.

Po meni se to može naučiti.
Oponašanjem ženstvenih žena.
Ne mora se genetski nasljeđivati.
Odjeća, šminka, zapravo njegovanost, utječu na dojam ženstvenosti.

Neki muškarci su ženstveni.

Ja : srce: ženstvenost
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:14   #20
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nemoj hračkati po podu.

Za početak, dosta.
Tako je. Kućni odgoj i urođena ljepota, odjeća nema veze s time. Neke možeš staviti u jutenu vreću i namazati blatom pa su i dalje ženstvene. Veći su problem one koje misle da su lijepe odjećno i izgledno, ali im ne ide baš.

Iako Morti, neke su žene ženstvene i dok pljuju po podu: Ti npr.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.